Užitočné tipy

Ako vytvoriť hru v Power Point pomocou spúšťačov

Pin
Send
Share
Send
Send


Vzdelávacie hry vo forme krátkej cesty za účasti herných postáv sú v pedagogickej praxi bežné.

Takúto interaktívnu hru možno použiť:

  • ako nezávislý EMS pre vývoj koncepcie, témy a dokonca aj časti témy,
  • ako prvok väčšej témy, hodiny, udalosti,
  • ako lekcia alebo jej časť (úvod, vysvetlenie, konsolidácia, cvičenie, kontrola).

Na vytvorenie takýchto hier môžete použiť obvyklú kancelársku aplikáciu PowerPoint. Schopnosti tejto aplikácie sú dostatočné pre učiteľa, ktorý nie je oboznámený s programovaním a je jednoducho používateľom programu na vytváranie prezentácií.

Zvážte postup vytvorenia hry „Labyrint“.

Myšlienka hry je prevzatá z kurzu robotiky. Postavy hry - infics: Vseznayka, Samodelkin, Cybernetics. Grafické objekty sú prvkami LEGO Mindstorms. Školák musí prekonať bludisko zodpovedaním otázok, na ktoré sa ho deti pýtajú. V prípade správnej odpovede na všetky otázky bude bludisko dokončené.

1. Budeme podrobne analyzovať fázu vytvorenia hry v programe PowerPoint.

A. Vytvoríme labyrint pomocou akýchkoľvek grafických obrázkov a kresieb. Môže to byť veľa kolies alebo iných predmetov. Pridajte obrázok na pozadí - výstroj.

Hra bude mať tri otázky a troch hrdinov, ktorí tieto otázky odovzdajú hráčovi. Na preukázanie otázok môžete použiť obrázok elektronickej výsledkovej tabuľky. Na pohyb v bludisku používame obraz robota.

B. Pridajte textovú správu s uvedením, že na spustenie hry musíte kliknúť na robota. Ak chcete prejsť na ďalšiu otázku hry, použite šípku. Táto šípka sa zobrazí, iba ak je odpoveď správna.

Hrací priestor je pripravený. Budeme to potrebovať pre všetky tri otázky. Túto snímku preto môžete duplikovať dvakrát. V priebehu hry odstránime hrdinov, ktorí už položili svoje otázky. A robíme robotom bludiskom.

C. Začíname vytvárať animované efekty pre grafické obrázky a textový obsah.

Takže všetky snímky sú pripravené. Nezabudnite oceniť študenta, ktorý úspešne dokončil bludisko.

2. Vytvorenú interaktívnu hru publikujeme pomocou softvérových produktov iSpring. Túto hru je teraz možné umiestniť na internet alebo použiť v triede v počítačovej triede.

Príklad hry je k dispozícii tu.

Ak sa vám článok páčil, dajte nám vedieť - kliknite na tlačidlo Zdieľať.

A ak máte nápady na užitočné články o elektronickom vzdelávaní, napíšte nám do komentárov a my radi pripravíme nový materiál.

Rozvíjajte profesionálne e-learningové kurzy priamo v programe PowerPoint. Interaktívne kurzy, videonávody, simulátory, premietania obrazoviek, testy, prieskumy verejnej mienky - všetko v jednom programe.

Prečítajte si viac o editore kurzu → 14 dňová skúšobná verzia

Pin
Send
Share
Send
Send