Užitočné tipy

Ako odstrániť šelak doma bez poškodenia nechtov

Pin
Send
Share
Send
Send


Typ aplikácie, ktorý vyvinula americká spoločnosť, veľmi skoro smeroval k špičkovým procedúram na nechty. Dievčatá okamžite ocenili použiteľnosť šelaku. Je rýchly, ľahko sa nanáša a nechty zostávajú dobre upravené, krásne po dlhú dobu.

Je možné a ako rýchlo odstrániť gélový lak alebo šelak doma pomocou bežného odstraňovača acetónu alebo nechtov? Alebo na to musíte bežať do salónu? Môžete! Povedzme ako.

Všeobecné informácie

Shellac to umožňuje diverzifikovať dizajn manikúry, aplikujte rôzne vzory a ozdobné prvky, experimentujte s klasickou alebo farebnou bundou.

procedúra vytlačí obvyklý lak a dokonca aj budovu, V porovnaní s posledne menovaným je šelak jemnejší, dokonca aj na krátkych nechtových doskách vyzerá dosť veľkolepo.

Postup pri podávaní žiadosti je drahší ako pri bežnej manikúre pri maľovaní, ale výsledok stojí za to. Dievčatá nezachránia, s potešením ísť k pánovi. Po takmer hodine sa ruky upravia a nechty sa stanú elegantnými.

V takýchto prípadoch začali experimentovať najprofesionálnejšie dievčatá a módne blogerky. Ukázalo sa to nájsť spôsob, ako odinštalovať Shellac sám, nie je také ťažké, Každý má doma všetky potrebné nástroje. Medzi ne patria zvyčajné odstraňovače laku, trochu lepivý film a vaša trpezlivosť.

Odstránenie fólie

Ak chcete lepšie predstaviť postup, pozrime sa, ako profesionálni majstri nechtov odstraňujú gélové laky. Vo svojej praxi používajú:

 • Špeciálna tekutina, ktorá rozpúšťa laky.
 • Profesionálne jednorazové špongie, skôr ako miniatúrne tašky. Sú pevne pripevnené k klincom.
 • Drevené oranžové paličky.
 • Profesionálny pilník na nechty.
 • Kutikulový olej.

Oranžovú tyčinku je možné nahradiť tlačným nástrojom, obojstranným kovovým nástrojom určeným na tlačenie pokožky späť. Posúvač je dokonca aj v tých najskromnejších súboroch manikúry. A posledná vec, ktorú potrebujeme, je odstraňovač acetónu alebo laku na nechtyale celkom koncentrovaný.

Zoznam požadovaných domácich odstraňovačov Shellac je:

 • acetón,
 • tlačná alebo oranžová palica,
 • fólie,
 • bavlna alebo vatové vložky.

Než začnete dôkladne si umyte ruky mydlom, Je potrebné ich odmastiť, čo umožní acetónu vykonávať jeho prácu. Ak vynecháte okamih, môže byť šelak odstránený zle. Po nejakom čase budete musieť všetko opakovať znova.

Nasledujúca inštrukcia:

 1. Z bavlny vytvárame špongie, ktoré pokryjú celú nechtovú dosku.
 2. Fóliu orežeme tak, aby ste ju mohli zabaliť prstom.
 3. Začneme sa striedať, aby sa bavlnená vlna ponorila do tekutiny, aplikovala na nechty a zabalila do fólie.
 4. Vtipné obklady je potrebné uchovávať do 15 minút.
 5. Sledujte svoj obľúbený film alebo premýšľajte o tom, čo iné manikúru je možné urobiť.
 6. Môžete si trochu masírovať prsty.

Je možné, že Shellac nebude úplne odstránený. Pomáha tu špeciálna drevená palica alebo posúvač. Opatrne odstráňte všetky zvyšky..

Je dobré, ak máte doma pilník na nechty, Môže sa tiež použiť. Po strese sa nechty musia zotaviť.

Umyte si ruky znovu mydlom a roztierajte ich hydratačným alebo vyživujúcim krémom, Môžete tiež použiť špeciálny kozmetický olej.

Video ukazuje, ako doma bezpečne odstrániť šelak z nechtov, pretože jeho odstránenie doma je jednoduché:

Profesionálne výrobky pre salóny

Výrobcovia šelakov vyrábajú špeciálne rozpúšťadlá, ktoré účinne a rýchlo zmäkčujú odolný povlak. Nazývajú sa aj odstraňovače. Vrstva sa odstráni pre niekoľko škrabiek so špeciálnou špachtľou. Nezostávajú už žiadne kúsky, iba čistý a jasný klinec. Nie všetci pracujú rovnako efektívne. Je vhodné kúpiť šelaky a rozpúšťadlá od jednej spoločnosti.

Populárne odstraňovače tekutín:

Všetky tieto výrobky sa predávajú vo fľašiach, vyžadujú navlhčenie bavlnenej vlny, zabalenie fólie do nechtu alebo použitie špeciálnych špičiek. Ale teraz na trhu nájdete špeciálne odstraňovače v taškách. Vo vnútri je impregnovaná plienka. Použitie je veľmi jednoduché: odtrhnite koniec vrecka, držte prst dovnútra, vydržte určený čas a odstráňte povlak. Toto know-how prvýkrát vynašli čínski výrobcovia a teraz ho niektoré európske firmy prijali.

Profesionálne odstraňovače pomôžu odstrániť šelak doma, v tom nie je nič zložité, ale nie vždy je možné kúpiť špeciálne rozpúšťadlá. Niekedy je to len škoda za peniaze, pretože jeden postup si vyžaduje malé množstvo a nie celú fľašu. V takých prípadoch sa ženy uchyľujú k alternatívnym prostriedkom.

rozpustenie

Spoločnosť Shellac ponúka bezpečný a rýchly systém na jej odstránenie. Špeciálne špongie na odstraňovanie šelakov sa impregnujú prostriedkom na odstraňovanie produktov, potom sa aplikujú na nechty a po 10 minútach sa odstránia. Lak sa pohybuje od taniera v jednom kuse a majster odstráni zvyšky pomocou oranžovej tyčinky.

Domáce alternatívy k profesionálnym rozpúšťadlám

Pred použitím akýchkoľvek rozpúšťadiel je vhodné odrezať hornú ochrannú vrstvu - fixačný prostriedok. Vďaka tomuto príjmu látky rýchlo prenikajú a pôsobia. Na odstránenie je vhodný bežný pilník alebo brúsny papier, nezáleží na veľkosti brúsneho materiálu. Potom sa aplikujú rozpúšťadlá. Začiatočníkom sa odporúča striedavo spracovať ruky, pretože nanášanie a balenie zaberie veľa času, existuje riziko preexponovania rozpúšťadla na nechty.

Dôležité! Pokožka pokožky trpí chemikáliami. Preto sa pred zákrokom odporúča namazať oblasť okolo nechtu mastným krémom alebo akýmkoľvek kozmetickým olejom.

Rezanie súborov

Niektorí manikéri uznávajú túto metódu za bezpečnejšiu ako rozpustenie. Pre dievčatá s tenkými a krehkými klincami je lepšie odstrániť šelak bez tekutiny. Pri použití stroja s rezačkou sa poťah odreže na základňu a potom sa odstráni spodná vrstva. Je ťažké poškodiť tanier, ak iba kapitán nemá dostatočné zručnosti.

Acetón a tekutiny s ním

Jedna z najpoužívanejších domácich metód. Napriek poškodeniu acetónom a tekutinami, ktoré na jeho základe odstraňujú bežný lak, sa dievčatá pravidelne uchyľujú a veľmi úspešne odstraňujú šelak. Malo by sa okamžite poznamenať, že výrobok negatívne ovplyvňuje nielen nechtovú dosku, ale aj pokožku rúk.

Ak chcete pracovať, musíte pripraviť vatu, kúsky obväzov alebo nasekané disky. Odporúča sa okamžite zvoliť veľkosť tak, aby sa doska úplne uzavrela, ale nie pokožka okolo. Budete tiež potrebovať palicu alebo špachtľu (posúvač), ale bez ostrých hrán. Šelak by mal byť zoškrabaný, ale nie rezaný. Kusy fólie odrežte vopred, do ktorých bude vhodné zabaliť špičku prsta.

Ako ľahko odstrániť šelak doma:

 1. Pripravenú vlnu navlhčite v acetónovom roztoku, ale nie všetky naraz. Prvý z nich, mierne stlačiť, pripevniť k nechtu.
 2. Zabalte špičku prsta kúskom fólie a stlačte nadol. Nechajte pôsobiť 10-15 minút.
 3. Opatrne rozložte prvý prst a skontrolujte šelak prútikom. Ak povlak zmäkol, pripojte lopatku k spodnej časti nechtu a jemným tlakom oškrabte špičku.
 4. Ak šelak nezmäkne, vydržte ešte niekoľko minút, znova ho odstráňte.
 5. Po zákroku prechádzajte doštičkou s obrusom, aby ste odstránili malé častice laku, vyleštite necht. Potom si umyte ruky, naneste na nechtové doštičky ošetrujúci krém alebo votrite kozmetický olej.

Dôležité! Pri ochoreniach dýchacieho systému, napríklad pri bronchiálnej astme, je vhodné takéto experimenty opustiť. Kvapaliny okrem acetónu navyše obsahujú parfumy a farbivá, ktoré zhoršujú situáciu.

Profesionálne rozpúšťadlo

Rovnako ako samotné laky Shellac sú všetky výrobky na odstránenie dostupné v profesionálnych obchodoch. Ak budete postupovať podľa pokynov, výsledok bude rovnaký ako v kabíne.

Prostriedky obsahujúce acetón sa môžu použiť na základe profesionálneho odstraňovača. Vhodné kvapaliny na odstránenie bežného laku na nechty alebo čistého acetónu: kúsok špongie sa navlhčí v tekutine, nanesie sa na necht a zabalí sa do fólie. Môžete použiť profesionálne obloženie a obísť bez fólie. Musíte len sledovať čas, aby ste nechtovú doštičku nechali acetónom. Takéto prostriedky nie sú napokon určené na dlhé kompresie.

Ak nechty trpia krehkosťou, venujte pozornosť metódam bez acetónu a iných tvrdých rozpúšťadiel.

Namáčanie v tekutine acetónom (bez fólie)

Je to veľmi agresívny spôsob, ktorý poškodzuje pokožku a nechty. Môže sa však použiť, ak neexistuje fólia alebo rúno, napríklad musíte odstrániť šelak počas pochodu alebo v iných zložitých podmienkach. Neodporúča sa používať často, pretože rozpúšťadlo pokrýva nechtovú dosku z rôznych strán.

Na tento postup budete potrebovať odstraňovač laku na nechty s pridaním acetónu, ale v žiadnom prípade ho nebude obsahovať čisté rozpúšťadlo. Potrebujete tiež malú misku na namočenie prstov, posúvač alebo tyčinku z pomaranča, mastného krému (vazelína, olej).

 1. Do misky nalejte obyčajný odstraňovač lakov na nechty.
 2. Prsty namažte nechtom mastným krémom alebo iným alternatívnym produktom.
 3. Ponorte si nechty do misky a počkajte. Čas expozície bude priamo závisieť od kvality šelaku a množstva acetónu v produkte. Pravidelne musíte skontrolovať drobivosť náteru.
 4. Odstránené vrstvy odstráňte pomocou posúvača.

Po tomto postupe si umyte ruky mydlom a vodou. Je tiež žiaduce pripraviť regeneračný kúpeľ s morskou soľou, olejmi. Alebo naneste ošetrujúcu masku na ruky, potom naneste krém a olej na zvlhčenie pokožky.

Dôležité! Táto metóda nie je vhodná, ak existujú rany na rukách, nedávno bola vykonaná obrezaná manikúra alebo ak je podráždenie. Ponorenie do agresívneho roztoku spôsobí silné pálenie, z malej rany urobíte veľkú bolesť.

Iné prostriedky

Nájdete spôsoby, ako odstrániť gélový lak s alkoholom, laky na báze rozpúšťadla, mastné oleje a krémy. V skutočnosti tieto techniky pomáhajú iba pri použití nízko kvalitného náteru, ktorý prežil svoj čas a už sám o sebe začína slizovať. Na zmäkčenie a odstránenie vrstvy takýmto spôsobom bude zmäkčenie trvať veľa času. Ak však vyvstane otázka mechanického odlupovania vrstvy, potom alkohol alebo čerstvé vrstvy laku ešte uľahčia proces.

Salón a rezanie domácnosti: výhody a nebezpečenstvá

Odrezanie šelaku sa teraz považuje za najbezpečnejší spôsob odstránenia náteru. Ale iba s dôrazom na skutočnosť, že postupu dôveruje profesionálny pán. Začiatočník sa môže ľahko dotknúť nechtu, pretože pre neho je stále ťažké určiť hranice.

Ako rezať šelak:

 1. Cutter. Je to dýza v hardvérovom nástroji na manikúru. Umožňuje veľmi rýchlo a ľahko odstrániť vrstvu šelaku.
 2. Píly. Na manikúru sa používajú bežné pilníky na nechty. Tento proces sa môže ťahať ďalej, všetko záleží na vašich vlastných schopnostiach.

Ďalším problémom pri rezaní je určenie správneho brúsneho materiálu. Aby ste nepoškodili nechty, musíte začať s veľkým pilníkom alebo nožom. Akonáhle je farebný povlak odstránený, môžete vziať jemné brúsivo s veľkosťou približne 150 granúl.

Ako nepoškodiť necht

Ak má byť všetko úspešné, prečítajte si videonávody o odstránení šelaku. Lepšie absolvujte špeciálne kurzy. Pomocou nepoužitých rozpúšťadiel sledujte čas a stav nechtu pod fóliou. Ak pociťujete pálenie, musíte vankúšiky okamžite odstrániť a ošetriť pokožku rúk. Na konci procedúry by sa kutikula mala navlhčiť olejom alebo výživným krémom.

Obnova nechtovej platničky

Obnovenie poškodených nechtov je dlhý proces, najčastejšie jeho pôvodný vzhľad a zdravotný stav sa vracia až po úplnom rozmachu poškodených oblastí. Je veľmi dôležité, aby sa balík neposunul ďalej. Z tohto dôvodu musíte posilniť starostlivosť o nechty a ruky.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom s nechtami po použití šelaku, je efektívne ho aplikovať a opatrne odstrániť. To platí najmä pre začiatočníkov. Nie je potrebné vystavovať svoje nechty početným školeniam, najmä na rukách. Ak nie je možné nájsť model, v zime sa môžete učiť na nohách. Tam je doska na nechty silnejšia, nadmerné rezanie nebude bolieť a niekedy je dokonca nevyhnutné.

Čo sa nedá odstrániť šelak

Lak neodstraňujte zo suchého nechtu z celých kúskov, opatrujte ho tvrdými alebo ostrými predmetmi. Ak povlak čiastočne opustí, musí sa tento kus odrezať alebo odrezať a nesmie sa odlupovať. Existuje riziko odtrhnutia nielen odlúpnutej časti, ale tiež poškodenia celého povlaku spolu so základňou alebo dokonca s natívnou platňou.

Ak chcete ušetriť čas a peniaze na odstránenie nepríjemnej manikúry, naučte sa ju sami výberom metódy, ktorá vám vyhovuje.

Aké prostriedky sa odstránia?

Povlak je veľmi pevný a odolný a ak by nebol prirodzeným rastom nechtu, musel by sa čoskoro zmeniť. Je však možné tento gélový lak sami odstrániť bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci majstra?
S nedostatkom času alebo peňazí je šelak úspešne odstránený doma. Na to budete potrebovať:

 • Bavlnené vankúšiky,
 • Stulová fólia alebo kulinárska sľuda,
 • Adhezívny obväz
 • Tyčinky na kutikuly,
 • Rozpúšťadlá.

Ako rozpúšťadlo sa používajú nasledujúce kvapaliny:

 • Acetón sa používa najčastejšie, ale postup môže trvať až 15 minút. čas
 • Kvapaliny obsahujúce acetón, ako je Dream, si vyžadujú rovnaké zaobchádzanie ako s acetónom,
 • Tekutiny na odstránenie šelaku (Masura, Solomeya), acetón chýba, starý náter sa opatrne a v krátkom čase odstráni,
 • Patentované výrobky (odstraňovač produktov z CND, Erase Red Carpe) majú na pokožku a doštičku nechtov menej agresívne ako rozpúšťadlá na báze acetónu.

Pokyny na odstránenie šelaku

Po príprave potrebných finančných prostriedkov začnú odstraňovať šelak:

 • Bavlnený tampón nakrájajte tak, aby sa pohodlne zmestil na tanier, a potom sa na pokožku v blízkosti nechtu nanesie mastný krém, ktorý ho chráni pred agresívnymi látkami,
 • Navlhčite tampón v rozpúšťadle a položte ho na klinec, na hornú časť prsta je zabalená fólia, ktorá sa prilepí lepiacou páskou pre pohodlné priliehanie,
 • Pauza 15-20 minút. pri použití acetónu alebo čas špecifikovaný v pokynoch pre špeciálnu tekutinu. Počas tejto doby bude šelak mierny a začne zaostávať za doskou,
 • Odstráňte z prstov fóliu v opačnom poradí. Po odstránení tampónu sa šelak rýchlo zoškrabne pomocou kutikuly. Po dokončení postupu jedným prstom sa postupuje ďalej,
 • Spracovanie nechtov pilníkom na nechty a jeho potiahnutie balzamom alebo lakom, obnova nechtovej platne a zjemnenie kutikuly.

Manikéri odporúčajú odstránenie šelaku v salóne, pretože pri vykonávaní procedúry doma existuje určité riziko pokazenia nechtu. Ako prostriedok na odstránenie sa odporúča použiť špeciálne zloženie, bez acetónu.

Metóda odstránenia šelaku bez fólie

Existuje spôsob odstránenia šelaku bez fólie. Takýto proces vyžaduje menej času a postup je jednoduchší, ale má aj svoje nevýhody - agresívne pôsobenie rozpúšťadla na pokožku a nechtovú dosku. Budete potrebovať acetón, ako aj nasledujúce nástroje a materiály:

 • Malý kontajner, ktorý pojme dve ruky súčasne
 • acetón,
 • Posúvač alebo oranžová tyčinka,
 • Brúsenie súboru alebo buffu,
 • Cream.

Pred zákrokom sa ruky dôkladne umyjú a potom sa činnosti vykonávajú v tomto poradí:

 • Zrezanie hornej lesklej povrchovej vrstvy pilníkom na nechty,
 • Mazanie prstom so smotanou,
 • Špičky prstov padajú do nádoby s vyliatou tekutinou po dobu 8 minút,
 • Odstránenie zmäkčeného povlaku pomocou posúvača
 • Ukončenie procedúry: umývanie rúk a nanášanie krému.

Existuje aj extrémnejšia metóda, ktorá zaberie menej času a je efektívnejšia, ale s ňou je deštrukčný účinok acetónu na pokožku veľmi silný.

Na tento účel sa po predbežnej aplikácii tukového krému znížia končeky prstov na 10 až 15 minút. do kúpeľa s acetónom, čo vedie k tomu, že šelak odchádza v rovnomernej vrstve, zostáva len doladiť, bez poškodenia samotného nechtu.

Obnovenie nechtov po odstránení povlaku

Po každej z možností odstránenia musíte obnoviť nechty a pokožku prstov pred agresívnym vplyvom rozpúšťadiel.

Tento postup je obzvlášť dôležitý po uplatnení „extrémnych“ výberov. Akcie sa vykonávajú v tomto poradí:

 • Po dokončení odstránenia šelaku sa ruky dôkladne umyjú antibakteriálnym mydlom alebo sa použije antiseptikum,
 • Jemným nástrojom brúsite nechty a vyrovnajte ich tvar,
 • Kutikuly, nechty a susediace valce sú namazané kutikulovým olejom alebo zvlhčovačom,
 • Ak bola doska pri odstraňovaní povlaku poškodená, na tieto miesta sa aplikuje jódový roztok, čo pomáha rýchlo sa zotaviť nechty,
 • Je vhodné pripraviť si výživný kúpeľ na prsty, upokojiť pokožku rúk a do teplej vody pridať odvar harmančeka alebo pár kvapiek jódu.

Nezávislý postup odstránenia šelaku je jednoduchý a nezaberie to veľa času. Но перед тем, как его нанести, нужно помнить, что процедура удаления особенно вредна, даже если она грамотно проведена мастером.

Процесс снятия шеллака с ногтей также подробно показан в видео ниже:

Pin
Send
Share
Send
Send