Užitočné tipy

Tip 1: Ako merať tlak v pneumatikách

Pin
Send
Share
Send
Send


Správny tlak v pneumatikách: Ako? čo? a prečo to merať?

Šťastní majitelia nových pneumatík sa spravidla pýtajú, aké pravidlá sa musia dodržiavať, aby sa mohli pneumatiky prevádzkovať čo najdlhšie.

Udržiavanie tlaku v pneumatikách odporúčaných výrobcom automobilu má výrazný vplyv na bezpečnosť jazdy, pohodlie, ovládateľnosť, stabilitu vozidla a účinnosť jeho prevádzky. Čo spôsobuje nesprávny tlak v pneumatikách?

„Odchýlka tlaku vzduchu v pneumatikách od normy vedie k zníženiu kontaktného miesta

pneumatiky na ceste a sú nebezpečné! “

Nadmerný tlak v pneumatikách má tieto následky:

- zvýšené opotrebenie strednej časti behúňa a zavesenia vozidla,
- zhoršenie schopnosti tlmiť pneumatiku a nepohodlie pri jazde: cestujúci pociťujú strnulú jazdu a „odrazenie“,
- nebezpečenstvo poškodenia pneumatiky pri náraze na prekážku (napríklad kameň na ceste) alebo pád do diery,
- Znížená stabilita kontroly vďaka zníženej kontaktnej ploche.

Nedostatočný tlak na pneumatiky ešte viac škodí, vedie k:

- silná deformácia pneumatiky, ktorá môže spôsobiť jej zničenie počas pohybu,
- zvýšenie teploty v pneumatikách a následkom toho delaminácia a zničenie kostry pneumatiky - „výbuch“ pneumatiky,
- zvýšené opotrebenie pliec,
- zvýšené riziko aquaplaningu,
- možnosti demontáže pneumatík v rohoch,
- Zvýšená spotreba paliva.

„Znížený tlak vzduchu v pneumatikách sa odráža vo vrecku vodiča: pokles tlaku vzduchu o 20% oproti norme znižuje životnosť pneumatiky o 25 až 30% a zvyšuje spotrebu paliva približne o 3%.“

• Ako zistiť správny tlak v pneumatike pre vaše auto?

Na centrálnom nosiči vo dverách dverí vodiča, v odkladacej schránke alebo na dvierku palivovej nádrže je štítok, ktorý obsahuje nasledujúce užitočné informácie: rozmery pneumatík odporúčané výrobcom vozidla a optimálny tlak v „studených“ pneumatikách v závislosti od čiastočného a úplného zaťaženia vozidla.

Ako merať tlak v pneumatikách?

Tlak vzduchu v pneumatikách kontrolujte každý deň pred jazdou. Ak to nefunguje každý deň - najmenej raz týždenne. Pred cestovaním na veľké vzdialenosti sa musí vykonať kontrola tlaku a vizuálna kontrola pneumatík a kolies!
Tlak v „studených“ pneumatikách je potrebné merať. V „horúcej“ pneumatike sa tlak v závislosti od vzdialenosti, zaťaženia, rýchlosti, teploty vzduchu môže zvýšiť až o 10%. Preto nikdy nenechajte vzduch z „horúcich“ pneumatík ihneď po zastavení vozidla, v opačnom prípade bude tlak vzduchu v studených pneumatikách príliš nízky.
Ak „horúca“ pneumatika vykazuje nižší tlak, ako je odporúčané, nahustite ju na odporúčaný tlak plus 10% a po ochladení pneumatiky znovu skontrolujte tlak a upravte ho na normálne hodnoty.
Pneumatika vyhovuje definícii „chladu“, ak auto stálo na mieste najmenej tri hodiny alebo po dlhodobom parkovaní nejazdilo viac ako 1,6 km.
Nerovnomerný tlak v pneumatike môže spôsobiť nepredvídateľnú reakciu vozidla na vplyv riadenia a rozdielny tlak v pneumatikách na rôznych nápravách vozidla môže viesť k neočakávanému zatiahnutiu vozidla doľava alebo doprava.
Tlak v rezervnom kolese sa musí skontrolovať aj v prípade neočakávaných zmien kolesa.

• Kedy je potrebná korekcia tlaku vzduchu v pneumatikách?

Pri dlhšej jazde rýchlosťou vyššou ako 160 km / h odporúčajú výrobcovia automobilov zvyšovať tlak v pneumatikách o 0,2 - 0,4 atm. z odporúčaného, ​​čo mierne zlepšuje ovládateľnosť vozidla, aj keď to nevyhnutne nepriaznivo ovplyvňuje pohodlie pohybu. Odporúča sa to urobiť alebo nie - vodič rozhoduje v každej konkrétnej situácii v závislosti od zaťaženia vozidla a stavu vozovky. Musíte pochopiť, že požiadavky výrobcov automobilov (máme na mysli, že zatiaľ čo sa pohybujeme výlučne na zahraničných automobiloch) na tlak v pneumatikách, sú navrhnuté tak, aby jazdili autom na cestách s určitým priemerným výkonom v krajine výroby. Naše cesty sú zatiaľ objektívne horšie. A či už stojí za to sa nimi pohybovať pri takých vysokých rýchlostiach, každý sa rozhodne sám za seba.

Pred dlhou výpravou na základný náter, špinu alebo cestu, ako napríklad „umývadlo“, môžete naopak znížiť tlak v lete o 5 - 10%, v zime o 10 - 15% odporúčaného množstva.

• Tlak v pneumatikách s nízkym profilom.

Ak sú na vozidle nainštalované neštandardné nízkoprofilové pneumatiky, mali by sa obzvlášť starostlivo sledovať. Pneumatiky s nízkym profilom majú dve vlastnosti: malá výška bočnice a veľký priemer ráfika. Ak má pneumatika správny tlak vzduchu, iba jazdná plocha je v kontakte s vozovkou. Nízky tlak spôsobuje zdeformovanie bočnej steny pneumatiky, v dôsledku čoho sa postupne začína opotrebovávať. V určitom okamihu je pneumatika úplne obrúsená a zničená. Ak k tomu dôjde vysokou rýchlosťou, následky môžu byť fatálne.

„Pri pneumatikách s nízkym profilom musíte použiť tlak uvedený pre maximálne zaťaženie vozidla a zamerať sa na maximálny povolený tlak vzduchu v pneumatike, ktorý je uvedený na boku pneumatiky s MAX. TLAKOM v kilopascaloch a librách na štvorcový palec. Napríklad MAX PRESSURE 3,0 kps (44 psi). "

• Ako merať tlak v pneumatikách?

Najlepšie je, keď je vaše auto vybavené štandardným systémom TPMS, ktorý monitoruje tlak v pneumatikách a teplotu vzduchu. Vodič môže včas reagovať na „poplach“ a postarať sa o okamžitú kontrolu problémového kolesa.

Ak vozidlo nie je vybavené týmto systémom, môžete si ho kúpiť a dodatočne vybaviť.

Jednoduchšími prostriedkami na meranie tlaku sú tlakomery v pneumatikách. Kompaktný digitálny manometer je zvlášť výhodný.

Obsah článku

Výrobcovia automobilov stanovili pre každý model tlak vzduchu v pneumatikách, ktorý zabezpečuje najpohodlnejšiu jazdu pri súčasnom zachovaní optimálnej stability a jazdných vlastností na ceste. Prispôsobenie tlaku v pneumatikách požadovanému rozsahu hodnôt nielen zvyšuje bezpečnosť jazdy, ale tiež znižuje spotrebu paliva automobilom.

Prístroje na meranie tlaku

Na meranie tlaku v pneumatikách sa používajú mechanické a elektronické tlakomery. Existujú dva typy mechanických tlakomerov: číselník a špirálová pružina. Oba typy poskytujú dostatočnú úroveň presnosti s vysokým stupňom spoľahlivosti.

Elektronické tlakomery sa vyznačujú vysokou úrovňou presnosti a ľahkým použitím, ale majú vyššie náklady. Niektoré autá sú vybavené systémom monitorovania tlaku vzduchu v pneumatikách, ktorý signalizuje potrebu čerpania kolies.

Technika merania tlaku v pneumatikách

Vyhľadajte bradavku na vonkajšom okraji ráfika. Odskrutkujte ochranné viečko. Pripojte manometer na vsuvku, zabezpečte tesnosť spojenia. Porovnajte hodnoty tlakomeru s hodnotami tlaku.

Ak sa údaj nezhoduje, nahustite pneumatiku alebo odvzdušnite vzduch. Po nastavení znova skontrolujte. Bradavku uzavrite bezpečnostným uzáverom.

Frekvencia kontroly tlaku

Na kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách sa majiteľovi vozidla odporúča pravidelne ho kontrolovať. Každý vodič si vyberá frekvenciu inšpekcií nezávisle, ale väčšina výrobcov odporúča, aby sa tento postup vykonal najmenej raz týždenne. Pred každou dlhou cestou sa vyžaduje aj kontrola tlaku.

Hodnoty tlaku v pneumatikách uvedené výrobcom sa musia merať v ich studenom stave, keď sa vzduch zohrieva, keď sa zohreje, čo ovplyvňuje presnosť tlakomeru. Odborníci na autoservisy odporúčajú, aby sa merania vykonávali najskôr po troch hodinách parkovania po ceste.

Pin
Send
Share
Send
Send