Užitočné tipy

Kniha týždňa „Štýlové cestovné svetlo“: Ako sa dostať na cestu so sprievodcom

Pin
Send
Share
Send
Send


  • Lieky, ktoré je možné kúpiť iba na lekársky predpis.
  • Jedna sada výmenných topánok.
  • Dve sady oblečenia.

Kedysi som bral so sebou hráča a čitateľa, niekedy laptop za prácou. Ale potom ma už unavilo natiahnutie ramien, rozmotanie slúchadiel a hľadanie nabitia v kardanoch. Teraz mám dosť telefónu: bezdrôtové slúchadlá sú súčasťou balenia a batéria vydrží až 90 hodín bez nabíjania.

Všetko ostatné, čo si kúpim pri príchode - veci nie sú vždy drahšie ako doma. Ak idem na návštevu, požičiavam si všetko, čo potrebujem od priateľov.

Prečo sa obmedzíte na príručnú batožinu

Obmedzením na príručnú batožinu ušetríte: neplatíte navyše za výhodu a môžete lietať s najlacnejšími leteckými spoločnosťami, ktoré jednoducho nenosia.
batožinu. Po príchode vás ušetria bolestivé očakávania vydania. Podľa môjho názoru je to najviac nudný aspekt cestovania, ktorý je tiež veľmi dramatický. Spomínam si, ako náhodný spolucestujúci zažiaril úsmev: „Ach, šťastie, kufor prišiel!“ Podľa jej úprimnej radosti som hádal, že v minulosti nebola vždy tak šťastná. Okrem toho nikto nezaručuje, že kufor zostane nedotknutý: roztrhané jazdce na zips, roztrhané rukoväte a zaseknuté
kolesá nie sú neobvyklé. Príručná batožina bude po príchode menej pravdepodobne skontrolovaná. Keď cestujúci idú po „zelenej chodbe“, colníci venujú pozornosť najmä majiteľom veľkých batožín. Priťahujú ich nie drahé a svetlé tašky, ale veľkosť. Logika je jednoduchá: čím je taška menšia, tým je menej pravdepodobné, že sa niečo importuje. V rozvojových krajinách nosiči často bez vášho súhlasu berú kufre, kladú ich na vozíky a jazdia na stanovištiach taxíkov a potom nemáte inú možnosť, ako zaplatiť za nevyžiadané „služby doručovania batožiny“. S jednou malou taškou vyzeráte nezávisle a menej sa zaujímate o pomocníkov smútku.

Okrem toho nebudete musieť vziať taxi, aby ste do hotela dopravili ťažký kufor. Týmto spôsobom mimochodom preukazujete rešpekt k životnému prostrediu: nespotrebúvajte benzín pri jazde taxíkom pre jedného človeka. Obmedzením na príručnú batožinu vo všeobecnosti ušetríte čas. Čím rýchlejšie idete, tým väčšia je pravdepodobnosť spontánneho cestovania. Balenie vreca s hmotnosťou siedmich kilogramov zaberie trikrát kratšiu dobu ako 20 kilogramov. Turisti, naložení kuframi, sa hotel stáva prvým a nevyhnutným cieľom, a keď sú tam registrovaní, kým sa nedostanú do miestnosti, rozbalia batožinu - tí, ktorí majú malú ľahkú tašku, už navštívia kaviareň, park, pozrú sa do miestneho múzea a urobia sto fotky. Stojí váš ťažký kufor za stratu?

Výber tašky

Raz som prešiel celým pomerne veľkým indickým štátom Rádžastán s taškou zachytenou pánskym nohavovým pásom. Perá z vaku vypadli na letisku. Pri výbere tašky sa preto uistite, že má spoľahlivé rukoväte. Vezmite sáčok tejto veľkosti a tvaru, aby sa dal ľahko prenášať a prešiel cez dav. Neexistujú žiadne univerzálne zákony: niektoré ako tašky s rukoväťou a pevným rámom, zatiaľ čo iné ako mäkké batohy. Pri nákupe tašky ju naložte a jednou rukou ju položte na hornú poličku. Vyšlo to? V preplnenom vagóne indického vlaku alebo v stiesnenej uličke bude kabína ťažšia! Spýtajte sa predajcu na vlastnosti vaku. Pamätajte: je potrebné, aby bol vodotesný, a to aj na miestach spojovacích prvkov. Vrecká by mali byť uzavreté zipsom, nie šnurovaním, sponkami a suchým zipsom! Povinné požiadavky: pevný pás na karabínach, dostatočný počet vnútorných vreciek a vonkajší priestor pre kartu.

Ideálna taška navyše nemusí vyniknúť farbou, materiálom a doplnkami - jedným slovom kričať o sebe. Chráni sa tak pred krádežou a nadmernou pozornosťou nudených úradníkov.

Na taške musíte mať na pamäti, že:

- prítomnosť kolies neznamená, že vak môže byť ťažký,

- hmotnosť vrecka je určená vnútorným rámom, nie textilom. Nenechajte sa lákať ultraľahkou tkaninou - je lepšie zvoliť silnú,
ale pevné

- zriedkavý vzor, ​​monogram alebo výšivka je vhodný na identifikáciu v prípade batožiny, ale ak cestujete s príručnou batožinou, je to znamenie pre podvodníkov, čo znamená, že máte peniaze navyše.

Ak je vaša cesta rozdelená na dve rôzne časti (napríklad horolezectvo a svadobný obrad v doline), oddeľte veci do rôznych vriec. Takže ich nezafarbíte a vy ich nedostanete. Ak je napríklad polovica vecí potrebných častejšie ako druhá, napríklad pri cestovaní s deťmi, má význam rozdeliť batožinu do viacerých vriec.

Mnoho leteckých spoločností nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa množstva príručnej batožiny (ale je lepšie ju skontrolovať vopred), ale netiahnite viac ako dva kusy príručnej batožiny na osobu, pretože s týmito batožinami musíte stále chodiť po letisku. Dobrou možnosťou sú dva vaky symetricky umiestnené vzhľadom na os tela, ktoré rovnomerne rozdelia hmotnosť a vyložia chrbticu.

Osobitnou otázkou je, kam vložiť peniaze, bankové karty a dokumenty počas cesty, aby sa na jednej strane ich netrápili, a na druhej strane je v prípade potreby ľahké a rýchle ich vybrať.

Podľa môjho názoru nie je nič ošklivejšie ako „tajné kabelky“ na nosenie pod oblečením. Možno, že dávajú zmysel, ak ste ten, kto má veľké množstvo peňazí a ide na miesto, ktoré sa hemží vreckami (napríklad vo veľkých mestách v Taliansku, Paríži alebo Londýne). Skúsenosti však ukazujú, že na cestách je lepšie mať všetko, čo je dôležité a dôležité, v malej kabelke, ktorá bude vždy na dohľad (a keď obsah pôjde do hotelového trezoru, bude slúžiť ako spojková taška). Takáto kabelka by mala byť opatrená remienkom, aby ste si uvoľnili ruky. Ak nedôverujete susedom, môžete ju ľahko zobrať do toalety a so všetkým stiesneným priestorom vás to nebude obťažovať.

Kozmetická taška

Kozmetická taška samozrejme nie je najnáročnejšou a najobsiahlejšou časťou vašej batožiny, nie je to však dôvod na to, aby ste si vzali celý arzenál toaletných a dekoratívnych kozmetických výrobkov. Na ceste budete potrebovať výrobky na líčenie, ktoré sa lepšie nalejú do malých pohárov a vložia do vašej príručnej batožiny, obnovia multifunkčný balzam (na pery, pokožku a ako prostriedok na popálenie od slnka) a zvlhčovač, ktorý predchádza aplikácii make-upu. Tekutiny vždy vložte do uzatvárateľných vreciek, dokonca aj do kozmetických tašiek, a to dokonca lepšie, ak vám vrecko umožňuje odstrániť tekutiny z jeho samostatnej časti. V dôsledku poklesu tlaku počas vzletu a pristátia sa produkt môže rozliať
a zafarbite zvyšok obsahu. K vašej ceste sú užitočné zubná kefka a zubná pasta, dentálna niť, dezodorant, mydlo vhodné na telo a vlasy, nožnice na nechty, pilník na nechty, pinzety, kefy na vlasy, hydratačný krém a opaľovací krém. Toaletná voda pre alkohol nahradí baktericídne mlieko z pupienkov, ktoré sa často objavujú na mori v dôsledku zmien podnebia a výživy.

Samozrejme to nebude problém kúpiť si zubnú kefku alebo zvlhčovač na mieste, ale pravdepodobne nebudete chcieť hľadať prvý deň. Toto je základná súprava. Vždy leží v mojej cestovnej taške a nemení sa z cesty na cestu. Mimochodom, ak sú vlasy krátke, môžete si vziať suchý šampón do malej nádoby.

Čo nestojí za to vziať

Nemenej dôležitou otázkou je, čo by malo zostať doma. Zamyslime sa spolu. Potrebujete napríklad viacstranového sprievodcu? Pri kompaktnej taške je to jednoznačne ťažké, takže jej beztiažová elektronická verzia je lepšie nahrať do smartfónu, tabletu alebo notebooku. Verte skúsenosti mnohých cestujúcich: príliš elegantné oblečenie, drahé šperky a hodinky môžu spôsobiť zbytočné problémy. Na výlete ich s väčšou pravdepodobnosťou pokazia a zmätený a neprítomný turista je modrým snom vreckového vrecka a lupiča. Potrebujete plnú fľašu šampónu a sprchového gélu? Vezmite si trochu, málo - kúpte na mieste. Mimochodom, v prvom vydaní knihy po týchto slovách bolo napísané „Keby ste len nešli na púšť“, povedali mi však, že v našich dňoch a na mnohých miestach púšte sú obchody.

Nebudete po ruke a kompletný set pre vlasy a make-up. Cestovanie, ako dážď, odplaví všetko, čo nie je potrebné z vášho štýlu, a po úspešnej ceste iba s hrebeňom, očné linky a rúžom sa ukáže, že si môžete zaobísť bez ton make-upu. Monofunkčné prístroje, zľavové karty, oblečenie a obuv nechajte „doma“ aj doma, jedlo (s výnimkou müsli baru ako bezpečnostnej siete prvú noc na novom mieste). Určite nestojí za to robiť si zásoby so sebou. Áno, v zahraničí (pravdepodobne) nie je chlieb Borodino, ale cestovanie nie je len nové miesta, ľudia a pamiatky, ale aj nové jedlo. Krajinu nemôžete pochopiť bez toho, aby ste poznali jej kuchyňu.

Čo si vezmem so sebou?

- medzinárodný vodičský preukaz

- zdravotné poistenie

- banková karta číslo 1 na výber hotovosti

- Banková karta číslo 2, ktorá ukladá malú sumu a ktorá sa dá bezpečne zaplatiť aj na pochybných miestach

- hotovosť v rubľoch

- hotovosť v mene, ktorá sa najľahšie zmení na miestnu

- kópie všetkých dokumentov (tiež ich ukladám v elektronickej podobe na miniaplikáciách, je pekné vytvoriť farebnú laminovanú kópiu pasu: v mnohých krajinách ma požiadajú, aby som pri platbe kartou preukázal svoju identifikačnú kartu a nie je bezpečné mať pri sebe pas))

- zápisník a ceruzka

- nekovový pilník na nechty a kutikulový olej - pokazený klinec môže pokaziť let

Pred zabalením kufra si predstavte všetky nadchádzajúce situácie.

Kniha poskytla Mann, Ivanov a Ferber

Život bez batožiny

Možné, skutočné a veľmi atraktívne. Šetríte peniaze na letenky a šetríte fyzickou silou na zaujímavejších veciach, ako je sprevádzanie kufrového kufra z domu na letisko, z letiska do hotela a ďalej zvolenou rýchlosťou.

Až nabudúce budete chcieť zobrať nielen seba, ale aj všetkých sedem nových vzhľadov s topánkami a doplnkami, ktoré sa zhodujú, premýšľajte o tom: pozeráte sa na mesto a ľudí, a nie naopak. Do batohu, ktorý budú pozorne sledovať zamestnanci letiska, sa ľahko zmestia pár tričiek, sveter, nohavice alebo sukne, ľahké topánky, cestovná kozmetická taška a všetko ostatné, čo je absolútne nevyhnutné.

5 pravidiel pre dokonalý prenosný batoh

  • Hmotnosť do 10 kg v ekonomickej triede alebo do 15 kg v business triede (2 sedadlá s celkovou hmotnosťou do 15 kg)
  • Rozmery nie viac ako 55 × 40 × 23 cm Na odbavovacích pultoch sú rámy na kontrolu rozmerov príručnej batožiny. Ak sa do nich zmestí batoh, potom je všetko v poriadku
  • Žiadne ostré, jedovaté alebo horľavé predmety
  • Celkový objem tekutín, gélov, krémov - nie viac ako 1 liter (zatiaľ čo objem nádoby nie je väčší ako 100 ml)

Príručná batožina - čo si vziať?

Odevy. Tu je vzorec úspechu vrstvený. Vytvorte si šatník, aby ste si na tričku mohli ľahko obliecť sveter a ak je vietor alebo dážď - potom vetrovku alebo sako. Necháme doma šaty, ktoré vyzerajú iba s určitými topánkami, taškou, náušnicami a kabátom. Aj dáždnik. Namiesto toho si vezmite pláštenku, ktorá sa po zložení zmestí do dlane. A všeobecne - dajte si pozor na predpoveď počasia do posledného dňa, aby ste si nevypočítali svoj výber.

Perfektne ušetrite priestorové vákuové vaky. Použite ich na veci, ktoré môžu byť pokrčené (alebo sa vôbec nepráskajú). Ak má hotel železo, spravidla si kľaknete do hlbokého mora.

Dajte na tie najbohatšie veci, aby nezaberali miesto. V rovine ich možno odstrániť. To znamená, že je lepšie byť v džínsoch a vziať si so sebou ľahké „dno“. Tenisky alebo topánky sú na nohách. Ragú tenisky, baletné topánky alebo sandále (zastavte na jednej veci) - v batohu. V kabíne sa môžete dostať z topánok a obliecť si napríklad ponožky. Nohy budú pohodlnejšie.

Kozmetická taška. O obsahu kozmetických tašiek existujú legendy. Objem, objem, konzistencia. Ukončite diskusiu. Na všetko o všetkom máte jeden liter, do ktorého musíte vložiť tekutiny, krémy, pasty, gély. Každá jednotlivá skúmavka s vašim obľúbeným elixírom mladosti, sviežosti a čistoty nie je vyššia ako 100 ml.

Aby ste sa neuspokojili s matematikou a meraniami, navštívte kozmetický obchod a vyberte si špeciálnu cestovnú súpravu. Vyzerá to takto: priehľadné zapečatené balenie a niekoľko prázdnych skúmaviek s objemom 100 ml. Takže tu budete plne vyzbrojení. A áno. Tekutiny, zubná pasta, telové mlieko a dokonca aj riasenka sú tiež tekuté.

Ako uchovávať na liter? Namiesto vody používajte čistiace obrúsky. Namiesto sprchového gélu - tuhé mydlo. Ak ochutnáva vzorky z kozmetických predajní doma, zoberte ich so sebou, je to ich najlepšia hodina. Na niektoré prostriedky, ktoré je možné vziať na palubu, umiestnili špeciálny odznak.

A ešte viac. Zamyslite sa nad tým, aké dôležité je vziať všetko domov. Najprv určte, čo na vás čaká na polici v hoteli. Po druhé, vrecko na make-up môžete vždy aktualizovať po príchode.

Veľmi dôležité veci. Na lístky, pasy, peniaze dajte tenkú kabelku cez rameno alebo na opasok. Takže všetko, čo potrebujete, bude vždy po ruke a nie pozadu. Počas kontroly sa niekedy vyžaduje, aby sa odstránili všetky elektronické zariadenia. Je lepšie dostať ich zo špeciálnej tašky na laptop. Nabíjajú sa tu slúchadlá a ďalšie vybavenie. Ak zostane priestor, vložte knihu (určite si ju prečítate?), Ale radšej použite elektronický analóg.

Bez cla. Tu musíte byť opatrní a objasniť pravidlá s leteckými spoločnosťami. Môžete nakupovať na palube S7 Airlines a je to zadarmo. Niektorí dopravcovia za ne účtujú ďalšie peniaze. A pri letoch s prestupmi existuje riziko rozlúčenia sa s obsahom bezcolných balení, najmä ak nie ste trpezliví a otvorili ste obal.

Nechajte to doma

Ak letíte bez batožiny, musíte sa jej úprimne vzdať:

  • Sada na manikúru. Dajte ruky do poriadku pred odchodom, bude to stačiť na 10 dní. Buď lacný pilník na nechty v ktoromkoľvek obchode vám pomôže po príchode. S veľmi ostrým kovovým pilníkom sa budete pravdepodobne musieť rozlúčiť. Hovoríme samozrejme nielen o nožniciach a pilníčkoch na nechty, ale aj o iných ostrých predmetoch.
  • Aerosóly. Čokoľvek so sebou nosíte v plechovkách, hľadajte náhradu. Ale tu je jeden jednorazový zapaľovač, mimochodom, môžete si vziať príručnú batožinu
  • Suveníry, ktoré nespĺňajú požiadavky na príručnú batožinu. Aj keď ste vyhoreli nožom alebo ste pre svoju babičku našli úžasné pletacie ihlice. Rovnaké pravidlo funguje opačným smerom, keď letíte domov. Veľká fľaša olivového oleja z Grécka, portské víno z Portugalska, parfumy nad 100 ml z Francúzska - to všetko, bohužiaľ, zostane k dispozícii zamestnancom letiska. Alebo, ak skutočne chcete, vziať si na spiatočný let jednu batožinu.

Takže pripravenosť je číslo jedna! Batoh je zostavený cez tašku cez rameno s lístkami a pasmi. Pohodlné topánky sú na nohách, v hlave predzvesť nových a zaujímavých. Aby ste na recepcii nehádali, či je všetko v poriadku s hmotnosťou batohu, dajte si špeciálne váhy na batožinu (nie s háčikom, so stuhou). Cestou späť, keď v batohu prepadnú darčeky pre priateľov, určite prídu vhod.

Pin
Send
Share
Send
Send