Užitočné tipy

Ako si vyrobiť pompom zo závitov?

Pin
Send
Share
Send
Send


V skutočnosti nite bambulky (buboes) nie sú len dekoratívnym doplnkom pleteného klobúka. S bábkami rôznych tvarov, veľkostí a farieb môžete ozdobiť šály, šteniatka, ponožky, pletené papuče, pásy a svetre. Z týchto nadýchaných guličiek môžete urobte z nich aj originálne kocky alebo ozdobte ich vankúšmi, Už ste si uvedomili, že je to úžasný dekor a je čas naučiť sa, ako na to sami, pretože na tom nie je nič zložitého.

Ako vyrobiť našuchorený pompom z priadze

Táto možnosť výroby je klasika, a pre neho sú potrebné ďalšie zariadenia.

 1. Z tenkej lepenky rezané dva krúžky široké 2-2,5 cm.
 2. Pripravte si závitovanie do 1 metra.
 3. Pripevnite špičku nite na kartónové krúžky vzaté spolu s prstom a obalte lepenku okolo obvodu. Vinutie je husté a viacvrstvové, ako na fotografii.
 4. Odrežte všetky nite pozdĺž vonkajšieho konca krúžku.
 5. Medzi dva lepenkové krúžky uviazajte ďalší niť s dĺžkou do 1 metra a potom ich odstráňte.
 6. Naťahujte konce nití rukami a vytvorte guľu.

Ako rýchlo vyrobiť malé priadze pompons na vidličku

 1. Omotajte priadzu okolo klinčekov silnou vrstvou.
 2. Spojte uzol medzi druhým a tretím klinčekom s iným kúskom nite.
 3. Odstráňte vinutie z vidlice a slučky vytvorené na oboch stranách odrežte na polovicu.
 4. Naťahujte konce priadze a vytvorte guľu.

Ako urobiť krásnu priadzu pompom

 1. Z lepenky urobte dva prírezy v tvare podkovy.
 2. Použite bielu a žltú priadzu, ako aj vzor vinutia na fotografii.
 3. Nite na konci vinutia odrežte a uzol pripojte k spodnému záhybu vinutia ďalším závitom.
 4. Teraz môžete odstrániť prírezy z lepenky a načechrať vlákna.

Master Class Video

Ponúkame vám výber videí s workshopmi, ktoré vám ukážu, ako rýchlo vyrobiť pom-poms z priadze sami.

 • V tomto videu tutoriál sa naučíte, ako vyrobiť veľkú a objemnú priadzu pompom.

 • Ak neviete, ako vyrobiť krásnu pompom z priadze na klobúku, pozrite si toto krátke video.

 • Video o tom, ako vyrobiť priadze buboes v piatich rôznymi spôsobmi.

 • V tomto video tutoriále sa naučíte iný spôsob, ako vytvoriť objemový bubo.

 • Videonávod o tom, ako rýchlo urobiť bubo jednou rukou.

 • Video o tom, ako vyrobiť bubo pomocou hotovej plastovej šablóny v tvare vidlice.

 • Ak ste sa už naučili, ako vyrobiť buby rôznymi spôsobmi, ponúkame vám majstrovskú triedu, ako z nich vyrobiť pléd.

 • A toto video ukazuje príklad tkania koberca z viacfarebných bubov, ktoré môžu ozdobiť detskú izbu, kúpeľňu a obývaciu izbu.

 • Táto majsterská trieda nenechá nikoho ľahostajným, pretože s ňou sa naučíte, ako vytvárať svetlé a originálne buby vo forme ovocia a bobúľ.

 • V tomto videu sa naučíte, ako vytvoriť bubo v tvare kubo, ktoré ocenia malé deti.

Ak máte radi pletenie, ponúkame vám ďalšie dve videozáznamy o pletení - pletených výrobkoch z priadze, ktoré vám budú užitočné:

 • V tomto videu sa dozviete pletenie vzor - pletené priadze tašky.

Chceme sa s vami podeliť o ďalšie užitočné informácie, ktoré vám povedia o priadzi z alpakovej vlny. Mimochodom, pompons z nej sa ukázali byť obzvlášť krásne a našuchorené.

Hlavné spôsoby výroby pompom zo závitov

Pompoms sa používa ako dekor a vyznačuje sa širokým rozsahom. Zdobia veľa odevov, ktoré sa používajú pri výrobe alebo samostatnom šití mäkkých hračiek. Mnohé z nich pridávajú buby do nábytku pre domácnosť alebo do domácnosti.

Môže to byť pléd, plášť na čalúnený nábytok, ozdobné obrúsky alebo malý koberec. Tento výrobok našiel svoje hlavné použitie pri zdobení klobúkov. Tieto klobúky sú obľúbené u dospelých aj malých detí.

Na výrobu správnych nadýchaných guličiek je vhodných veľa možností. Každá z nich sa vyznačuje materiálmi pre výrobu, metódou tvorby a technikou.

Hlavné spôsoby:

 • Používame ruky. Táto možnosť je vhodná na rýchlu výrobu šperkov. Pompom je vytvorený špeciálnou navíjajúcou priadzou na prstoch. Hlavným rozdielom je nedostatok akýchkoľvek špeciálnych nástrojov a vytvorenie pompom v priebehu niekoľkých minút.
 • Použitie lepenkových prírezov pomáha pri vytváraní dokonalého vlákna pompom. Hotový doplnok je obzvlášť skvelý a objemný.
 • Použitie operadla normálnej stoličky je užitočné pri výrobe veľkého počtu gúľ. Celková veľkosť a objem je možné nastaviť v procese vyšívania.
 • Stolová vidlica je vhodná na vytváranie malých pompomov. Tento spôsob je komplikovanejší ako vyššie uvedený postup.

Pri použití kartónu ako slepého vzoru je okrem okrúhlej šablóny tiež užitočný štvorec. Stolička môže byť použitá v širšom spektre, pretože možnosť použitia chrbta v práci je najbežnejšou a najjednoduchšou technikou vykonávania.

Prípravný proces

Dôležitou fázou práce je príprava. Presný prístup a včasná príprava všetkých potrebných komponentov na prácu pomôžu vykonať vyšívací proces v krátkom čase av príjemnom prostredí. Konečný zoznam materiálov závisí od zvolenej možnosti vytvorenia nadýchaných guličiek zo závitu.

Nástroje a materiály na výrobu nite bambusov

 • pradená priadza (môžete použiť niekoľko odtieňov),
 • nožnice,
 • lepenka,
 • kompasy,
 • linka,
 • dlhá ihla
 • stolička
 • stolová vidlica.

Výber odtieňa pre výrobu závisí od samotnej pokrývky hlavy. Pri príprave príslušenstva pre klobúk, ktorý má niekoľko farieb, môžete vytvoriť kombinovanú verziu pompom. Na tento účel sú vhodné tóny prítomné v samotnom produkte. Tak pompom bude jasnejší a originálnejší.

Pri práci nie je potrebné používať priadzu. Niť, ktorá má vysokú pevnosť a trvanlivosť, to zvládne. Osobitná pozornosť by sa mala venovať hustote samotných vlákien. Materiál strednej hustoty bude optimálne vhodný pre danú úlohu. Z tohto komponentu sa môžu vyrábať malé aj veľké výrobky. Na výrobu drobného príslušenstva sú vhodné vlákna s vysokou hustotou (napríklad mohér alebo vlna). Vyrovnať sa s výrobou veľkého bubu z takýchto textúr je pomerne ťažké.

doplnenie: pri výbere nožníc sa môžete zamerať na manikúru, ktorá sa líši v miniatúrnej veľkosti. Ak chcete získať čo najviac rovnomerných rezov, mali by byť nožnice ostré.

Etapy práce krok za krokom:

Pre podrobnejšiu štúdiu sa odporúča zvážiť a vyskúšať každú metódu. Vzhľadom na všetky kroky a ich kvalifikované správanie je ľahké zvoliť ten správny.

Rada: pri použití viacerých farebných odtieňov môžu byť vlákna rozmiestnené po celom povrchu alebo koncentrované na jednom mieste. Pomôže to získať jednoduchý, ale svetlý ornament.

Možnosť 1:Najľahší a najrýchlejší spôsob výroby pompom pre klobúk je spôsob navíjania nití okolo prstov. Pre malé lopty môžete použiť 2 prsty pre väčšie - 3 a viac.

Najprv začneme navíjať priadzu na naše prsty (bez toho, aby sme sa dotkli toho veľkého). Objem a rozmery úplne závisia od počtu vrstiev, ktoré sa majú aplikovať. Na vytvorenie veľkého a veľkolepého pompom sa odporúča zabaliť veľké množstvo vrstiev. Pri vytváraní požadovaného objemu sa zväzok nití ťahá voľnou niťou v strede. Uzol sa musí dotiahnuť opatrne, aby guľa nestrácala tvar a nerozpadla sa. Opatrne odstráňte pradienko z prstov. V tejto fáze sa výsledný dizajn podobá luku. Strany figúry sú starostlivo narovnané, pozorujúc presnosť. A prerušili sme slučky, aby sme získali jednotlivé reťazce. Na záver sme zastrihli dlhé vlákna a vytvorili klobúk pre polkruhový pompom.

FAQ: pri chýbajúcich počiatočných schopnostiach môže byť potrebná ďalšia pomoc, pretože je dosť ťažké obviazať strany a odstrániť luk z prstov.

Možnosť 2: Kartón sa hodí v dvoch variantoch: kruh a štvorec. Pri výbere prvej metódy sme vystrihli z hrubej lepenky dve kruhové základne rovnakej veľkosti. V strede nakreslíme malý kruh, vystrihneme ho. Urobiť slučku pomocou kúsok nití. Dajte to okolo malého kruhu. Na vrchu máme druhú základňu.

Je dôležité, aby sa: prísne sledujte úplnú korešpondenciu tvárí kruhov.

Vlákno navlečte na dlhú ihlu. Výsledná slučka obalí základy kartónu. Na vytvorenie trojrozmerného produktu zabalíme niekoľko vrstiev. Pri balení opatrne držte vzory rukou. Pomôže to vyhnúť sa možnosti pošmyknutia slučky umiestnenej vo vnútri kartónových kruhov. Na konci sú okraje nití, ktoré sú umiestnené na spoji osnovy, starostlivo odrezané. Vlákna spájame do pevného uzla uprostred. Toto zabráni otvoreniu pompom. Po vykonaných činnostiach je produkt pripravený, môžete odstrániť kartónové šablóny.

Možnosť 3:Znamená to použitie prázdnych medzier. Aby sme to dosiahli, vystrihli sme z hrubej lepenky štvorcovú šablónu. Na jednej strane uprostred urobte malý rez. Opatrne napnite niť. Je potrebné dbať na to, aby špička závitu visela a aby dĺžka bola dostatočná na vytvorenie uzliny. Je potrebné na fixáciu. Začneme navíjať vlákno a vytvárať potrebný objem a veľkosť. V strede ťaháme niť, pevne obväz. Zrezali sme zvyšky. Opatrne odrežte boky a odstráňte štvorček z kartónu. Vyrovnajte nite a vytvorte požadovanú guľu. Príliš dlhé výčnelky sa vyrezávajú nožnicami v súlade s celkovou dĺžkou.

FAQ: rozmery pompom tiež závisia od veľkosti obrobku samotného. Použitím veľkého štvorca sa získa zodpovedajúci produkt.

Možnosť 4: V takom prípade sa bude vyžadovať zadná strana kresla. Táto metóda je vhodná, ak potrebujete vytvoriť veľké množstvo príslušenstva. Pri tomto postupe sa vyrobí niekoľko malých pompomov naraz, ktoré sa na záver oddelia jeden od druhého. Na jednom okraji chrbta máme spodnú časť závitu. Natiahneme prvý kruh. Základňu pripevňujeme pevným uzlom na dlhú niť, ktorá prechádza do gule. Začneme baliť vrstvy. Hustota a objem závisia od osobných preferencií. Nakoniec sme zviazali vlákno. Výslednú vláknovú základňu opatrne vyberte zo zadnej časti stoličky. Vypočítame rovnakú vzdialenosť medzi obväzmi. Pre väčšie pohodlie sa odporúča spustiť výpočty zo stredu a postupovať v oboch smeroch. Po výpočte sme pletili základňu krátkymi kúskami priadze. Je potrebné vyrezať medzery medzi uzlami. Takto sa získa veľké množstvo bujných doplnkov.

Rada: aby sa vytvorilo viac glomerúl, nite sa môžu ovinúť okolo nôh stoličky.

Možnosť 5: Zvyčajná stolová vidlica, ktorá je k dispozícii v každej domácnosti, vám môže pomôcť vytvoriť malé, ale bacuľaté bambulky. Výrobný proces je podobný výrobe prstov. Priadzu navíjame na príbory a zachytávame všetky zuby. Po položení potrebných vrstiev do stredu, potiahnite niť. Zviazali sme tesný uzol, aby sme zabránili rozkvetu produktu. Opatrne vyberte luk z vidlice. Hrany lúk odrežte nožnicami. Výsledný pompom opatrne načuchnite.

Urobte si sami cvočky do klobúkov

Klobúky s bambulkami sú často zdobené doplnkovým ozdobným prvkom - strapcami. Taký si môžete urobiť sami. Tento proces nemá vysokú úroveň zložitosti, ale v mnohých ohľadoch je ešte jednoduchší.

Vytvárame kopu strún. Osobitná pozornosť by sa mala venovať jej dĺžke, ktorá by sa mala rovnať dvom bombám. V strede pletíme malý kúsok nite. Ústup z jednej z vybraných hrán je vzdialený asi centimeter. Na výslednom ukazovateli urobíme niekoľko závitov. Vytvoríme tesný uzol a skryjeme konce vlákna vo zväzku. Hrubé okraje sú starostlivo orezané tak, aby vytvorili rovnakú dĺžku. Kefy na klobúky sú pripravené.

Čelenka s pompom sa vždy vyznačuje jasnejším vzhľadom a originalitou. Takéto výrobky zostávajú vždy na vrchole popularity a sú veľmi žiadané. Rozdiel v tomto príslušenstve je v tom, že je ľahké si ho vyrobiť sami. Niekoľko jednoduchých spôsobov vám pomôže ručne vyrobiť objemný a nadýchaný pompom.

Pin
Send
Share
Send
Send