Užitočné tipy

Obojstranný pletací vzor na šál

Pin
Send
Share
Send
Send


Obojstranné pletenie alebo takzvaná technika dvojitej tváre má pri vytváraní teplých odevov pre zimné oblečenie mnoho výhod. Túto techniku ​​možno nazvať dvojité pletenie, pretože pletenina je získaná v dvoch vrstvách, čo nie je dôležité pre pletenie teplého oblečenia, a má dve predné strany, čo je ideálne pre šály a klobúky. V žakárových vzoroch tejto techniky je veľa kladov: po prvé, neexistujú žiadne brošne a po druhé, na oboch stranách dostávame dva vzory, ktoré sú identické, ale majú kontrastnú farbu.

Pre techniky obojstranného žakárového pletenia je najvhodnejšia monofónna hladká priadza dvoch farieb, stredná hrúbka.

Táto technika môže byť uskutočnená dvoma spôsobmi: najprv, najprv pletením jednou niťou, potom druhou alebo súčasne obidvoma stranami dvoma niťami. spôsob pletenia súčasne s dvoma niťamizviazaním malej vzorky vzoru. Najprv navlečte oboma farbami požadovaný počet slučiek + 2 slučky hrán.

Na pletacie ihlice dostaneme dvojnásobný počet slučiek, kde každá vytáčaná slučka pozostáva z tmavej a ľahkej nite, skúste usporiadať nite postupne. Prvá a posledná volaná slučka dvoch vlákien je hrana. Okrajové slučky pletíme dvojitým závitom v prednom rade vpredu, v ďalšom - obruba a tak striedavo. Po okraji je prvá slučka slučkou na prednej strane, vždy zapletie spredu, druhá slučka je slučkou na zadnej strane, vždy sa zmestí na nesprávnu stranu. Ďalšie striedanie pokračuje.

Pozrime sa podrobnejšie na spôsob pletenia slučiek: Predná slučka: obidve nite položíme na ukazovák ľavej ruky a prvú slučku od okraja, slučka na prednej strane je fialová, prednú časť pletíme, schmatneme temnú niť z ukazováka, takže ľahká niť zostane za pletenou slučkou.

Druhá slučka (ružová) je zadná slučka. Pred pletaciu ihlu umiestnime obidve nite, ako pri pletení nesprávnej slučky a šijeme nesprávnu slučku, zachytávajúce pomocou pletacej ihly, iba ľahká niť. Tmavá niť tak zostáva pred pletenou slučkou.

Ďalej striedajte pletenie predných a zadných slučiek. Po dokončení série otočíme prácu a teraz sú svetelné slučky predné a tmavé zadné.

Po pletení niekoľkých radov dostaneme tkaninu z dvoch vrstiev tmavej a ľahkej priadze spojenej lemovými slučkami. Na vonkajšej strane predného povrchu a na vnútornej strane zadnej strany.

Ďalej začneme pliesť vzor podľa vzoru, kde bunka zodpovedá slučke a jej farbe. Vezmite prázdnu bunku pre slučku pletenú s hlavnou farbou strany a bunku s krížom pre slučku pletenú s farbou vlákna na zadnej strane. Pamätajte, že otáčaním diela sa menia farby a podľa schémy postupujete tam a späť.

Vzorka ďasna

Elastický pásik je najobľúbenejším vzorom v pletení krku. Po prvé, výrobky spojené s týmto vzorom sa na dlhšiu dobu nepretahujú a neuchovávajú svoj pôvodný tvar. Po druhé, vyzerá to elegantne a módne. Po tretie, zmestí sa jednoducho a je prístupný aj pre začiatočníckú ihlanku.

Guma sa stáva: pravidelná (1x1, 2x2, 3x3), reliéfna, „anglická“, „poľská“, „americká“. Všetky typy sú rovnako vhodné pre dámske, pánske a detské pletené doplnky. Pozrime sa podrobnejšie na niekoľko typov tohto modelu so schémami.

Jednoduchý elastický pásik 1x1

Na zviazanie prototypu je potrebné vytočiť slučku, ktorej číslo je násobkom dvoch plus 2 hrán.

1 riadok: KPM (hrana), * FACE, OUT *, KPM.

2 riadky: CRM, * FROM, OSOBY *, CRM.

Anglická guma

Anglická guma umožňuje efektívne vyzerať ako hotový produkt aj v jednoduchom dizajne. Malá nevýhoda tohto vzoru spočíva v tom, že spotreba priadze je vyššia ako pri pletení jednoduchého elastického pásu. Vzor je uskutočňovaný jednoducho, stačí schovať niekoľko radov podľa schémy a je ľahké sa pohybovať podľa výsledného vzoru, pokračovať v práci bez toho, aby sa zaoberal popisom.

Anglický gumový vzor

V prípade vzorky na pletacích ihlach vytočte počet slučiek násobený tromi plus dvoma okrajmi.

1. riadok: CRM, * FACE, priadza, odstráňte ďalšiu slučku z pracovnej ihly bez pletenia, koniec riadku FACE * - opakujte až do konca riadku, CRM.

2 riadok: CRM, * priadza, odstráňte slučku, ktorá nie je pletená, ďalšiu priadzu a predné pletenie spolu ako nesprávnu * - opakujte na koniec riadku, KRM.

Pokračujte vo pletení série 1 a 2 radov medzi sebou, na požadovanú dĺžku produktu, zatvárajte slučky posledného radu.

„Ryža“ alebo „perla“ sa považuje za vynikajúci vzor obojstrannej šály vyrobenej z pletacích ihiel. Vzor vyzerá, akoby boli malé perly alebo obrázky úhľadne rozmiestnené na produkte. Používa sa na pletenie šál a klobúkov, svetrov a svetrov.

Vzor schémy „ryža“

Pri vzorke vytáčajte na pletacích ihlach párny počet slučiek plus 2 lem.

1 r: KRM (okraj), * FACE (pred), OIH (zlý) * - opakujte od * do * do konca riadku, KRM,

2 r: CRM, * FROM, FACE * - do konca riadku, CRM.

3 r: CRM, zmeníme slučky na opačný, cez FACES sme pletené OUT a naopak. KRM.

4 r: CRM, * FACE, OUT * - do konca riadku, CRM.

Z piateho riadku sa vzor opakuje. Začať pletenie z prvého radu podľa vzoru.

Obojstranná šatka s diagonálnym vzorom

Krása obojstranného vzoru je vhodná pre mužské aj ženské šály. Vyzerá dobre „diagonálne“ v kruhových šatkách.

Pre vzorku sa zhromaždí taký počet slučiek, že sa dajú rozdeliť na 6 plus dve okrajové bez zvyšku.

Ďalej je vzorka pletená podľa schémy:

Výsledkom je také nádherné príslušenstvo.

Krásny obojstranný pletací vzor

Mnoho remeselníkov hľadá vhodné obojstranné vzory s pletacími ihlami pre šály. Vzory pletenia začínajú najjednoduchšími možnosťami a končia sofistikovanými sofistikovanými vzormi. Najjednoduchší spôsob, ako pliesť vzory vo forme elastických pásov alebo reliéfov. Stanú sa hodnou ozdobou akejkoľvek pleteniny.

Pozrime sa na najobľúbenejšie obojstranné vzory, ktoré môžu byť pletené.

Hľadáte obojstranný vzor pre pléd? Venujte pozornosť tomuto obrázku. Schéma jeho implementácie je jednoduchá. Vďaka reliéfu takéhoto vzoru môžete pliesť volumetrický pléd.

Podrobný popis postupu:

 1. Začnime lekciu pletenia jednoduchým, ale veľmi originálnym vzorom. Ak si vezmete mäkkú priadzu, môžete ju plyšiť, získate krásnu a teplú prikrývku.
 2. Pripravíme potrebné materiály pre prácu. Vzťah sú tri slučky, takže ich počet mal byť násobkom troch.
 3. Vyberte 25 slučiek. Patria sem dve slučky pre symetriu a dve lemy.
 4. Prvá slučka v rade, hrana, sa odstráni bez pletenia.
 5. Chytíme ďalšiu za prednú stenu a prednú zapletieme.
 6. Týmto spôsobom háčkujeme ďalej: navíjame ihlu pod pracovnú niť a zdvíhame.
 7. Opakujeme ďalšiu slučku bez pletenia. Ďalej sme pletli dve slučky v rovnakom čase predné, čím sme chytili zadnú stenu.
 8. Ďalej opakujte tento vzťah: vykonávame háčkovanie, snímame slučku bez pletenia a dva súčasne predok.
 9. Pleteme posledné dva stehy v rade takto: pleteme prvý na prednej strane a na okraji - na nesprávnej.
 10. V nasledujúcom riadku zopakujte postup opakovania. Po okraji pletíme prednú slučku. Ďalej vykonáme háčkovanie, odstránime ďalšiu slučku bez pletenia a potom dve súčasne pletíme prednú časť.
 11. Znovu zopakujte tento vzťah na koniec riadku. Pred lemom sme pletli predok.

Dvojstranné vzory s pletacími ihlami pre ňufák majú takmer vždy reliéfny vzhľad. Môžete ho zviazať s anglickou gumičkou a získať úžasne krásne plátno. Pozývame vás na zvládnutie iného úplne nového vzoru.

Pin
Send
Share
Send
Send