Užitočné tipy

Čo je namočené v basketbale a ako sa to naučiť

Pin
Send
Share
Send
Send


Slam Dunk - basketbalový hod, ktorého implementácia je basketbalový hráč vyskočí do vzduchu a hodí loptu cez prsteň jednou alebo dvoma rukami.

Počas hodu často hráč chytí okraj, vznáša sa vo vzduchu a loptu položí alebo prikývne do koša.

Namočte alebo hodte loptu do basketbalového koša zhora

Prvýkrát sa použil známy výraz v 60. rokoch športový komentátor zápasov Los Angeles Lakers Chick Hern, Pred ním bol výstrel nazývaný namočený výstrel (z anglického „namočeného výstrelu“). kolokácie zabuchnúť používa sa v hovorenom anglickom význame „Jasná vec“, „možnosť obojstrannej výhry“.

Help. V americkej angličtine môžete často nájsť hovorové a slangové varianty mena slam dunk: jam, veci, spláchnuť, hodiť dole.

Doteraz sa horná strela považuje za najspoľahlivejšiu, najúčinnejšiu a najúžasnejšiu a úplne opodstatňuje jej názov.

Podľa systému basketbalového rozhodcu je slam dunk hodnotený ako pravidelný hod v 2 bodoch.

V novom druhu tímového športu slamballRole je pomenovaná podľa obľúbeného zabuchnutého prvku ventilátora v 3 bodoch.

Hlavný rozdiel medzi slambolom a basketbalom spočíva v tom, že namiesto štandardného pokrytia na ihrisku sú po obvode kruhu trampolíny, ktoré pomáhajú hráčom získať výšku potrebnú na hádzanie zhora.

Basketbal. Aký je tento šport?

Z angličtiny je kôš kôš a lopta je loptička. Cieľom hry je trafiť do lopty súperov prsteň. Samozrejme je dôležité dodržiavať pravidlá: napríklad môžete hrať iba s rukami. Ak hráč beží s loptou, bez toho, aby ich udrel na zem, je to tiež porušenie. Zvyčajne hrá basketbal desať ľudí (každý po dvoch tímoch po piatich hráčoch). Sú tu aj niektoré vlastnosti hry: napríklad, presný zásah súpera do ringu vo vzdialenosti takmer 7 metrov od koša je odmenený tromi bodmi, a nie dvoma (ako pri normálnom hádzaní). Takýto zásah sa nazýva aj hádzanie na veľké vzdialenosti. A čo sa deje v basketbale?

Slam namočiť. Označenie a odrody

Takže prišiel na to základy basketbalu. Čo je namočené v basketbale? Slam dunk je typ hodu, pri ktorom športovec vyskočí nad kôš a hodí do neho loptu zhora nadol.

Za taký presný zásah sa udeľujú dva body. Mimochodom, prsteň, kde musíte streliť loptičku, sa nachádza vo výške viac ako 3 metre od podlahy. Národná basketbalová asociácia počas zápasu hviezd (ktoré sa koná každý rok) má dokonca samostatnú súťaž pre športovcov, ktorí chcú ukázať najúžasnejší výstrel zhora. Je to obzvlášť pôsobivé, keď hráči s krátkym postavením vyskočia nad prsteň a „kladú“ loptu do koša. Existuje mnoho druhov zabuchnutých vecí. Medzi hlavné typy takýchto hodov možno rozlíšiť:

 • Zvyčajný namočiť je najjednoduchší druh hodu zhora. To sa deje jednou aj oboma rukami. Okrem toho môže byť športovec počas skoku odrazený z miesta jednou alebo dvoma nohami.
 • Tomahawk (vykonávaný jednou alebo dvoma rukami) je jedným z najzaujímavejších hodov. Počas výskoku skočí športovec loptu za hlavu a potom ju náhle „tlačí“ do koša. V takom prípade ich hráč, ktorý tlačí nohy z podlahy, ich ohýba. To vytvára efekt letu - mimoriadny pohľad. Takéto hody zhora často videli Kobe Bryant, Michael Jordan, LeBron James a ďalší slávni basketbaloví hráči.
 • Reverzné namočenie - v skutočnosti, podobne ako obvykle, vykonávané dvoma rukami. Rozdiel je v tom, že hráč počas skoku je chrbtom do koša. Úspešný hod však samozrejme nie je ľahký.
 • Medzi nohami (na fotografii nižšie) je jeden z ťažkých záberov. V hre NBA sa hralo iba raz.

 • Mlyn - atlét počas skoku nesie loptu, akoby po obvode, akoby kolmo na dno basketbalového ihriska. Možno, že tento namočiť je najviac cenený. Ten, kto ju vykonáva, sa nazýva „vynikajúci dunker“. V rôznom čase takéto hody vykonávali Dominic Wilkins, Kobe Bryant, Vince Carter a ďalší športovci.

V očiach diváka také hody vyzerajú veľmi veľkolepo. Ako sa naučiť zatĺcť loptu do kruhu zhora nad sebou?

Ako sa namočiť v basketbale?

Najprv musíte presne vedieť, ako správne vykonať taký hod. Musíte sa naučiť driblovať: mali by ste viesť loptu rukou (nie viac ako dva kroky). Potom preskočte z prednej nohy (umiestnenej oproti ruke), vytiahnite ruku smerom k basketbalovému koši a hodte loptu do kruhu.

Ako je uvedené vyššie, na vykonanie zabuchnutého triku musíte vyskočiť nad basketbalový kôš, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške takmer tri metre od podlahy.

Na úspešné dokončenie takýchto skokov je preto potrebné posilniť lýtkové svaly. Za týmto účelom môžete použiť lano, skákať na oboch nohách a na jednom po druhom. Taktiež na tréning lýtkových svalov sa vyžaduje zdvíhanie na nohách (približne 45 - 60 prístupov).

Ďalším dôležitým cvikom sú drepy na nohách. So zdvihnutými pätami a priamym chrbtom vyskočte o 10 až 15 centimetrov nahor. Pri vykonávaní tohto cvičenia použite loptu na zlepšenie rovnováhy. Nenechajte sa však uniesť: takéto „trhavé“ výšky pôsobia na svaly veľké zaťaženie.

Pozitívny účinok bude mať aj jazda po schodoch. Zároveň nezabudnite, že kvalitná obuv a správna výživa (jesť hodinu alebo dve pred vyučovaním, prítomnosť zeleniny a ovocia) uľahčia nácvik zabíjania.

Možno, že skočíte, skoro sa dostanete ku kruhu. Čo bude ďalej?

Vynikajúce špičkové snímky

 • Normálne namočené jednou alebo dvoma rukami (Anglický jednoručný základný namočený, dvojručný základný namočený) - najjednoduchší hod zhora, ktorý zvyčajne používajú hráči s nízkym počtom hráčov, ako napríklad strážcovia bodov, pri prelomení kruhu: napríklad Chris Paul z rakiet Houston. Môžete skákať s jednou alebo dvoma nohami.
 • Tomahawk jednou rukou (Anglický jednoručný tomahawk) je jedným z najpozoruhodnejších zabuchnutých duniek, najmä ak ich hrá krátky a vysoký skákajúci hráč. Hráč vyskočí z dvoch nôh, pravou (alebo ľavou) rukou kope loptu za hlavu a ohne nohy na kolená, čo vytvára dojem letu. Opakovane vystupovali Michael Jordan, LeBron James, Steve Francis, Allen Iverson, Kobe Bryant a súťaž Slam Dunk v roku 2007 od Nate Robinson.
 • Tomahawk obojručný (Anglický dvojručný tomahawk) - namočený hráč je trochu komplikovanejší ako ten predchádzajúci, pri jeho vykonaní hráč s dvoma rukami kope loptu za hlavu a potom ju náhle vloží do kruhu. Tomahawk bol jedným z najobľúbenejších dunkov Lathrella Sprewella a často ho videl hrať Derrick Rose.
 • 180 ° spätný chod alebo namáčanie (English Reverse Jam) - to isté ako obyčajný namočený dvoma rukami, iba hráč skočí chrbtom k ringu. Napriek zjavnej jednoduchosti vykonávania nie je také jednoduché vykonať spod prstenca, keď stojí, bez behu.
 • mlyn (Eng. Windmill) je náročný namočený Dominikom Wilkinsom, ale každý, kto ho môže hrať, sa právom považuje veľký dunker (Anglický Highflyer). Po stlačení z dvoch nôh sa lopta zamotá okolo kruhu kolmo na podlahu. Keď Wilkins ukončil svoju kariéru v NBA, „mlyn“ bol videný len zriedka, ale s príchodom ligy v roku 1998, Vince Carterom, sa tento namočil medzi basketbalovými hráčmi a pouličnými guľami. Často ho vystupovali aj Kobe Bryant, Josh Smith, JA Smith, Desmond Mason a LeBron James (navyše od jednej nohy).
 • Alley Up (Angl. Alley Oop) - namočený z odovzdania inej osoby. V závislosti od schopností hráča a situácie na webe môže zahŕňať všetky ostatné typy namočenia z bežných na mlyny a 360.
 • Selfie hore (Eng. Self Oop) - hádzanie zhora po hádzaní pre seba (môže zahŕňať rôzne možnosti vykonávania, ako je alej). Často sa vyskytuje v rôznych špičkových súťažiach, zriedkavo v hrách NBA. Self-up videl hrať Tracy McGrady, keď hral za Orlando Magic.
 • 360 (English Three-sixty) - namočený po otočení hráča o 360 stupňov.
 • Zozadu (Angl. Za chrbtom) - basketbalový hráč posúva loptu z jednej ruky do druhej za chrbtom. Účinkujú Andre Igudala v súťaži Slam Dunk v roku 2006 a Jay Ar Smith v súťaži Slam Dunk v roku 2005.
 • kolíska (Eng. Cradle, „kolíska Rock the Cradle“) - namočený Michael Jordan, ktorý ho hral na súťaži Slam Dunk v roku 1985 a opakovane - počas zápasov NBA. Tento hod zhora vyzerá ako „mlyn“, ale na rozdiel od neho pri hraní tohto namočenia hráč robí krúživým pohybom v opačnom smere.
 • Medzi nohami (Medzi nohami) - jeden z najťažších záberov zhora, jediný čas v hre NBA vykonal Ricky Davis. Pred tým, na vrcholových súťažiach - Isaiah Ryder, Kobe Bryant v roku 1997, Vince Carter v roku 2000 (s odrazom od podlahy, s pomocou svojho bratranca Tracyho McGradyho). Gerald Green vykonal toto namočenie na súťaži Slam Dunk Contest 2008
 • Dablpamp (English Doublepump) - veľmi pôsobivý a komplexný hod zhora, ktorý je možné vykonať v dvoch verziách: normálny a so zákrutou o 180 stupňov (to znamená, že ide dozadu). Realizácia prvej možnosti môže byť spôsobená hernou situáciou, keď hráč stlačí loptu do tela, čím sa blok vyhýba, a potom, keď letí okolo blokátora, vloží ho do kruhu. Z hráčov NBA je veľké množstvo týchto hádzaní viditeľné na LeBron James a Ricky Davis.
 • Z trestnej čiary (Eng. Z čiary voľného hodu) - hráč skočí z trestnej čiary, ktorá sa nachádza 4,5 metra od kruhu. Často vystupoval v súťaži Slam Dunk Contest, menej často v hrách NBA, napríklad Vince Carter.
 • Na lakeť v kruhu (Eng. Elbow dunk) - hráč vyskočí z dvoch nôh, ako pri bežnom namočení, ale naviac drží ruku v lakťom do kruhu. Hádzanie je tiež dosť nebezpečné, pretože ruka sa môže zachytiť v kruhu. Najznámejší namočený hráč tohto typu je Vince Carter na súťaži NBASlam Dunk Contest 2000, ale málokto vie, že už v roku 1998 sa 19-ročný Kobe Bryant zúčastnil demonštrácie v supermarkete Manila počas prehliadky na Filipínach. Toto namočenie vykonal aj Blake Griffin v súťaži Slam Dunk Contest 2011.
 • Rameno na prsteň (Eng. Shoulder dunk) - dunk je podobný predchádzajúcemu, ale po hode sa ruka dostane do kruhu až do podpazušia. Tento hod je ešte traumatickejší ako ten predchádzajúci.
 • Dvojitý mlyn (Eng. Double Windmill) - namočí sa podobne ako bežný mlyn, ale lopta sa dvakrát otočí vo vertikálnej rovine. Unikátny dunk, ktorý na jednej z demonštrácií vykonal Cadour Ziani (zakladateľ tímu francúzskeho šoumárskeho diváka Slamnation).
 • 360 ° mlyn (Anglický veterný mlyn tristo šesťdesiat) - kombinácia dvoch hodov zhora. Populárny sa stal po vykonaní tohto namočenia Vince Carterom v súťaži NBASlam Dunk Contest v roku 2000.
 • 360 stupňov medzi nohami (Anglicky Three-šedesát medzi nohami) - kombinácia hodov medzi nohami a 360.
 • Zdarma Line Mill (Anglický veterný mlyn z línie voľného hodu) - kombinácia dvoch hodov zhora. Sofistikovaný namočený koncert Jamesa Whitea v súťaži NCAASlam Dunk Contest 2006.
 • Pod nohou od trestnej čiary (Anglický jazdec namočil z línie voľného hodu) - kombinácia dvoch hodov zhora. Unikátny namočený James White počas jedného z predstavení.
 • 540 (English Five-štyridsať) - namočené po hráčovom obrate 540 stupňov. Jeden z najťažších hádok, zahŕňa odpudenie smerujúce k prsteňu, jeden a pol otáčky vo vzduchu a namočené chrbtom k prsteňu (ako u reverzného buchnutia). Je „korunným majstrom“ Terrel Kornoe aka TDub, člena výstavného tímu TFB Dunker.
 • 720 (Eng. Sedem dvadsať) - namočené po hráčovej revolúcii 720 stupňov. Unikátny namočený film The Air Up There na AND1 Mixtape Tour v Houstone v roku 2006.

Vynikajúce špičkové snímky

Wilt Chamberlain v 50. rokoch zaznamenal prsteň zavesený vo výške 12 stôp (nad 360 cm). Michael Wilson (bývalý hráč Harlem Globotrotters a University of Memphis) to zopakoval 1. apríla 2000. Teraz rekord patrí Wayne Clarkovi, ktorý skóroval štandardnou loptou v kruhu, umiestnenou vo výške 368 cm (12 stôp 1 palec).

Na olympijských hrách v roku 2000 Vince Carter strelil gól zhora a doslova skočil cez francúzske centrum Frederick Weiss, vysoké 218 cm. Francúzske médiá to nazvali „death dunk“ („le dunk de la mort“). Carter tiež vykonal Honey Dip prvýkrát v súťaži v roku 2000, keď po hode zavesil na prsteň a chytil ho za lakte.

Clyde Drexler, Michael Jordan a Scotty Pippen strelili loptu zhora a tlačili sa zozadu za čiarou voľného hodu, ktorá sa nachádza 15 metrov (4,57 m) od kruhu. Na rozdiel od iných to urobil Wilt Chamberlain po krátkom behu v kruhu, z ktorého je voľný hod.

Hráči hrajú najlepšie a najpamätnejšie hody v súťaži počas hry All-Star. Webbova recesia stúpajúca 170 cm porazila Dominika Wilkinsa v roku 1986. Michael Jordan vykonal takzvaný „šikmý“ hod, naklonený v skoku pod uhlom k zemi. Diváci TNT označili tento hádzač za „najlepší hádzanie všetkých čias“, keď ho pri skoku niesol loptu pod nohu, umiestnil ho nad hádzanie Vince Carterovej.

V súťaži z roku 2008, Dwight Howard vykonal "Superman Throw". Obliekol si kostým Supermana, dokonca si zviazal plášť. Jamir Nelson vyhodil loptu zozadu za štít a Howard ju v jednom zoskokov chytil a udrel do kruhu. Spory o to, či sa má tento hod spočítať, sa rozšírili. Oponenti uviedli, že jeho ruky v čase hodu neboli nad krúžkom a obrancovia - že jeho ruky boli vyššie ako prsteň. Howard požiadal o zvýšenie krúžku o 12 stôp (365 cm), ale organizátori súťaže to odmietli s odvolaním sa na skutočnosť, že súťaž by sa mala konať v normálnych hracích podmienkach.

Ďalšie vzdelávanie

Najprv sa, samozrejme, musíte naučiť obvyklý dunk jednou rukou. Dobrým tipom pre začiatočníkov Dunkers je použiť menšiu loptu. Hádže sa s ním ľahšie, ľahko sa ovláda. Nenechajte sa uniesť - nemali by ste si na takúto loptu zvyknúť.

Skúste hádzať bez lopty: stačí sa dotknúť prstene rukami a pristáť na oboch nohách. Vďaka tomu „cítite“ požadovaný rozsah pohybu.

Obzvlášť dobré, ak máte prístup k nastaveniu basketbalového koša. Najprv skúste spustiť kôš: keď sa naučíte hádzať, krúžok postupne zdvíhajte do požadovanej výšky.

A najdôležitejšie: buďte trpezliví. Nevzdávaj sa po niekoľkých neúspešných pokusoch vykonať zabuchnuté veci.

Pretrvávanie je tu dôležité: pokračovaním v tréningu dosiahnete svoj cieľ a prípadne zbierate „plné sály“, ako aj profesionálnych basketbalových hráčov.

Tento článok hovoril o tom, ako zaujímavá a vzrušujúca je športová basketbalová hra. Dunk je technicky náročné cvičenie, ktoré vyžaduje dobré fyzické vlastnosti. Pamätajte, že úspešné hody zhora vykonávajú nielen hráči s vysokým rastom. Tento druh umenia dokážu zvládnuť aj „nedostatok“.

Čo je teda basketbal? Toto je hod, počas ktorého hráč vyskočí nad prsteň a "librá" loptu zhora. Toto je nezabudnuteľný pohľad. Okrem toho môžete sami vykonať kliešte pomocou tipov z tohto článku.

Aké sú hlavné typy hry v hre: čo to je, opis toho, ako ich vyrobiť

 • Normálne namočené jednou alebo dvoma rukami

Najjednoduchší skok zhora skokom, ktorý sa vykonáva s jednou alebo oboma nohami. Toto namočenie sa tiež nazýva hádzanie pre slabých hráčov (výška 185 - 195 cm). Zvyčajne ich vykonáva bodový strážca, ktorý prerazil prstencom vysokou rýchlosťou a vďaka dobrým skokovým schopnostiam sa ľahko dostal do koša.

 • Tomahawk jednou rukou

Lopta je v jednej ruke (akákoľvek), hráč vyskočí z dvoch nôh, zdvihne ruku za hlavu, zatiaľ čo jeho kolená sa ohnú a telo sa ohne v dolnej časti chrbta. Hádzanie je krásne a pôvabné, zdá sa, že športovec stúpa vo vzduchu s loptou držanou vysoko. Názov prvku je spôsobený skutočnosťou, že pohyby rúk a tela hráča sa podobajú úderom tomahawk (bojová sekera Indov). Najslávnejšie účinkujúci: M. Jordan, čl. Francis, A. Iverson.

 • Tomahawk obojručný

zložitejšia verzia predchádzajúceho dunk: basketbalový hráč drží loptu za hlavou dvoma rukami, zohnutými v lakťoch, v okamihu dosiahnutia najvyššieho bodu skoku prudko položí loptu do kruhu. Hádzanie lopty týmto spôsobom vyžaduje veľkú amplitúdu skoku. Toto je obľúbený kus basketbalových hráčov. L. Spruwell a Sk. Pippen.

Foto 1. Spustenie tomahawk: basketbalový hráč drží loptu oboma rukami a hodí ju do koša skokom.

 • 180 ° spätný namoč

Hráč skočí chrbtom k prsteňu a opakuje v skutočnosti zvyčajné namočenie pri otáčaní tela o 180 °, Náročnosť skoku spočíva v tom, že nie je spustený a basketbalový hráč nevidí kam položiť loptu.

Vynález tohto veľkolepého a náročného namočenia patrí slávnemu basketbalovému hráčovi Dominika Wilkinsová, Počínajúc dvoma (klasická verzia) alebo z jednej nohy, hráč nesie loptu okolo kruhu kolmo na podlahu. Po tom, čo Wilkins ukončil svoju kariéru, len málokto mohol zopakovať svoj hod, kým do ligy nevstúpil jasný a produktívny útočiaci obranca Vince carter.

Hráči, ktorí úspešne dokončia tento dunk, sa právom nazývajú „vynikajúci dunkers“. Highflyer - doslova „vysoké lietanie“), в их число входят такие звёзды баскетбола, как: К. Брайант, Дж. Смит, леБрон Джеймс и многие другие.

Данк, совмещающий в себе принятие навесной передачи (паса) от партнёра по команде и бросок в одном прыжке.

Чаще всего этот элемент нападения разыгрывается между пасующим защитником, который должен сделать точный пас в сторону кольца, и принимающим игроком передней линии, в задачи входит поймать мяч в прыжке и, не приземляясь, отправить его в корзину.

Включает разные варианты исполнения.

Dôležité! Термин произошёл от французского Allez hop! — выкрика циркового акробата, побуждающего к прыжку.

 • Cелф-уп - basketbalový hráč hádže po hádzaní sám. Tento typ namočenia je v hrách NBA zriedkavý. Častejšie je vidieť na súťažiach s najvyšším hodom.
 • 360° - športovec hodí loptu po otáčke okolo svojej osi, t. j. 360 stupňov. Zvyčajne sa vykonáva v súťažiach slam dunk.

Foto 2. Vykonanie namočenia s otočením o 360 °. Basketbalový hráč drží loptu v oboch rukách, otočí sa pri skoku okolo svojej osi a hodí projektil do koša.

 • Zozadu - basketbalový hráč vyskočí a hodí loptu za chrbát z jednej ruky na druhú.
 • kolíska - spoločnosť namočená z najlepšie platených športovcov na svete Michael Jordan, Prvýkrát to bolo na súťažiach slam dunk. v roku 1985 a potom sa začal používať v lige NBA. Technika roll opakuje "mlyn", ale kruhový pohyb sa vykonáva v opačnom smere. Kolíska v preklade z angličtiny znamená „kolíska“, keďže pohyby hráča rukami pripomínajú pohybovú chorobu dieťaťa.

 • Medzi nohami - jeden z najťažších záberov, pri skoku basketbalový hráč nesie loptu medzi nohami a rýchlo ju hádže do koša. Toto namočenie bolo v hre NBA vykonané iba raz. Ricky Davis.
 • Dablpamp - technicky náročný skok, počas ktorého hráč drží loptu v oboch rukách, zoskupuje telo pri zdvíhaní do vzduchu (dotýka sa ohnutých kolien lakťami), potom sa narovnáva a privádza loptu do kruhu. Vykonáva sa v dvoch verziách: tvárou alebo chrbtom k prsteňu.
 • Z trestnej čiary - basketbalový hráč sa začína pohybovať od umiestneného trestného pásma 4,5 m od koša. Takýto skok bol prvýkrát uvedený americkým športovcom Wilt Chamberlain v 50-tych rokoch, Na ligových hrách NBA momentálne vystupuje V. Carter, známy svojou láskou ku komplexným dunkom.
 • Na lakeť v kruhu - hráč preskočí obvyklé namočenie, zatiaľ čo položí ruku na lakeť v koši. Je považovaný za jeden z najnebezpečnejších hodov, pretože ruka sa môže zaseknúť a športovec na ňom zavesí.
 • Rameno na prsteň - zvracanie je podobné predchádzajúcemu, s tým rozdielom, že sa ruka drží v koši na ramene. Takéto namočenie môže viesť k vážnym zraneniam ramena alebo ramena.
 • Dvojitý mlyn - sa líši od klasického mlyna tým, že sa guľa otáča dvakrát vo vertikálnej rovine. Vynález dunk patrí zakladateľovi francúzskeho show dunker teamu. Kaduru Ziani.
 • 360 ° mlyn - Kombinácia rotácie okolo jej osi a frézky. Vyžaduje sa popularita tohto prvku basketbal W. Carterktorý to vykonával v súťažiach v roku 2000.
 • 360 ° medzi nohamikombinácia dvoch hodov: 360 ° rotácia a nesenie lopty medzi nohami. Prvok je odborne vykonávaný pouličným hráčom Turian Fontaine.

Foto 3. Basketbalový hráč vykonáva namočenie s prenosom lopty medzi nohami a telom otočením o 360 stupňov.

 • Zdarma Line Mill - Kombinované namočené, s prístupom k mlynu z trestnej čiary. Známy pre hranie basketbalu James whitekonkurenčné obsadenie v roku 2006.
 • Pod nohou od trestnej čiary - kombinácia hodu z trestnej čiary s mečom neseným pod nohou. Vlastníctvo autorstva J. Whitevykonanie prvku v rôznych variáciách.
 • 540 - z pozície obrátenej k krúžku hráč otočí jeden a pol otáčky vo vzduchu a skóruje loptu, keď je chrbtom k ringu. Dunk je vizitka Terrela Kornoe aka TDub, člen výstavného tímu TFB Dunker.
 • 720 - namočiť s rotáciou okolo svojej osi dvakrát. Jediným športovcom, ktorý dokončí tento hod je Turian Fontaine.

Varovanie!Od roku 1976 na zápasoch NBA bol zavedený samostatný súťažný program s cieľom určiť najlepšieho zabitého umelca. Koná sa každoročne v NBA All-Star Game.

Ktoré namočené v histórii basketbalu sa považujú za najvyššie

Rekordný zvislý hod zhora zhora je uvedený v Guinessovej knihe rekordov a je zásluhou hráča tímu Harlem Superstars Wayne Clark.

Strelil loptu do kruhu zaveseného v diaľke 368 cm od zeme.

Záznam dlho patril k najväčšiemu centru Wilt Chamberlain, Hra v 50. rokoch, Skóre namočil do kruhu zaveseného vo výške 360 cm od zeme.

Jeho záznam sa zopakoval raz. v roku 2000 hráč Michael Wilson.

záver

Slam dunk je najťažší prvok basketbalu, ktorého štúdium sa začalo naposledy. Tento hod vyžaduje profesionálnu obratnosť a majstrovský výkon. Pri vykonávaní hodu existuje veľa variácií, ktoré sú princípom zjednotené hádzanie lopty do kruhu zhora zo skoku. Dunk nie je len náročná strela, ale aj korunový počet popredných hráčov, ktorí zdobia basketbalové zápasy.

Pin
Send
Share
Send
Send