Užitočné tipy

Ako urobiť snímku obrazovky? Fotografujeme na zariadeniach s Androidom a na počítačoch so systémom Windows

Pin
Send
Share
Send
Send


Za vytvorenie snímky obrazovky v systéme Windows 7, 10 a starších verziách systému je zodpovedné tlačidlo na klávesnici s názvom Print Screen. Najčastejšie je uvedený skrátený názov - Prt Scr. Kľúč sa zvyčajne nachádza v hornej strednej alebo pravej časti klávesnice, bezprostredne za klávesnicou F1-F12. Pred kliknutím na ňu sa uistite, že je obrazovka zobrazená presne tak, ako ju chcete zachytiť. Najnáročnejšia vec pre začiatočníkov začína presne po kliknutí na Print Screen, pretože najprv nie je jasné, kde je uložená snímka obrazovky. Len samotný používateľ však určí umiestnenie snímky obrazovky, pre ktoré urobí niekoľko ďalších krokov.

Otvorte akýkoľvek editor obrázkov, pre ktorého úlohu je celkom vhodný štandardný program Windows, MS Paint. Aplikácia je umiestnená v sekcii štandardných programov, ku ktorej je možné získať prístup prostredníctvom ponuky Štart. Akonáhle sa spustí MS Paint, kliknite na sekciu ponuky „Upraviť“ a vyberte „Vložiť“. V hlavnej oblasti programu sa okamžite zobrazí snímka obrazovky počítača, ktorú ste vytvorili. Rovnakú akciu vloženia obrázka je možné vykonať pomocou klávesovej skratky Ctrl + V. Uistite sa, že ste spokojní s tým, ako vyzerá snímka obrazovky. V opačnom prípade môžete súbor nástrojov programu opraviť, napríklad vyberte a orežte prebytočné hrany alebo prevráťte obrázok. Potom prejdite na „Súbor“ - „Uložiť ako ..“, kde musíte určiť priečinok na uloženie snímky obrazovky a kliknite na „Uložiť“. Obrázok sa okamžite objaví vo vybranom priečinku a bude k dispozícii pre budúce použitie.

Tu sú výhody a nevýhody opísaného spôsobu zhotovenia snímky obrazovky z počítača pomocou klávesnice. Jeho výhody sú nasledujúce:


 • porovnávacia jednoduchosť a dostupnosť,
 • kompatibilný so všetkými verziami Windows
 • bezpečnosť údajov.

Napriek množstvu krokov potrebných na získanie a uloženie obrazovky zostáva metóda „Print Screen + Paint“ najdostupnejšou a najrozumiteľnejšou metódou pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Na získanie obrazu nie je potrebné uchýliť sa k pomoci cudzích programov a ľudí, čo pomáha zabrániť úniku osobných údajov a vírusovej infekcii počítača. Nevýhody tejto metódy sú však:


 • veľké množstvo akcií
 • hmatateľné časové náklady
 • klávesová závislosť.

Na spôsob snímania obrazovky pomocou tlačidla Prt Scr sa musíte nejaký čas zvyknúť, takže v postupnosti akcií sa často vyskytuje zmätok, preto sa musíte znova a znova obracať na odborníkov. Okrem toho nie každý môže mať k dispozícii funkčnú klávesnicu so správnym klávesom, a preto musí každý samostatne rešpektujúci užívateľ osobného počítača porozumieť ďalším spôsobom, ako získať požadovaný obrázok.

Ako nasnímať snímku obrazovky v počítači, ak nie je stlačené tlačidlo Print Screen

Mnoho používateľov má záujem o to, ako fotografovať obrazovku počítača alebo notebooku, ak chýba požadované tlačidlo Print Screen. Pre začiatočníkov to stále stojí za to ho hľadať, pretože, ako už bolo spomenuté vyššie, dá sa to nazvať inak: Prt Scr, PrScr alebo dokonca len ikona na obrazovke. Umiestnenie kľúča sa môže tiež líšiť v závislosti od vybavenia. Na najstarších počítačoch, ktoré sú stále nainštalované v mnohých ruských kanceláriách, však neexistuje žiadne tlačidlo Print Screen. V takom prípade dôjde k záchrane špeciálnych programov, pomocou ktorých môžete ľahko urobiť snímku obrazovky na počítači alebo notebooku. Aplikácie budú tiež vynikajúcim riešením pre tých, ktorí jednoducho chcú skrátiť čas na vytvorenie a uloženie obrazovky.

Existuje veľké množstvo rôznych programov na vytváranie snímok obrazovky, ale je najlepšie okamžite venovať pozornosť najjednoduchším a bezplatným aplikáciám, ktoré sú už dlho medzi bežnými používateľmi dobre zavedené. Ak sa pokúsite nainštalovať prvý program nájdený v sieti, existuje veľké riziko, že jednoducho nebudú rozumieť všetkým jeho funkciám, alebo čo je ešte horšie, chytiť vírus z lokality, na ktorej útočník pôsobí. Jedna z najlepších aplikácií tohto druhu sa preto považuje za Lightshot. Program sa rýchlo nainštaluje a integruje do systému, ktorý sa spustí po jeho spustení. V nastaveniach môžete priradiť ľubovoľný kláves na vytvorenie snímky obrazovky a po jeho stlačení sa obrázok okamžite uloží do priečinka, ktorý je vhodný pre používateľa. Obrazovka sa teda vytvorí len v jednom kroku.

Môžete použiť najbližší analóg Lightshot - program „Screenshot“, ktorý má podobnú funkčnosť a ktorý vám tiež umožňuje urobiť snímku obrazovky naraz. Snagit a Clip2net sú celkom dobre v pohodlí, ktoré majú tiež svoj vlastný editor obrázkov, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko spracovať prijatú obrazovku. Metóda fotografovania obrazovky pomocou aplikácií však má určité nevýhody:


 • nie je kompatibilný so všetkými verziami systému Windows
 • zníženie výkonu systému,
 • čas strávený vývojom.

Bohužiaľ, väčšina programov v skutočnosti nefunguje na najstarších počítačoch, a ak sú nainštalované, významne spomaľujú systém so slabou hardvérovou konfiguráciou. Okrem toho bude trvať nejaký čas, kým sa naučíme všetky funkcie programu a nezabudneme, ako ho používať. V budúcnosti sa však proces vytvárania snímok obrazovky môže niekoľkokrát zjednodušiť. Každý užívateľ sa teda sám rozhoduje, ktorá metóda mu najviac vyhovuje. Ak si len zriedka musíte vziať snímku obrazovky na počítači, stačí si pamätať postup „Prt Scr + Paint“, ale ak takáto potreba nastane každý deň, mali by ste zvážiť výber programu, ktorý vyhovuje vášmu pohodliu.

Ako sa robia snímky obrazovky v počítači alebo notebooku a kde sa ukladajú?

Z počítača začíname. Čítate tieto riadky a práve teraz si môžete uložiť snímku obrazovky zo svojho notebooku jednoducho stlačením jediného tlačidla na klávesnici. Obrázok sa uloží do pamäte RAM zariadenia, kým nevyfotografujete ďalšiu snímku alebo neuložíte ďalšie informácie do pamäte RAM (kopírujeme súbory, priečinky, text). Snímka obrazovky po skopírovaní môže okamžite vložiť požadovaný dokument (alebo ako sme uviedli v správe alebo komentári).

Na počítačoch alebo prenosných počítačoch existujú špeciálne klávesy na fotografovanie. V rôznych situáciách môžete použiť rôzne spôsoby na vytvorenie snímky obrazovky, môžete ich uložiť na pevný disk alebo ich nemôžete uložiť.

Na písanie pokynov a príručiek môžete použiť iba klávesy a všetko napríklad vložiť do dokumentu programu Word. Pre recenzie na internete môžete použiť prehliadač Microsoft Edge. Ak udržiavate svoje webové stránky alebo blog, môžete pomocou špeciálneho programu vytvárať a upravovať snímky obrazovky.

Ak používate mobilné zariadenia, je pre vás vhodná aplikácia smartphone, pomocou ktorej môžete fotografovať, upravovať a zdieľať obrázky. Stručne povedané, dnešný technologický pokrok zašiel ďaleko od tlačidla Print Screen, ktoré bolo kedysi jediným spôsobom, ako vytlačiť obrázok z monitora. Ako sa to robí?

Ako vytvoriť obrazovku na počítači alebo prenosnom počítači v systéme Windows XP, 7 a 8

Kľúčom je stále najstarší a osvedčený spôsob snímania snímok obrazovky v počítači "Print Screen", Zvyčajne sa nachádza v pravej hornej časti klávesnice, ako je to znázornené na obrázku nižšie:

Je pravda, že na rôznych typoch klávesníc (v závislosti od ich veľkosti a účelu) sa namiesto „Print Screen“ môže písať: PrntScrn, PrtSc, PrtScn, PrtScr alebo niečo podobné.

Na notebookoch na vytvorenie obrazovky však možno nebude potrebné stlačiť ani jedno tlačidlo, ale ich kombináciu: Fn + tlačová obrazovka, Faktom je, že notebooky (zvlášť malej veľkosti) používajú skrátenú klávesnicu, ktorej časti klávesov sú prístupné iba podržaním dodatočného klávesu Fn, zvyčajne umiestneného na spodnej časti klávesnice (tieto pevné kľúče budú napísané v rovnakej farbe ako nápis Fn).

Keď stlačíte kláves Print Screen (alebo Fn + PrtScn v prípade prenosného počítača), obrazovka skopíruje obrazovku všetkého, čo sa zobrazilo na obrazovke počítača alebo prenosného počítača, do schránky. Ak potrebujete urobiť snímku obrazovky iba aktuálne aktívneho okna programu (na ktoré je teraz zaostrené), mali by ste použiť kombináciu klávesov Alt + PrintScreen.

Dobre, môžeme predpokladať, že sme sa naučili vytvárať screenshoty. Teraz je čas sa naučiť, ako ich používať, t. uložte ich ako grafické súbory, ktoré potom môžete napríklad niekomu poslať, vložiť na stránku (ako ja) alebo uložiť na samote. Aby ste to mohli urobiť, budete musieť vložiť snímky obrazovky zo schránky vášho počítača do akéhokoľvek programu na prácu s grafikou dostupnou na vašom počítači alebo prenosnom počítači (ako príklad môžem uviesť Photoshop, FastStone Image Viewer, online editor Pixlr, IrfanView, Picasa a desiatky ďalších). ,

Ak nič také neexistuje (nenainštalovali ste ho alebo pracujete na počítači niekoho iného), má samotný operačný systém Windows zabudovaný grafický editor Paint. Nie je to dokonalé (skôr je to jednoducho biedne), ale za „prejavenie“ urobeného snímky obrazovky celkom fit. Aby ste dostali bod z divočiny softvéru zabudovaného do systému Windows, musíte vykonať nasledujúce manipulácie: „Štart“ - „Programy“ - „Štandardný“ - „Maľovanie“.

Teraz v otvorenom grafickom editore (Bod alebo iné) vyberte z horného menu „Súbor“ - „Vytvoriť“ (alebo stlačte kombináciu klávesov Ctrl + N) a potom zadajte kombináciu klávesov Ctrl + V (alebo vyberte „Upraviť“ z horného menu) - „Prilepiť“). Snímka obrazovky skopírovaná skôr do schránky sa vloží do okna editora a v prípade potreby ju budete môcť správne spracovať (orezanie, pridanie štítkov, zvýraznenie atď.).

V tejto fáze sme dosiahli, že sme konečne videli z prvej ruky obrazovku, ktorú sme vytvorili, a dokonca sa nám ju podarilo zosmiešniť (spracovať), to však nestačí. Stále ho bude treba uložiť ako grafický súbor (najčastejšie sa používajú rastrové grafické formáty ako Gif, Png alebo Jpg). Na tento účel môžete použiť klávesovú skratku Ctrl + S alebo v hornom menu vybrať „Súbor“ - „Uložiť ako“. Zostane iba výber požadovaného formátu a pomenovanie súboru. To je všetko. Teraz s tým môžete robiť čokoľvek vaše srdce túži.

Ako vytvoriť snímky obrazovky v programe „Nožnice“ zo systému Windows 7 a 8

Existuje jedna zrejmá nevýhoda v spôsobe snímania snímok opísaných vyššie - samotný proces neprebieha explicitne a pre tých, ktorí sa s tým prvýkrát stretli, sa môže zdať, že po kliknutí na tlačidlo „Print Screen“ sa nič nestalo. Vo Windows Vista, 7 a 8 sa však objavil nový nástroj s názvom „Nožnice“, ktorý vám umožňuje robiť snímky obrazovky zrozumiteľnejším a vizuálnejším spôsobom. V rovnakom programe môžu byť spracované a uložené ako grafický súbor.

Program „Nožnice“ žije na rovnakom mieste ako bod uvedený vyššie: „Štart“ - „Programy“ - „Štandard“ - „Nožnice“. Vo výsledku sa zobrazí malé okno programu a zvyšok obrazovky sa rozsvieti.

Predpokladá sa, že ste už pripravení vybrať požadovanú oblasť obrazovky v počítači alebo prenosnom počítači a urobiť snímku obrazovky. Ak je to tak, podržte ľavé tlačidlo a vyberte fragment. Ak v súčasnosti nie je to, čo ste chceli strieľať, je otvorené, potom kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ v programovom okne „Nožnice“ (alebo kliknite na Uniknúť), aby sa vytlačila. Potom otvorte, čo chcete snímku obrazovky, a znova kliknite na tlačidlo Vytvoriť a potom vyberte požadovanú oblasť obrazovky.

V predvolenom nastavení používa sa pravouhlý výber, ale ak kliknete na šípku napravo od tlačidla Vytvoriť, môžete si vybrať jednu zo štyroch možností:

 1. Bezplatný formulár - môžete krúžiť požadovanú oblasť kurzorom myši alebo grafickým perom (ak ho používate)
 2. Obdĺžnik - predvolene sa používa
 3. Okno - vytvorí sa obrazovka z okna programu, ktoré bude pod kurzorom myši (kvôli prehľadnosti bude krúžená červenou farbou)
 4. Celá obrazovka - v tomto prípade program urobí snímku obrazovky všetkého, čo je aktuálne zobrazené na obrazovke (okrem kurzora myši)

Prečo je táto metóda lepšia ako pri použití tlačidla „Print Screen“ je to, že ihneď uvidíte obrazovku v okne grafického editora zabudovaného do „Scissors“, kde môžete niečo maľovať pomocou troch dostupných nástrojov: pero, Marker a Eraser.

Funkčnosť editora Scissors nedosahuje ani Point, ale je možné sa na obrazovku trochu rýchlo dostať (v tomto ohľade som sa chichotala, pretože na prácu so snímkami obrazovky používam profesionálny program, ktorý bude uvedený nižšie). Vo všeobecnosti, keď robíte potrebné poznámky, môžete bezpečne stlačiť tlačidlo, na ktorom je disketa uložiť obrazovku vo forme grafického súboru vo formáte Gif, Png alebo Jpg a je tiež možné to urobiť ako samostatný súbor vo formáte Html (nie je však celkom jasné, na aký účel).

Na programovom paneli je tiež tlačidlo na odoslanie snímky obrazovky ako prílohy e-mailu, napríklad keď ste urobili snímku obrazovky, aby ste ju niekomu ukázali. Opäť existujú možnosti pre programy tretích strán pre počítač a laptop, ktoré vám umožňujú automaticky nahrávať snímky obrazovky do siete a umožňujú všetkým prístup k nim, ale budeme o nich hovoriť trochu nižšie.

Nakoniec, výberom položky „Nástroje“ - „Možnosti“ v hornom menu získate prístup k zlým nastaveniam tohto programu.

Podľa môjho názoru vývojári systémov Windows 7 a 8 mohli do tohto vstavaného programu už pridať trochu funkčnosti, aby nevyzeral tak nereprezentovateľne, pokiaľ ide o úpravu snímok obrazovky. IMHO.

Áno, zabudol som povedať, že „Nožnice“ vám umožňujú vytvoriť obrazovku, napríklad rozbaľovaciu ponuku. Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť toto menu a stlačiť kombináciu klávesov „Ctrl + obrazovka tlače“. Urobí sa snímka obrazovky s požadovaným menu, ktoré potom môžete orezať a uložiť.

Programy na prácu so snímkami obrazovky v systéme Windows

Najprv budem hovoriť trochu viac o tých programoch, ktoré používam sám, a potom uvediem zoznam ďalších populárnych aplikácií na prácu s obrazovkami.

Jeden z najpopulárnejších programov v mojom počítači je program na vytváranie a spracovanie snímok obrazovky - SnagIt, Má veľa funkcií a môže byť užitočný nielen pre webmastera, ale aj pre domácnosť pri riešení mnohých každodenných úloh, tak či onak spojených s nasnímaním snímky obrazovky alebo nahrávaním videa z obrazovky.

Program má výkonnú funkciu pre snímanie snímok obrazovky, ako aj pre ich spracovanie. Napríklad vám umožňuje ľahko odfotiť webovú stránku, ktorá zaberá viac ako jednu obrazovku (posunutie na koniec trvá príliš dlho).

Na tento účel existuje univerzálny a pohodlný režim činnosti zariadenia All-in-One, keď stlačením červeného tlačidla alebo klávesu Print Screen (keď je spustený Snagit, tento kláves začne pracovať na tejto konkrétnej aplikácii, namiesto kopírovania obrazovky do schránky), môžete ľahko urob, čo chceš.

Napríklad, ak stlačíte tlačidlo „Print Screen“ a presuniete kurzor myši do okna aplikácie, z ktorého by ste chceli odfotografovať, stane sa mágia. Presunutím kurzora na rôzne miesta v okne uvidíte, že sa automaticky vyberie celé okno, ponuka alebo niektoré jeho vnútorné jednotky. tj nemusíte sa presne zameriavať na vytvorenie časti, ktorú chcete zachytiť.

Môžete však pracovať v normálnom režime, pričom podržaním ľavého tlačidla myši zvýrazníte požadovanú oblasť a môžete presne zamerať, pretože pod kurzorom sa nachádza lupa zväčšujúca miesto, kde sa kurzor dotýka obrazovky.

Pomocou programu Snoogit môžete zachytávať video z obrazovky a oveľa viac. A už o tom schopnosť spracovať snímky obrazovky v počítači alebo prenosnom počítači vo všeobecnosti môžete pridať skladby. Tu bude pravdepodobne najjednoduchšie priniesť niekoľko snímok obrazovky, aby bola zrejmá všetka vznešenosť tejto tvorby:

Existuje niekoľko programov stojacich so Snagitom v približne rovnakom riadku:

 1. Faststone capture - Dobrý screenshoter pre laptop alebo počítač nie je preťažený ničím zbytočným.
 2. PicPick - umožňuje rýchlo nasnímať obrazovku počítača alebo ktorúkoľvek z jeho vybraných oblastí vrátane rolovacích okien. Funkčnosť je veľmi blízko Snagitu, okrem toho, že iba video nedokáže zachytiť. Vstavaný editor umožňuje skutočne profesionálne spracovať výsledný obrázok.

Získame snímku obrazovky z počítača pomocou tlačidla Print Screen

Tlačidlo Tlač obrazovky sa od nepamäti nachádza na klávesnici PC od spoločnosti IBM. Preložené do ruštiny znamená „sieťotlač“. Táto funkcia je už dlho žiadaná, ale z rôznych dôvodov, z nejakého dôvodu, veľa ľudí nevie o jej existencii:

Ak potrebujete urobiť snímku obrazovky, kliknutím na toto tlačidlo stiahneme snímku obrazovky do pamäte. A vizuálne sa nič nestane. Potom ju musíte uložiť. Napríklad v dokumente programu Word.

Сохранение происходит путем вставки содержимого из буфера обмена. Нужно вызвать правой кнопкой мыши контекстное меню (или нажать сочетание клавиш Ctrl + V).

Это сочетание клавиш — общепринятая, базовая для большинства программ команда, можно ее использовать для вставки чего -либо в любой программе, не только для скриншотов.

Итак, мы сделали самым простым способом снимок экрана. Но есть у этого простого способа существенный недостаток. Полученное изображение бывает нужно например обрезать, (или дополнить), а для этого нужна дополнительная программа. Далее, посмотрим есть ли более универсальные способы получения скриншотов.

Vložte snímky obrazovky z prehliadača Microsoft Edge

Vývojári systému Windows 10 predstavili svoj proprietárny prehliadač, ktorý dokáže vytvárať obrázky a dopĺňať výsledný obrázok. Je súčasťou „desiatok“, uvidíme, ako vie, ako to urobiť.

V prehliadači je takáto funkcia „Pridať poznámky“. Kliknutím na toto tlačidlo dostaneme príležitosť upraviť otvorenú webovú stránku. Môžete na to kresliť, zanechávať poznámky, vkladať komentáre, ukladať a zdieľať obrázok s ostatnými ľuďmi. Pozrite si video o úprave snímok obrazovky v aplikácii Microsoft Edge:

Programy na odstraňovanie a vyplňovanie snímok obrazovky z počítača na internete

Ale často najdôležitejšou vecou nie je funkčnosť programu na snímanie a spracovanie snímok obrazovky, ale schopnosť rýchlo zdieľať nasnímané fotografie. V tomto prípade programy ako Clip2net (ClipTuNet), Ich záľuba spočíva práve v rýchlosti zdieľania zachyteného obrázka, t. odoslaním na internet a prijatím odkazu tam, kde bude k dispozícii.

Clip2net dokáže nielen snímať snímky obrazovky a zaznamenávať video z obrazovky, ale umožňuje vám tiež okamžite nahrať celú vec na internet (odkaz na snímku obrazovky sa automaticky skopíruje do schránky a zostane vložený iba do listu, na webovú stránku, do fóra alebo blogu). V dôsledku toho nebudete musieť používať svoj vlastný hosting ani jeden z bezplatných webov na hosťovanie fotografií, ako sú napríklad fotografie Yandex, fotografie Radical-Photos, Yandex.Disk, Dropbox atď.

Po nasnímaní snímky obrazovky program otvorí okno na úpravu zachyteného obrázka. Ak pre vás táto operácia nie je potrebná, začiarknite políčko „Okamžité stiahnutie“ v nastaveniach Clip2net. V editovacom okne môžete použiť štandardné nástroje (vložiť štítky, zvýrazniť, šípky):

Po kliknutí na tlačidlo „Odoslať“ sa táto snímka zobrazí na internete na serveri vývojárov a do schránky sa skopíruje verejný odkaz, ktorý môžete zdieľať s kýmkoľvek.

Clip2net nie je vo svojom druhu jedinečný a na trhu sú aj niektoré dobré. programy na rýchle zdieľanie snímok obrazovky:

 1. Joxi - Dobrý screenshoter so schopnosťou okamžite publikovať. Upravia sa hneď po výbere požadovanej oblasti obrazovky, t. bez toho, aby ste šli do okna editora.
 2. LightShot - umožňuje rýchlo nasnímať snímku obrazovky, pridať k nemu poznámky, nakresliť šípky a iné obrázky ceruzkou. Pri ukladaní do súboru je súboru okamžite priradené jedinečné meno a môžete ho okamžite odoslať vývojovému serveru a okamžite naň získať odkaz, čo je veľmi výhodné.
 3. Skrinshoter - hanba je jednoduchá a stručná. Je to, akoby tu nebolo nič zbytočné, ale všetko, čo je - zásahy priamo do býčieho oka (podľa môjho sofistikovaného názoru). Myšlienka, ako ju chápem, bola vlastne práve prevzatá z programu „Yabloko“ (makovodov) - aktivujete kombináciu klávesov a obrázok so snímkou ​​obrazovky okamžite padne na plochu.
 4. Stiahnite si program Yandex Disk, ktorý sa prednedávnom naučil vytvárať screenshoty a nahrávať ich do vlastného cloudu Yandex s odkazom na ne. Program má veľmi pohodlný grafický editor, ktorý vám umožní pridať šípky, rámčeky, riadky, atď na snímku obrazovky. veci.
 5. Monosnap - tiež veľmi dobrá služba, ktorá vám umožňuje snímať, spracovávať a nahrávať do siete nielen snímky obrazovky, ale aj videozáznamy (videozáznamy z obrazovky). Umožňuje vám tiež organizovať prístup na plochu alebo webovú kameru v reálnom čase.
 6. Skitch - Jednoduchá snímka obrazovky a vysielanie obrazovky, ale s mierne horšou funkčnosťou ako služby opísané vyššie. Umožňuje vám však posielať snímky obrazovky z počítača alebo notebooku do spoločnosti Evernote, ktorej súčasťou je.
 7. Snímky obrazovky Jet - umožňuje zachytiť celú obrazovku, aktívne okno alebo vybranú oblasť a potom orezať prijatú obrazovku, pridať šípky, zakrúžkovať požadovanú oblasť alebo vložiť nápis. V nastaveniach programu môžete určiť, kam sa uloží konečný súbor - do počítača (laptop) alebo na vývojový server s odkazom naň.

Urobte snímky obrazovky pomocou disku Yandex

Vynikajúcu príležitosť robiť snímky obrazovky a zdieľať ich poskytuje program Yandex-Disk, program na ukladanie údajov v cloude. Ak máte poštu na serveri Yandex, môžete zadať „Stiahnutie disku Yandex“ a nainštalovať tento program do počítača alebo prenosného počítača:

Po stiahnutí prejdite na nastavenia Yandex.Disk a skontrolujte nastavenia týkajúce sa snímok obrazovky. V prípade potreby zmeňte klávesové skratky na známe.

Páči sa mi, že spoločnosť Yandex má možnosť robiť snímky obrazovky v samostatnej oblasti, v samostatnom okne a nielen v celej obrazovke. Pozrime sa, ako sa snímka obrazovky robí na disku Yandex a čo s tým môžete urobiť ďalej:

Disk Yandex je slušnou možnosťou, ktorá je vybavená pomerne širokou funkciou pre ďalšie spracovanie obrazu. Tento program používa veľa blogerov a autorov na uverejňovanie svojich publikácií.

Ako získať snímky obrazovky pomocou Bandicam?

Bandicam sa používa hlavne na zachytenie videa z obrazovky. Je to platené, ale môžete vyskúšať a nájsť prenosnú verziu, ktorá okrem iného dokáže robiť snímky obrazovky. Podstata je rovnaká, program inštalujeme, v nastaveniach priradíme kľúče, ktoré použijeme.

Nižšie je uvedená krátka videoprehupa programu:

Program umožňuje kliknúť na množstvo snímok obrazovky a uložiť ich do samostatného priečinka. Na ďalšie spracovanie však potrebujeme ďalší program, čo je nepohodlné. Jeho nepochybnou výhodou je však schopnosť fotografovať vo vysokej kvalite a vo vysokom rozlíšení.

Môžete fotografovať na smartfónoch. V závislosti od modelu môžete v telefóne použiť klávesové skratky alebo môžete použiť špeciálne aplikácie, ktoré Google hrá desiatku. Doposiaľ som sa usadil na jednom snímke Screenshot Touch (to je snímka dotykom). Tento program môže vytvárať snímky obrazovky a zatriasť telefónom, čo je výhodné.

Nastavenia programu sú veľmi jednoduché, keď som si trochu zahral, ​​uvedomil som si, že pre mňa je najlepšie urobiť snímku trepaním. Po otvorení programu môžete vykonať nasledujúce nastavenia:

Po dokončení práce nezabudnite stlačiť červené tlačidlo „Zastaviť snímku obrazovky“, v opačnom prípade vám budú nasnímané fotografie náhodným dotykom alebo otrasy.

V mojej novej verzii systému Androyd som nenašiel funkčnú klávesovú skratku, aby som urobil fotografiu, ale v iných modeloch telefónov existuje takáto kombinácia. Staršie modely snímajú snímky obrazovky stlačením klávesov „Zníženie hlasitosti“ + Vypínač.

Ako vytvárať snímky obrazovky v telefóne (Android, Ios a ďalšie platformy)

Tiež dosť zaujímavá otázka. Ak je na počítači alebo notebooku všetko jasné, problém nie je v tom, ako to urobiť, ale v tom, ako to urobiť čo najoptimálnejším a najpohodlnejším spôsobom. Ale snímka obrazovky mobilného telefónu alebo smartfónu - aby sme pochopili, ako to trochu skomplikovať, pretože na tento účel neexistuje žiadne špeciálne tlačidlo, ale kombinácia ovládacích kláves, ktoré sa budú líšiť pre rôzne typy mobilných operačných systémov.

Začnite s iosktorý spúšťa tablety a telefóny z kampane Apple (iPad a iPhone). Ak chcete vytvoriť obrazovku, musíte držať dve sekundy dve tlačidlá: „Zapnúť“ (režim spánku / prebudenia) a „Domov“. Prijaté obrázky sa uložia do aplikácie „Fotografie“ na vašom zariadení z operačného systému.

Získajte snímky obrazovky v telefóne so systémom Windows Phone 10

V systéme Windows s „desiatimi“ sa všetko robí jednoducho. V pravý čas sa súčasne stlačia tlačidlo na zvýšenie hlasitosti a vypínač telefónu:

Zároveň sa ozve charakteristické kliknutie. Obrázky sa ukladajú do priečinka „Fotografie“. Po otvorení je možné obrázok zdieľať, mazať atď.

Ako urobiť snímku obrazovky pre Android

Existuje niekoľko verzií operačného systému Android, pre ktoré sa spôsob snímania snímok obrazovky líši. Okrem toho výrobcovia telefónov niekedy tiež robia vlastné úpravy (napríklad na mojom starom Samsung Galaxy S3 sa snímka obrazovky urobí pretiahnutím okraja dlane cez obrazovku zľava doprava). V skutočnosti sa pokúsim zovšeobecniť informácie, ktoré mám, na rôznych typoch zariadení:

 1. Android 1 a 2 - v zariadeniach bežiacich na tomto OS neexistovala zabudovaná schopnosť snímať snímky obrazovky, preto som musel nainštalovať aplikácie tretích strán, aby som to pomohol implementovať. Metódy vytvárania snímok obrazovky v tomto prípade záviseli od vybranej aplikácie.
 2. Android 3.2 - počnúc touto verziou a pred objavením sa štyroch strán, stačí na vytvorenie snímky obrazovky stačiť nejaký čas podržať tlačidlo „Posledné programy“.
 3. Android 4 - po krátkom stlačení klávesov „Volume Down“ a „Power“ sa urobí snímka obrazovky.
 4. Samsung so systémom Android - najčastejšie vám tento výrobca telefónov umožňuje snímať snímky obrazovky držaním pár tlačidiel „Domov“ a „Napájanie“ alebo „Späť“ a „Domov“.
 5. HTC so systémom Android - na niekoľko sekúnd podržte tlačidlá „Home“ a „Power“

Screenshoty získané z telefónu s Androidom sa ukladajú v aplikácii Gallery, ktorá sa dodáva spolu s OS.

Existuje aj taký operačný systém pre mobilné telefóny ako Windows telefón, na ktorých napríklad fungujú pomerne populárne telefóny Nokia Lumia. Vo verzii Windows Phone 8 stačí urobiť snímku obrazovky, stačí kliknúť na tlačidlo „Power“ (na pravej strane telefónu) a na tlačidlo „Win“ (v dolnej časti obrazovky telefónu). Ale v systéme Windows Phone 8.1 sa všetko trochu zmenilo - musíte kliknúť na „Power“ a „Volume Up“.

Ako urobiť snímku obrazovky z iPhone?

Vlajková loď amerického telefónneho priemyslu je tiež schopná robiť snímky obrazovky. Môžete použiť rôzne aplikácie z AppStore. Existuje však tiež patentovaná kombinácia kľúčov:

Kliknutím na tlačidlo na prednom paneli v dolnej časti (podobne ako tlačidlo Domov) a na tlačidlo uzamknutia obrazovky telefónu sa zobrazí snímka obrazovky. V budúcnosti ju môžete obohatiť o aplikáciu ako ScreenShot Maker Pro a úspešne ju zdieľať a uverejňovať. Ako vidíte, nič komplikované. A pre dnešok všetko, až kým sa znova nestretneme.

Pin
Send
Share
Send
Send