Užitočné tipy

10 tipov, ako pomôcť vychovať bohaté a šťastné deti

Pin
Send
Share
Send
Send


Na to, aby sa vaše dieťa stalo „bohatým“, je potrebných veľa zručností a osobitný prístup. Ak je to hodnota, ktorú mu chcete sprostredkovať, musíte svoje dieťa rozvíjať týmto smerom od detstva spolu so všetkými ostatnými zručnosťami. Ak chcete, aby sa vaše dieťa stalo budúcim Pavlom Durovom, Romanom Abramovičom alebo Máriou Šarapovovou, alebo ak chcete, aby sa nielen naučil, ako zarobiť peniaze, ale aby bol schopný s peniazmi zaobchádzať zodpovedne a primerane, potom vedzte, že na začiatok nie je nikdy príliš skoro, a vy - stať sa dobrým príkladom.

Tip č. 1: vštepte lásku k vedomostiam

Aby ste pochopili toto pravidlo, pamätajte si sami seba v škole alebo na univerzite. Niektoré predmety sa študentovi dajú ľahko a príjemne a niektoré sa musia na jeho štúdiu intenzívne pracovať. Vysokoškolskí učitelia často poukazujú na to, že študent sa nemôže sústrediť na získavanie vedomostí. Dôvodom je nedostatok nevyhnutných životných skúseností: mladý muž nemôže spojiť štúdium subjektu s jeho aplikáciou v bežnom živote.

Najobľúbenejším argumentom oponentov tradičného vzdelávania je „nikdy mi to nebude užitočné“. Je to klam: je takmer nemožné predpovedať, aký druh informácií bude v budúcnosti potrebný.

Napríklad dievča, ktoré sa v triede nezaujímalo o biológiu a chémiu, čelí každý deň aplikácii týchto vied: zalievanie kvetov, príprava jedla, maľovanie nechtov a stočenie vlasov.

Obrázok 1. Láska k čítaniu je formou poznania.

Nie je potrebné slepo požadovať dobré známky, je oveľa dôležitejšie vysvetliť, ako môžete aplikovať školský alebo ústavný program v neočakávaných prípadoch s jasnými príkladmi.

Tip č. 2: Podpora podľa potreby

Už v ranom detstve začínajú hrať základné charakterové črty, ktoré v budúcnosti zohrávajú dôležitú úlohu pri určovaní osudu. Keď deti nepochybujú o láske svojej rodiny a schopnosti sa na ňu spoľahnúť - to ich zvýši sebavedomie. Osoba formovaná v dobročinnom prostredí sa stáva oveľa integrálnejšou: je ľahšie robiť rozhodnutia a vytvárať správny hodnotový systém.

Podpora neznamená podporu šialených nápadov alebo prenesenie všetkých zodpovedností mladšieho člena rodiny. Pri poruchách sa môžete rozveseliť, naznačiť požadovaný smer alebo pochvalu za vynaložené úsilie a nie za výsledok.

Matka Bill Gates je inteligentná žena, ktorá skutočne chcela, aby jej syn absolvoval. Keď však Bill opustil štúdium na Harvarde s cieľom vytvoriť spoločnosť Microsoft, pomohla nájsť prvého významného klienta pre malé spustenie. Gates dlhoval jej závratný úspech práve jej.

Obrázok 2. Mladý Bill Gates so svojimi rodičmi.

Zlí priatelia

Sociálny kruh má priamy vplyv na formovanie osobnosti dieťaťa. Podľa štúdie bola väčšina rodičov milionárov selektívna pri výbere priateľov svojich detí. Ich potomstvo nespadlo do zlých spoločností, nezískalo zlé návyky, ale dokázalo sa zamerať na implementáciu dôležitých životných cieľov. Ak dospelí nemajú predstavu o prostredí svojho dieťaťa, je pravdepodobné, že sa dostane do škodlivého vplyvu iných a nebude sa môcť zhmotniť.

Tip č. 3: Dajte výber

Dospelí len zriedka premýšľajú o tom, koľko zákazov obklopuje deti: je im zakázané slobodne sa pohybovať, vyberať si, kde bývať, čo si kúpiť v obchode, aký program študovať a ešte oveľa viac. Ak nedáte dieťaťu právo rozhodnúť sa ani v tých najmenších veciach - vážne to spomalí jeho vývoj.

Malý muž, ktorý sa chce rozhodovať, sa nikdy naučí premýšľať sám o sebe, pretože všetky rozhodnutia pre neho robí matka, ktorá vždy vie „ako najlepšie“. Dieťa môže stratiť zvedavosť a túžbu po vedomostiach kvôli životu v prísnych predpisoch. Prerušený vzťah so svetom pravdepodobne nebude uľahčovať cestu k úspechu.

Ignorovanie kníh

63% opýtaných milionárov priznalo, že v detstve ich rodičia prinútili čítať knihy: nielen fascinujúce príbehy, ale užitočnú literatúru, ktorá dodáva vedomosti a rozširuje obzory. Medzi týmito knihami boli:

  • biografie úspešných ľudí
  • Klasické kusy
  • vedecká literatúra,
  • historické knihy
  • knihy o filozofii.

Po prečítaní dospelí nevyhnutne diskutovali o práci s dieťaťom. Deti nemohli uniknúť zodpovednosti, pretože vedeli, že ich mama alebo otec sa ich spýtajú na knihy, ktoré čítajú. Zhromaždené vedomosti umožnili aj ľuďom z chudobných rodín stať sa bohatými a úspešnými. Záver: Ak rodičia nenútia dieťa čítať, nedávajú mu príležitosť na rozvoj.

Nezdravý životný štýl

Väčšina rodičov úspešných milionárov sa uistila, že ich deti správne jedia a športujú. Obmedzili denný príjem nezdravého jedla na 300 kcal, naučili svojich potomkov stráviť 20-30 minút denne fyzickými aktivitami (cvičenie, jogging, drepy, kliky).

Zdravý životný štýl skutočne zvyšuje IQ: počas tréningu sa zvyšuje prietok krvi, takže mozog dostáva viac živín a lepšie funguje. Ak rodičia nemonitorujú zdravie dieťaťa, môže to viesť nielen k závažným chorobám (obezita, cukrovka, atď.), Ale aj k zníženiu duševných schopností.

Aktívne používanie modulov gadget

Podľa Americkej akadémie pediatrie strávia deti vo veku 8 - 10 rokov v priemere asi osem hodín za obrazovkou monitora (tablet, počítač, smartphone atď.). Toto je stratený čas, pretože sa dieťa nevenuje svojim lekciám, sebaprevádzaniu alebo sebevzdelaniu. Podľa štúdií ich 67% rodičov úspešných a bohatých potomkov obmedzovalo na používanie miniaplikácií alebo na sledovanie televízie. Budúci milionári by mohli tráviť iba hodinu denne takýmto voľným časom. Ušetrený čas bol venovaný užitočnejším činnostiam: čítanie kníh, športovanie, navštevovanie kruhov a sekcií.

Cielená existencia

80% milionárov v detstve navštevovalo najrôznejšie sekcie, kruhy, malo veľa rôznych koníčkov. To im umožnilo rozhodnúť sa o svojich životných cieľoch a pochopiť, ktorým smerom sa pohnúť. V rukách rodičov - maximalizovať talent a vnútorný potenciál dieťaťa. Samotná školská dochádzka nestačí na to, aby ste našli cieľ cesty, takže psychológovia odporúčajú, aby mamičky a otcovia aktívne vyhľadávali aktivity pre deti mimo školy.

Negatívne myslenie

71% bohatých rodičov, ktorých rodičia učili v detstve uveriť v seba samých, vnieslo pozitívne myslenie a optimistický pohľad na život. Výsledkom je, že deti sa s nadšením pustili do sna, ktoré sa stalo skutočnosťou, a nabíja každého optimizmom. Takto dokázali nájsť rovnako zmýšľajúcich ľudí a napokon dosiahli svoje ciele. Ak dieťa v budúcnosti nevidí žiadne vyhliadky, je nepravdepodobné, že uspeje, takže rodičia musia vynaložiť všetko úsilie na to, aby zmenili svoj svetonázor.

Nadmerné sebectvo

Čím viac človek dáva, tým viac dostáva. Tento zákon funguje vo všetkých oblastiach života: v osobnom aj profesionálnom živote. Dieťa sa musí naučiť dávať nezištne bez toho, aby za to niečo vyžadovalo. Niet divu, že 79% dospievajúcich milionárov dobrovoľne participovalo v charitatívnych alebo neziskových skupinách. To vytvorilo zvyk dávať čas, peniaze a skúsenosti. Mnoho ľudí, ktorí prevádzkujú neziskové alebo charitatívne organizácie, je úspešných. Mimochodom, ich okruh priateľov sú tiež úspešní ľudia. Preto rodičia musia zastaviť nadmerný egoizmus dieťaťa v jeho prospech.

Ak matky a otcovia venujú dostatok času výchove, dodržiavajú tieto jednoduché pravidlá, pomôžu dieťaťu rozvíjať pozitívne myslenie a vychovávať vlastnosti, ktoré pomôžu ďalšej realizácii v živote.

Tip č. 4: Povedzte „Nie!“ Hyper Trust

Známy svojou expresívnosťou a veľkým úspechom v podnikaní, Richard Branson napísal knihu, v ktorej sa delil o históriu vzniku svojej ríše. Branson okrem iného spomína rodičovský štýl svojej matky, Eva Branson. Podľa ženy bol miliardár z detstva zaujatý myšlienkou zarobiť si peniaze. Vzhľadom na povahu svojho syna ho Eva sledovala zboku, nezakazovala realizovať ani tie najbláznivejšie nápady, čo chlapcovi umožňovalo získať si vlastné skúsenosti.

Popísaný prípad je, samozrejme, mimoriadny a to, že nechať dieťa na milosrdenstvo osudu, nebude najlepším riešením. Ak však nedovolíte deťom, aby čas od času riešili svoje vlastné problémy, môžu v dospelosti čeliť šoku, pretože svet okolo nich nebude taký láskavý ako rodičovský domov.

Tip 5: učte sebadisciplínu

Výskyt zlých návykov, neschopnosť organizovať čas, závislosť na sociálnych sieťach, videohry a ďalšie veci sú len dôsledkami oslabenej sebakontroly. Ak dieťa nemá v detstve žiadne povinnosti, nemá najmenšiu predstavu o tom, ako ho prinútiť, aby niečo urobil. Je potrebné vytvoriť niekoľko dobrých návykov.

Disciplína rozdeľuje povinnosti v domácnosti: čistenie hračiek pre veľmi malé deti, umývanie riadu alebo podlahy pre staršie deti. Okrem každodenného života môže byť dieťa unesené športom, tancom, hudbou alebo iným koníčkom. Pravidelne zasnúbené dieťa uvidí svoje úspechy, ktoré bude spájať s vynaložením úsilia. Je len dôležité zvoliť si zaujímavé povolanie, pretože nudné veci môžu mať opačný účinok.

Obrázok 3. Spoločné športy spájajú.

Nepodceňujte záľuby detí. Napríklad jeden z najmladších milionárov na svete, Fraser Doherty, vo veku 14 rokov, sa rozhodol zarobiť peniaze predajom svojej obľúbenej jam, ktorú vyrobila jeho babička. O tri roky neskôr veľké obchodné reťazce podpísali zmluvu o dodávke džemu, vďaka čomu bola spoločnosť Doherty úžasne bohatá.

Tip č. 6: Vytvorte komunikačný kruh

„Dostal sa do zlej spoločnosti“ je jednou z hlavných obáv všetkých matiek. A je úplne opodstatnený, pretože toto správanie často určuje prostredie. Malé deti a dospievajúci vytvárajú svoj spoločenský kruh nevedome, často aj náhodou. Po snahe oslobodiť sa od okov rodičovských zákazov sa dospievajúci zhromažďujú v skupinách, kde hmotnosť má úplne odlišné princípy, a nie sú vždy primerané normami dospelých. Životný štýl navyše vytvára návyky, charakter a postoj, ktoré môžu brániť ďalšiemu rozvoju.

Vplyv rodiča na kvalitu spoločnosti jeho dieťaťa by sa nemal obmedzovať na zákazy. Je dôležitejšie venovať pozornosť budovaniu priateľstva so synom alebo dcérou a venovať pozornosť výberu vhodnej školy, univerzity, kruhov alebo športových sekcií.

Tip č. 7: Infect Optimism

Podľa štatistík je optimisti oveľa jednoduchšie zvládať stres ako pesimisti. Takáto kvalita pomáha nevzdávať sa po prvom zlyhaní, ale veriť v seba a vytrvalo dosahovať svoj cieľ.

Obrázok 4. Optimizmus je kľúčom k úspechu!

V knihe Elinora Portera „Polianna“ hrá hlavná postava, ktorá sa dostáva do nepríjemných situácií, „v radosti“ - premýšľa, ako otočiť situáciu a nájsť v nej dobro. V priebehu času veselé dievča zmení život svojej prísnej tety a celého mesta. Po prečítaní knihy s dieťaťom môžete na príklade vysvetliť, ako vždy vidieť pozitívnu stránku každej udalosti.

Tip č. 8: Trénujte s manipuláciou s peniazmi

Od útleho detstva musí dieťa pochopiť, že finančný blahobyt rodiny je výsledkom tvrdej práce všetkých jeho členov. Potom si dieťa vyvinie opatrný prístup k peniazom.

Dieťa môžete naučiť, ako zaobchádzať s financiami, rozdávaním vreckových peňazí alebo hádzaním nápadov, ako zarobiť malú sumu, a potom urobiť plán výdavkov - vykonať prácu. Ak sú do výučby detí zapojené rôzne typy vnímania, pomáha im to plne porozumieť informáciám. Okrem toho, pri tomto prístupe bude dieťa schopné ušetriť na niečom, čo stojí za to, namiesto toho, aby utratilo za jeden deň.

S cieľom motivovať syna alebo dcéru, aby sa usilovali o veľké peniaze, ich môžete oboznámiť s najinšpiratívnejšími biografiami. Dievča bude určite zaujímať úspech spoločnosti dodávajúcej odevy Wildberry, ktorú majiteľ vytvoril od nuly, bez skúseností, a chlapec sa bude inšpirovať činmi Billa Gatesa alebo Marka Zuckerberga.

Tip č. 9: Udržiavajte dobrý rodinný vzťah

Dieťa, ktoré vyrástlo v rodine, kde vládne vzájomné porozumenie, má oveľa väčšiu šancu na úspech ako vyrastanie v prostredí pokračujúceho škandálu. Kvôli hádkam rodičov dostávajú deti emocionálne traumy, ktoré si pamätajú celý svoj život. Spomeňte si na Kurta Cobaina, vodcu legendárnej skupiny Nirvana, ktorá po rozvode svojich rodičov, keď mal iba 7 rokov, napísal na stenu svojej detskej izby: „Nenávidím mamu, nenávidím otca, otca nenávidím mamu, mamu nenávidím otca, je to jednoducho nemožné nebyť smutný. “

V knihe o fenoméne pripútanosti Lyudmila Petranovskaya, známej detskej psychológy, sa predkladá teória o najsilnejšom spojení medzi dieťaťom a rodičmi a ďalší rozvoj malej osobnosti je možný iba vtedy, ak je dieťa presvedčené o sile tohto spojenia. V opačnom prípade sa dieťa bojí a nemôže sa sústrediť na kogníciu.

Obrázok 5. Šťastná rodina.

Dieťa môže pozorovať vzťah medzi mamou a otcom a neskôr môže preniesť tento model správania na svoju rodinu. Psychológovia hodnotia rodinu ako jedného z najdôležitejších motivátorov osobného rastu.

Tip číslo 10: vychovávajte úspešného človeka v sebe

Mnohí počuli slávny anglický aforizmus „Nevychovávajte deti, stále budú ako vy. Vzdelávaj sa. “

Prvou spoločnosťou, ktorú dieťa vníma ako štandard, je jeho rodina. Akýkoľvek rozpor medzi tým, čo robí samotný rodič, a tým, čo od dieťaťa požaduje, ho vníma ako vážnu nespravodlivosť a skresľuje obraz sveta. Váš vlastný príklad bude preto vždy najlepšou lekciou.

Rovnaké pravidlo platilo v rodine najmladšieho podnikateľa Henryho Pattersoniza z Veľkej Británie, ktorý začal podnikať od siedmich rokov. Chlapec chlapca, jedného z popredných obchodníkov v krajine, mal zjavne na jeho syna silný vplyv, pretože neustále vylepšuje svoj obchod so sladkosťami progresívnymi marketingovými technikami.

Pin
Send
Share
Send
Send