Užitočné tipy

Rodinné problémy: čo sa stane a ako ich vyriešiť bez rozvodu

Pin
Send
Share
Send
Send


Klientka, ktorá sa ku mne obrátila so svojimi rodinnými a sexuálnymi problémami, bola teraz na slepej uličke. Stav manželstva s ňou nejako nedávno stratil svoj význam.

Začala si uvedomovať, že vzťahy sa nijakým spôsobom nerozvinuli. Ak urobíte niečo pre zlepšenie situácie, manžel to naozaj nepotrebuje. A tu je na mojej recepcii, aby sa vysporiadala so svojím sexuálnym ženským problémom anorgazmie a tiež so všeobecným komplexným zázemím svojho manželského života. S týmto som začal pracovať ako sexológ, psychoterapeut a rodinný psychológ.

Je potrebné pochopiť, aký z manželov bol môj klient z Moskvy?
Dievča ho označilo za slabého muža. Navyše bol hráčom. Stávkoval a znižoval pomerne veľké množstvo. Je pravda, že niekedy vyhral, ​​ale stále bolo viac chýb ako šťastie.

Po nejakú dobu si klientka vzala svojho mladého syna so sebou a odišla, ale potom sa objavil manžel, požiadaný o návrat, sľúbil prestať hrať, ale po chvíli sa situácia opakovala. Ja, ako psychológ, psychoterapeut a sexológ, som musel dievčaťu vysvetliť, že pravdepodobne nebude naivné veriť, že sa len vzdá svojej závislosti. A tu, ak nie je možná propsychoterapia, potom sa pravdepodobne oplatí urobiť nejaké ďalšie rozhodnutie. Ale pravdepodobne by to malo byť tvrdšie.

Takíto slabí muži sa často stretávajú s dámami, ktoré nie sú také slabé, ale samy osebe viac neisté vo svojich ženských schopnostiach. Udržiavajú problémové manželstvo a zhoršujú kvalitu svojho života. Vychádzame však zo skutočnosti, že ak spolu, potom je potrebné venovať pozornosť nasledujúcemu faktoru: zlepšilo sa mi manželstvo v živote, alebo naopak, stratil som šťastný stav, ktorý bol pred uzavretím manželstva.

Tu je nasledujúci text. Skôr tu bola láska zo strany môjho klienta z Moskvy, ale teraz je to skôr sklamanie v živote, v človeku, vo vzťahu.

Manžel ďalej nemá trvalé zamestnanie a nie je živiteľom rodiny. Rodičia pomáhajú dievčaťu starať sa o malé dieťa a keď opustila svojho manžela, prišla k nim. Tí ju zase poradili, aby ukončila vzťah. Klientka však ešte stále nie je celkom pripravená urobiť také rozhodnutie pre seba, hoci si niekde hlboko v srdci uvedomuje, že sa nič nezmení a všetko sa točí len k zložitosti.

Všimol som si, že na tomto psychoterapeutickom stretnutí musel môj klient z Moskvy hovoriť viac ako pracovať a porozumieť nejakému relatívne korektnejšiemu postaveniu tretej strany osoby, ktorá nie je zahrnutá v tejto situácii, t. J. Špecialistu - sexuológa, psychoterapeuta alebo rodinného psychológa. Teraz má dievča v hlave jasnejší obraz toho, čo sa deje v jej živote, a odtiaľ bude schopná analyzovať všetko a urobiť správne rozhodnutie pre seba s čistou mysľou, berúc do úvahy všetky výhody a nevýhody tohto manželstva.

Už teraz však klientka chápe, že už takmer nezostáva „pre“. Láska prešla vášňou, niet túžby mať sex namiesto toho všetkého, čo prišlo anorgazmia a apatia.

V každom prípade sa oplatí pokračovať v našej práci a ďalším krokom, čo by sa malo urobiť, bude napríklad odstránenie strachu z toho, že zostane sám, že ho nevyžiadajú ostatní muži, stratí status atď. (v prípade, že klient bude mať sklon k rozvodu).

Alebo harmonizáciu vzťahov, ak sa rozhodne manželstvo ponechať. Ale v tomto prípade by bolo pekné osobne sa stretnúť s manželom a pochopiť, aký je človek a ako vidí svoju budúcnosť a budúcnosť svojej rodiny.

Aké sú rodinné problémy?

Prvým problémom sú zlé návyky. V moderných rodinách sa čoraz viac objavuje alkohol, fajčenie a drogová závislosť. Alkoholizmus môže zničiť akýkoľvek vzťah a narkomani neakceptujú modernú spoločnosť vôbec.

Tieto problémy však nie sú samotné. K dispozícii je tiež závislosť na hre. Hráči môžu ublížiť nielen sebe, ale aj všetkým svojim priateľom a príbuzným.

Takéto sociálne problémy rodiny možno vyriešiť iba osobnou túžbou chorého. Ak je táto túžba prítomná, môžete sa uchýliť k hypnóze alebo špeciálnym kurzom psychologickej pomoci.

Problémy s rodinnou komunikáciou sú na druhom mieste v zozname problémov, ktoré môžu zničiť rodinu. V zásade sa tieto problémy objavujú u ľudí s úplne odlišnými postavami a sociálnymi záujmami. Takíto ľudia majú často rozdielne názory na rodičovstvo, sociálne správanie, ako aj na materiálne otázky.

Napriek rôznym vyhliadkam na život, ak sa ľudia navzájom milujú, ich vzťah zachráni kompromisy. Je potrebné zvoliť možnosť, ktorá vyhovuje obom. Alebo alternatívne túžby jeden od druhého.

Ďalšou katastrofou sú materiálne problémy. Nízke platy prispievajú k škandálom v 39% rodín. A to je priama cesta k zničeniu rodinných vzťahov.

Na vyriešenie tohto problému je dôležité určiť podstatu súčasného konfliktu a pokúsiť sa ho odstrániť. Pre mladú hlavu rodiny nie je také ľahké nájsť slušné zamestnanie s dobrým platom. A žena by tomu mala rozumieť. Správnym rozhodnutím by bolo pokúsiť sa pomôcť manželovi zvýšiť jeho príjem, a nie „píliť“ ho deň čo deň.

Ako vyriešiť rodinné problémy domáceho plánu?

Domáce vzťahy majú veľmi dôležitú úlohu vo vzťahoch mladej rodiny. Včera mladý pár žil podľa svojho potešenia a teraz problémy a povinnosti rodinného života padli na plecia. V dospelosti sa romantike venuje menej času a každodenný život úplne požíva pocity.

Na vyriešenie tohto problému je dôležité porozumieť sebe. Ak je láska stále horúca, doprajte si viac radosti a venujte sa vzájomnej pozornosti.

Dôležitým problémom moderných rodín je nedostatok spoločných cieľov. Takéto páry jednoducho idú s prúdom. Každý deň je podobný predchádzajúcemu. Život mladej rodiny je nudný a pár nevie, čo robiť so sebou.

Je veľmi dôležité zostavovať všeobecné plány. Aj keď krátky, napríklad, ako stráviť víkend. Je veľmi dobré, ak manželia dokážu prísť so spoločným snom a spolupracovať na jeho dosiahnutí.

Mladý pár musí pochopiť, že ich rodina je na prvom mieste. Kľúčom k dobrým rodinným vzťahom je láska a vzájomný rešpekt. Mali by ste tráviť čas častejšie spolu a ukazovať svojej milovanej osobe, koľko je drahý.

Problémy rodinného života

Venujte teda pár minút a úprimne odpovedzte na otázku - Aký rodinný život chcete pre seba? Koniec koncov, je to on, kto rozhodne o úplnosti vašej odpovede.

Mnohí môžu odpovedať na to, čo chcú:

 • Šťastná rodina, kde bude vzájomné porozumenie a láska. Rovnako ako romantika, rozmanitosť, pokoj, radosť.
 • Neexistoval žiaden „každodenný život“ a neboli konflikty.

Ale to všetko sú len abstraktné koncepty, ktoré sú pravdepodobne niečo konkrétne pozadu. Je dôležité pochopiť, čo presne myslíš slovom láska alebo šťastie. Koniec koncov, možno váš milovaný a rád by vás urobil šťastným, ale nevie ako. A to všetko preto, že vy sami nemôžete pochopiť, čo pre vás toto slovo znamená.

V Rusku, rovnako ako na Ukrajine, sa viac ako 50% manželstiev končí rozvodom a iba malá časť ľudí si dokáže udržať vzťahy. Nie je to však záruka, že budú žiť šťastne až do smrti. Možno majú tieto páry iba väčšiu trpezlivosť.

Podľa štatistík sa mnoho párov zrúti práve pre nedostatok porozumenia. Presnejšie preto, lebo muži a ženy o tom majú rôzne predstavy. Čo je dobré pre muža, môže byť zlé pre ženu a naopak. A to vôbec nie je, pretože sme nepriatelia alebo súperi. Len sme sa nikdy nenaučili, aby sme konkrétne vyjadrovali svoje myšlienky, hovorili, čo chceme a čo pre nás znamená láska.

Ak počas hádky manželov pôjde hore k žene a stlačí pauzu a potom sa spýta - čo by mal urobiť jej manžel, aby ju urobil šťastnou? Bez ďalšieho nadšenia sa cíti zle a aké zlé je. Čo konkrétne by mal urobiť? A určite nebude odpovedať. Pretože sa nepozná. Žena môže maľovať svoje vnútorné zážitky, ale nevie ich upokojiť.

Potom začnú obvinenia. Klasický príklad je, keď žena povie mužovi, že sa nestará o svoju rodinu. A v reakcii na ňu ju začína obviňovať.

Padá tiež dôležitá časť konfliktov neľúbosť, pretože ich často nemôžeme vyjadriť, ale zachránime sa. A niekedy dosť dlho. Napríklad pred siedmimi rokmi bola žena urazená manželom, pretože počas tehotenstva nič neurobil. Ale celé tie roky o tom ani nehádal. Skutočnosť, že nevieme, ako správne navzájom komunikovať, skrývame urážky hlboko v sebe, sa mení na druh batožiny, na ktorej už nechceme budovať akýkoľvek vzťah.

Hlavným dôvodom konfliktov v rodine je nedostatok presného a jasného pochopenia toho, čo od rodiny chceme a čo pre každého z nás znamenajú slová „láska, vzájomný rešpekt, harmónia, šťastie“.

A teraz späť k samotným požiadavkám, ktoré mnohí ľudia uviedli. Ale nahradíme ich presnejšími túžbami.

Ak odstránite abstrakciu, môžu vyzerať takto:

 • Večera máme v reštaurácii alebo každý týždeň chodíme do kaviarne.
 • Náš víkend je venovaný deťom.
 • Dvakrát do roka ideme k odpočinku.
 • Pomáhame si navzájom realizovať svoje sny.
 • V dome vytvárame útulnú atmosféru.

A ak máte konštruktívny koncept toho, čo chcete, môžete nejako začať konverzáciu. Koniec koncov, je to jedna vec, ak prisaháte svojej blízkej osobe na skutočnosť, že vám nevenuje náležitú pozornosť. A možno ani nechápe, čo to pre vás znamená. A ďalšia vec, keď ste povedali svojmu manželovi, chcem, aby sme šli dvakrát do mesiaca do kina, a ak s tým nesúhlasí, môžete to už zistiť.

Láska je čin, nie pocit. A ak nie ste pripravení urobiť niečo pre svojho muža, o čom sa teda dá hovoriť?

Existuje názor, že láska je splnená, a ak si po troch rokoch uvedomíte, že to nie je vaša, potom ste sa stretli s nesprávnym človekom. Ale naozaj láska je postavená a vy sami vyberiete osobu, ktorú budete milovať. Pocity sa môžu a mali by sa vytvárať.

Ďalším naliehavým problémom rodinného života je to často muži nezdieľajú svoje problémy so ženami, A nie preto, že im neveria alebo sa im nepáči. V nich je stanovené, že svoje problémy musia vyriešiť sami, pretože prežívajú svoju platobnú neschopnosť oveľa silnejšie ako ženy. Preto by ste nemali vyžadovať, aby vám človek priznal, že v niektorých aspektoch jeho života bol neúspechom. Ak chce, povie vám dôvody jeho obáv.

Cvičenie číslo 1

Teraz späť k definíciám, ktoré boli uvedené vyššie. Ak chcete ukázať, že muži a ženy sa skutočne líšia, vykonajte jednoduché cvičenie.

Píšte slovesom, čo pre vás znamenajú slová „láska, šťastie, porozumenie, radosť“. Môže sa šťastie stať činom a milovať skutok.

Len neodpovedajte týmto spôsobom: spoznať priateľov, milovať sa, rozprávať a tak ďalej. Dajte čo najkonkrétnejšiu odpoveď, napríklad stretnite sa s priateľmi, kde? Kedy? Koľkokrát? Hovoriť o čom? Napokon, váš manžel s vami pravdepodobne rozpráva. Milovať sa koľkokrát?

Vašou úlohou je naučiť sa, ako premeniť vaše hodnoty na konkrétne slová, ktoré vám a vášmu partnerovi budú jasné. Koniec koncov, inak budete počuť také frázy: „Nemyslel som to vážne“ alebo „neprihlásil som sa na odber“.

Cvičenie č. 2 „Deväť kritérií šťastia“

Po dokončení tohto cvičenia musíte urobiť ešte jednu vec. Je lepšie, ak sa na tom zúčastňuje aj váš manžel.

Zmyslom tohto cvičenia je doplniť vety svojimi myšlienkami. Musíte odpovedať jedným slovom alebo frázou, ktorá vám príde na myseľ. Neexistujú žiadne správne alebo nesprávne odpovede. Hlavná vec je, že existuje špecifickosť.

 • Zvyčajne sú ľudia vo vzťahu šťastní ...
 • Šťastní ľudia majú vzťah ...
 • Šťastní ľudia vo vzťahu nikdy ...
 • Ostatní ľudia v šťastnom vzťahu sa vyznačujú ...
 • V rodinných vzťahoch sú ľudia šťastní, keď ...
 • Šťastný v rodinných vzťahoch je ten, kto ...
 • Vo vzťahu sú ľudia nešťastní, pretože ...
 • Najdôležitejšie pre šťastného človeka vo vzťahu ...
 • Všetci šťastní ľudia sú spojení ...

Výsledkom je zoznam deviatich hodnôt, ktoré sú pre vás dôležité. Je vhodné porovnať, čo ste napísali vy a váš manžel. Ak máte niečo spoločné, potom je to dobré. A ak nie, je to v poriadku. Teraz však každý z vás vie, čo je potrebné urobiť pre šťastie druhého.

Stupnica kvality života

Ak ste ukončili predchádzajúce cvičenie a nakoniec ste si uvedomili, čo je pre vás dôležité, zistime, čo určuje vašu kvalitu života. Kvalita života sa nemeria podľa toho, čo si o tom myslíme, ale podľa aké tradície, emócie v ňom žijeme, Koniec koncov, ak ste spokojní, potom je váš život pohodlný.

Funkcia emócií v živote nie je prehnaná, pretože ukazujú, kde sme teraz. Napríklad sa cítite zle a vaša emócia ukazuje, že v štáte alebo na mieste, kde sa teraz cítite zle, musíte niečo zmeniť. Ale častejšie ako inak sa všetko zhoršuje, keď začnete uvažovať o tejto emócii.

"Sedíte pri okne a vidíte, že prší." Na oblohe sa zatiahli sivé mraky a nepredpokladala sa žiadna slnka. A podľa toho, začnete si myslieť, že dolár vzrástol, a tým aj cena potravín. A tiež máte pôžičku ... “

Z týchto myšlienok sa každý človek začne cítiť zle, pretože nemôžete byť vo vysokom stave, ak je negatívny.

Pamätajte, že nikto neovplyvňuje vaše pocity a náladu. Vy sami rozhodujete. Nepochybne sa vás môžu pokúsiť viesť na scestie, ale bude ťažké to urobiť.

Nech je to tak, ako je možné, ale podvedome je človek priťahovaný k niekomu, kto je vždy dobrý, pretože keď sa obklopíte nešťastnými ľuďmi, nemôžete sa cítiť dobre.

Nemôžeme sa však vždy cítiť dobre alebo žiť v úplnom pocite nešťastia. Cez deň zažívame niekoľko výstupov, ktoré sú zobrazené v mierke nižšie.

Čo je plné toho, že máte zlú náladu? V prvom rade je to nepríjemné. A po druhé, je nepravdepodobné, že by sa človek v dobrej nálade s niekým mohol hádať. V každom prípade to bude problematické. Okrem toho vaše blaho ovplyvňuje vaše životné prostredie.

Mnoho ľudí sa bojí zmeniť svoj spoločenský kruh a seba, a preto si treba položiť tri otázky:

 • Prečo musíte takto žiť?
 • Ak radikálne zmeníte situáciu, aké je nebezpečenstvo?
 • Čo sa zmení vo vašom živote, ak sa vzťah radikálne zlepší?

Nikto nezaručuje, že ak niečo zmeníte, váš život bude výrazne lepší. Ale ak to neskúsite, nič sa nezmení určite.

Nech je to tak, ako je možné, ale na všetky otázky sa dá odpovedať a existuje niekoľko základných tipov.

 • Môžete sa poučiť zo svojich chýb. Ale draho vás to bude stáť.
 • Môžete čítať knihy a hľadať odpovede sami. Bohužiaľ, nie všetka literatúra je dobrá. Vrátane stránok týkajúcich sa psychológie.
 • Vyhľadajte pomoc kvalifikovaného psychológa.

Rodinné hádky: prečo sa vyskytujú?

Musím sa rozviesť?

Prvý rok rodinného života, ako založiť život?

Pin
Send
Share
Send
Send