Užitočné tipy

Kto sú počítačoví gothi

Pin
Send
Share
Send
Send


Cybergoth ako subkultúrny koncept sa objavil na konci 90. rokov. Predtým spoločnosť hrajúca roly Herný workshop vo svojej hernej sérii použila slovo „cybergoth“: „Dark Future“. Na tieto skupiny sa použil výraz „počítačové gothy“. Priekopníkmi v tomto hudobnom štýle sú: Goteki, Nekromantik, Narcissus Pool, Katscan, Mechanical Cabaret. V súčasnosti sa počítačové subkultúry už vytvorili ako subkultúra.

Základy [upraviť |

Ako sa stať počítačovým gothom

Cyber ​​Goth je presným opakom iných gotických štýlov, ktoré sa zameriavajú na minulosť. Pozerajú do budúcnosti, v ktorej je ultrafialová, progresívna móda, obrovské topánky, neobvyklé predlžovanie vlasov, okuliare, kybernetika, úpravy tela. Tento jav možno nazvať gotikou budúcnosti a súčasnosti. Neexistujú žiadne pravidlá. Existujú iba dva typy pripravení, ale venujeme pozornosť osobitnému a jedinečnému vzhľadu. Majte na pamäti, že stať sa počítačovým gothom nie je ľahké a na štúdium tohto problému budete možno potrebovať veľa peňazí a úsilia. cyber-gotika je komplexný štýl, ale ak sa všetko urobí správne, môžete vyzerať neuveriteľne a jedinečne. Je to relatívne nový štýl, ktorý nie je dobre preštudovaný, ale v poslednej dobe sa stáva čoraz obľúbenejším. Veľa šťastia s týmto štýlom a užite si skutočnosť, že teraz ste závisťou všetkých pripravených!

Obsah článku

  • Kto sú počítačoví gothi
  • Kde sa hovor „Pripravte sa!“ Vždy pripravený! “
  • Čo tým myslíš morálne pripravený?

V 90. rokoch sa okrem gotických, punkových a metalových subkultúr začali objavovať aj rôzne odvetvia hudby, životného štýlu a módy. V tomto období vzniklo kybernetické umenie, ktorého rozkvet možno bezpečne pripísať rokom 2000 - 2006. Samozrejme, v Rusku sa tieto subkultúry objavili a vyvíjali so značným oneskorením za Európou alebo Spojenými štátmi, to však neznamená, že kybernetika v Rusku sa stala akosi paródiou na smerovanie kultúry na Západe. Podobne ako rôzne druhy tvorivosti, aj kybernetický gotik získal odtlačok zvláštností Ruska, takže sa mierne líši od kybernetickej subkultúry v tej istej Európe.

Charakteristické znaky subkultúry

Kyberogotika, aj keď vezmeme do úvahy názov smeru, sa objavila ako výsledok zlúčenia dvoch subkultúr - gotického a kybernetického. Zástupcovia subkultúry - počítačové gothy - majú svoj vlastný jedinečný štýl, počúvajú určité hudobné žánre a majú inovatívne myslenie a filozofiu. Mali by sme hovoriť osobitne o týchto črtách predstaviteľov kybernetickej gotiky.

Cyber ​​gotický štýl

Vždy môžete spoznať kybernetiku pripravenú v dave neformálnej mládeže pomocou značiek, ako sú poburujúce odevy (minisukne, vinylové obleky, kožené pláštenky, vesty, pančuchy alebo pančuchy v „sieťke“ alebo viacfarebnom páse), kyslé vlasy, príčesky vo forme dredov , symbolika biologického a radiačného nebezpečenstva. Cyber ​​Goths tiež často nosia šperky pripomínajúce mikročipy, drôty, konektory a chytľavé topánky (zvyčajne sa jedná o topánky na veľmi vysokej platforme alebo armádne topánky alebo topánky z lakovanej usne).

Malo by sa poznamenať, že ide o „vycpávku“ z počítačov, znaky označujúce žiarenie a biochemické nebezpečenstvo a stali sa symbolmi tejto subkultúry, ako sú krížiky v obyčajnej gotike alebo Iroquois v punks.

Cyber ​​hudba je pripravená

Cyber ​​Goths väčšinou počúva hudbu skupín, ktoré hrajú v určitých štýloch a žánroch. Napríklad obľúbené hudobné žánre predstaviteľov tejto subkultúry sú priemyselný, počítačový, elektro, darkwave, post-rock a progresívny. Všetky tieto žánre sa vyznačujú prevahou elektronických nástrojov, syntetizovaných zvukov, čistým rytmom a pochmúrnou atmosférou.

Zaujímavé fakty o počítačových počítačoch

Predpoklady a myšlienky týkajúce sa blížiaceho sa konca sveta, zrútenia civilizácie, infekcie väčšiny Zeme radiačným odpadom a nástupu tzv. „Jadrovej zimy“ sú medzi počítačmi veľmi rozšírené. Niektorí kybernetickí gothici tomu skutočne veria a pripravujú sa na následky takýchto katastrof (plynové masky a OPC sa objavujú u mnohých predstaviteľov subkultúry a vášeň pre jadrovú fyziku prispieva k vstupu na príslušné fakulty na univerzitách).

Pin
Send
Share
Send
Send