Užitočné tipy

Kto sú počítačoví gothi

Cybergoth ako subkultúrny koncept sa objavil na konci 90. rokov. Predtým spoločnosť hrajúca roly Herný workshop vo svojej hernej sérii použila slovo „cybergoth“: „Dark Future“. Na tieto skupiny sa použil výraz „počítačové gothy“. Priekopníkmi v tomto hudobnom štýle sú: Goteki, Nekromantik, Narcissus Pool, Katscan, Mechanical Cabaret. V súčasnosti sa počítačové subkultúry už vytvorili ako subkultúra.

Základy [upraviť |

Ako sa stať počítačovým gothom

Cyber ​​Goth je presným opakom iných gotických štýlov, ktoré sa zameriavajú na minulosť. Pozerajú do budúcnosti, v ktorej je ultrafialová, progresívna móda, obrovské topánky, neobvyklé predlžovanie vlasov, okuliare, kybernetika, úpravy tela. Tento jav možno nazvať gotikou budúcnosti a súčasnosti. Neexistujú žiadne pravidlá. Existujú iba dva typy pripravení, ale venujeme pozornosť osobitnému a jedinečnému vzhľadu. Majte na pamäti, že stať sa počítačovým gothom nie je ľahké a na štúdium tohto problému budete možno potrebovať veľa peňazí a úsilia. cyber-gotika je komplexný štýl, ale ak sa všetko urobí správne, môžete vyzerať neuveriteľne a jedinečne. Je to relatívne nový štýl, ktorý nie je dobre preštudovaný, ale v poslednej dobe sa stáva čoraz obľúbenejším. Veľa šťastia s týmto štýlom a užite si skutočnosť, že teraz ste závisťou všetkých pripravených!

Obsah článku

  • Kto sú počítačoví gothi
  • Kde sa hovor „Pripravte sa!“ Vždy pripravený! “
  • Čo tým myslíš morálne pripravený?

V 90. rokoch sa okrem gotických, punkových a metalových subkultúr začali objavovať aj rôzne odvetvia hudby, životného štýlu a módy. V tomto období vzniklo kybernetické umenie, ktorého rozkvet možno bezpečne pripísať rokom 2000 - 2006. Samozrejme, v Rusku sa tieto subkultúry objavili a vyvíjali so značným oneskorením za Európou alebo Spojenými štátmi, to však neznamená, že kybernetika v Rusku sa stala akosi paródiou na smerovanie kultúry na Západe. Podobne ako rôzne druhy tvorivosti, aj kybernetický gotik získal odtlačok zvláštností Ruska, takže sa mierne líši od kybernetickej subkultúry v tej istej Európe.

Charakteristické znaky subkultúry

Kyberogotika, aj keď vezmeme do úvahy názov smeru, sa objavila ako výsledok zlúčenia dvoch subkultúr - gotického a kybernetického. Zástupcovia subkultúry - počítačové gothy - majú svoj vlastný jedinečný štýl, počúvajú určité hudobné žánre a majú inovatívne myslenie a filozofiu. Mali by sme hovoriť osobitne o týchto črtách predstaviteľov kybernetickej gotiky.

Cyber ​​gotický štýl

Vždy môžete spoznať kybernetiku pripravenú v dave neformálnej mládeže pomocou značiek, ako sú poburujúce odevy (minisukne, vinylové obleky, kožené pláštenky, vesty, pančuchy alebo pančuchy v „sieťke“ alebo viacfarebnom páse), kyslé vlasy, príčesky vo forme dredov , symbolika biologického a radiačného nebezpečenstva. Cyber ​​Goths tiež často nosia šperky pripomínajúce mikročipy, drôty, konektory a chytľavé topánky (zvyčajne sa jedná o topánky na veľmi vysokej platforme alebo armádne topánky alebo topánky z lakovanej usne).

Malo by sa poznamenať, že ide o „vycpávku“ z počítačov, znaky označujúce žiarenie a biochemické nebezpečenstvo a stali sa symbolmi tejto subkultúry, ako sú krížiky v obyčajnej gotike alebo Iroquois v punks.

Cyber ​​hudba je pripravená

Cyber ​​Goths väčšinou počúva hudbu skupín, ktoré hrajú v určitých štýloch a žánroch. Napríklad obľúbené hudobné žánre predstaviteľov tejto subkultúry sú priemyselný, počítačový, elektro, darkwave, post-rock a progresívny. Všetky tieto žánre sa vyznačujú prevahou elektronických nástrojov, syntetizovaných zvukov, čistým rytmom a pochmúrnou atmosférou.

Zaujímavé fakty o počítačových počítačoch

Predpoklady a myšlienky týkajúce sa blížiaceho sa konca sveta, zrútenia civilizácie, infekcie väčšiny Zeme radiačným odpadom a nástupu tzv. „Jadrovej zimy“ sú medzi počítačmi veľmi rozšírené. Niektorí kybernetickí gothici tomu skutočne veria a pripravujú sa na následky takýchto katastrof (plynové masky a OPC sa objavujú u mnohých predstaviteľov subkultúry a vášeň pre jadrovú fyziku prispieva k vstupu na príslušné fakulty na univerzitách).