Užitočné tipy

Ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili domáceho maznáčika

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili psa?

Ak chcete mať psa za každú cenu, musíte najskôr presvedčiť svojich rodičov. Koniec koncov, v dome sú vždy proti zvieratám. A oni sú naštvaní neustálym hnusením detí nad skutočnosťou, že potrebujú psa. Tu je potrebné konať inak.

1. Ukážte, že ste zodpovedný

Ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili psa?

Áno, áno, to by sa nemalo povedať. Toto musí byť uvedené. Možno, že rodičia počuli stokrát, že vy sami idete so psom, zdvihnete ho a po ňom vyčistíte, ale z nejakého dôvodu vám neveria. Ak to chcete urobiť, začnite s inými vecami. Ak mama požiada umývať riad, choďte a umyte sa. Ak otec požiada o pomoc s opravou vozidla, choďte a pomôžte. To isté platí pre ostatné domáce práce. Nečakajte, až vás niekto požiada, aby urobil niečo niekoľkokrát. Ak s vami nebudete mať problémy už niekoľko týždňov, vaši rodičia si zvyknú byť exekutívou a môžete sa na vás spoľahnúť. Musíte byť iba trpezliví.

2. Byť schopný vysvetliť, prečo potrebuješ psa

Keď sa vaši rodičia pýtajú, prečo chcete psa, skúste pripraviť odpoveď vopred. Môžete povedať, že bohužiaľ chodíte zo školy do prázdneho domu, alebo že chcete pozerať menej televízie, alebo že nemáte nikoho, s kým by ste sa chceli prechádzať v parku, alebo si len chcete tráviť viac času vonku. Nezabudnite spomenúť, že pes dokáže dobre chrániť dom pred zlodejmi, najmä v noci, a že je vo všeobecnosti schopný svojim majiteľom priniesť radosť a pozitívne emócie.

3. Ukážte, aké vážne sú vaše úmysly.

Ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili psa?

Keď požiadate svojich rodičov, aby si kúpili psa, je dôležité dokázať, že tento podnik beriete vážne. Najprv si musíte na internete alebo v knihách vopred prečítať informácie o plemene, ktoré chcete získať, a musíte vedieť, že vám vyhovuje všetkým v temperamente. Je dobré, ak zistíte, kde sa nachádza kancelária veterinárneho lekára alebo veterinárna klinika. Povedzte to svojim rodičom. Ukážte im fotografie psov vybraného plemena. Vysvetlite, že títo psi sú k deťom priateľskí a láskaví. Ak sa vám podarí presvedčiť svojich rodičov, že rozumiete tomu, čo robíte, môže vám byť narodené šteniatko k narodeninám.

Domáce zviera je drahé.

Ak prosíte svojich rodičov, aby vám kúpili drahé šteniatko alebo mačiatko a hovoria o nedostatku peňazí na kúpu, možno by ste sa mali pokúsiť kúpiť niekoho lacnejšieho alebo si ho dokonca kúpiť zadarmo v útulku alebo od priateľov? Koniec koncov, priatelia, ako sa hovorí, sa nedajú kúpiť. A dokonca aj najčistejšie šteňa alebo mačiatko môže byť špinavšie ako akékoľvek mutanty.

Ak sa rodičia domnievajú, že domáce zviera sú premrhané peniaze, stojí za to prísť s niekoľkými argumentmi v prospech zvieraťa. Napríklad:

 • Chcem sa venovať športu, ale človek sa nudí a ráno je beh so psom najviac.
 • Nevyhnutným doplnkom je malý pes. Dnes je hanba objaviť sa v slušnej spoločnosti bez nej.
 • Je desivé chodiť večer po uliciach. Okolo je plná opitých idiotov. A pes ma bude strážiť.
 • Mačka pomáha relaxovať a jej upokojenie upokojuje.
 • Na gauči vyzerá mačka veľmi krásne.
 • Včera sme vo vchode videli myš. Potrebujeme mačku.
 • Mám málo priateľov a nie je dostatok komunikácie, aký druh zvierat by bol v blízkosti.

Pamätať. Dobre koncipovaný argument je už dve tretiny úspechu.

4. Opýtajte sa, proste a vylejte slzy

Toto je posledný nástroj, ktorý môžete použiť, keď niečo naozaj chcete. Môže sa použiť iba v prípadoch, keď nič iné nepomôže. Zložte si kolená, zložte ruky a začnite plačovo plakať. Rodičia vás veľmi milujú a môžu vás ľutovať a urobiť ústupky. Obzvlášť ak nepožiadate o veľkého psa, ale malého.

Nedostatok disciplíny a zodpovednosti.

Mnoho rodičov sa domnieva, že ich dieťa ešte nie je dostatočne zrelé na taký krok, ako je kúpa domáceho maznáčika. Myslia si, že po dvoch alebo troch dňoch, keď ste hrali dosť so svojím milovaným miláčikom, stratíte všetku zodpovednosť za starostlivosť a zdvihnutie miláčika na svojich pleciach. A okrem práce, domova, chaty a vlastne aj vy sami budete musieť sami pridať veľa zodpovedností.

 • Kráčajte psa trikrát denne, za každého počasia, pričom sa každý deň o 6:00 ráno prebúdzate, a to aj cez víkendy.
 • Na čistenie podnosu za mačkou celý byt smrdí.
 • Rozčesajte kabát.
 • Na umývanie.
 • Varte jedlo.

Ak ste na to všetko pripravení, skúste svojim rodičom dokázať, že ste zrelí. Usporiadajte každý deň, aby ste vybrali kôš, umyli riad, umyli prádlo, umyli podlahy atď. Odstráňte z nich nejaké starosti a po mesiaci alebo dvoch pokusoch určite zmenia názor, keď si uvedomia, že ste pripravení starať sa o psa alebo mačku v priemere 10 - 15 rokov.

5. Druhý pes

Ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili psa?

Hore sú tipy pre tie deti, ktoré ešte nemajú psa. Ale sú tu aj takí, ktorí už majú psa, ale chcú ešte jedného. A zdá sa, že rodičom to nevadí. Ak ste jedným z nich, je dôležité, aby ste presvedčili svoju mamu a otca, že váš pes potrebuje priateľa a asistentku, že je smutno, že je doma sama, keď každý odišiel do školy a do práce. Ak už máte schopnosti postarať sa o jedného psa, zvládanie s dvoma bude jednoduchšie. To je všetko a vysvetľujte rodičom. Avšak, ak ste sa správali nezodpovedne s prvým psom, zabudli ste ju vziať na prechádzku, potom opýtať sa druhého psa je takmer zbytočné.
Všetky tieto tipy vám pomôžu získať psa, ktorý chcete od svojich rodičov. Ale všetky z nich nemožno použiť príliš často. Ak každý deň po príchode rodičov z práce vás požiadajú o psa, skôr či neskôr sa budú hnevať. Vyberte si čas, keď sú v najviac uvoľnenom a najpokojnejšom stave. Buďte zdvorilí a zdržanliví, nehádžte záchvaty hnevu a nebuďte hrubí. Skôr alebo neskôr sa vaši rodičia pravdepodobne vzdajú a kúpia vám šteniatko.

Preklad z angličtiny do Natalia Semenova

Alergia na zvieratá.

Zdá sa, že rodičom nevadí mať domáceho maznáčika, ale niektorí z nich sú alergickí na zvieratá, ich vlasy alebo štipľavý zápach, ktorý vydávajú.

Existuje niekoľko možností.

 • Alebo niekto bude musieť piť pilulky každý deň, aby ste mohli rýchlo prekopať svoje zdravie.
 • Zvyknite si a dlho strašidelné trpieť.
 • Alebo, ak budete mať šťastie a budete alergický na konkrétne zviera, máte možnosť zvoliť si iné. Napríklad: pes namiesto mačky a naopak.

Nerobia si s alergiami, dokonca môžu viesť k smrti. To, čo určite nepotrebujete.

Strach zo zvieraťa.

Mnoho sa bojí psov, potkanov, hadov, žiab atď. na vlastnú päsť. Alebo sa bojí prejavu agresie zvieraťa voči svojmu dieťaťu, teda vy. Možno, že oni sami boli pohryznutí v detstve alebo boli dostatočne videní v televízii. Nezáleží na tom.

V tomto prípade existuje niekoľko možností, ako presvedčiť rodičov:

 • Vysvetlite, že musíte prekonať svoj strach, a preto si musíte kúpiť domáceho maznáčika
 • Dokážte, že plemeno psa, ktoré chcete, nie je agresívne preukázaním odborných názorov.
 • Na príkladoch dokazujeme, že trénovaný pes je skôr priateľom ako nepriateľom.

Výsledkom je, že presvedčiť rodičov, aby si kúpili domáceho maznáčika, je možné takmer v každom prípade, hlavným cieľom je nájsť správny prístup. V extrémnych prípadoch to môžete jednoducho priniesť domov, než dáte pred svojich rodičov. Málokto sa odváža hodiť vtipnú vlnu loptu. Hlavná vec je, že to skutočne chcete a uvedomujete si závažnosť takého kroku.

Povaha problému

Podľa psychológov je také správanie dieťaťa spôsobené jeho túžbou starať sa o niekoho alebo nedostatkom pozornosti jeho rodičov. Často sa snažia požiadať svojich rodičov od tých rodín, kde je len jedno dieťa, aby si kúpili domáceho maznáčika. Ak ich je niekoľko, potom spolu komunikujú a uspokojujú tak svoju potrebu pozornosti.

Rodičia s jedným dieťaťom tak často čelia dileme, že majú domáceho maznáčika alebo trávia viac času so svojím dieťaťom. Zároveň by otcovia a matky nemali dúfať, že túžba mladého člena rodiny mať malého priateľa časom zmizne. Naopak, takáto potreba sa iba zvýši.

Preukázanie pripravenosti na starostlivosť o zviera

Ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili psa, mačku alebo iného domáceho maznáčika? Deti najčastejšie predstierajú, že sú psami. Za daných okolností bude musieť dieťa vynaložiť veľké úsilie, aby presvedčilo rodičov a prosilo ich o šteniatko. A prvým pravidlom presvedčenia otca s mamou je preukázať svoju pripravenosť na vzhľad domáceho maznáčika v dome. Presvedčte domácnosti o ich spoľahlivosti. Dieťa musí preukázať, že sa naň môžete spoľahnúť. Odporúča sa to takto:

 1. Vezmite si nejaké domáce práce, Toto je jeden zo spôsobov, ako presvedčiť rodičov, aby si kúpili psa. Byt je potrebné vyčistiť. A môžete to začať robiť zo svojej izby. Nezabudnite na ďalšie miestnosti v dome, napríklad na kuchyňu a rodičovskú spálňu. Nevyhadzujte veci rodičov, nezávisle na tom rozhodujte. Takéto amatérske predstavenia nebudú viesť k dobrému. Potom presvedčíme otca, matku a ďalších členov rodiny žijúcich v tomto dome, že vzhľad domáceho miláčika v rodine pre nich nebude znamenať žiadne ďalšie povinnosti, pretože dieťa sa o neho postará a pomôže s upratovaním.
 2. Urobte večeru. Ak je dieťa dosť staré a vie, ako používať plynový alebo elektrický sporák, ďalším spôsobom, ako presvedčiť mamu, aby dostala psa, je pripraviť večeru a čaj na jej návrat domov po pracovnom dni. A potom by sa malo vysvetliť, že ak dostanete psa, môžete pre svojho štvornohého priateľa niečo uvariť.
 3. Dobrý školský výkon. Rodičia veľmi často radi motivujú a odmeňujú deti za vysokú akademickú výkonnosť. Táto metóda si, samozrejme, vyžaduje oveľa viac úsilia. Ale možno práve tento faktor núti rodičov, aby prehodnotili svoje rozhodnutie.
 4. Odpoveď na otázku, ako presvedčiť babičku, aby si kúpila psa, môže byť nasledovná. Starostlivosť o izbové rastliny musíte začať prejavovať.zalievať ich a nenechať ich zaschnúť na slnku. Preukázanie schopností sa môže vykonať pri starostlivosti o akvarijné ryby alebo škrečka. Ihneď potom rodičia a babička súhlasia so zjavením štvornohého priateľa v dome.

Dôvody zamietnutia

Okolnosti sa môžu ukázať tak, že deti vynaložili veľké úsilie a presvedčili otca a mamu, aby sa dohodli na kúpe šteniatka, ale nakoniec bola odpoveď rodičov negatívna. Nebuď v takejto situácii rozmarný. Je lepšie ukázať svoju zrelosť a pokúsiť sa pochopiť, čo motivuje odmietnutie. Dôvody môžu byť tieto:

 • Malý obytný priestor. Dôvodom odmietnutia myšlienky mať psa je často malý priestor v byte. Ak túžba dieťaťa stále nezmizne, môžete sa pokúsiť ponúknuť rodičom alternatívu na kúpu malého šteniatka. Existujú také plemená psov, ktoré sa dobre zmestia do malej skrinky. Spravidla prosím svojho otca a mamu, aby si kúpili malého psa.
 • Závažnejším dôvodom na opustenie myšlienky rastlín so štyrmi nohami je alergická reakcia. Ale aj v takejto situácii existujú alternatívne riešenia problému. Ak je niektorý z členov rodiny alergický na srsť psa, môžete zvážiť nákup krátkosrstého alebo plešatého plemena.

 • Nedostatok finančných zdrojov. Udržiavanie štvornohých priateľov doma nie je zrovna lacná lahůdka. Najprv by ste mali zaplatiť za nákup zvieraťa a potom budú náklady na očkovanie, recepcie u veterinárneho lekára, jedlo, hračky atď. Preto môžete rodičom ponúknuť, aby sa podieľali na nákladoch na údržbu domáceho maznáčika. Ak to chcete urobiť, musíte začať šetriť peniaze, napríklad šetriť peniaze za vreckové výdavky. Najlepšou možnosťou by však bola práca na čiastočný úväzok, napríklad pri nákupe v obchode vyberať odpadky od susedov. Existuje veľa možností, ako zarobiť peniaze navyše (aspoň počas sviatkov, najmä v lete).
 • Mnoho rodičov si to je istých Po nejakom čase zmizne záujem ich dieťaťa o domáceho maznáčika a starostlivosť o neho bude stále potrebná. Obávajú sa, že sa budú musieť vysporiadať so šteňaťom. Ak sa dieťa stále pre seba rozhodlo, že chce získať psa, musí ukázať svojim rodičom svoju nezávislosť a ochotu neustále si pamätať na zviera.

Pin
Send
Share
Send
Send