Užitočné tipy

Ako sa zbaviť závislosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento článok napísal Trudi Griffin, LPC. Trudy Griffin je licencovaná psychoterapeutka z Wisconsinu. V roku 2011 získal magisterský titul v odbore klinickej psychoterapie na Marquette University.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Ak si nebudete dávať pozor, môžete byť ľahko závislí od alkoholu. Keď sa váš spoločenský život točí okolo vstupu do baru, je veľmi ťažké udržať všetko pod kontrolou. Dobrým začiatkom je zmena každodennej činnosti a kontrola množstva alkoholu, ktoré pijete. Ak nastal čas, keď máte pocit, že ste prekročili hranicu medzi alkoholom a iba pitím alkoholu, je čas požiadať o pomoc. Prečítajte si nižšie, ako ovládať svoje zvyky, aby sa alkoholizmus nestal pre vás realitou.

Čo je to závislosť od alkoholu?

Jednoducho povedané, túto závislosť možno opísať ako akúkoľvek inú. Keď človek začne užívať veľké množstvo alkoholu a to sa stáva s určitou frekvenciou, telo si zvykne na vysokú hladinu alkoholických alkoholov v krvi. Každá osoba má tieto látky, sú potrebné pre fungovanie tela, ale sú na minimálnej úrovni. Keď ich bude viac a túto sumu nemožno prirodzene odvodiť, objaví sa samotná závislosť, o ktorej všetci hovoria. Telo už nemôže byť v normálnom stave, jednoducho sa zvykne na to, že v krvi je veľa alkoholu a teraz si vyžaduje neustále doplňovanie.

V takom prípade musíte pochopiť, ako pomôcť osobe v tejto zložitej situácii. Ak sa nič neurobí, všetko smutne skončí, alkohol povedie k zlyhaniu niektorých orgánov, bude potrebný chirurgický zákrok a komplexná liečba, ale vo väčšine prípadov to všetko končí smrťou. A ak uvažujete o tom, ako sa zbaviť závislosti na alkohole, potom je to veľmi dôležitý krok k splneniu liečby. Závislosť sa môžete zbaviť aj sami, je však dosť ťažké.

Profesionálna pomoc pri alkoholizme

Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť závislosti, je obrátiť sa na profesionálov. Profesionálni lekári a psychológovia kombinujú niekoľko metód, aby odstránili alkohol z tela, zbavili ho toxínov a na psychologickej úrovni vás presvedčili, že už nemusíte piť alkohol.

Môžete ísť do nemocnice, získať obrovskú dávku liekov, očistiť telo od alkoholu od krvi, ale nedá to požadovaný výsledok. Na psychologickej úrovni budete stále závislí od tejto závislosti. Preto hneď po nemocnici začnete piť alkohol a všetko bude zbytočné. Preto je potrebné kontaktovať špecializovanú inštitúciu, kde bude osoba, ktorá vám pomôže a pozná rôzne metódy a spôsoby, ako sa zbaviť závislosti.

Nemali by ste si, samozrejme, myslieť, že zbavenie sa závislosti na alkohole v špeciálnej inštitúcii bude veľmi jednoduchou úlohou. Nie, toto nie je ani zďaleka pravda, budete musieť prejsť ťažkým obdobím života, keď vaše telo a mozog potrebujú alkohol, a odmietnete mu to. Vaša podvedomie bude odolávať, ale s pomocou špeciálne vyškolených ľudí budete mať úspech. V dôsledku správneho fyzického a psychologického zaobchádzania sa znova stanete plnoprávnym členom tejto spoločnosti a budete môcť pokračovať v normálnom živote.

Je možné zbaviť sa závislosti na alkohole sám?

Áno, existujú prípady, keď sa ľudia sami dostanú z krízovej situácie a zbavia sa závislosti. Musíte však pochopiť, že zbaviť sa alkoholizmu je dosť ťažké. Je potrebné mať veľmi jasný a sebaistý psychologický postoj. Je potrebné mať okolo seba spoľahlivých a milujúcich ľudí, ktorí sa nevzdajú a pomôžu vám prekonať túto chorobu. Ak to všetko máte, môžete sa odvážne pokúsiť zachrániť sa pred týmto ochorením.

Najprv si nezávislá likvidácia alkoholizmu vyžaduje zodpovednosť a starostlivosti. Musíte prestať navštevovať obvyklé miesta, kde ste pili alkohol, vyhnúť sa pochybným spoločnostiam, úplne prestať piť alkohol. Neznižujte dávku a pokračujte v používaní alkoholických nápojov, nedá sa tým požadovaný výsledok. Môžete sa ovládať iba v triezvym duchu. Ak ste konzumovali malé množstvo alkoholu, budete piť stále viac a viac, čo vás v dôsledku toho vráti do východiskovej polohy. A ak uvažujete o tom, ako sa navždy zbaviť alkoholizmu, potom je potrebné alkohol naplno vylúčiť.

Malo by sa povedať, že prvé obdobie po vzdaní sa alkoholu bude dosť ťažké a budete mať nepríjemné pocity. V tejto chvíli budú potrebné tí veľmi spoľahliví ľudia, ktorí vám nedajú príležitosť vzdať sa v počiatočnej fáze liečby. Títo ľudia by mali byť trpezliví, pretože keď budete potrebovať alkohol, bude ťažké zavolať slušne. Preto sa ľudia okolo vás budú musieť pohybovať v rovnakom náročnom období ako vy sami. Je to však dôležitý prvok, ako sa zbaviť alkoholizmu.

Základom liečby budete vy sami. Musíte nastaviť psychológiu takým spôsobom, aby ste jednoducho presvedčili seba a svoje telo, že tento alkohol potrebujete. Ak uspejete, potreba alkoholu postupne ustúpi a vy môžete žiť plný, triezvy život.

Zložky závislostí závislých od seba:

  1. Správny psychologický prístup
  2. Spoľahliví a milujúci ľudia.
  3. Schopnosť presvedčiť seba.

Je možné kódovať závislosť od alkoholu

Existuje aj iný spôsob, ako sa zbaviť závislosti na alkohole, a to kódovania. Kódovaním sa myslí, že osobe sa zavedie taký liek, ktorý spôsobí, že telo odmietne alkohol. Ak pijete alkohol, okamžite sa budete cítiť nevoľní, dokonca aj z jeho vône. Táto technika skutočne funguje a dá sa použiť vy, ale vyžaduje si určitú zodpovednosť.

Ide o to, že taký spôsob, ako zachrániť človeka pred závislosťou od alkoholu, je spravidla vybraný jeho rodinou a ľuďmi okolo seba. Sú jednoducho unavení z toho, že sledujú, ako sa človek vedie do slepej uličky, zakódujú ho. Hlavnou požiadavkou takejto liečby je však morálna a psychologická stabilita pacienta. Ak človek po kódovaní pokračuje v konzumácii alkoholu, všetko môže byť fatálne. Preto sa pred vykonaním tohto postupu musíte uistiť, že pacient sám dokáže odolať pokušeniu, môže sa na psychologickej úrovni zbaviť potreby alkoholu.

Preto pred vykonaním kódovania je potrebné poradiť sa s psychológom. Je potrebné pripraviť osobu a pochopiť, či sa dokáže vyrovnať so svojím problémom. Je tiež potrebné najprv vyskúšať predchádzajúce možnosti liečby závislosti od alkoholu, poslať pacienta do špeciálneho zariadenia a skúsiť ho nezávisle zbaviť alkoholu. Taktiež je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že pred kódovaním je potrebné telo očistiť. Pomocou špeciálnych liekov a postupov budú lekári schopní zbaviť telo veľkého množstva alkoholu v krvi a pripraviť ho na kódovanie.

Kedy reagovať na alkoholizmus a začať liečbu

Najzákladnejším problémom je, že alkoholizmus začnú liečiť veľmi neskoro. Alkohol nepoškodzuje iba myseľ a spôsobuje, že osoba nie je primeraná, ale negatívne ovplyvňuje aj celkové zdravie a orgány. Ak po mnohých rokoch alkoholizmu zbaví človeka tejto závislosti, bude pokračovať v liečbe po celý život. Poškodené orgány sa neobnovia, budú vyžadovať systematické a profesionálne klinické ošetrenie.

Aby sa predišlo takýmto dôsledkom, je potrebné včas reagovať na závislosť. Ak si všimnete, že osoba chodí na pár dní na párty, potom už to hovorí o závislosti. Zdravý človek, ktorý netrpí alkoholizmom, nebude piť druhý deň. Navštívi ho stála kocovina a budú v tele prítomné bolesti hlavy, nevoľnosť a bolesti. Ak sa človek po užití veľkého množstva alkoholu cíti normálne a naďalej pije silné nápoje, naznačuje to tiež závislosť. Čím skôr budete reagovať na závislosť, tým menšie negatívne následky to spôsobí, tým ľahšie a rýchlejšie sa jej môžete zbaviť.

Pin
Send
Share
Send
Send