Užitočné tipy

Pečený baklažán

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahojte všetci čitatelia môjho blogu. V predchádzajúcom článku sme už hovorili o tom, ako variť vyprážaný baklažán s cesnakom a paradajkami. Tu, na vašu žiadosť, som chcel pokračovať v tejto téme. Ale podrobne opíšte, ako ich piecť v rúre, aby bola nielen chutná, ale aj rýchla a čo je najdôležitejšie bez väčších problémov.

Táto nádherná zelenina je pomerne populárny produkt na celom svete. Môžete variť zeleninu aj mleté ​​mäso. V každom prípade to bude chutné a uspokojivé. Preto ju môžete podávať na stôl s prílohou alebo bez nej, je len na vás, ako sa rozhodnete. Napríklad s radosťou si pripravujeme také jedlá ako desiatu.

V skutočnosti sa baklažán môže jesť v akejkoľvek forme, dokonca aj surový. Nebudeme však ísť do extrémov a premýšľať o tom, ako ich variť zaujímavým spôsobom. Koniec koncov, existuje toľko receptov, ktoré je dosť ťažké určiť. Nové jedlo môžete variť každý mesiac a nikdy sa opakovať. Preto som sa dnes rozhodol s vami zdieľať jednoduché a nie veľmi dobré možnosti, ktoré naša rodina milovala.

Ako variť baklažán rýchlo a chutne v rúre?

Toto je najkrajší spôsob. Ale nemysli si, že je to komplikované. Nie je to tak. Koniec koncov, akékoľvek jedlo vyrobené z tejto zeleniny sa považuje za veľmi chutné. Slúži ako dobré občerstvenie nielen na dovolenku, ale aj na akýkoľvek iný deň. Známe ochutnávky s takýmto jedlom poteší. Preto varte a presvedčte sa sami.

zloženie:

 • Baklažán - 2 ks.,
 • Tomato - 4 ks.,
 • Syr Suluguni - 300 g,
 • Bulharský korenie - 2 množstvo,
 • Cesnak - 1 ks.,
 • Basil - 20 gr.,
 • Cilantro - 20 gr.,
 • Rastlinný olej - na vyprážanie,
 • Papriky sa zmiešajú podľa chuti
 • Soľ podľa chuti.

Príprava:

1. Najskôr umyte všetku zeleninu a bylinky. Prebytočnú vlhkosť vysušte pomocou papierovej utierky alebo obrúsku.

2. Cesnak vylúpte z plevy a korenia zo semien.

3. Dajte dve paradajky do hlbokej misky a nalejte vriacu vodu. Bude pre nás jednoduchšie zbaviť sa šupky. Nechajte chvíľu pôsobiť, zatiaľ čo pripravujete ďalšie výrobky na omáčku.

4. Bulharský korenie nasekané malými slamkami.

5. Skartovali sme aj časť zelene.

6. Paradajky vyberieme z vody a očistíme od šupky a stonky. Nakrájame na malé kocky.

Odrežte tento rez na chvíľu.

7. Miesto stonky odstránime z baklažánu. A nakrájame ich na prúžky s hrúbkou 1 cm až do konca, aby sme vytvorili ventilátor.

8. Soľ každú plátok trochu modrej a odložte stranou na dosku. Po ľahnutí vylučujú horkú šťavu.

9. Ostatné dve rajčiaky sa nakrájajú na kruhy s hrúbkou 5 - 7 mm.

10. Zostávajúce greeny sa nasekajú a vložia do malej hlbokej šálky.

11. Cesnak jemne nasekajte alebo vytlačte z lisu. Môžete tiež použiť jemný strúhadlo. Pošleme to do baziliky a koriandra.

Dôkladne premiešajte vidličkou. V prípade potreby môžete pridať koriander.

12. Syr potrebuje Suluguni. Ale niekedy je ťažké nájsť v obchodoch, takže ju môžete nahradiť iným. V množstve našich lístkov baklažánu musí byť narezaný na dlhé plasty.

Výmena tohto mliečneho produktu môže byť Adyghe alebo Brynza. Ale pretože by sa mala topiť, zmiešajte ju s bežným tvrdým syrom alebo mozzarellou.

13. Vložte korenie do predhriatej panvice s rastlinným olejom. Smažte to, až kým nezmäkne.

14. Tam posielame paradajky s bylinkami a môžete pridať trochu soli. Pridajte zmes papriky. Premiešajte a prikryte. Varte na miernom ohni, kým sa všetka kvapalina neodparí.

Omáčka sa môže zahriať pridaním adjika alebo chilli. Je to však voliteľné.

15. Z baklažánu odstráňte všetku tekutinu a začnite ich plniť. Najskôr položte na plátok zmes bylín a cesnaku, potom paradajku a syr. Zatlačte na hornú stranu ďalším plastom.

Tak to urobte až do konca. Zeleninu položíme na plech na pečenie, namastíme rastlinným olejom alebo potiahneme fóliou.

Na zaistenie, aby sa ventilátor nerozpadol, môžete použiť drevený špíz.

16. Na ich vrcholy rozširujeme našu rastlinnú hmotu. Posielame do rúry, predohriatej na 180 stupňov po dobu 20 - 25 minút.

Je pravda, že toto jedlo bude na slávnostnom stole vyzerať veľmi krásne? A dá sa použiť nielen ako desiatu, ale aj ako prílohu.

Chutný baklažán pečený v rúre s paradajkami a syrom

Toto je najchutnejšie zeleninové jedlo, aké som kedy musel uvariť. A je to veľmi krásne, vždy je príjemné slúžiť a nemenej príjemné jesť.

Tento recept je už na stránkach môjho blogu a nazýva sa „Vajcový baklažán“, ale dnes by som ho chcel zahrnúť do tohto tematického článku. Verte mi, táto možnosť varenia sa oplatí.

 • baklažán - 4 kusy
 • syr - 250 g
 • paradajky - 8 ks.
 • paprika - 1 ks.
 • cesnak - 2 strúčiky
 • bazalka - 1 - 2 vetvy
 • soľ, čierne korenie podľa chuti
 • korenie podľa chuti a túžby
 • rastlinný olej - 2 - 3 lyžice. lyžice

1. „Malý modrý“ umyte a osušte. Potom, nie rezanie stonku, ale len jeho orezanie, a rezanie "sukne", rez vo forme ventilátora. Ak to chcete urobiť, musíte sa vyzbrojiť veľmi ostrým nožom a urobiť rezy, počnúc tupým nosom a priamo pod stopkou. Hrúbka prúžkov by mala byť od 1 do 1,5 cm.

To znamená, jednoducho povedané, musíte ju orezať tak, aby prúžky držali stopku a keď by sa otvorili, vytvorili by ventilátor.

2. Solte biele mäso a jemne trite kryštály prstami. Robíme to opatrne, aby sme nerozbili náš obrobok. Nechajte ju ležať 10-15 minút, aby bola mäkšia a aby vytryskla všetka horkosť.

Aby proces prebehol rýchlejšie, na krájanú zeleninu položte dosku na krájanie a na ňu vložte malú panvicu s vodou.

3. Cesnakový olej uvarte. Na to nakrájajte cesnak a pridajte k nemu olej. Bude to vylúhovať a bude pripravené. Do výslednej zmesi môžete pridať tie korenie, ktoré sa vám páčia.

4. Paradajky nakrájané na kruhy, a ak sú veľké, potom každé z nich na dve ďalšie polovice. Vložíme ich do „ventilátora“. A tiež nakrájajte papriku na pol krúžky. Bez toho, samozrejme, sa dokážete obísť, ale celej miske dodá jednoducho neporovnateľnú arómu.

5. Syr tiež orežte tak, aby bol pohodlne usporiadaný do „ventilátora“. Ak existuje mozzarella, bude to v poriadku. Ak nie, potom je v zásade tvrdý syr v poriadku.

6. Medzitým sú naše „malé modré“ mierne pokrivené a musíme z nich jemne vytlačiť prebytočnú vlhkosť. Potom doštičky namažte cesnakovým olejom spolu so všetkým korením a cesnakom.

7. A môžete vložiť paradajky do slotov.

A potom syr a dva - tri krúžky papriky. Pre chuť a arómu dajte do rovnakej vône s vôňou vône.

8. Namažte plech na pečenie rastlinným olejom. Usporiadajte „fanúšikov“ a celé malé paradajky a položte na vrchole všetkej tejto nádhery zostávajúce papriky.

9. Dali sme krásu do rúry predhriatej na 180 stupňov a pečieme 20 minút.

10. Na konci varenia vyberte panvicu a nechajte misku mierne vychladnúť, stačí päť minút. Položte „ventilátory“ na rozdelené taniere a podávajte. Jedzte s radosťou, vychutnajte si chuť, arómu a vzhľad skvelého jedla.

Nemyslite si, že sa popis ukázal dosť rozsiahly. Všetko je pripravené veľmi jednoducho a rýchlo.

Horúce sendviče so zlatou kôrou

Toto jedlo je možné podávať ako desiatu na slávnostnom stole alebo ako sendvič na desiatu. A namiesto zvyčajného kúska chleba budeme mať kruh zeleniny.

Taký sendvič je chutný tak v horúcej, ako aj studenej forme. Pripravte si takéto jedlo a som si istý, že vás nenechá ľahostajným.

 • baklažán - 1 ks (veľký)
 • cibuľa - 1 ks
 • mrkva - 1 ks (malý)
 • paprika - polovica
 • cesnak - 2 strúčiky
 • syr - 100 g
 • kyslá smotana alebo majonéza - 2 lyžice. lyžice
 • rastlinný olej - 3-4 lyžice. lyžice
 • paprika - 2 čajové lyžičky bez vrchnej časti
 • soľ, korenie podľa chuti
 • greeny na servírovanie

1. Umyte, vysušte a nakrájajte zeleninu v kruhoch o hrúbke 1 cm.

Je lepšie zvoliť veľké ovocie, ale nie príliš silné. Už bude mať priveľa semien. A tiež v takom množstve horkosti.

Dajte kruhy do misky a posypte soľou. Pomôže zbaviť sa horkosti a vlhkosti. Nechajte v tomto stave po dobu 20 - 30 minút, potom každý kúsok jemne vytlačte, dávajte pozor, aby ste ho nerozbili a nepoškodili celistvosť.

2. Medzitým sa kúsky nechajú vstúpiť do šťavy, zoberieme inú zeleninu. Nakrájajte cibuľu na štvrtiny prsteňov, pestrofarebné papriky s brčkami a nastrúhajte mrkvu.

3. Potom všetko opekajte na panvici, osobitne vo svojej zóne, bez toho, aby ste na chvíľu miešali komponenty. Podľa chuti pridajte papriku, soľ a korenie. A v tejto fáze môžu byť všetky zložky zmiešané tak, aby si vymenili svoj vkus.

4. Tvrdý syr, napríklad parmezán, strúhadlo. A potom nasekajte cesnak, na to môžete použiť rovnaký strúhadlo. Nalejte do nich papriku a tiež pridajte kyslou smotanu alebo majonézu. Ak pridáte kyslú smotanu, zmes sa môže mierne osoliť.

5. Namažte pekáčom rastlinný olej a vytiahnite krúžky z pripravenej a vylisovanej zeleniny. Položte vyprážanú zeleninovú zmes na vrch a potom na syr. Distribuujte všetko rovnomerne pre všetky kúsky.

6. Vložte formu do predhriatej rúry na 200 stupňov a pečte 20 minút.

Potom si to a dať na tanier, slúži a skúste. Jemné chutné sendviče vás nenechajú ľahostajnými. Ukázali sa ako veľmi chutné.

Jednoduchý a rýchly spôsob pečenia „modrého“ v cesnakovej omáčke

Toto je najjednoduchší recept s minimom ingrediencií as rovnakou minimálnou dobou varenia. A pečená zelenina sa ukáže taká chutná, že ju určite budete chcieť čoskoro zopakovať.

Ak je to potrebné, môže sa syr pridať do receptu. A ak ho triete navrch, dostanete jedlo s novou chuťou.

 • baklažán - 1 ks.
 • majonéza - 50 ml
 • cesnak - 4 strúčiky
 • soľ, korenie podľa chuti

1. Umyte a vysušte zeleninu. Najlepšie je vziať si ju na strednú veľkosť. Potom nakrájame na plátky s hrúbkou 0,7 - 0,8 cm a soľou.

Nechajte v tejto forme stáť 30 minút. Počas tejto doby začnú kruhy šťavu a cez ňu vyjde horkosť.

2. Potom je potrebné rezané predlisky utrieť papierovými utierkami, tento postup vám umožní odstrániť horkú šťavu z nich.

3. Medzitým máme voľný čas, môžeme variť cesnakovú majonézu. Nakrájajte cesnak pomocou lisu a dajte ho do majonézy. Ak je možné variť doma, bude to v poriadku. Ak nie, potom sa obchod tiež dokonale hodí.

Pridajte tiež mletý čierny korenie a ak chcete, nalejte štipku svojho obľúbeného korenia. Zmes provensálskych bylín je na tieto účely vynikajúca.

4. Každý kruh potiahnite zmesou cesnakovej majonézy na všetkých stranách.

Položte ich na plech potiahnutý pergamenovým papierom.

5. Pečieme pri teplote 200 - 220 stupňov po dobu 20 minút. Kruhy by mali byť svetlo hnedé a v kuchyni sa rozšíri lahodná vôňa.

Naše jednoduché jedlo je pripravené. Môžete posúvať kruhy na tanieri a slúžiť.

A ak varíte so syrom, kruhy na vrchu budú pokryté prekrásnym červenohnedým kabátom.

A ukáže sa, že je vynikajúca vo všetkých vybraných možnostiach.

Baklažán so syrom, tvarohom a cesnakom

Ďalším spôsobom, ako príjemne upiecť v rúre, je naša dnešná zelenina tiež veľmi jednoduchá, a to zloženie ingrediencií aj príprava.

 • baklažán - 1 ks.
 • tvaroh - 70 g
 • syr - 50 g
 • cesnak - 1 strúčik (malý)
 • greeny - 2 - 3 vetvy
 • vajce - 1 ks
 • soľ, korenie podľa chuti

1. Zelenina rezaná pozdĺžne na dve rovnaké polovice. Stopku nie je potrebné strihať. Varte ich vo vriacej slanej vode 7 minút. Potom vystúpte a nechajte trochu vychladnúť.

2. Medzitým pripravíme náplň. Aby ste to dosiahli, rozdrvte tvaroh tlakom, aby ste pripravili šťouchané zemiaky. Bude to jednotnejšie.

Pridajte k tomu nasekaný cesnak a bylinky, strúhaný syr, vajce (pre dané množstvo ingrediencií ho nepotrebujeme veľké). Alebo vezmite iba žĺtok. A tiež podľa chuti soľ a korenie. Zmiešajte hmotu.

3. Buničinu vyberte z chladenej zeleniny lyžičkou, pričom okraje nechajte najmenej 1 cm hrubé. Buničina nakrájajte na malé kocky a pridajte do syrovej hmoty.

4. Zakryte plech na pečenie pergamenovým papierom a na náš povrch položte improvizované „člny“ a naplňte ich mletým mäsom.

Aby sa jedlo stalo chutnejším, posypte nastrúhaným syrom.

5. Pečte v rúre pri teplote 180 stupňov 30 minút. Potom vystúpte a podávajte.

Ak je ovocie veľké, z tohto množstva prísad sa získajú dve porcie. Ak potrebujete viac porcií, potom úmerne zvýšte množstvo všetkých zložiek.

Varte a jesť pre zdravie!

Hovädzie mleté ​​hovädzie mäso v paradajkovej omáčke

Mäsové jedlá si, samozrejme, vyžadujú trochu viac času na varenie ako zeleninové jedlá. Bez nich sa nemôžete obísť. Mäso a baklažány sú navyše dokonale kombinované a jedlá s týmito zložkami sú vždy chutné.

A tu je jeden z najúžasnejších receptov. Použijeme v ňom hotové mleté ​​hovädzie mäso. Ale v prípade potreby môže byť náplň z akéhokoľvek iného mäsa, ako aj z kurčaťa. A samozrejme, vďaka zmesi rôznych druhov mäsa bude jedlo chutnejšie.

 • mleté ​​mäso - 1 kg
 • baklažán - 1 kg
 • cibuľa - 1 ks
 • cesnak - 2 strúčiky
 • syr mozzarella - 150 g
 • sušená bazalka - 2 lyžičky
 • soľ, paprika podľa chuti

 • paradajky - 800 g (môže to byť paradajková omáčka)
 • cesnak - 2 strúčiky
 • soľ, paprika
 • cukor - 0,5 lyžičky

Pripravte tiež trochu rastlinného oleja, aby ste pečiacu misku namažili.

1. "Modrý" umyte a odrežte stonku. Potom pozdĺžne nakrájajte na pomerne tenké prúžky, hrubé asi 0,5 cm, pripravíme rolky, a preto je potrebné ich ľahko zložiť a bude potrebná táto hrúbka.

2. Zakryte plech na pečenie papierom na pečenie a nakrájané plátky vložte do jedného radu. Vložte do rúry predhriatej na 180 stupňov na 10 minút. Počas tejto doby bude zelenina mäkšia a bude pre nás ľahšie zvládnuť našu úlohu.

3. Kým sú sochory upečené, vezmeme náplň. Už to mám pripravené, takže k nemu pridám iba cibuľu a cesnak. Z tohto dôvodu by sa komponenty mali drviť. Môžete to urobiť v mixéri alebo môžete prevrátiť mlynčekom na mäso. Vyberte si spôsob, ktorý je pre vás pohodlnejší.

Ak sa vám nepáči vôňa a chuť cesnaku v mäsovej náplni, pridajte iba cibuľu.

Mleté mäso by malo byť podľa chuti aj soľou, podľa chuti pridať sušenú bazalku a papriku. Ak sa vám nepáčia korenené jedlá, môžete pridať čierne mleté ​​korenie alebo červené, ale nie príliš veľa.

4. Ihneď pripravte pekáč. Použijeme sklenenú formu s vysokými stranami. Musí byť namazaný rastlinným olejom.

5. Dajte celú lyžicu mletého mäsa na tanier pečeného plátku a nakrájajte ho na kotúč. Zložte šev do formy. Rovnakým spôsobom urobte všetky zvitky a pevne ich položte do rovnomerných radov.

6. Teraz musíme pripraviť výplň. Uľahčite to. Paradajky môžete olúpať a dierovať mixérom alebo použiť iba hustú paradajkovú šťavu s dužinou.

Pridajte k tomu nasekaný cesnak, soľ a cukor a premiešajte. Oheň za stáleho miešania počkajte, kým zmes nevarí, a varte ju 10 minút.

7. Potom čakacie valčeky naplňte výslednou aromatickou paradajkovou šťavou a vložte do rúry predhriatej na 180 stupňov na 40 - 45 minút.

8. Po uplynutí času vyberte misku, posypte strúhaným syrom a pečte ďalších 5 minút.

Ak použijete iný syr, čas poslednej fázy sa môže mierne predĺžiť. Musíme dosiahnuť stav, v ktorom sa úplne rozpustí.

Hotovú misu vyberte z rúry a položte ju na taniere v požadovaných porciách.

Jedzte s radosťou. Jedlo sa zdá byť chutné a atraktívne, takže sa dá variť jednoducho na večeru a na príchod hostí.

Turecký baklažán pečený v rúre

A to je ďalší spôsob varenia zeleniny s mäsom. A samozrejme plnku použijeme znova. Naše jedlá sú dnes rýchle, takže ak ich chceme variť mäsom, malo by sa to pomeliť v mlynčeku na mäso.

Toto jedlo je pozoruhodné tým, že sa týmto spôsobom varí v Turecku. A musím povedať, že som to musel vyskúšať. A chcem vám povedať, že je chutná, jednoducho neuveriteľná. Zdalo by sa, že všetko sa považuje za najjednoduchšie a to isté ako vždy, ale zjavne iba tento génius spočíva v jednoduchosti. A tak budeme variť.

 • baklažán - 5 ks.
 • mleté ​​hovädzie mäso - 250 g
 • cibuľa - 4 ks.
 • cesnak - 2 strúčiky
 • paprika - 2 ks.
 • petržlen - malá partia
 • rastlinný olej
 • soľ, korenie podľa chuti
 • cukor - 0,5 lyžičky

 • paradajková pasta - 2 lyžice. lyžice
 • voda - 1,5 šálky

1. Umyte zeleninu a nechajte stonku, rezané prúžky kože z ovocia spôsobom znázorneným na fotografii.

Potom na jednej strane urobte hlboký pozdĺžny rez a naplňte ich slanou vodou tak, aby boli mierne pokrivené a tiež aby vyšla horkosť. Namočte do vody po dobu 30 minút.

2. Zeleninu vysušte a na všetkých stranách namažte rastlinným olejom. Namažte plech na pečenie s olejom a naň položte pripravenú zeleninu, najlepšie nakrájanú na plátky. Ak to nefunguje, je to v poriadku, potom to jednoducho obráťte

3. Поставить противень в духовку, выпекать до состояния, пока они не станут мягкими, а также слегка не подрумянятся. Температуру выставить в 180 градусов.

4. Подготовим начинку. Для этого мелко порезать лук и измельчить чеснок. Согреть сковородку, налить в нее масло и обжарить их до мягкости.

5. Добавить порезанный небольшой соломкой болгарский перец и измельченную петрушку. Желательно взять зеленый и красный перец, так блюдо будет выглядеть более привлекательно.

6. Выложить в сковородку фарш, посолить и поперчить, жарить до состояния, пока он не побелеет.

7. Naša zelenina bola v peci mierne zhnednutá a tiež zmäkla. Vyberieme ich z rúry a pomocou lyžice a noža na ich otvorenie tak, aby sa vo vnútri vytvorilo miesto, kde roztiahneme náplň. V tomto prípade môžete strednú časť lyžičkou jemne rozdrviť, aby bolo toto miesto väčšie.

Nemusíte ich získavať z panvice.

8. Vo vnútri, posypeme cukrom, bude to trvať doslova niekoľko štipcov. A potom naplňte mäsovou náplňou, položte ju na veľa a celkom pevne. To by malo stačiť pre všetky obrobky.

Ozdobte plátkom paradajky a plátkom papriky.

9. Rajčiakovú pastu zrieďte vodou a nalejte do plechu na pečenie.

10. Pečieme v rúre predhriatej na 180 stupňov. Uvedenie jedla do pohotovostného stavu môže trvať 20 až 30 minút, v závislosti od charakteristík rúry.

Pozrite sa na krásu, ktorú máme. A toto nie je jeho dôstojnosť. Jedlo nielen vyzerá chutné, ale stále vonia bláznivo a veľmi chutne! Rovnako ako všetko, čo sa varí v Turecku.

Video o tom, ako uvariť turecký baklažán s baránkom

Tento recept je taký dobrý, že sme sa rozhodli celý film variť. Sledujte a varte. Aj keď to nie je úplne jednoduché, ale ak urobíte všetko v niekoľkých fázach, zvládnete to bez problémov.

V období dozrievania baklažánov je toto jedlo jedno z najlepších.

Recept určite zaberie čas na varenie. Konečný výsledok však všetko ospravedlňuje. Turecké baklažány sú také chutné, že by ich chceli variť najmenej raz týždenne.

Rýchly spôsob pečenia plneného baklažánu so syrom

Pečené a zdravé jedlo môžete v rúre variť iba za 30 - 40 minút. Z nich bude pečené 20 minút a zvyšok času sa strávi prípravou ingrediencií.

A výrobky na varenie budú potrebovať najjednoduchšie.

 • baklažán - 4 ks.
 • paradajky - 3 ks
 • syr - 200 g
 • čerstvé alebo sušené rozmaríny
 • soľ, mletý čierny korenie podľa chuti
 • rastlinný olej na mazanie plechu na pečenie
 • čerstvé bylinky na dekoráciu

1. Zeleninu umyte a osušte papierovými utierkami. Paradajky nakrájame na kríž a nalejeme vriacou vodou po dobu 5 minút, potom vodu vypustite a zeleninu nalejte do studenej vody.

Potom kožu olúpeme a nakrájame na malé kocky.

2. „Modrý“ rez v polovici, pozdĺžne. Potom odrežte buničinu od stredu a ponechajte boky 1 - 1,5 cm dlhé, dostanete také pekné lode.

Vnútri posypte soľou a korením a nechajte stáť 10 až 15 minút. (Aby ste nestratili čas, počas tohto obdobia môžete robiť paradajky.)

3. Medzitým nakrájajte na kocky buničinu, ktorú dostali. Nakrájajte ho na menšie, aby sa jedlo rýchlejšie uvarilo a šťavnatejšie.

4. Nasekanú zeleninu zmiešajte do jednej misky, podľa chuti soľ a korenie. Pridajte tiež k nim mleté ​​sušené alebo nasekané čerstvé rozmarín. Ak ste to nemali, potom si môžete vyzdvihnúť náhradku vo forme tymiánu alebo zmesi provensálskych bylín.

5. Naplňte loď zmesou a rovnomerne ju rozložte.

6. Syr nakrájaný na dlhé prúžky a položte ho na zeleninovú zmes. Ak je to potrebné, môže sa tiež trieť na strúhadle.

7. Naplnené lode položte na plech na pečenie potiahnutý papierom na pečenie a namažte ho rastlinným olejom. Vložte pečené v rúre na 20 minút. Budete potrebovať teplotu 200 stupňov.

Na konci varenia vyberte plech na pečenie, hotové jedlo položte na tanier, posypte nasekanými bylinkami a podávajte. Jesť, keď je všetko horúce, bude to veľmi chutné.

Video o tom, ako uvariť celý baklažán so syrom vo fólii

Ak chcete, aby vaše jedlo bolo chutné a zdravé, pečte všetky ingrediencie v recepte vo fólii. Toto ochranné balenie im umožní ich pečenie vo vlastnej šťave bez kvapky oleja.

Vďaka tomu dostávame úplne zdravé jedlo v krátkom čase.

Recept ukazuje, ako sa jedlo varí na otvorenom ohni. Môžete ju však bezpečne piecť v rúre. Čas na varenie bude trvať rovnako. A celý proces varenia zostáva nezmenený.

Vážení priatelia, toto je dnes taký vynikajúci výber. Každý recept je jedinečný a zároveň neuveriteľne jednoduchý. Príprava trvá veľmi málo času. Okrem času stráveného v rúre sa všetko ostatné deje veľmi rýchlo.

To znamená, ako môžete pochopiť, všetko musí byť pripravené, porezané av prípade potreby mierne vyprážané. A potom preneste plody ich práce do starostlivosti o rúru. A ona ako čarodejnica dokončí všetku prácu. A my si musíme len vychutnať vynikajúce jedlá z baklažánu.

príprava

Lilku nakrájajte na polovicu. Pedikely zo zeleniny sa nedajú krájať. Položte baklažán na plech s kožou dole a nalejte olivový olej. Vložte do rúry predhriatej na 200 ° C na 25 minút, aby zmäkla.

Nakrájajte paradajky a mozzarellu na kruhy. Vyberte baklažán z rúry, vložte doňho paradajky a syr. Pečieme ďalších 5 minút, kým sa mozzarella neroztopí. Pred podávaním ozdobte lístkami bazalky.

Recept na baklažán plnený mletým mäsom

Chcete takúto mňam jesť po celý rok, aspoň denne. Ale v zime je toto potešenie veľmi drahé av lete je tu ešte niečo iné. Ale stále to stojí za vyskúšanie. Moja žena to robí, keď chce niečo originálne.

zloženie:

 • Baklažán - 5 ks.,
 • Mleté mäso (bravčové mäso + hovädzie mäso) - 300 gramov,
 • Tvrdý syr - 100 g,
 • Paradajka - 3 ks.,
 • Cibuľa - 1 ks.,
 • Cesnak - 3 zuby.,
 • Soľ podľa chuti
 • Mleté čierne korenie - podľa chuti,
 • Tymián - 1 lyžička,
 • Basil - 1 polievková lyžica,
 • Mleté sušienky - 2 lyžice. l.,
 • Rastlinný olej - na vyprážanie,
 • Zelení podľa chuti.

Príprava:

1. Všetka zelenina a zelenina sa umyjú a sušia z nadmernej vlhkosti.

2. Z baklažánu (je lepšie brať malé), striháme stonky. Vložte ich do panvice a zalejeme vriacou vodou. Varte asi 10 minút. Potom ich trochu vychladneme, aby ste s nimi mohli pracovať.

Je to tak, aby čas, ktorý strávia v peci, bol minimálny.

3. Cibuľa a cesnak ošúpané a jemne nasekané. Smažte na vyhriatej panvici s rastlinným olejom, kým nie je zlatohnedá.

4. Mleté mäso je možné konzumovať ľubovoľne, ale zmiešali sme ho. Pridajte ju do zeleniny. A v rovnakom okamihu soľ, korenie a korenie.

5. Nakrájajte paradajky na malé kocky a pošlite ich tam. Varte, kým sa všetka tekutina neodparí.

6. Zelene jemne nasekajte a vložte do hlbokej nádoby.

7. baklažán rezaný na polovicu po celej dĺžke. Vyberte mäso nožom alebo lyžičkou, ale nie všetky. Nechajte niekde 5 mm. Tak dostaneme lode.

8. Nebudeme vyhodiť srdce. Nasekáme ju na kocky a pošleme ju do trávy.

9. K nim pridávame hotové plnky. Zmiešajte a skúste. Ak je to potrebné, pridajte viac soli.

10. Pečte plech na pečenie rastlinným olejom alebo ho prikryte fóliou.

11. Pestujeme baklažány a položíme ich na list.

12. Tri syry na jemnom strúhadle a posypeme na ne naše lode.

13. Posielame do rúry, predohriatej na 180 °, na 20 minút.

Na konci času sa pokúšame obdivovať našu prípravu. Bon chuť!

Ako upiecť celý baklažán?

Takáto miska sa môže použiť ako samostatne, tak aj ako príloha. Podľa potreby ho môžete variť s mäsom alebo hydinou. S tým nebudeme používať. Najjednoduchšie ho tiež pečieme v peci bez toho, aby ste použili čokoľvek iné. A potom pripravený pridať nasekané na akékoľvek jedlo. Náš recept bude omnoho chutnejší.

zloženie:

 • Baklažán - 1 ks.,
 • Mrkva - 1 ks.,
 • Zemiaky - 3 ks.,
 • Cibuľa - 1 ks.,
 • Bulharský korenie - 1 ks.,
 • Tomato - 1 ks.,
 • Cesnak - 3 zuby.,
 • Petržlen - 1 zväzok,
 • Kôpor - 1 zväzok,
 • Soľ podľa chuti
 • Mleté čierne korenie - podľa chuti,
 • Rastlinný olej - 4 lyžice. l.

Príprava:

1. Všetka zelenina, moje zelené a suché.

2. Odrežte stopku z baklažánu a prepichnite ju vidličkou na niekoľkých miestach. Vložte misku a naplňte teplou vodou a soľou.

3. Mrkvy a zemiaky nakrájame a nakrájame na plátky s hrúbkou asi 1,5 cm.

4. Cibuľu olúpeme z plevy a nakrájame na 4 časti paradajkami.

5. Bulharský korenie nasekané na prúžky.

6. Zelení jemne nasekané.

7. Všetko, čo sme pripravili, vložíme do rukávu.

8. Vytlačte ten istý cesnak lisom.

9. Soľ a korenie. Pridajte tiež rastlinný olej a premiešajte.

10. Vyberáme baklažán z vody a utierame ho. Zasielame na obsah balenia.

11. Nechajte vzduch z puzdra a zatvorte ho. Vyrábame 3 vpichy.

12. Posielame do rúry, predohriatej na 200 °, na 20 minút.

Pri servírovaní je možné hotovú zeleninu nakrájať.

Lahodný recept z baklažánu so syrom a šampiňónmi.

Táto misa sa pripravuje veľmi rýchlo a ľahko. Ak zostavujete slávnostný stôl, bude to na ňom veľmi krásne. Chuť je tiež dosť nezvyčajná.

zloženie:

 • Baklažán - 2 ks.,
 • Huby - 150 gr.,
 • Tomato - 2 ks.,
 • Syr - 100 g.,
 • Cesnak - 3 zuby.,
 • Soľ - 2 štipky
 • Cibuľa - 1 ks.,
 • Kôpor - 5 gr.,
 • Majonéza - 200 ml.

Príprava:

1. Môj baklažán. Z nich odoberieme stonku a skrátime ju. Platne by mali mať hrúbku asi 1,5 cm.

2. Vložte ich do veľkej šálky a soli. Nechajte stáť 15 minút, aby ste dostali všetku horkosť.

3. Huby sa nasekajú na kocky.

4. Rovnako to urobte s cibuľou.

5. Paradajky nakrájané na kruhy.

6. Na kôporkovú omáčku jemne nasekajte cesnak a stlačte ho. Zmiešajte s majonézou.

7. Dajte malé modré na plech na pečenie potiahnutý fóliou.

8. Šíri sa na každú vrstvu: paradajky, cibuľa a šampiňóny, omáčka.

9. Posielame do rúry, predohriatej na 180 stupňov, na 30 - 40 minút. 20 minút pred varením posypte strúhaným syrom.

Celý recept je pripravený a pokračujeme ďalej.

Diétne jedlo so zeleninou

Toto vynikajúce jedlo je dobré z akéhokoľvek dôvodu. Obed, večera alebo nejaká dovolenka. Môžete variť najmenej každý deň, pretože obsahuje veľmi málo kalórií.

zloženie:

 • Baklažán - 1 ks.,
 • Cuketa - 1 ks.,
 • Tomato - 2 ks.,
 • Paradajková pasta - 1 lyžica. l.,
 • Voda - 200 ml.,
 • Soľ - 1 lyžička,
 • Chuť provensálskych bylín
 • Mleté čierne korenie - podľa chuti,
 • Olivový olej - 2 lyžice. l.

Príprava:

1. Umyte si zeleninu a osušte ju do sucha.

2. Rozrežte ich na kruhy rovnakej hrúbky: 1 cm.

Bude lepšie, ak majú rovnaký priemer. Potom bude jedlo krajšie.

3. Usporiadame ich v stojatej forme striedavo, pretože majú rôzne farby.

4. Urobte náplň. Zmiešajte vodu, paradajkovú pastu a olivový olej. Nalejte soľ, korenie a bylinky. Zmiešajte a vyplňte obsah formulára.

5. Všetko prikryte fóliou a odošlite do rúry. Pečieme 1 hodinu pri 180 °.

Ako vidíte, ak ste na strave, varenie tohto jedla je najjednoduchšou možnosťou.

Pečený baklažánový recept od Julie Vysotskaja

Pri tejto metóde bude prítomná dobrá škvrna. Toto jedlo sa dobre hodí ako desiata na slávnostný stôl. Je pripravená veľmi rýchlo, čo šetrí váš drahocenný čas.

zloženie:

 • Baklažán - 1 ks.,
 • Tomato - 2 ks.,
 • Syr Mozzarella - 100 g,
 • Rastlinný olej - 2 lyžice. l.,
 • Basil - 3 vetvy,
 • Cesnak - 3 zuby.,
 • Chilli papričky - 1 tobolka,
 • Soľ podľa chuti
 • Mleté čierne korenie - podľa chuti.

Príprava:

1. Moja zelenina a suchá.

2. Na baklažáne robíme rezy tak, aby vznikol akordeón.

3. Jedno paradajka sa nakrája na polovicu a potom plastom.

4. Syr sa tiež krája na plasty.

5. Rajčiaky a mliečne výrobky vložte striedavo do častí.

6. Položte ju na plech a posypte soľou a korením. Tiež nalejte rastlinný olej.

7. Odovzdajte do rúry predhriatej na 180 ° po dobu 30 minút.

8. Robíme tankovanie. Za týmto účelom sme paradajku rozdrvili v mixéri. Posuneme ju do misky.

9. Chilli a cesnak jemne nasekajte a pošlite tam.

10. bazalku nasekajte.

11. Všetko zmiešajte a trochu osolte. Môžete pridať svoju obľúbenú zmes bylín.

Hotovú misku zalejeme touto omáčkou a podávame.

Baklažán pod syrom - rýchly a chutný recept

Ak hostia prichádzajú nečakane, uvarte tento predjedlo. Aj keď pre ňu môže byť nejaký dôvod. Hlavná túžba a dobrá chuť do jedla, ale vždy nájdete dôvod. Nedávno som bol v reštaurácii a vyskúšal som toto jedlo. Nasledujúci deň som jednoducho nemohol odolať a rozhodol som sa to variť sám, a to je to, čo z toho prišlo.

zloženie:

 • Baklažán - 1 ks.,
 • Tomato - 2 ks.,
 • Syr - 50 g.,
 • Majonéza - 100 ml.,
 • Cesnak - 2 zuby.,
 • Soľ - 2 štipky.

Príprava:

1. baklažán nakrájaný na kruhy a vložený do šálky.

2. Nasolte ho a nechajte ho 10 minút, aby vytečila všetka horkosť.

3. Zmiešajte majonézu s mletým cesnakom.

4. Vložte ju do formy namazanej rastlinným olejom.

5. Namažte omáčkou navrch a vložte na ňu paradajku.

6. Tri syry na jemnom strúhadle a posypte ich paradajkami.

7. Pečieme v rúre pri 180 ° 20 minút.

Video recept na varenie baklažánu na zimu

Upozorňujem na jednoduchý spôsob zberu. V rúre sa varí v modrej zelenine, takže nás zanecháva trochu rastlinného oleja. Zahrnutý je aj chilli paprička. Z tohto dôvodu bude zachovanie s malou škvrnou. V jarných mesiacoch bude príjemné získať takúto nádobu a spomenúť si na leto, keď je všetko čerstvé a chutné.

Zdieľali sme tieto chutné a rýchle recepty. Možno sa na prvý pohľad zdá niekomu komplikovaný. Ale môžem s istotou povedať, že by ste sa nemali báť. Chuť takýchto jedál zostáva dlho, takže budete chcieť stále viac variť. A dnes sa s vami rozlúčim, až kým sa znova nestretneme!

Pin
Send
Share
Send
Send