Užitočné tipy

Ak chcete veľa napísať, vyvarujte sa bolesti paží

Pin
Send
Share
Send
Send


Už ste niekedy napísali dlhý príbeh a cítili ste sa unavení v rukách v priebehu času? Prečítajte si a naučte sa tomu, ako sa tomu znova vyhnúť!

 1. 1 Vyberte vhodné pero. Vyhľadajte rukoväť s telom širším (väčší priemer) a mäkkým dnom (kde bude váš prst).
  • Uistite sa, že pero píše plynulo, bez toho, aby ste nechali medzeru alebo poškriabali stránku.
  • Nekupujte perá, ktoré hrkálka alebo škvrny od farby.
 2. 2 Rukoväť držte voľne. Nedotýkajte sa jej prsty a nedržte sa príliš pevne. Pero nemusíte uškrtiť, ale jednoducho ho prejdete po stránke.
 3. 3 Netlačte tvrdo na papier perom. Pri použití dobrého pera nemusíte tvrdo tlačiť, preto ho perom potiahnite zľahka a rovnomerne na papier. Ak dávate prednosť písaniu ceruzkou, skúste dotykové pero zobrať jemne.
 4. 4 Píšte rukou, nie prstami. Písanie vôbec nie je to, čo je maľba. Ruku a zápästie držte rovno a ruku pohybujte úplne lakťom a ramenom (akoby ste písali na tabuľu).
 5. 5. Pozrime sa na polohu ruky a vyhodnot ju. Pravdepodobne ste nemuseli venovať pozornosť tomu, ako držíte pero, od doby, keď ste boli na základnej škole, ale urobte to hneď teraz.
  • Je vaša ruka prirodzená? Pri písaní sa snažte držať zápästie rovno, bez toho, aby ste ho otočili alebo naklonili.
  • Neobťažujete sa dostať na papier alebo stôl? Posúvajte stôl, stoličku alebo papier tak, aby sa pri písaní cítili pohodlnejšie.
  • Je všetko vhodné pre váš pracovný priestor? Je stôl a stolička správne? Vidíte stránku dobre bez stresu alebo v drepe? Ste ľahko siahať po ďalších veciach, ktoré potrebujete (napríklad zošívačka alebo telefón)?
  • Si uvoľnene
  • Je zvyšok zápästia, ramena a lakťa podporený, aspoň keď nepíšete?
 6. 6 Dbajte na držanie tela. Ak sa nad prácou nakloníte, únava krku, ramien a ramien bude oveľa rýchlejšia. Pri písaní zmeňte polohu tela. Nakloňte sa k jednej strane a potom k druhej pri sedení na stoličke. Na chvíľu sa oprite.
 7. 7 Prestávky. Doprajte si čas na toaletu. Ak to nie je urgentná úloha, keď nemáte inú možnosť, skúste vstávať z tabuľky každú hodinu alebo častejšie a minútu prejsť minútu alebo dve. Počas prestávky uvoľnite prsty, ruky a zápästie.
 8. 8 Vždy, keď nepíšete, odložte pero. Napríklad, ak ste prestali formulovať nasledujúcu myšlienku, odložte pero, uvoľnite ruku, sadnite si na stoličku a dokonca vstaňte a trochu sa prechádzate.
 9. 9 Vykonajte cvičenia prstami na pracovnej ruke. Vezmite pero alebo ceruzku a krútte medzi prstami. Otvorte a zavrite ruku. Jemne roztiahnite prsty a zápästia.
 10. 10 Obmedzte celkový čas, ktorý denne píšete. Ak ste už strávili niekoľkými hodinami, vráťte sa neskôr alebo lepšie nasledujúci deň.
 11. 11 Napíšte v krátkom čase. Ak potrebujete napísať veľký zväzok, je lepšie zvoliť niekoľko prístupov, ako písať dlhý a dlhý čas.
 12. 12 Ak píšete, urobte to správne.
  • Udržujte zápästie v neutrálnej polohe. Neohýbajte zápästie dovnútra ani von, najmä pri písaní na klávesnici.
  • Polohu klávesnice upravte pomocou stojana klávesnice.
  • Uistite sa, že vaša ruka a telo sú prirodzené.
  • Neklaďte na klávesy. Počítače, na rozdiel od písacích strojov, pracujú lepšie s miernym tlakom a vaše ruky budú oveľa mäkšie.
 13. 13 Zmeniť druh činnosti nasledujúci deň. Ak vás naliehavé úlohy, testy, dôležité myšlienky donútili včera písať, byť fyzicky aktívny dnes, choďte a vyvíjajte sa.
 14. 14 Ak sa u Vás často vyskytne silná bolesť alebo ak sa neodstráni po vykonaní opatrení, obráťte sa na svojho lekára. Ak píšete hlavne kvôli práci alebo štúdiu, požiadajte o priestor, v ktorom nájdete podmienky a vybavenie. Efektívne izby môžu byť pomerne jednoduché a lacné, ale mali by ste si ich najprv vyžiadať. Pamätajte, že ste jediný človek, ktorý vie, ako sa môžete cítiť, keď píšete veľa. Lekár vám pomôže s odporúčaniami a požiada ich o dodržiavanie. Budú vďaka týmto podmienkam vaša práca lepšie zvládnuteľná?
  • Pracovisko je vhodné pre vašu veľkosť a pracovné návyky (stôl a stolička vhodnej výšky, šikmá alebo zvýšená pracovná plocha)
  • Dobrý výber kancelárskych potrieb
  • Pravidelné prestávky
  • Viac času na dokončenie objemných úloh
  • Rôzne spôsoby písania (napríklad diktát alebo písanie namiesto písania rukou)
  • Zmena zamestnania súvisiaca s písaním na iné úlohy v primeranom pomere
  • Ergonomické hodnotenie odborníkom, ktorý môže poskytovať rady týkajúce sa pracovného priestoru a pracovných zručností

Protahovacie cvičenia

Fanúšikovia filmu „Karate Kid“ to vedia pod názvom „maľovanie plotu“ a učia sa to aj z hodín brušného tanca. Pomáha pri syndróme karpálneho tunela (neurologické ochorenie) tým, že uvoľňuje svaly zápästia.

 1. 1 Nadvihnite zápästie čo najvyššie a nechajte prsty visiace voľne, akoby ste viseli kúsok látky na šnúre na šaty nad hlavou.
 2. 2 Zdvihnite prsty, sklopte zápästie a pomaly zápästie, pokiaľ je to možné, akoby ste vyhladzovali vlhkú pásku.
 3. 3 Pomaly zdvíhajte ruku, akoby vám bola na zápästí priviazaná guľa.
 4. 4 Ak chcete dosiahnuť rovnováhu, urobte to druhou rukou.
 5. 5 Opakujte 5-10 krát.

Pravidelné bolesti v kĺboch ​​alebo kĺboch ​​sa najčastejšie vyskytujú v dôsledku traumy:

 • Poškodenie ligatúry.
 • Dislokácia kefou alebo falangou
 • Zlomenina.

V tomto prípade môžete zraniť nielen ruku, ale aj zápästnú kosť. Spôsobuje tiež bolesť a zhoršenú pohyblivosť. Poranenie v oblasti kefy alebo falangy je sprevádzané opuchom. Pacient nemôže úplne posúvať končatinu. Keď sa pokúsite zachytiť niečo ťažké, v mieste zranenia sa objaví ostrá bolesť.

Pri zlomeninách môžete počuť charakteristickú krízu, keď sa kosti k sebe omotávajú. Okrem toho je ťažké diagnostikovať zlomeninu malých kostí bez osobitného vyšetrenia. Zranenie sa zistí až po röntgenovom snímaní. Dislokácie a zlomeniny ruky sa líšia v závislosti od toho, ktorá kosť je poranená. Ak sú väzy poškodené, je tu tiež bolesť, ale nie je taká ostrá a objavuje sa pri snahe aktívne používať ruku.

Hygroma je bežná diagnóza, ktorá vysvetľuje, prečo bolia ruky alebo prsty. V skutočnosti je to benígny nádor. Neexistujú žiadne presné dôvody, prečo sa objaví hygróm. Na zápästnom kĺbe sa objaví opuch, ktorý s časom nezmizne. Príčinou je často zranenie, najmä ak už bola ruka predtým poranená. Hygroma je kapsula s tekutinou, ktorá nikdy degeneruje na malígny nádor. Malé vzdelanie neprináša zbytočné nepríjemnosti. Môže sa nachádzať nad šľachou, pod kožou a môže byť hlboko vyklíčená. Pri veľkých rozmeroch je ťažké pohybovať a ohýbať ruku v kĺbe. Počas cvičenia je bolesť. V mieste nádoru často stráca pokožka svoju citlivosť. Takáto patológia sa lieči chirurgicky. Ochorenie často postihuje ženy.

Po operácii vás zvyšková bolesť môže na istý čas narušiť. Platí to aj pre zotavenie zo zlomenín - kosti môžu kňučať „na počasie“.

Choroby, pre ktoré je tento príznak charakteristický:

 • Zápal šliach (tendonitída)
 • Reumatoidná artritída
 • artritída
 • Syndróm pritiahnutia ruky.
 • "Písanie" kŕč - graffosfazmus
 • Syndróm tunela

Toto ochorenie postihuje klaviristov, krajčírky, sťahováky. To znamená, že ľudia, ktorých práca je spojená s veľkým statickým zaťažením kĺbu. Pacient môže okrem bolesti rúk pociťovať aj kŕče v šliach. Práca rúk je prerušená - objavujú sa opuchy a slabosti. Nie je ťažké zbaviť sa problému, stačí opustiť predošlú lekciu na chvíľu a absolvovať liečbu. Podstatou problému s takým ochorením je to, že zápal sa vracia, keď pacient začne znova robiť rovnakú prácu.

Toto je nebezpečná choroba, ktorej dôvodom je, že imunitný systém tela začína vnímať bunky svojho tela ako nepriateľské organizmy. Väčšina pacientov s týmto ochorením je stredného veku. U detí je choroba obzvlášť akútna.

Problémy začínajú nielen kĺbmi rúk, ale aj krčnou chrbticou, dolnými končatinami. Hlavným znakom tohto ochorenia je symetria distribúcie. Kĺby sa zapáli na pažiach aj nohách. Tkanivá susediace s kĺbom sa tiež zapália. Mierna bolesť je však periodická. Pacienti sú obmedzení pohybmi, najmä pohyblivosť je po spánku obmedzená. V dôsledku choroby sa poruchy rýchlo vyvíjajú - kĺby sa ohýbajú a ohýbajú.

Na rozdiel od predchádzajúceho, toto ochorenie nie je spojené s narušeným imunitným systémom. Toto ochorenie sa nevyvíja symetricky. Artritída sa vyvíja v dôsledku infekcie, ktorá preniká do kĺbu. Existujú akútne a chronické prejavy tohto ochorenia. V akútnom priebehu koža okolo kĺbu zčervená, teplota pacienta stúpa. Chronická artritída vedie implicitne, aké je jej hlavné nebezpečenstvo. Nemôžete venovať pozornosť príznakom po dlhú dobu, kým ochorenie ničí kĺb až do úplnej straty mobility.

Bolesť nie je silná, ale je kompenzovaná jej stálosťou. Všetko bude závisieť od toho, či boli choré kĺby naložené alebo nie, bude to stále nepríjemné.

Bolesť nie je silná, ale vždy existuje, bez ohľadu na zaťaženie štetcom. Kefa je neaktívna. Pacienti po spánku často potrebujú obnoviť mobilitu.

Pri tomto ochorení sa šľachy v šľachách v extensorovom extensore zväčšia. V súlade s tým je ťažké vyrovnať prsty bez pomoci druhej ruky. Počas predĺženia sa ozve charakteristické kliknutie. S rozvojom choroby prsty začínajú bolieť zo strany dlane.

Toto ochorenie často postihuje ženy po 50 rokoch.

Okrem toho môže cukrovka spôsobiť bolestivé kliknutia prstom. Zápal šliach sa v zásade vyvíja v dôsledku nadmerného zaťaženia. Alebo pri takejto práci, keď nástroj stlačí prstencové väzy prstov. V počiatočných fázach môžete cítiť uzol na šľache v blízkosti prstencového väzu. Ak sa neprijmú včasné opatrenia, potom je jedinou liečbou chirurgický zákrok.

Ako už názov napovedá, je to choroba ľudí, ktorí musia písať veľa. Svalové kŕče sa vyskytujú v dôsledku skutočnosti, že osoba stlačí rukoväť príliš tvrdo. Kŕč zvyčajne začína pri koncoch prstov a postupne sa šíri po zápästie. S týmto kŕčom pacient cíti bolesť, ruka sa začne chvieť.

Vekovou kategóriou, ktorá trpí touto chorobou, sú ľudia stredného veku 20 - 40 rokov. Lekári hovoria o dedičných príčinách vývoja choroby, ako aj o psychologických problémoch. Ale obyčajne pravidelný odpočinok počas 2-3 minút pri písaní a zahrievanie kĺbov pomáha predchádzať nepríjemnostiam.

Hlavným dôvodom je zovretý nerv, ktorý prechádza zápästím. Tkanivá okolo nervu sa zapáli a napučiavajú, takže je stále viac stlačené. Zápästie sa môže zapáliť z rôznych dôvodov. Niekedy je takáto bolesť len dôsledkom vývoja artritídy alebo iných ochorení kĺbov. Príčinou môže byť infekcia, artritída, trauma alebo cysta v zápästí. Obezita môže tiež vyvolať výskyt syndrómu tunela, ako je fajčenie, ktoré narúša krvný obeh v tele.

Znaky sú ľahko rozpoznateľné - slabosť kĺbov a brnenie v prstoch sa postupne mení na znecitlivenie. Index a stredný index zvyčajne strácajú svoju citlivosť, pretože nervové impulzy z nervu neprechádzajú. Čím viac je nerv stlačený, tým väčšia je bolesť. To je obzvlášť cítiť pri zaťažení

Syndróm tunela sa často vyvíja počas prepätia, rovnako ako syndróm štípacích prstov, najmä pri dlhodobom používaní počítača, mikrotraumy alebo výronov.

Bolesť v rukách a prstoch tehotných žien

Počas tehotenstva telo prežíva obrovské zaťaženie, takže tehotné ženy často trpia určitými nevoľnosťami, často počas celého tehotenstva. Bolesť kĺbov sa líšia v sile a často závisia od prahu bolesti ženy.

Najčastejšie sťažnosti sú brnenie na dosah ruky, znížená citlivosť alebo strata citlivosti v určitých oblastiach pokožky. Okrem toho sa tehotné ženy sťažujú na akútnu periodickú bolesť.

Príčiny bolesti v rukách

Ako už bolo spomenuté, príčiny bolesti v rukách môžu byť veľmi odlišné. Často vznikajú v dôsledku zranení: ťažké modriny, zlomeniny kostí, výrony a prasknutia svalov, šliach a väzov. Svaly rúk sa často zrania v dôsledku nadmernej fyzickej námahy, ktorá viedla k nadmernému zaťaženiu svalových vlákien. Okrem toho bolesť rúk nastáva v dôsledku:

 • choroby kĺbov (artritída, artróza),
 • choroby periartikulárnych tkanív (burzitída, zápal šliach, epicondylitída, periartritída),
 • štípané nervy (syndrómy tunela).

Osteochondróza krčnej chrbtice, medziobratlová hernia

Osteochondróza krčnej chrbtice a jej komplikácie, vrátane medzistavcovej prietrže, môžu viesť k zovretiu nervu, ktorý sa odchyľuje od miechy a poskytuje inerváciu ramena. Teda, v závislosti od bodu zovretia, sa vyskytuje bolesť v pravej alebo ľavej ruke. Prejavuje sa ako kríž od ramena k prstom. Liečebná technika je v tomto prípade zameraná na odstránenie príčiny ochorenia.

Zápal šliach a lakťového kĺbu

Ochorenia ako styloiditída (zápal šľachy v oblasti jej spojenia s kosťou) a zápal šliach (zápal samotnej šľachy) sa prejavujú lokalizovanými príznakmi bolesti:

 • v zápästnom kĺbe - radiačná styloiditída,
 • v oblasti lakťa - ulnárna styloiditída,
 • v oblasti ramena alebo lakťa - zápal šliach.

Bolesť pri styloiditíde je lomová, boľavá postava a zosilňuje sa fyzickou námahou. Pri zápal šliach okrem bolesti existuje aj obmedzená pohyblivosť kĺbov, miestny opuch a začervenanie.

Epicondylitída - zápal na spoji svalov a kostí v lakťovom kĺbe sa prejavuje bolesťou, ktorá je lokalizovaná v lakte a je sprevádzaná slabosťou ruky. Zosilňuje sa predlžovaním pohybov prstov a kefy.

Zápalové procesy v tkanivách, ktoré spôsobujú artritídu, sa prejavujú nočnými bolesťami, ktoré sa vyskytujú medzi 3. a 5. hodinou ráno. Aj keď ste v pokoji, bolesť sa nezastaví a je sprevádzaná lokálnymi:

 • začervenanie,
 • edém,
 • zvýšenie teploty.

osteoartritída

Osteoartritída (riedenie a postupné ničenie chrupavky kĺbov) sa vyznačuje zvýšenými príznakmi bolesti pri fyzickej námahe. Bolesť je sprevádzaná ťažkosťami s pohybom a praskaním.

Pri ochorení, ako je burzitída (zápalové procesy periartikulárneho synoviálneho vaku), sa v lakťoch rúk objaví bolesť a je sprevádzaná ich opuchom. Okrem silnej bolesti v ruke, ktorá obmedzuje pohyb, možno pozorovať miestne začervenanie kože a zvýšenie teploty v oblasti kĺbu.

Obsah článku

 • Ako sa vyhnúť mozgom na prstoch, keď píšete veľa
 • Ako odstrániť kurie oká
 • Ako rýchlo liečiť kurie oká

Akékoľvek poškodenie pokožky, či už ide o kôry alebo odreniny, má nepriaznivý vplyv na ľudský stav. Neprestajná bolesť, svrbenie, nepohodlie sú veľmi nepríjemné, najmä ak sa musíte znova a znova dotknúť boľavého miesta. Presne to sa stane, keď sa na prste aktívneho listu objaví kalus. Potom je takmer nemožné znovu zobrať pero a pracovať rovnakou rýchlosťou. Existuje však niekoľko spôsobov, ako zabrániť vzniku rohov na prstoch.

Vyberte správne pero

Správne zvolené pero pomôže vyhnúť sa nepríjemnostiam pri písaní. Rukoväť by mala dobre ležať v ruke, nie sklz. Je lepšie, ak jeho povrch nie je rebrovaný, ale hladký, a tým sa zníži riziko odier a mozoľov. Na pere je lepšie mať gumenú podložku, ktorá by tiež nemala skĺznuť, aby vás pri písaní textov alebo dokumentov nezasahovala. Takáto gumová podložka zaistí mäkkú ochranu vašich prstov a zabráni rozvoju rohov.

Najlepšie je zvoliť dobré perá, ktoré sú v cenovom rozpätí ďaleko nad štandardnými a ekonomickými cenami. Povrch týchto pier je špeciálne navrhnutý na ochranu vašich rúk. Môžete si kúpiť špeciálne pero, napríklad pre prvé porovnávače, so západkou, ktorá zabráni vzniku škrabancov na prstoch. Stáva sa, že kukurica sa objaví pri výmene pera, takže je najlepšie mať jedno zapisovacie zariadenie a iba v ňom meniť pastu alebo atrament.

Ďalšou možnosťou, ako sa počas práce vyhnúť kužele a mozole, je zmena písmena na tlač. Počítač je dnes najvhodnejším zariadením na vytváranie dokumentov a má ho prakticky každý. Конечно, для комфортного владения придется многому учиться и осваивать систему быстрого набора, но когда документов слишком много, этот способ один из наиболее практичных для аккуратного документоведения. Кроме того, можно держать такие тексты в двух вариантах – напечатанном и электронном, что тоже удобно.

Если возникла мозоль

Если мозоль все же возникла, на время нужно прекратить работу, смазывать мозоль лечебной мазью и заклеить пластырем. Mimochodom, náplasť sa bude dobre používať na ochranu pred poškodením kože. Ak je riziko objavenia sa kukurice vysoké, už si všimnete, že koža na prste je poškodená, že máte nepríjemné pocity a bolesť - prstu zakryte náplasťou, čo chráni vaše ruky pred negatívnymi účinkami takého aktívneho listu.

Na rýchle odstránenie kurčiat si urobte upokojujúce kúpele, na prst naneste vatový papier navlhčený v harmančekovom vývare, alebo získajte masť z rohov v lekárni. Kukuricu neodstraňujte, kým nie je úplne zahojená, inak by sa do rany mohla dostať infekcia.

Pin
Send
Share
Send
Send