Užitočné tipy

Mexická káva a jej recepty

Pin
Send
Share
Send
Send


Mexická kuchyňa je spájaná s niečím veľmi pikantným a korenistým. Avšak Mexiko nie je len horúce korenie, ale aj čokoláda. Tí, ktorí milujú kávu, čokoládu a škoricu, si určite pochutnajú na mexickej káve. Ak poznáte recept a pár malých trikov, môžete si ho vyrobiť doma.

Jemnosti varenia

Nie je ťažké pripraviť mexickú kávu, bude to vynikajúce aj pre začiatočníkov, ale stále existuje väčšia šanca na dosiahnutie očakávaného výsledku od tých, ktorí dodržiavajú rady skúsených milovníkov kávy.

 • Mexická káva je ideálna na výrobu mexickej kávy (pestuje sa tam), ale ak takýto produkt nie je možné kúpiť, môžete použiť akúkoľvek inú kávu Arabica.
 • Je lepšie uchovávať kávu v zrnách, takže si lepšie zachováva chuť.
 • Káva sa varí na miernom ohni, kým nevarí, ale nevarí sa. Ak chcete, aby bol nápoj silnejší, musíte ho uviesť do varu 2-3 krát s dvojminútovými prestávkami, ale stále ho nemôžete variť.

Ak v mexickej káve naozaj chcete pridať niečo alkoholické, nech je to tequila - v Mexiku ju pridajú do kávy, ale vo veľmi malom množstve.

Vznik kávového priemyslu v krajine

Kávovníky priviezli do Mexika z Kuby, Dominikánskej republiky a Antíl v 18. storočí španielski kolonisti. Na rozvoj tejto kultúry bol zvolený štát s najdlhším územím - Veracruz, ktorý sa nachádza na pobreží Mexického zálivu.

Farmári spočiatku nemali malú nádej, že jedného dňa zoberú normálnu úrodu, ale po tvrdej práci a vynaliezavosti sa sadenice zakorenili.

Majitelia pôdy pestovanie tejto rastliny nevnímali ako niečo sľubné. Táto krajina má veľmi bohaté prírodné zdroje vyrobené zo zlata, takže príjem z predaja obilia bol v porovnaní s predajom drahých kovov zanedbateľný.

Po vytvorení oficiálnej hranice s Guatemalou na konci 19. storočia a revolúcii na začiatku 20. storočia došlo v Mexiku k rozsiahlemu prerozdeleniu pôdy. Stovky hektárov kúpili európski podnikatelia, ktorí do kávovej plodiny investovali úplne iný význam. Po sérii transformácií sa začala výroba aromatizovaných zŕn v priemyselnom meradle.

Postupom času sa pestovalo stále viac a menej rozvinutých mexických krajín na pestovanie kávových zŕn.

Iba arabská odroda tam náležite zakorenila, z čoho sa ročne po celej krajine zozbiera vyše 300 000 ton fazule arabica prvotriednej kvality.

Momentálne mexická káva naplnila americký trh viac ako polovicou a predbehla dokonca aj brazílsky produkt. Väčšina plodiny však zostáva v krajine z dôvodu veľkej lásky energických Mexičanov k tomuto nápoju, druhá časť sa vyváža do Ameriky a na náš kontinent pripadá iba malá časť plodiny.

Ako pripraviť mexickú kávu

Nalejte mlieko do panvice, pridajte škoricu, klinčeky a nové korenie. Priveďte k malému varu (k malým „nárazom“), potom ho vyberte z tepla.

Varte vodu. Vložte mletú kávu do filtra kanvice. Nalejte vriacu vodu a prefiltrujte.

Potom pridajte predtým pripravené mlieko so škoricou.

Podávame s cukrom a škoricou.

Takáto káva môže stáť v chladničke jeden deň.

Funkcie výroby a chuti

Kávové plantáže zaberajú viac ako 400 hektárov Mexika. Z nich sa ročne zozbiera až 300 tisíc ton plodín. V kávovom priemysle sú zapojení najmä malí a strední podnikatelia, existuje len niekoľko veľkých podnikov.

Klimatické podmienky v krajine sú vhodné na pestovanie kávy. Denné teplotné rozdiely sú relatívne malé - do +5. +25 stupňov. Obdobie dažďov je krátke, zrážky sú minimálne.

Mexická káva rastie v nadmorskej výške 400 - 900 metrov nad morom, preto sa často nazýva arabská nížina. Väčšina plantáží sa nachádza na sopečných pôdach. V závislosti od oblasti pôvodu fazule sa chuť hotového nápoja môže výrazne líšiť. Ovocie sa spracováva priamo na mieste mokrou metódou, pri ktorej sa zrná oddeľujú od buničiny pod vplyvom vody.

Mexická káva má príjemnú kyslosť vďaka špecifickému zloženiu pôdy.

Hotový nápoj nie je príliš silný, ale má príjemnú jemnú chuť a nezabudnuteľnú vôňu. Káva z Mexika tiež ľahko uhádne jemné tóny vanilky, karamelu, lieskových orechov a čokolády.

Bežná mexická káva

Znalci kávy tvrdia, že v Mexiku sa pestujú najlepšie odrody kávy s veľkým zrnom. Medzi ne patrí slonový vánok a maragogype. Populárna je aj odroda Tapanchula, ktorá rastie na juhu krajiny.

Spomedzi miestnych odrôd mexickej kávy je potrebné zdôrazniť:

Altura (preložené zo španielčiny ako „kopec“) je vysokohorská odroda najvyššej kvality,

Altura Huatusco - pestované v Oakahame,

High Coatepec - pestuje sa v horských oblastiach neďaleko mesta Coatepec,

Pluma Coatepec - Tiež veľká rozmanitosť, ktorá sa získava v Oakahy. Nápoj je celkom nasýtený a má orechovú príchuť.

Mnoho ľudí verí, že mexická káva nemá dostatočnú adstringenciu a charakteristická kyslosť negatívne ovplyvňuje chuť. V skutočnosti sa takýto nápoj môže pripraviť rôznymi spôsobmi s pridaním zaujímavých prísad a úplne odhaliť chuťový potenciál. Takže káva z Mexika môže byť skvelým základom pre nezvyčajné koktaily a dezertné nápoje. A ak niekto nemá silu klasického nápoja, stačí zvýšiť dávku a koncentráciu.

Mexická káva recept


Mexická kuchyňa sa spája s množstvom horúceho korenia a korenia. V tejto latinskoamerickej krajine sa však oceňuje čokoláda a škorica. Vynikajúci recept na mexickú kávu obsahuje práve tieto prísady.

Na prípravu nápoja v štyroch porciách budete potrebovať:

pol litra uvarenej čiernej kávy,

50 ml roztavenej čokolády

4 škorice

40 gramov trstinového cukru (možno nahradiť bežným),

štipka muškátového orecha,

štipka mletej škorice,

požadované množstvo šľahačky.

Čerstvá mletú kávu je potrebné uvariť bez toho, aby sa priviedla do varu. Potom rozpustite čokoládu vo vodnom kúpeli a zmiešajte ju s cukrom, škoricou a muškátovým orieškom. Jemne nalejte do výslednej zmesi kávy a dôkladne premiešajte. Nápoj nalejte do kruhov, položte na neho krémové a škorice.

Mexická káva v internetovom obchode A-Coffee

Chceli by ste objaviť nové odtiene svojho obľúbeného osviežujúceho nápoja? Potom by ste určite mali vyskúšať nejakú nezvyčajnú kávu z Mexika. V našom internetovom obchode nájdete prírodnú, 100% autentickú mexickú kávu za výhodnú cenu.

Našim zákazníkom ponúkame iba kvalitné výrobky, ktoré prešli prísnou kontrolou. Okrem toho osobne pražíme kávové zrná bezprostredne pred odoslaním objednávky, čo zaručuje čerstvosť a absolútne zachovanie chuťových vlastností kávy.

U nás si môžete kúpiť kávu Mexico Zafiro s jemnou, ale hlbokou chuťou, ako aj elitnú vysokohorskú mexiku Maragogeep, ktorá sa vyznačuje bohatou vôňou a dokonalou vyváženosťou chuti.

Mexická káva sa veľmi dobre hodí na ručné varenie aj do kávovaru. Môžete tiež použiť rôzne originálne prísady, čím sa otvárajú nové stránky chuti a arómy nápoja. Vyskúšajte - bude sa vám to páčiť!

Jasná aróma a dobrá vyváženosť chuti. Môžete variť akýmkoľvek spôsobom.
Chuť je veľmi podobná maragogypu z Nikaraguy. Maragogyp Nikaragua je však stále obľúbenejší.
Jemná a aromatická chuť - jej charakteristický rys.

Výrobné funkcie

Napriek tomu, že kávovníky nemohli dlho zakoreniť, na mexickej pôde ich pestovanie dokonale zapadá. Priemerné teplotné rozdiely sú malé - od 6 do 26 stupňov. Obdobie dažďov netrvá dlho, a preto tu nie je veľa zrážok.

V Mexiku sa v nadmorskej výške 400 - 900 metrov pestuje takzvaná „nížinná“ arabika vysokej kvality. Tropické a v niektorých oblastiach subtropické podnebie, ako aj zloženie pôdy zároveň ovplyvňujú rovnakú rozmanitosť rôznymi spôsobmi. Kvôli tomu, čo sa pestuje v rôznych štátoch, sa nedá ochutnať presne to isté.

Kávové plantáže sa nachádzajú na území súkromných pozemkov malých výrobcov s rozlohou nie väčšou ako 5 hektárov. Existuje asi 90% takýchto fariem, ostatné predstavujú veľké farmy, z ktorých je ich len niekoľko stoviek.

Hlavná výroba kávy sa sústreďuje v štátoch Chiapas, Hidalgo, Puebla, Oaxaca a Veracruz, odkiaľ sa začalo s výrobou kávy v krajine.

Chuťové vlastnosti

Káva z Mexika sa vyznačuje iba svojou prirodzenou príjemnou kyslosťou, ktorú obilniny získavajú vďaka jedinečnému zloženiu pôdy. Nápoj nie je príliš silný, ale umožňuje vám vychutnať si skvelú chuť a vôňu. A zaslúžia si osobitnú pozornosť. V kytici mexickej kávy si môžete uhádnuť delikátnu chuť vanilky, ktorú neustále dopĺňajú vynikajúce tóny čokolády.

Aróma je výrazná a šialene príťažlivá, takže je ťažké odolať tejto odrode.

Ako už bolo uvedené, väčšina kávovej plodiny sa nevyváža. Pre miestnych obyvateľov je tento nápoj nielen jedným z najobľúbenejších, ale aj nemenným atribútom intímnych rozhovorov a hlasných sviatkov. Ale nielen to hovorí o hodnote národného produktu, chuť kávy pestovanej v Mexiku sa oslavuje a oceňuje vo všetkých krajinách, v ktorých sa dodáva.

Mexická káva recept

 • čierna káva - 0,5 l
 • rozpustená čokoláda - 50 ml,
 • trstinový cukor - 40 g,
 • muškátový oriešok - štipka,
 • mletá škorica - štipka,
 • škorica - 4 paličky,
 • šľahačka podľa chuti.

 1. Urobte si kávu.
 2. V samostatnej miske zmiešajte čokoládu, muškátový oriešok, cukor a škoricu rozpustenú vo vodnom kúpeli.
 3. Do tejto zmesi nalejte kávu, dobre premiešajte.
 4. Nápoj nalejte do pohárov, ozdobte šľahačkou a tyčinkami škorice.

Z množstva ingrediencií uvedených v recepte dostanete 4 šálky aromatického nápoja.

Mexická káva je originálny nápoj, ktorý osloví takmer všetkých milovníkov kávy.

"Classic"

Pomôže vám ochutnať úžasnú pravú chuť kávových zŕn.

Na 2 porcie nápoja budete potrebovať:

 • 200 - 225 ml silnej čerstvo uvarenej kávy,
 • 10 ml rozpustenej čokolády,
 • 5-10 g cukru (výhodne trstiny),
 • štipka muškátového orieška, mletá škorica,
 • šľahačka podľa chuti.

 1. Zmiešajte a porazte cukor, muškátový oriešok a škoricu.
 2. Nalejte rozpustenú čokoládu rovnomerne do pohárov vo vodnom kúpeli.
 3. Nalejte kávu a zamiešajte.
 4. Pridajte šálky do šáliek.
 5. Podľa potreby ozdobte krémovou čiapkou a škoricou.

Teraz môžete experimentovať s chuťou.

Mexický osviežujúci nápoj

Kakaový prášok a mletú kávu zmiešajte v rovnakých pomeroch (½ alebo 1 čajová lyžička na 100-200 ml vody). Nápoj z hotovej zmesi uvarte akýmkoľvek vhodným spôsobom - v kávovare Turk. Podľa chuti pridajte do mexickej kávy krém alebo kondenzované mlieko podľa chuti, zamiešajte. Podávajte s 1 - 2 plátkami cukru na tanieriku.

Tequila recept

V samostatnom pohári zmiešajte kávovú tekutinu (30 ml) a tequilu (15 ml). Potom pridajte čerstvo uvarenú kávu (150 ml) a prípadne ju ozdobte šľahačkou a / alebo posypte škoricou.

Nápoj bude veľmi jasný, voňavý a koláč. Skutočné gastronomické stelesnenie temperamentu Mexičanov.

Káva "De Olla"

Nápoj je vynikajúci na popoludňajšie občerstvenie. Na jej prípravu budete potrebovať panvicu s dlhou rukoväťou alebo Turka, ako aj:

 • 1 - 2 lyžičky Mexická káva
 • šálku vody
 • ½ škorice
 • cukor podľa chuti (najlepšie z cukrovej trstiny).

 1. Všetky ingrediencie vložte do nádoby s vodou a privarte.
 2. Odstráňte z tepla a nechajte vychladnúť na teplotu miestnosti.
 3. Znovu varte 3-5 minút.
 4. Hotový nápoj nalejte do predhriatych hrnčekov a vychutnajte si sladko-pikantnú chuť.

Keď prvýkrát pijete mexickú kávu, je zrejmé, že ide o veľmi rozmanitý a jedinečný nápoj. A vyskúšať všetky aspekty jeho vkusu nestačí iba raz. Preto je zrejmé, že ide o skvelý darček pre všetkých milovníkov kávy a nevyhnutnú vec v dome, keď sa chcete správať k niečomu novému.

Pin
Send
Share
Send
Send