Užitočné tipy

Televízia je vrahom rodiny

Pin
Send
Share
Send
Send


Možno sa autorovi za jeho nekompetentnosť uškrmete a vyčítate - hovoria, že v skutočnosti niečo je, av takmer každej modernej rodine je televízor. Tam je. Cieľom tohto článku nie je v žiadnom prípade hovoriť o jeho poškodení, o existujúcom škodlivom žiarení ... Väčšina rodín má televízor! A to rozhodne nie je veľký problém. V skutočnosti, čo vám (alebo vášmu psychológovi) pomáha pochopiť, že niekde existujú menšie (alebo významné) ťažkosti - budeme sa s vami zaoberať teraz.

„Symptóm“ ako prvý - televízor funguje celý deň.

Mnoho ľudí si nevšimne problému celodennej práce. „Čo je na tom zlé?“ - so mnou sa budú hádať vášniví skeptici - „zapnem to na pozadí, aby nebolo doma nudné a tiché.“ Predstavte si, že ste v hlučnej dave (na trhu alebo v supermarkete) od rána do neskorého večera. Budete sa čoskoro cítiť vážne nepohodlie? Čoskoro budete cítiť, že vám hlava trochu bolí, sú tam mierne závraty? Poznáte pocit únavy po návšteve podobných (alebo podobných analógií) inštitúcií? Áno! Teraz si predstavte, že tento hluk vytvárate pre svoj každodenný život (alebo víkend) nezmyselne pre seba. O akom odpočinku môžeme hovoriť? Vaša nálada vo večerných hodinách bude zničená, ako si myslíte, bez dôvodu.

Jeden z "Diagnóza" televízia je po celý deň - večerný spor medzi manželmi alebo rodičmi a dieťaťom. Stane sa to s vysokou mierou pravdepodobnosti, pretože ak chcete, rastúce napätie by malo mať nejaký druh „psycho-fyzickej“ cesty.

„Príznak“ druhého televízora nestačí.

Ak je v dome viac ako 1 - 2 televízorov, vznikajú vážne podozrenia o kvalite rodinných vzťahov. Len si premysli. Prečítajte si otázku, zdvihnite kúsok papiera a analyzujte - Ako si predstavujete teplý, útulný rodinný večer?

Môže existovať veľa odpovedí, ale podľa môjho názoru znie tak či onak v akejkoľvek podobe:

1) priateľská atmosféra

2) Zaujímavá diskusia o niečom

3) Pozeranie filmu s celou rodinou / nahlas čítanie článkov / kníh

4) Výdatná a chutná večera (čo s najväčšou pravdepodobnosťou všetci členovia rodiny urobili spolu)

5) Spoločná chôdza

6) Spoločné hry / zábava

Môžeme pokračovať v dlho očakávanom a krásnom zozname, však? Naším cieľom je pochopiť, o čom sa hovorí druhý príznak. Výrazne sa líši myšlienka spoločného večera s potrebou počtu televízorov rovnajúcich sa počtu členov rodiny? Tu nájdete spôsob, ako namietať - hovoria, že televízory sú, samozrejme, katastrofa, ale večer je často problémom každý v telefóne a tablete. A to je tiež problém - súhlasím. Ale iba ak je hľadanie informácií pomocou takýchto pomôcok rozptýlené alebo keď predmetom osobného zamestnania nie je diskusia o celej rodine!

Čo môže nasledovať, keď každý člen rodiny sleduje večer jeho „televíziu“?

Diagnóza: fragmentácia, nedostatok psychologickej blízkosti medzi členmi rodiny, nedostatok spoločného „teplého“ rodinného priestoru, ako jeden z vážnych scenárov rozvoja udalosti - rozvod. Rodina nič nezaväzuje. Každý žije svojím vlastným „televíznym“ životom. Doma to nie je zaujímavé. Rozumieš ...

„Príznak“, tretí - „závislosť od sériových melódií“

Nikto nie je proti skutočnosti, že rodina nájde jednu zaujímavú sériu a nájde ju 30-40 minút večer (kto ju pozná - napríklad pri večeri), aby si mohla „oddýchnuť“ od informačného zázemia práce a každodenných vecí, srdečne sa smiať alebo zažiť empatiu k charakteru. sitcom. To je celkom bežné. Ale prejavuje sa to extrémne - keď niekto (zvyčajne jeden člen rodiny) je denne fascinovaný televíznymi programami alebo sledovaním melodramov na 2 - 3 hodiny. Vzniká primeraná otázka - kedy príde čas pre rodinu? A možno, že podráždenie nie je spôsobené skutočnosťou, že dieťa má za vinu zložitosť školských osnov, ale skutočnosťou, že jeho matke (alebo otcovi) „nebolo dovolené“ vidieť, ako končí horúci vzťah Very a Vasily zo série.

Diagnóza (alebo to, čo môže vzniknúť v dôsledku závislosti niekoho na sériovej melodráme): nesúlad medzi rodinnými vzťahmi, nahromadenie vzájomných nárokov (koniec koncov, v rodine sú vždy veci, ktoré sa musia robiť, a keď každý hľadá niekoho, koho možno obviniť, pretože mu nebolo dovolené sledovať celú sériu) že toľko chcel - počet nárokov narastá).

Toto je len malý zoznam toho, ako pochopiť, že vo vašej rodine nie je televízia tým najpriaznivejším miestom. Môžete nezávisle analyzovať ďalšie „príznaky“, ktoré môžete zistiť.

Ak chcete pochopiť, ako je televízor u vás doma, odpovedzte na nasledujúce otázky:

1) Ako často pracuje televízor v mojom dome „bez diváka“?

2) Som pripravený (a) odmietnuť prezerať konkrétny program (sériu) v prospech čítania knihy a prezerať si užitočné informácie, ktoré ma zaujímajú na internete?

3) Dostávam dosť informácií, ktoré potrebujem (uspokojím niektoré z mojich potrieb), keď sledujem televíziu v množstve, ktoré sa teraz deje?

4) Môžem nájsť alternatívny spôsob, ako stráviť rodinný večer, namiesto sledovania diskusných relácií, filmov a televíznych relácií v televízii?

5) Venujem dostatok času svojej rodine? Alebo existuje imaginárne hľadanie ľahkého večerného večera, ktoré sa ukrýva pred vašimi blízkymi, hľadanie akejkoľvek činnosti, skôr ako hovoriť s rodinou?

6) Ako môžem zmeniť svoj postoj k televízii a prístup svojej domácnosti?

TV ... zdá sa - taký maličkosť! Ale premýšľajte o tom doslova 3-5 minút - ale narúša vás to, vašu pohodu a harmóniu vo vašej domácnosti?

ORDINÁRNY RODINNÝ Deň

Predstavte si typický deň bežnej rodiny.

Bežná rodina sa napríklad skladá z manžela, manželky, detí vo veku 3 a 9 rokov.

Z nejakého dôvodu sa mi takýto príklad stal, zloženie v tomto prípade nie je príliš dôležité.

Ráno sa rodičia prebudia, zapnú televízor v spálni, potom vstanú, umyjú sa, obliekajú sa, prebudia sa deti, pomôžu jeden z nich ísť do škôlky, druhý do školy, zapnúť televízor v kuchyni, možno raňajkovať, pozerať sa na televíziu, navzájom sa stretávať a potom rozptýliť na svoje vlastné podnikanie.

Jedno dieťa, napríklad matka, chodí do škôlky. Druhý už chodí do školy a otec okamžite ide do práce. Potom mama ide do práce.

Deň prechádza na verejných miestach. Večer.

Mama z práce prichádza pre najmladšie dieťa do materskej školy, najstarší syn prichádza po ďalších triedach sám, otec príde z práce, mierne oneskorený.

Mama pripravuje večeru a pozýva všetkých na stôl. Zapnú televíziu a pozerajú seriál alebo správy alebo futbal. Bez ohľadu na to je zapnutý hlavný „magnet“. A všetka pozornosť, ktorú by mohli venovať svojim blízkym pri stole, je zameraná na modrú obrazovku. A ktokoľvek, nech hovoria čokoľvek, je iba kulisou, pozornosť každého je rozptýlená.

V psychológii existuje niečo také ako „byť tu a teraz“. To znamená, že kedykoľvek sa budete cítiť, vidieť a počuť, čo sa deje. Ak jete a premýšľate o niečom inom, chuť jedla nie je pre vás. Ak počúvate osobu, zatiaľ čo máte oči na televíznej obrazovke, neskúšajte sa tým, čo vám hovoria.

Takáto polospokojná komunikácia sa nedá nazývať kvalitou.

A tak sa to stáva každý deň.

Namiesto masáže po náročnom dni a klebetení v noci s pokračovaním príjemnej intimity sleduje manžel nočné športové správy v spálni ležiace v posteli. To je všetko!

Na intímnu stránku rodinného života si môžete dať veľký a tučný kríž.

Televízia sa stáva zaujímavejšou ako živý rozhovor.

Čas v modernom živote je najcennejším zdrojom, pri hľadaní tovaru môžu ľudia minúť veľmi malé množstvo s blízkymi ľuďmi. A táto suma sa vynakladá neefektívne.

A tiež záujmy ľudí televízie sú rôzne.

Žena v kuchyni sleduje seriál, manžel v spálni napríklad futbal alebo box. Nachádzajú sa iba v chladničke, kde hodia kúsok jedla, a nevenujú pozornosť skutočnosti, že je - mozog je obsadený iným.

TV HARMÁ PRE DETI

Dobre dospelí a deti?

Až do veku 3 rokov mozog detí absorbuje všetky informácie, ktoré k nemu prichádzajú, bez filtrovania. A v staršom veku sú kognitívne schopnosti dieťaťa také veľké, že vyzerajú ako špongia. Stačí ho naliať - absorbuje všetko!

A ak televízor pracuje na pozadí. Koľko užitočných informácií pochádza z tohto prostredia?

Spomenul som si na cool film s Jimom Carreyom „The Cable Guy“, kde sa práve ukázalo, ako môže vyrastať dieťa vyprodukované „televíziou“. Bolo by zábavné, keby to nebolo také skutočné. Pozrite, ak ste sa nesledovali, je na čo si myslieť.

ČO JE ÚČELOM PRIEMYSELU TVÁRSKEHO PRIEMYSLU

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo bol televízor vytvorený?

Nudiť sa? Alebo možno sprostredkovať užitočné informácie?

Alebo možno je to skvelý nástroj na kontrolu hmotnosti?

Ak sa hviezdy rozsvietia, niekto to potrebuje.

Televízny priemysel je z hľadiska nákladov obrovským strojom. Práve tak by do nej neboli investované miliardy peňazí, keby nepriniesli taký úžitok a moc.

Niet divu, že zabavenie moci a štátny prevrat v krajine v jednej z prvých etáp zahŕňajú zabavenie televízneho vysielacieho štúdia.

Televízor - toto je moc nad mysľou miliónov. A ak ste radi, že ste bábkou - pokračujte v pozeraní.


Koniec koncov, žiť životy cudzincov je oveľa jednoduchšie ako vyriešiť ich problémy.

Prišiel domov, zapol si svoju obľúbenú sériu a plakal alebo sa smial nad ich životom, av tomto okamihu jeho vlastné toky.

Záujem o príbuzných zmizol, manžel hľadá duchovnú blízkosť s priateľmi alebo priateľkami, deti si nájdu niekoho, kto sa zhovára na ulici a manželka plače nad problémami niektorých „Sasha a Masha“.

Dokonca aj bez televízie doma môžem spomenúť niekoľko televíznych programov a televíznych programov. Reklama zasahuje aj tých, ktorí nemajú televízor. Čo môžeme povedať o tých, ktorí to majú!

Keď učiteľ opäť spomínal prednášky v APPO o vplyve na veľkú skupinu ľudí, hovoril o médiách. Skutočnosť, že televízny program nie je nijako vypracovaný, ale s jasným očakávaním požadovaného účinku.

Napríklad v prípade problémov v spoločnosti a situácia sa stupňuje, bude existovať viac humorných programov, lyrických filmov a relaxačných programov. Uvidíte akčné filmy a hrôzy. Nie je potrebné zvyšovať agresivitu! A naopak, ak to bude potrebné, spoločnosť bude napumpovaná krvou a agresiou, aby vzbudila hnev.

Toto sú smutné skutočnosti, ktoré som sa naučil pri štúdiu psychológa!

Na druhej strane radšej viem a rozumiem, čo a prečo sa deje so mnou a mojím životom, namiesto toho, aby niekto prechovával ilúzie a nádej.

Povedali sme televízia NIE a obísť sa bez nej.

Áno, máme počítač. Áno, filmy a relácie sledujeme v nahrávkach. ALE! Sami hľadáme to, čo chceme pozerať, vyberáme si čas a nebudeme sa prispôsobovať televíznemu programu.

V našej rodine v žiadnom prípade neexistuje televízne pozadie. A keď je jedlo a hovoríte, monitor počítača je vypnutý.

Neviem, do akej miery som bol schopný túto tému odhaliť a prinútil vás prehodnotiť váš prístup k televízii a jej úlohu vo vašom živote, vyjadril som svoj názor na túto tému.

Pokúste sa stráviť pár večerov s vypnutou televíziou a možno sa dozviete niečo nové a zaujímavé o živote vašich blízkych! Strávte čo najviac kvalitného času so svojou rodinou!

Milujte svoju rodinu viac ako veľká televízna obrazovka!

PS: Ak sa vám článok páčil, môžete sa prihlásiť na odber bulletinu a dostávať všetky najzaujímavejšie a najužitočnejšie správy.

S pozdravom, Margarita Mamaeva

Pin
Send
Share
Send
Send