Užitočné tipy

Ako sa stať štíhlym?

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 17 ľudí pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Mnohí chcú mať tenkú postavu. Byť tenký znamená byť štíhly a zdravý životný štýl vám pomôže byť štíhly. Neexistuje rýchly a bezpečný spôsob, ako schudnúť a udržať si hmotnosť. Extrémna strava a veľká fyzická aktivita dávajú dočasný účinok, takže jediný spôsob, ako schudnúť a znovu priberať na váhe, je zmena návykov. Výsledok bude závisieť od týchto zmien, takže je len na vás, ako významné zmeny budete potrebovať. Ak ste pripravení na ťažkosti, postupujte podľa odporúčaní v tomto článku.

Všeobecné odporúčania

Mnoho žien si zamieňa harmóniu s patologickou tenkosťou. Dobre zavedenou lekárskou skutočnosťou je potreba určitého množstva tuku pre normálne fungovanie ženského tela. Prispieva k pravidelnému toku menštruačného cyklu a normálnemu počatiu. Určitá kategória žien, ktoré majú sklon k „štíhlosti“ za každú cenu, fanaticky ničí všetky úbohé tukové drobky a nemilosrdne ničí ich ženskosť v každom zmysle. Výsledkom tohto prístupu k vášmu telu môže byť anorexia alebo poruchy v oblasti genitálií. Základným princípom v snahách o vytvorenie ideálneho tela je preto moderovanie a absencia radikálneho fanatizmu.

Všeobecné odporúčania pre krásne ženy, ktoré chcú schudnúť, sú:

1. šport, Toto je najzdravší a najpríjemnejší spôsob, ako urobiť vaše telo silným, tenkým a fit. Extra libry a nenávistné záhyby sú výsledkom sedavého životného štýlu, keď jete chutné veci bohaté na uhľohydráty a nepociťujete fyzickú aktivitu. Celé telo nevyužitej potenciálnej energie, telo, poslúchajúce praveký inštinkt primitívneho človeka, starostlivo ukladá na tučný stav - na „hladné roky“. Nevie ani, že hlad vás v blízkej budúcnosti neohrozuje. Preto je potrebné napodobňovať hladové obdobia, aby sa stratila „najcennejšia“ zásoba tuku starostlivo pripravená inštinktom a prírodou.

Aby ste nepoškodili telo, mali by ste zvoliť neškodné športy. Môžeme k nim zaradiť:

 • Beží. Každodenné jogging vám pomôže nielen tónovať vaše boky a teľatá, ale tiež posilní vaše srdce a nervový systém. Pri joggingu by ste si mali zvoliť miesta, ktoré sú ďaleko od ulíc s rušnou premávkou. Inak, namiesto náboja sily a sily, riskujete, že sa otrávite výfukovými plynmi. Najlepšie je park alebo lesný pás. Ak žijete veľmi vzdialene od najbližšieho slušného parku v najmenšom stupni, zostúpi bežecký pás. Je dôležité ho používať v dobre vetranej alebo klimatizovanej miestnosti.
 • Jazda na bicykli. Tento typ fyzickej aktivity môže úplne nahradiť beh, odstraňovať prebytočný tuk a spôsobiť, že vaše zadok, boky a dolné končatiny sú elastické, atletické a fit.
 • Fitness. Tento šport vám pomôže upratať celé vaše telo. Fitness prináša záťaž rôznym svalovým skupinám a pomáha spaľovať telesný tuk na tých najneočakávanejších miestach. Po pár mesiacoch cvičenia fitnes nájdete svaly v sebe na miestach, o ktorých ste ani nevedeli. Okrem toho budete cítiť celkové zlepšenie pohody, vaše telo získa ľahkosť a ľahkosť pohybu.
 • Jóga. Tento typ gymnastiky nie je vhodný pre každého. Vyžaduje si to úplné nasadenie, trvalé a často bolestivé školenie. Zároveň pomáha naučiť sa ovládať svoje dýchanie, nájsť pokoj mysle a objaviť neznáme možnosti vášho tela. Odstránenie nadbytočného tuku bude iba prvým krokom k dosiahnutiu duševnej a fyzickej harmónie. Jóga nie je len gymnastika, je to celá filozofia života, akceptovaním ktorej môžete ovládať svoj život podľa svojich predstáv
 • Pilates. Plávanie je pre naše telo mimoriadne prospešné. Gymnastika vo vode, ktorá pomáha zbaviť sa nadváhy, minimálne poškodzuje naše kĺby a chrbticu, posilňuje svaly chrbta a brucha.

Dobrým doplnkom k športovým aktivitám je návšteva kúpeľov alebo sauny. Tam je telo očistené od toxínov a nahromadenej únavy.

Ak sa nesnažíte o fantasticky dokonalé telo, potom s pomerne intenzívnou fyzickou námahou sa môžete z času na čas oddať svojim milovaným, ale tak chutným „občerstvením“ pre svoju postavu.

2. Power. Spolu so životným štýlom má naša strava najpriamejšiu fúziu na štíhlosti postavy. Najväčší účinok samozrejme poskytuje správna výživa spojená s fyzickými cvičeniami, ale ak nemáte v úmysle namáhať svoje telo fyzickými cvičeniami, menu sa určite bude musieť upraviť.

Ak chcete zachovať eleganciu formulárov, musíte:

 • Jedzte pravidelne - často, ale kúsok po kúsku. Takže vaše telo dostane presne toľko výživných látok, aké sú potrebné pre rytmus činnosti, v ktorej žijete.
 • Vzdajte sladkosti a muffiny. Vypite čo najviac čerstvo vylisovaných štiav a vody.
 • Uprednostnite ľahko stráviteľné jedlo. Jedzte viac morských živočíchov, rýb, syrov, zeleniny vo forme šalátov a dusených pokrmov. Vyprážajte vyprážané, údené a mastné.
 • Jedzte viac obilnín. Obzvlášť užitočné obilniny v kombinácii s ovocím.
 • Nepoužívajte soľ, cukor ani iné korenie. Spôsobujú zadržiavanie tekutín v tele a vytvárajú opuchy na najnepríjemnejších miestach.
 • Jedzte chudé mäso - teľacie, kuracie, králičie mäso varené a dusené.
 • Nejedzte večer. Obmedzte sa na kefír alebo ľahký šalát z morských plodov alebo zeleniny.

3. Denná rutina. Pokúste sa ísť do postele a vstať v rovnakom čase. To zachráni telo pred stresmi, ktoré sa tak veľmi radi chopíme dobrotami.

4. Užite si viac odpočinku. Odpočívaním máme na mysli ležanie na pohovke s knihou, ale aktívne prechádzky na čerstvom vzduchu. Vydajte sa v lete na turistiku, v zime na lyžovačku. Vezmite si rozumné slnečné kúpele.

5. Vzdajte sa alkoholu a tabaku. Pravidelné používanie týchto výrobkov ich zahrňuje v metabolizme, ktoré ich naruší, čo vedie k obezite, dýchavičnosti, letargii a apatii, a určite neprispieva k tomu, aby vaše telo získalo požadovanú harmóniu.

Buďte štíhly za týždeň: prázdne slová alebo realita?

Na začiatok - niekoľko pravidiel, ktoré sa prísne dodržiavajú:

 1. Uistite sa, že máte dostatok spánku. V opačnom prípade telo funguje pomaly a nedokáže spracovať všetky kalórie, ktoré sme jedli počas dňa.
 2. Naučte svojmu telu malé jedlá. Saturačný signál v skutočnosti vstupuje do mozgu oveľa neskôr ako skutočnosť, že dochádza k saturácii, čo vedie k zbytočným kalóriám. Musíte vstať od stola s miernym hladom.
 3. Ak ste stále trápení hladom, vypite vývar šípky, zelený, čierny alebo bylinkový čaj.
 4. Obmedzujeme množstvo denného príjmu cukru a výrobkov obsahujúcich cukor.
 5. Preferujeme chôdzu po ulici a po schodoch.
 6. Neporušujte základné zásady stravovania - ak ste sa dnes dohodli na niektorých produktoch, v žiadnom prípade iné nejedzte. Tým sa výrazne zníži účinnosť stravy.
 7. Nápoje obsahujúce alkohol počas diéty (okrem suchého a polosuchého vína) sa odvádzajú z baru.
 8. Vylúčime z diétnych pekárskych výrobkov a obilnín.

A teraz - hlavná časť. Na začiatok sa naučíme, ako uvariť hlavný nápoj tejto stravy - divú ružu. Pokiaľ ide o pivovarníctvo, je lepšie kúpiť ingredienciu na trhu, pretože v lekárni sú plody často predčasne vysušené a stratili veľa cenných vlastností. Vývar sa varí rýchlosťou 1 bobule na 100 ml. vriaca voda. Je vhodné použiť na varenie termosky. Môžete piť šípky horúce alebo chladné - ako chcete. Pretože šípka samotná obsahuje dostatočné množstvo cukru, nemali by ste ju do nápoja pridávať.

Najlepšie na tejto strave je, že môžete jesť toľko, koľko chcete, ale v malých porciách a často.

1 deňVajcia natvrdo uvarené
2 dniVarené kurča
3 dniTvaroh
4 dniRyby - varené alebo pečené v rúre
5 dníOvocie iné ako banány a hrozno (obsahujú vysoké množstvo cukru)
6 dníZeleninový šalát s rastlinným olejom
7 dníVarené teľacie, jahňacie alebo hovädzie mäso

Tí, ktorí sa o túto stravu vážne zaujímajú, ju môžu predĺžiť o 3 dni. Na ôsmy deň môžete jesť nízkotučné odrody syra. Na deviaty deň vydržte jogurt. A desiaty deň sa venuje pitiu výlučne šípkov. Ak ste vydržali do 10 dní - česť a chválu.

Je potrebné poznamenať, že čím sú vaše formy nádhernejšie, tým výraznejší bude účinok takéhoto systému stravovania. Ak ste boli pred jedlom veľmi štíhly, neočakávajte veľký odtok ďalších libier.

Štíhla postava na mesiac

Ak chcete, aby sa vaše číslo dostalo na mesiac (napríklad pred dovolenkou), musíte dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Náhle chudnutie je pre telo obrovským stresom. Srdce a tráviace orgány trpia. Telo by sa malo postupne obnovovať v rámci novej stravy. Preto nezačínajte dramaticky chudnúť. Znížte svoj denný príjem kalórií z 1 500 na 900 na 200 za týždeň. Tým sa zabezpečí postupný a plynulý prechod tela do nového režimu. Ďalšou nevýhodou väčšiny „rýchlych“ receptov na chudnutie je rovnako rýchly návrat hmotnosti na konci diéty. Iba komplexná a dôkladná strava vám môže dať udržateľný výsledok.
 2. Hlavnými produktmi, ktoré by ste mali jesť počas stravovania, sú ryby, všetka zelenina a ovocie (okrem banánov a hrozna), otruby, ovsené vločky, nízkotučné tvarohové syry, vaječné bielky a kuracie prsia. Odporúčame tiež prečítať si článok o potravinách, ktoré spaľujú tuk.
 3. Rozlúčte sa s cestovinami, sladkosťami a buchtami, kukuricou a zemiakmi.
 4. Ráno jeme dobre a hojne, pri obede pozorujeme rozumné umiernenie a na večeru jeme to najmenšie.
 5. Trpiaci hlad je rovnako škodlivý ako prejedanie sa. Ak žalúdok znižuje hlad, zjedzte nejaké ovocie alebo zeleninu, vypite kefír s nízkym obsahom tuku. Bylinkový čaj s lyžičkou medu, ako aj kyslá kapusta, pomôže od hladu.
 6. Spotreba celozrnného chleba, obilniny je optimálne vykonávať pred obedom. Po večeri sú užitočné nízkotučné mliečne výrobky, zelenina, kuracie mäso a ryby.
 7. Vedenie denníka na chudnutie, v ktorom môžete sledovať hmotnosť a množstvo spotrebovaných potravín. To pomôže vyhnúť sa chybám v budúcnosti.
 8. V predvečer minulého týždňa urobte chudnutie na chudnutie. Po dobu jedného týždňa jesť pohánku (250 gramov), namočenú cez noc v horúcej vode alebo kefire. Toto jedlo sa konzumuje v intervaloch dvoch hodín päťkrát denne. Počas prestávok si môžete dať občerstvenie s jablkami a kefírmi.

Nájdenie harmónie bez vyčerpania stravy

Tu uvádzame základné princípy, ktorých dodržiavanie pomôže dosiahnuť požadovaný stupeň harmónie.

Racionálnosť výživy. Na dodržanie tejto zásady nie je vôbec potrebné vzdať sa milovaných cukroviniek a škrobov. Hlavná vec je tu moderovanie.

Druhým základným faktorom správnej výživy je zákaz nezdravých potravín po 20-00. Ak naozaj chcete jesť, máte k dispozícii niekoľko druhov ovocia a kefíru.

Oddelenie výživy. Význam tejto výživy je v diferencovanej (oddelenej) konzumácii bielkovín a uhľohydrátov. To znamená jesť hlavné jedlá bez prídavku uhľohydrátov a chlieb. Zeleninu je možné podávať ako prílohu (nie však zemiaky).

Aktívny životný štýl. Už sme spomenuli kľúčovú úlohu športu pri budovaní postavy, ktorá očaruje svojou harmóniou. Ak nie je dostatok času na plnohodnotné športy, postačí ranné cvičenie s následnou kontrastnou sprchou.

Návštevy fyzioterapeutických kúpeľných procedúr a sauny. Aktívne pôsobenie na telo pomocou aromatických olejov, masáží a sauny vám umožní stonásobne posilniť účinok správnej výživy.

Najdôležitejším faktorom pri poskytovaní harmónie a milosti vašej postavy je vaša úprimná túžba to dosiahnuť, a to aj za cenu straty niektorých pôžitkov.

Pin
Send
Share
Send
Send