Užitočné tipy

Kniha týždňa „Ste prijatí! »: Ako vytvoriť užitočné prepojenia

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 7. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Vytváranie sietí je cenná kvalita, ktorá pomáha kariérnemu postupu a budovaniu partnerstva. Pre úspešné vytváranie sietí musíte byť schopní pripraviť, vyvinúť stratégiu a prelomiť ľad. S malými skúsenosťami a sebavedomím môžete zvýšiť svoje kontakty pri každej novej udalosti.

Prečo sú pripojenia dôležité?

Určite ste opakovane počuli niekoho hovoriť vo svojich srdciach: „Bez spojení z toho nič nepríde.“ Zvyčajne ľudia hovoria, že keď sú urazení pre nespravodlivosť, musia čeliť na pracovisku. Možno zistili, že syn šéfa sa práve povýšil alebo že všetci vrcholoví manažéri sú absolventmi jednej prestížnej školy. Takéto veci sú omnoho bežnejšie, ako by sa mohlo zdať. Hneď ako si ich všimnete, je ľahké podľahnúť úplne spravodlivému pocitu podráždenia a nevôle.

Aj keď „užitočné spojenia“ niekedy vedú k nespravodlivosti, musíme pripustiť, že to je presne ten prípad a naučiť sa ich používať v našich vlastných záujmoch. V tejto kapitole chceme vysvetliť, prečo je potrebné vytváranie sietí a prečo to nie je také zlé. Najčastejšie je práca spojená s komunikáciou. Psychológovia tvrdia, že schopnosť spoznať priateľov a komunikovať s ľuďmi je jednou z hlavných podnetov, ktoré nás nútia každý deň chodiť do práce. Ľudia sú sociálne zvieratá, a preto je súčasťou našej podstaty vytváranie užitočných kontaktov. Jednoducho tomu nenazývame sieťovanie - zvyčajne si „spriatelíme“ alebo „zavesíme“.

Ale ak chcete zmeniť bežné priateľstvo na sieť užitočných kariérnych kontaktov, musíte starostlivo zvážiť, s kým hovoríte, prečo a ako si tieto vzťahy v budúcnosti udržať. Zvyčajne preferujeme prácu s tými, ktorých máme radi, to znamená s ľuďmi, ktorých poznáme. Preto často informujeme svojich priateľov o vhodných voľných pracovných miestach. Na jednej strane im chceme pomôcť. Na druhej strane posilniť našu sieť užitočných kontaktov a zlepšiť situáciu na pracovisku. Zamestnávatelia sa snažia najať známych ľudí: každý uchádzač o zamestnanie „zvonku“ predstavuje určité riziko. Preto môžeme povedať, že vytváranie sietí je spôsob, ako zapôsobiť na ľudí, medzi ktorými môže byť váš budúci zamestnávateľ.

Ako nadviazať kontakty

Vytváranie sietí je proces vytvárania, udržiavania a používania obchodných kontaktov. Tí, ktorí to zvládli, vedia, ako si nájsť nových priateľov a udržiavať s nimi vzťahy. Obzvlášť úzko spolupracujú s tými, ktorí môžu pomôcť pri rozvoji ich kariéry. Niektorí ľudia sú zaujatí sieťou a veria, že je to „používanie ľudí na vlastné účely“, čo narúša skutočné priateľstvo a dobré vzťahy. Tieto obavy by však mali zmierniť tri kľúčové zásady, ktoré sú základom sietí.

vzájomnosť

Aby bol tento proces efektívny, musíme dať toľko, koľko dostaneme. Ak od človeka stále budete počuť: „Môžeš pomôcť?“ Alebo „Urob mi láskavosť“, potom čoskoro prestaneš odpovedať na jeho hovory. Ľudia s dobrou sieťou kontaktov nestrácajú čas a vedomosti, aby pomohli ostatným. Z tohto dôvodu, keď sami žiadajú o láskavosť, ich známi ochotne podporujú.

Musíte pochopiť, s kým sa snažíte nadviazať vzťah a prečo. Nie je pravdepodobné, že vaša kariéra bude prínosom pre bezcieľné chatovanie s mnohými známymi. Ak sa chcete stať úspešným právnikom, prečo tráviť všetok čas rozprávaním s lekármi? Nemáte veľa času - uistite sa, že ho trávite rozumne, zúčastňujete sa správnych udalostí a komunikujete so správnymi ľuďmi.

Rovnaké práva

So „veľkými hrbami“ musíme zaobchádzať so všetkými ľuďmi rovnako a nesnažiť sa byť priateľmi. Prekážte láskavosť, rešpekt a úprimný záujem. Je ťažké predpovedať, o čom osoba, s ktorou hovoríte, vie. Môže držať nízku pozíciu, ale byť priateľom alebo príbuzným vášho šéfa.

úprimnosť

Vždy buďte sami sebou. Samozrejme sa chcem ukázať ľuďom z najlepšej stránky, ale nesnažím sa vydávať za niekoho iného. Napodobňovanie prízvuku niekoho iného, ​​zobrazovanie lásky k golfu, o ktorej ani netušíte, alebo klamstvo o škole alebo univerzite, z ktorej ste vyštudovali, je veľmi zlý nápad. Podvod sa rýchlo odhalí a bude mať následky.

Skontrolujte svoje metódy a premýšľajte, ako ich vylepšiť. Možno idete na potrebné udalosti, ale nevyhovujú všetky vhodné príležitosti. Zamyslite sa nad tým, na čo je lepšie tráviť čas. Alebo vaša sieť neustále rastie a nemáte dostatok času na úplnú komunikáciu. Rozhodnite sa, s kým skutočne chcete zostať v kontakte. S rozširovaním siete kontaktov bude táto úloha dôležitejšia ako nadväzovanie nových kontaktov.

Vytváranie sietí na internete

Väčšina z toho, o čom sme hovorili o vytváraní sietí, sa vzťahuje aj na vytváranie sietí. Pre študentov a čerstvých absolventov je online sieť obzvlášť dôležitá: nie vždy majú peniaze a čas na účasť na konferenciách a odborných podujatiach, ale môžete komunikovať s ľuďmi online. V tomto prípade je potrebné uplatňovať rovnaké základné zásady vytvárania sietí, o ktorých sme hovorili vyššie.

Pin
Send
Share
Send
Send