Užitočné tipy

Najlepší priatelia sa hádajú: ako sa vyhnúť a ako prežiť

Pin
Send
Share
Send
Send


Elena Pavlova • 21. 10. 1818

K hádkam a nedorozumeniam dochádza aj u vašich najbližších priateľov. Neoddeliteľní priatelia sa začínajú od seba vzdialiť alebo prestať komunikovať. Prečo sa takéto situácie vyskytujú a ako sa správať správne, ak ste upadli do kontaktu so svojím najlepším priateľom - v článku sa budeme zaoberať.

Bežné príčiny hádok

Spory medzi priateľmi môžu vzniknúť z rôznych dôvodov. Častejšie je nedorozumenie zapríčinené rôznymi postavami a očakávaniami pri vzájomnej komunikácii. Zriedkavo nastane konflikt kvôli úmyselnej túžbe uraziť alebo hádať sa.

Rôzne záujmy a postoje

Všetci ľudia sú iní. Mala by však existovať určitá komunita názorov v komunikácii v menšej alebo väčšej miere. Ak je pohľad priateľov na život úplne iný, v priebehu času bude ťažšie udržiavať porozumenie.

Každý má svoj vlastný život.

Stáva sa, že v škole alebo na univerzite boli dievčatá najlepšími priateľmi a trávili spolu veľa času. Po tréningu sa však cesty líšili. Priateľstvo niekoho ostáva silné, aj keď priatelia odchádzajú do rôznych miest a pre niekoho vzťah sa to stáva skúškou.

Nadmerné zasahovanie do života

Zbytočné rady, neustále volania a návštevy hostí bez dôvodu - toto správanie jednej z jej priateľov môže negatívne ovplyvniť jej vzťah.

Chlad vo vzťahu

Druhý extrém. Pri akejkoľvek komunikácii alebo pokuse o stretnutie priateľ odpovie: „Teraz nemôžem“, „som zaneprázdnený“, „poď nabudúce“. Ak nedôjde k komunikácii, bude nemožné udržiavať vzťahy, pretože nebudú.

žiarlivosť

V tomto okamihu vybuchne pocit vlastníctva. Priateľ sa môže stať predmetom žiarlivosti alebo vyvolať tento pocit. Napríklad, možno si to nevšimne a začne flirtovať so svojím partnerom. Alebo možno je to priateľská žiarlivosť, pretože váš priateľ má iných priateľov, s ktorými často trávi čas.

Hádať sa nad mužom

Môže sa stať, že obaja priatelia mali radi toho istého mladého muža. Zdalo by sa, že všetko je jednoduché - človek môže vyriešiť situáciu „vstúpením do západu slnka“ alebo výberom jedného z nich. Ak však človek uprednostňuje budovanie vzťahu s jednou zo svojich priateľiek, u inej sa táto situácia môže ukázať ako bolestivá.

žiarlivosť

S najväčšou pravdepodobnosťou v detstve mnohí čelili situácii, keď bolo jedno dieťa porovnané s iným: „Tu je Masha, aké šikovné dievča, nie ako ty!“ Je hanba počuť. Takéto postoje od raného veku nútia človeka porovnávať sa s ostatnými v dospelosti, a nie vždy v ich prospech. Môže to spôsobiť konflikt.

Príliš vychvaľované dievča môže do ohňa pridať palivo, neustále rozprávať o svojich úspechoch v farbách a niekedy ich zdobiť so svojím menej sebavedomým priateľom.

Silný odpor

Je možné, že jedna z jej priateľov povedala vo svojom konaní niečo urážlivé alebo zlé a druhý to nemôže odpustiť. Zlosť môže byť taká silná, že ospravedlnenie nepomáha. A možno priateľ nebral trestný čin vážne.

Finančné otázky

Existujú situácie, keď priateľ berie peniaze a nevracia ich. Zvyčajne to poškodzuje vzťahy. Predtým, ako môžete pomôcť svojej priateľke s financiami, je lepšie sa okamžite dohodnúť na načasovaní vrátenia platby.

Je vždy potrebné ísť najprv na zmierenie

Všeobecne sa verí, že vinníkom by mal byť prvý zmier. Niektorí psychológovia však tvrdia, že prvý krok bude ľahšie urobiť na zasiahnutej strane, pretože na tom nie je vina.

Nezničte blízke vzťahy kvôli tvrdohlavosti a maličkosti. Ak je priateľka drahá, nemali by ste čakať, keď sama pôjde do sveta. Možno od vás očakáva to isté. Nemusíte sa báť urobiť prvý krok sami, bez ohľadu na situáciu.

Ak ste sa hádali s priateľom natoľko, že sa s ním nechce nadviazať kontakt a nadviazať vzťahy, nemali by ste ju presvedčiť a vynútiť priateľstvo. Možno sa rozhodla, že už nie ste na ceste. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba urobiť, je úprimne jej odpustiť všetky urážky a neudržiavať zlo.

Toto nie je priateľstvo!

Skutočný blízky priateľ je osoba, s ktorou môžete zdieľať akékoľvek skúsenosti. S jej jednou prítomnosťou môže podporovať v ťažkých životných situáciách. Toto je osoba, ktorá môže poskytovať rady, zdieľať skúsenosti. Priateľ sa s vami tiež bude radovať zo šťastných udalostí v živote: narodenie dieťaťa, svadba alebo úspech v práci.

Nie každú komunikáciu možno považovať za priateľstvo. Napríklad:

  • rozsah spoločných záujmov je prísne obmedzený na deti, miesto štúdia alebo práce,
  • komunikácia pre osobný zisk,
  • komunikácia prebieha, zatiaľ čo obe dievčatá sú zadarmo,
  • komunikácia s menej pekným, neistým dievčaťom, aby sa mohla presadiť,
  • spotrebiteľské vzťahy jednej z jej priateľov.

Všetky tieto typy vzťahov nemožno nazvať priateľstvom, pretože nie sú založené na spoločných záujmoch a úprimnosti. Takáto komunikácia je zjavne odsúdená na klamstvo a končí prestávkou.

Nebojte sa stretávať, chatovať a spoznať nových priateľov. Nezabudnite na starých priateľov. Pravidelne komunikujte, stretávajte sa, zdieľajte myšlienky a aktuálne udalosti svojho života. Pamätajte, že každá žena potrebuje blízkych priateľov, pretože iba žena môže skutočne porozumieť žene.

1. Nestojí to vždy za horenie mostov

Aká hrozná vec nechcela, aby si ju už videl tvoj najlepší priateľ? Samozrejme, ak spala so svojím priateľom alebo vás dala do práce, taká „priateľka“ si zaslúži zabudnúť na ňu raz navždy. Premýšľajte o tom, či vás skutočne chcela uraziť? Ak ste naštvaní a nahnevaní, nie je to najlepšie riešenie. Dajte si pauzu, pozorujte jej správanie a keď sa ochladíte, môžete prejsť k pokojnému a triezvemu zúčtovaniu.

2. Vezmite si svoj deň naplno

Ak bol váš priateľ vaším verným spoločníkom na nakupovanie, kaviarne, fitnes kluby, cestovanie atď., Bude najskôr ťažké bez nej vykonávať každodenné rituály. Môžete však urobiť niečo nové, čo vás odvráti od smutných myšlienok o priateľstve, ktoré skončilo. Choďte na kurzy maľovania, získajte psa, nájdite si prácu na čiastočný úväzok - hlavná vec je, že vás nová lekcia odnesie preč a nenechá žiadnu nádej na priateľku.

3. Pomysli na iných priateľov a známych

Svetlo sa neklinilo na jeho najlepšieho priateľa. Určite sú okolo vás ľudia, ktorí sú blízko v duchu a chcú sa spriateliť. Prijmite pozvanie kolegov, ktorí idú do bowlingu alebo do reštaurácie, pijú kávu so spolužiakom alebo volajú priateľov, ktorých ste dlho nevideli: tieto kroky určite otvoria nové príležitosti na priateľstvo.

4. Zrušiť odber aktualizácií svojej priateľky

Blokovanie nie je vôbec potrebné (za tým môže nasledovať ďalší spor). Stačí ich odstrániť od svojich priateľov na Facebooku a Vkontakte, odhlásiť sa z nej na Instagrame a Twitteri. V opačnom prípade spôsobí každé z jej príspevkov búrku zmiešaných emócií. A pamätajte: nie, nie, ale pri pohľade na jej stránku je taký nápad.

5. Poučte sa z hádky

Nezáleží na tom, kto je zodpovedný za rozchod. Musíte sa z toho poučiť do budúcnosti. Ak je priateľka žiarlivá, nabudúce si vyberte sebestačné priateľky. Ak ste sa hádali, pretože bola stále zaneprázdnená a venovala vám málo pozornosti, venujte pozornosť dievčatám s podobným životným štýlom.

Stanú sa hádky a dokonca aj najlepší priatelia, ktorí sú priateľmi v materskej škole, sa môžu stať najhoršími nepriateľmi za minútu. Toto je život a stáva sa to. Problém je v tom, že nikdy neviete, čo (alebo kto) vám prekáža. Toto je test a či vaše priateľstvo prejde, záleží len na vás dvoch.

Hádali sa s priateľom: postavili alebo nie?

Tu vyvstáva otázka, či sa má zmieriť s priateľkou. Ak sa nechce vzdať, prejavuje psychologickú agresiu, snaží sa trvať na svojom, nemala by sa počítať s obnovením predchádzajúcich dôveryhodných vzťahov. Boli založené na hlavnej podmienke priateľstva - rovnosti a úcte. Ak to tak nie je, situáciu nezachránia ani spoločné záujmy.

Ak sa však priatelia líšia v názoroch na svet, no dokážu si navzájom udržať rešpekt, môžete ich preniesť iným smerom. V tomto prípade môže byť problémom „hádky s priateľom - čo robiť“ začiatok nového priateľstva. Je to lepšie, pretože vylučuje závislosť od dospievajúcich. Akákoľvek závislosť, dokonca aj láska alebo priateľstvo, vedie k negatívnym dôsledkom.

Kedy položiť:

• hádka sa stala pre nič za nič, kvôli emóciám a obaja to ľutujete,

• priateľka, s ktorou hádka vyšla, je veľmi dobrá, lojálna osoba a určite viete, že ľutuje, čo sa stalo nie menej ako vy,

• máte za vinu hádku a vaša priateľka je pre vás významnou blízkou osobou,

• má za vinu za hádku, ale ste pripravení odpustiť a predstierať, že sa nestalo nič strašné (ak sa nič naozaj nestalo).

Nemali by ste sa zmieriť, ak sa po hádke súčasne cítite smutnejší a viac v pohode so smútkom. Stáva sa tiež, že dochádza k zmiereniu, ale už nespôsobuje silné emócie. To znamená, že príde kamarát, ktorý zomrel alebo bol nahradený iným. Nemusíte sa báť pustiť nových ľudí do vášho života. Všetko, čo sa robí, je pre to najlepšie.

Ako dosiahnuť mier, ak ste bojovali s priateľom

Kto by sa mal postaviť ako prvý? Verí sa, že vinníkom hádky by malo byť krku hrdosti a urobiť prvý krok k zmiereniu. Toto nie je úplne pravda. V skutočnosti je oveľa jednoduchšie urobiť ústupok dievčaťu, ktoré sa považuje za nevinnú obeť situácie. Nemá pocit viny, a preto sa môže ľahko a jednoducho pokúsiť obnoviť vzťahy.

Hádali sa s priateľom - čo robiť, aby sme boli opäť spolu? Určite s ňou hovoriť. Komunikácia je jediný spôsob, ako porozumieť, takže nemôžete robiť bez toho, aby ste hovorili o tom, čo sa stalo. Samozrejme musíte dobre pochopiť dôvody, ktoré spôsobili hádku. Čestnosť a otvorenosť sú kľúčom k úspechu.

Čo môžete urobiť:

• zavolať, poslať zábavnú SMS alebo správu na sociálnej sieti,

• požiadajte svojich vzájomných priateľov, aby usporiadali „nečakané“ stretnutie pre príjemnú príležitosť (napríklad pozvali na večierok, stretnutie v kaviarni, film alebo na prechádzku po krajine),

• príďte ju navštíviť, dajte darček - nejaké pekné malé veci,

• Urobte pekný nenápadný kompliment. Môžete napríklad ako fotografiu napísať komentár, oceniť zásluhy svojej priateľky.

Ak bol prvý krok úspešný a priateľ vás súhlasí, že vás bude počúvať, musíte jej jednoducho a úprimne povedať o dôvodoch hádky a o vašom postoji ku všetkému, čo sa stalo. V žiadnom prípade ju neobviňujte, dokonca aj iniciátor hádky bola naozaj priateľka. Je dôležité hovoriť o vašich pocitoch „Cítil som sa / cítil sa“, „Bol som naštvaný“, „Bol som sklamaný“, „Bál som sa“ atď.

Zabudnite na slovo „musí“. Nikomu dlží nič: ani vaša priateľka, ani vaša priateľka. Rovnaký vzťah, pamätáte? Negatívne postoje, obmedzenia a hodnotenie sú najistejšou cestou ku konečnému rozdeleniu, nie k zmiereniu. V rozhovore je zakázané používať slová „nikdy znova“, „neodvažuj sa“, „vždy“, „trvám na tom“.

Pri analýze situácie je tiež dôležité sa na ňu pozerať zo strany priateľa. Aj keď ju považujete za vinnú, môže existovať dobrý dôvod pre zvýšenú emocionalitu, ktorá spôsobila hádku. Možno, že priateľka mala nepríjemný rozhovor s šéfom toho dňa, alebo sa jej milovaná „šťastná“ pohárová prestávka?

Ak ste sa hádali s priateľom - čo robiť? Kompromis je jediný spôsob, ako vybudovať konštruktívny vzťah. Ak obaja presne viete, čo je vo vzťahu nepríjemné, musíte súhlasiť, aby ste tomu zabránili v rozhovoroch a akciách. Je dôležité diskutovať o tomto bode, aby sa bodka i. Podhodnotenie môže spôsobiť nový nárast negativity.

Začnite so sebou. Všetko, čo sa deje okolo, je odrazom nášho vnímania sveta, nášho vedomia. Nie je možné zmeniť priateľa, ale zmena sama osebe je celkom skutočná. Akonáhle sa to stane, svet sa objaví v novom svetle. Preto nemusíte premýšľať o tom, či sa má začať stavať ako prvý. Ak sa bojíte stratiť priateľstvo, stojí to za to.

Aký by bol náš život bez hádok? V skutočnosti sú všetci vystavení hádkam. Doma, v práci, vo vzťahoch sa niekedy aj cudzinci zapájajú do hádok. A tak sa deň čo deň z komunikácie stáva zúčtovanie. Tento článok je venovaný hádkam v dome, s priateľmi, teda s blízkymi ľuďmi. Koniec koncov, ak sa hádame v preprave alebo v obchode s cudzincom, budeme sa cítiť nesvoj, ale nič viac. Berieme vážne iba hádky s blízkymi, také hádky nás môžu ublížiť na živobytie a uraziť nás na dlhú dobu.
Niekedy nás naši priatelia a príbuzní náhodou zasiahli, takže biele svetlo nie je príjemné. V podstate to nie je samotné hádanie, ktoré ubližuje ľuďom, ale emócie, reč a gestá, ktorými jeho blízki hovoria urážlivými slovami. Jednoducho povedané, nevieme komunikovať. Vo väčšine prípadov ľudia nechcú hádať alebo nafúknuť hádku pre menšie opomenutia. Ale sú chvíle, keď nás urazili bývanie a potom, ako sa hovorí: začalo to! Koniec koncov, pri každom útoku je hlavnou vecou obhajovať sa, av takom prípade sa hádka dostáva do škandálu. Stáva sa to aj vtedy, keď sa účastníci rozhovoru pokúsia navzájom dokazovať, hovoria súčasne a v podstate nič nepočujú. Ako sa vyhnúť hádke?

Na úvod psychológovia odporúčajú, aby sa pri kontakte s osobou duševne poklonili (pokiaľ možno niekoľkokrát). Táto metóda odstraňuje agresiu, ktorá sa nahromadila počas náročného dňa alebo z únavy, problémov v živote. Okrem toho všetci poznáme svojich blízkych a samozrejme zraniteľné miesta. Musíme sa snažiť nespomenúť nepríjemné momenty v živote partnera, aby sme mu neublížili. Nechajte svojho partnera, aby vás takto urazil, ale buďte múdrejší: starajte sa o svoje nervy a pocity ľudí vo vašom okolí. Zdržte sa, pokúste sa byť pokojný a vyrovnaný, pretože potom môžete ľutovať vyslovené slová. A čo je najdôležitejšie - váš prístup. Ak sa pripravujete na spor, môžete zabudnúť na všetky vyššie uvedené tipy. A ak sa stále rozhodnete ísť pokojnou cestou, zabudnite na urážky, výčitky a urážky.
Mnoho ľudí si myslí, že ak na neho niekto kričí, čo môžem len mlčky stáť a počúvať? Nie, môžete jednoducho odísť od inej osoby alebo odolať tlaku, kým sa upokojí, a potom normálne hovoriť. Verte mi, keď sa budete chovať pokojne s agresorom, začne sa vzdávať. Máte teda výhodu a schopnosť vyhnúť sa škandálu.

Určite musíte pracovať na sebe, naučiť sa obmedzovať seba, potlačovať hrdosť a snažiť sa nájsť kompromis. Porozprávajte sa so svojím partnerom o svojich pocitoch, obaja budete omnoho ľahší a príjemnejší pri vzájomnej komunikácii. Ak vaši blízki zistia, ako sa cítite (napríklad bolesť zlosti zo slov, ktoré hovoria), sú šokovaní pravdou a inokedy sa budú snažiť všetko napraviť a nerobia nové hlúpe veci. Správajte sa ako dospelí, pretože iba deti majú tendenciu počas hádky bez váhania niečo dokázať. Nevyberajte zlo na blízkych ľudí, ani vy, ani si to nezaslúžia!

Pin
Send
Share
Send
Send