Užitočné tipy

Ako nanášať značkovaciu farbu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak je vaša tabuľa dostatočne opotrebovaná, nelikvidujte ju. Ďalej sa dozviete, ako obnoviť štítok, ktorého čistenie je už neúčinné alebo v súvislosti s ktorým je často potrebné vykonať podobný postup. Ak budete postupovať podľa tohto návodu, potom čoskoro nebude štítková doska opäť vyžadovať veľa úsilia.

1. Vezmite špongiu na značkovaciu dosku a choďte po nej na doske. Pokúste sa to vyčistiť čo najlepšie, ale všetko robte s mierou.

2. Na povrch dosky naneste prostriedok na starostlivosť o tabule a potom ho odstráňte pomocou papierových utierok.

3. Povrchová úprava s WD-40. Ak nie je prítomný, je tiež vhodný automobilový vosk.

4. Opatrne odstráňte všetky stopy, odstráňte kvapky vody pomocou papierových utierok.

5. Vezmite špongiu a odstráňte z nej stopy po predchádzajúcom vyčistení. Vezmite si uterák a choďte cez jeho špongiu. Na odstránenie nečistôt budete potrebovať vlhkú handričku na odstránenie atramentu zo špongie. Zároveň nie je potrebné samotnú špongiu navlhčiť.

Ako nanášať značkovaciu farbu

V tejto publikácii si ukážeme a povieme, ako aplikovať značkovaciu farbu, ktorá obnovuje účinok nanášania značkovacej dosky na prakticky akýkoľvek hladký povrch.
Značkovú farbu Sherwin Willams Dry Erase vezmeme ako štandard kvality za výhodnú cenu. Naši zákazníci radi zdieľajú svoje fotografie o použití výsledných náterov, pretože výsledok prevyšuje ich očakávania. Značkovacia vrstva Sherwin Williams môže mať akýkoľvek tvar, veľkosť a farbu. Môžete písať a kresliť s neónovými a bežnými značkami na biele tabule, kriedovými značkami a dokonca aj kvašmi, ľahko vymazávať a aktualizovať kresby a poznámky. Podľa pravidiel aplikácie sa získa hustý hladký lesklý povlak, ktorý neabsorbuje pigment markerov a akrylových farieb. A podľa jednoduchých prevádzkových pravidiel (kreslenie iba pomocou vysokokvalitných markerov určených pre štítkové tabule, mazanie mäkkými handrami a špongiami, neprítomnosť silného mechanického namáhania, trenie s abrazívnymi materiálmi, vystavenie aktívnym chemikáliám v domácnosti), vám môže slúžiť po celé desaťročia.

V našom príklade bol značkovací povlak aplikovaný v jednej z pracovísk „Akadémie v továrni“ na pracovisku.

Najprv musíte ohraničiť povrchovú vrstvu maskovacou páskou, v prípade potreby vyrovnať povrch tmelom a očistiť ho od prachu. Potom nalakujte a natrite vybranú oblasť latexovou farbou požadovanej farby.

Zmiešajte komponenty značkovacej farby. Tvrdidlo z malej nádoby „B“ nalejte do základne „A“. Len čo sa zložky zmiešajú, „životnosť“ výslednej kompozície je približne 1,5 až 2 hodiny. Po uplynutí tejto doby sa farba stáva hrubou a nevhodnou na aplikáciu. Preto po zmiešaní zložiek ihneď pokračujte v aplikácii, bez toho, aby ste kompozíciu nechali „na neskoršie použitie“.

Výsledná kompozícia sa dôkladne premieša na homogénnu hmotu. Nechajte niekoľko minút odstáť vzduchové bubliny. Nalejte malú časť farby do valčekovej misky. Značkovacie farby nanášame velúrovým valcom s dĺžkou vlasu 4 mm.

Pre rovnomerné použitie je vhodné vizuálne rozdeliť povrch na malé úseky s priemerom pol metra a postupne ich namaľovať.

Zvýrazňovač Sherwin Williams je dobrý, pretože ho môže použiť aj laik. Povlak je povolený v jednej aj v dvoch vrstvách. Ak si nie ste istí, že ste povrch prvýkrát kvalitne natreli rovnomernou vrstvou, počkajte, kým prvá vrstva nezaschne, a naneste druhú vrstvu. Ak po zmiešaní komponentov asi za 1,5 hodiny si všimnete, že kompozícia farby zhustne a nanáša sa nerovnomerne, je potrebné zastaviť.

Hodinu po úplnom nanesení farby je potrebné odstrániť kryciu pásku. Neodporúča sa držať ho dlhšie na povrchu, aby sa nepoškodili okraje povlaku po vytvrdzovaní.

4 hodiny po aplikácii náter zaschne a prestane lepiť. So značkami však môžete čerpať až po 7 dňoch.

Neónové, kriedové a bežné značkovače označené „pre biele tabule“, ktorých stopy môžu byť vymazané suchou špongiou alebo velúrovou handrou, sú ideálne na kreslenie na vozovke so značkami. Naši klienti tiež maľujú na značkovaciu vrstvu kvašom, ľahko kreslia z kresliacej plochy vlhkou handrou.

Pomocou tohto návodu môžete nezávisle vytvoriť štítok doma, v detskej izbe, kancelárii alebo na iných miestach, čo bude úspornejšie a efektívnejšie ako objemné štítky. Okrem toho môžete pomocou značkovacej farby obnoviť poškodený povrch dosky so značkami alebo zmeniť kriedovú dosku na značky. Náš značkovací povlak je veľkou pomocou pri štúdiu, tvorivosti, práci a voľnom čase.

Prajem vám veľa úspechov a skvelých nápadov s našimi značkovacími nátermi!

Druhy tabúľ

  • Detský stojan

To je ideálne pre kreslenie, môžete si tiež kúpiť špeciálne písmená a čísla na magnetickom povrchu.

  • Rotačné pojazdné (rotačné)

Kancelárska doska je na kolieskach, je vhodné, aby sa informácie mohli umiestniť vopred, a pred prezentáciou ich jednoducho posuňte na správne miesto.

Je tiež určený na prácu v kancelárii, niekedy na statíve alebo na kolesách, je tu držiak na listy papiera, ktoré sú otočené ako poznámkový blok, čo je potrebné pre prezentácie.

Tiež ideálny pre kanceláriu a je nevyhnutný vo vzdelávacích inštitúciách. Podľa môjho názoru je to najvýhodnejšia možnosť. Jeho hlavnou výhodou je úspora miesta. To je presne to, čo sme získali v našej domácej kancelárii.

Nie sú to len singleton, ako je ten náš, ale tiež dvoj-, troj- a päťčlenný.

Teraz, keď ste sa rozhodli, aký druh lepenky je vhodný pre vaše potreby, zistime, ktorý povlak je lepší pre dosku s magnetickými značkami.

Rozdiel medzi typmi náterov

Hlavným kritériom pre výber je materiál vrchnej vrstvy, ktorý určuje trvanlivosť dosky. Ďalej uvádzame poťahové materiály, ktoré zvyšujú životnosť a tým aj cenu.

Čo sú to magnetické štítky vyrobené z:

Ak hľadáte lacnú a veselú alternatívu, pomôže vám melamínový povlak. Toto je najdemokratickejšia možnosť, ktorej významnou mínus je krehkosť. Poťah sa rýchlo vymaže a marker sa nedá odstrániť, takáto doska slúži až 3 roky.

Dôrazne neodporúčam nákup takýchto magnetických dosiek.

Tiež lacné sú dosky s lakom (polymér). V skutočnosti to nie je farba, ale farba. "Lak" rýchlo stráca svoju prezentáciu, je to spôsobené mikropórmi, ktoré sú upchané značkovacou farbou.

Takýto povlak sa obáva zmien vlhkosti a teploty, môže sa jednoducho odlomiť. Ďalšou nevýhodou je oslnenie laku.

Takéto dosky sú tiež krátkodobé, ale vydržia trochu dlhšie, až 5 rokov.

Smaltované dosky sú veľmi odolné. Odolnosť proti opotrebeniu je spôsobená neprítomnosťou mikropórov, čo znamená, že použitý marker neprenikne doskou. Špongia vymaže nápisy jedným pohybom.

Je obzvlášť dôležité, ak plánujete premietať obraz z projektora, potom si musíte zvoliť, musíte to vziať do úvahy a kúpiť dosku s antireflexnou vrstvou, ktorá je iba matnou povrchovou vrstvou, na rozdiel od laku neoslňuje.

Takáto rada bude slúžiť 25 rokov. Ceny sú samozrejme vyššie, ale stojí za to.

Používa sa tvrdené sklo, ktoré sa vôbec nebojí poškriabania. Na sklenené dosky sa často poskytuje doživotná záruka. Vyzerajú dosť extravagantne, prichádzajú v rôznych farbách, ak sa biela nevejde do každého interiéru, potom sa sklo môže zavesiť aspoň niekde - v miestnosti, v kuchyni alebo na chodbe, nechať na ňom poznámky pre domácnosť alebo dokonca zavesiť zväzok kľúčov na magnet!

Koľko je tabúľ?

Ich cena je ovplyvnená povrchovým náterom a krajinou pôvodu. Rozsah predstavuje čínske, domáce a európske modely.

Najlacnejšie sú samozrejme Číňania, priemerná cena je 1 000 - 2 000 rubľov, ale kvalita je primeraná. Naše ruské sa považujú za priemerné, kvalita je výrazne lepšia, cena je 3 000 - 8 000 rubľov. Najodolnejšie dosky od európskeho výrobcu s cenovkou 10 000 - 20 000 rubľov.

Ako sa starať o magnetickú tabuľu?

Starať sa o ňu je veľmi jednoduché, stačí dodržať iba 4 pravidlá.

Pravidlo 1. Používame iba špeciálne značky.

Aké značky teda môžete písať na tabuľu s tabuľkami?

Mali by mať nápis „Značka bielej tabule“ - značka pre bielu tabuľu, ľahko sa dajú odstrániť suchou špongiou. V žiadnom prípade nemôžete písať trvalým značkovačom, v opačnom prípade ho môžete vymazať iba pomocou rozpúšťadla, ktoré v prípade lakovej dosky povlak rozpustí.

Ako zvoliť značky pre dosky?

Odporúčam vám, aby ste nevyhľadávali lacnosť, a to tak s výberom samotnej rady, ako aj so značkami. Získajte vysoko kvalitné značky na písanie, pretože nekvalitné značky môžete po vymazaní ponechať.

Značky sa dodávajú v rôznych farbách a hrúbkach, tu má niekto rád viac, niekto rád píše hrubou čiarou, niekto tenkou čiarou. Značkovač by nemal mať štipľavý zápach, mal by na doske rýchlo zaschnúť a ľahko sa umyť. Dobré ukazovatele z Berlinga, používam to sám. Vzal som tiež Schneidera, ale buď boli v obchode nesprávne uložené, alebo niečo iné, ale tiekli a nosili sa horšie ako prvá možnosť.

Značky sa musia skladovať horizontálne!

Nezabudnite po použití uzáver tiež uzavrieť, inak značkovač rýchlo vyschne a prejde do koša.

Toto sa nestane so značkami s nápisom Cap Off a Dry Safe, takéto značky nevyschnú, aj keď zostanú niekoľko dní zatvorené a nestratia svoje kvality.

Ako môžem vyplniť značku?

Ak je značka stále suchá, choďte do obchodu na nový. Pretože sa dá doplniť iba špeciálnym atramentom. Zabudnite na to, ako bol v detstve alkohol prikvapkaný do starého pera s fixkou a znova maľoval. Značky suchého vymazania sú úplne inou látkou a použitie zlúčenín obsahujúcich alkohol je tam neprijateľné.

Pravidlo 2. Nenechávajte písanie na tabuli príliš dlho.

Na tabuli nemôžete ponechať informácie dlhšie ako 7 dní, je lepšie ich odstrániť a znova použiť, pretože povrch má napriek svojej sile schopnosť absorbovať marker, čo z neho sťažuje jeho vymazanie.

Pravidlo 3. Vymazávame nápisy pomocou špeciálnych špongií.

Nepoužívajte vodu, rozpúšťadlá, najmä abrazívne čistiace prostriedky.

Pravidlo 4. Aspoň raz za 2 mesiace nanášame sprej na čistenie dosiek.

Pri dlhodobom používaní sprejujte špeciálny sprej, ktorý aktualizuje povrch, odstraňuje mikrotrhliny a tiež odstraňuje stopy po zvyšku po vymazaní. Namiesto toho sa môžu použiť aj vlhké obrúsky so špeciálnou impregnáciou.

Ak je vaša doska zastaraná a nie je možné kúpiť si novú, použite radu, ako obnoviť pokrytie.

Obnovenie bielej tabule

Len pár krokov vám pomôže ľahko vymazať nápisy z hracej plochy.

Krok 1 Nastriekajte čistiaci sprej a utrite ho špongiou. Pokúste sa utrieť čo najviac nečistôt.

Krok 2 Nasaďte na dosku WD-40, vypĺňa póry, takže po spracovaní pomocou tohto nástroja bude ľahšie z nej vymazať.

Krok 3 Dosku utrite a osušte papierovými utierkami.

Tieto podvody samozrejme neprinesú dosku späť do pôvodnej podoby, ale môžu predĺžiť jej životnosť.

Na záver by som chcel povedať, že pri výbere dosky je najdôležitejšou vrstvou náter, nestojí to za to šetriť, je lepšie ho zobrať raz na celý život, ako ho vyhodiť každé 2 roky.

Ak by sa ukázalo, že po prečítaní článku stále pochybujete o tom, ktorá tabuľa je lepšia na výber, potom by som vám odporučil vybrať si smalt, čo je optimálne z hľadiska ceny a kvality. A nezabudnite odmerať priestor vyhradený pre dosku, aby sa ukázalo, že nie je príliš veľký alebo naopak malý.

Pokiaľ ide o príslušenstvo, myslím si, že nebudete potrebovať nič iné ako markery, magnetickú špongiu na vymazanie a striekanie, samotné magnety a poličku na markery, ktorá sa spravidla dodáva s doskou.

Dúfam, že tieto informácie boli pre vás užitočné a pomôžu vám pri výbere. Teraz najpríjemnejšou časťou je nákup!

Pin
Send
Share
Send
Send