Užitočné tipy

Ako nastaviť heslo na počítači pri prihlásení

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrý deň, milý návštevník webu! Ak máte otázku na túto tému: ako nastaviť heslo pre systém Windows 7 alebo ak potrebujete z nejakého dôvodu nastaviť heslo pre systém Windows 7, tu v tomto tutoriále vám podrobne a krok za krokom vysvetlím, ako nastaviť heslo pre systém Windows 7. Lekcia je jednoduchá a nezaberie ti to veľa času.

Ak chcete v počítači nastaviť heslo pre systém Windows 7, postupujte takto:
Na pracovnej ploche systému Windows 7 kliknite na paneli úloh systému Windows 7 na tlačidlo Windows (štart) alebo na klávesnici stlačte kláves Windows (Win).
Potom v rozbaľovacej ponuke systému Windows 7 vyberte možnosť „Ovládací panel».

Potom sa otvorí okno Windows 7 - „Ovládací panel“, v tomto okne Windows 7 vyberte „Používateľské účty».

Potom sa otvorí okno pre používateľské účty systému Windows 7, v tomto okne sa otvorí odkaz na odkaz „Používateľské účty».

Ďalej sa otvorí okno systému Windows 7, kde budete musieť kliknúť na odkaz „Vytvorte si heslo k svojmu účtu».

Po kliknutí na odkaz „Vytvoriť heslo k účtu“ sa otvorí okno systému Windows 7, kde môžete nastaviť heslo systému Windows 7.
A tak nastaviť heslo systému Windows 7, budete musieť urobiť nasledujúce:
V prvom riadku budete musieť zadať svoje heslo, heslo sa môže skladať z čísel a písmen.
Po vymýšľaní a zadaní hesla pokračujte na ďalší riadok.
V druhom riadku budete musieť zadať heslo, ktoré ste zadali v prvom riadku.
Heslo nezabudnite zapísať do poznámkového bloku alebo na kus papiera.
V poslednom riadku môžete určiť nápovedu k heslu, môžete tiež určiť nápovedu k heslu, ktorá iného používateľa povedie k chybe s heslom.
Po dokončení všetkých nastavení kliknite na tlačidlo „Vytvorte heslo»Bude vytvorené heslo správcu Windows 7.

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým! Až nabudúce navštívte stránku computerhom.ru.

Môžete tiež vidieť podrobné video inštrukcia, v ktorom vidíte, ako umiestniť heslo do systému Windows 7.

Ako nastaviť heslo v počítači pri prihlásení do Windows 10 alebo 8

Ak chcete nastaviť heslo v počítači pri prihlásení do systému Windows 10 alebo Windows 8, prejdite do ponuky „Možnosti“. Vo Windows jednoducho otvorte ponuku Štart a vyberte položku „Možnosti“. Vo Windows 8 máte prístup k možnostiam prostredníctvom ponuky na pravej strane.

Po otvorení ponuky „Možnosti“ prejdite do časti Účty a potom do podsekcie Nastavenia prihlásenia. Tu si môžete v počítači nastaviť heslo, preto musíte kliknúť na tlačidlo „Pridať heslo“.

A dvakrát zadajte nové heslo, ako aj pomôcku pre heslo.

Potom bude nastavené heslo a bez neho sa nebudete môcť prihlásiť do svojho účtu.

Metóda 1: Nastavte heslo pre aktuálny účet

Najprv si ukážeme, ako nastaviť heslo pre aktuálny profil, to znamená pre účet, pod ktorým ste aktuálne prihlásení. Na vykonanie tohto postupu nie sú potrebné práva správcu.

  Kliknite na "Štart" a prejsť „Ovládací panel“.

V skupine Používateľské účty kliknite na meno „Zmena hesla systému Windows“.

V tejto podsekcii kliknite na prvú položku v zozname akcií - „Vytvorte si heslo k účtu“.

Otvorí sa okno na vytvorenie výrazu kódu. Práve tu vykonáme hlavné kroky na vyriešenie problému uvedeného v tomto článku.

Spoľahlivejšie je, samozrejme, zložité heslo zaznamenané pomocou rôznych typov znakov (písmená, čísla atď.) Av rôznych registroch. Malo by sa však poznamenať, že hackovanie účtu, ak útočník zostane dlhý čas v blízkosti počítača, nebude pre osobu s potrebnými znalosťami a zručnosťami ťažké, bez ohľadu na zložitosť výrazu v kóde. Ide skôr o ochranu pred domácimi a nečinnými divákmi ako hackermi. Preto nemá zmysel špecifikovať zvlášť zložitý kľúč zo striedania ľubovoľných znakov. Je lepšie prísť s výrazom, ktorý si sami pamätáte bez problémov. Okrem toho by ste nemali zabudnúť, že ho budete musieť zadávať pri každom prihlásení do systému, a preto nebude vhodné používať veľmi dlhé a zložité výrazy.

Ale samozrejme by sa nemalo nastavovať heslo príliš zrejmé pre ostatných, napríklad pozostávajúce iba z dátumu narodenia. Spoločnosť Microsoft odporúča pri výbere výrazu v kóde dodržať tieto pokyny:

 • Dĺžka od 8 znakov
 • Nesmie obsahovať používateľské meno,
 • Nemalo by obsahovať úplné slovo,
 • Mal by sa výrazne líšiť od predtým používaných kódových výrazov.

V teréne Potvrdenie hesla musíte znova zadať rovnaký výraz, aký ste zadali v predchádzajúcej položke. Dôvodom je, že zadané znaky sú skryté. Preto môžete omylom zadať nesprávne znamenie, ktoré ste navštívili, a tým stratiť kontrolu nad profilom v budúcnosti. Opätovný vstup je určený na ochranu proti takým smiešnym nehodám.

Do oblasti „Zadajte nápovedu k heslu“ Ak zabudnete, musíte zadať výraz, ktorý vám pripomína kláves. Tento prvok sa nevyžaduje a je prirodzené, že je potrebné ho vyplniť iba vtedy, keď je kódové slovo zmysluplným výrazom a nie ľubovoľnou množinou znakov. Napríklad, ak úplne alebo čiastočne pozostáva z určitých údajov: meno psa alebo mačky, rodné priezvisko matky, dátum narodenia milovanej osoby atď. Zároveň treba pamätať na to, že táto výzva bude viditeľná pre všetkých používateľov, ktorí sa pokúsia prihlásiť pod týmto účtom. Preto, ak je náznak príliš zrejmý na to, aby ukazoval na kódové slovo, jeho použitie je lepšie odmietnuť.

Po dvojitom zadaní kľúča av prípade potreby náznak kliknite na Vytvoriť heslo.

 • Vytvorí sa heslo, čoho dôkazom je nový stav v blízkosti ikony vášho profilu. Pri vstupe do systému teraz v uvítacom okne zadajte kľúč a zadajte účet chránený heslom. Ak sa v tomto počítači používa iba jeden profil správcu a neexistujú žiadne ďalšie účty, potom bez znalosti výrazu kódu nebude možné spustiť systém Windows vôbec.
 • Metóda 2: Nastavte heslo pre iný profil

  Zároveň je niekedy potrebné nastaviť heslá pre ďalšie profily, to znamená pre tie používateľské účty, pod ktorými ešte nie ste prihlásení. Ak chcete zadať heslo niekomu inému, musíte mať na tomto počítači administrátorské práva.

   Ak chcete začať, rovnako ako v predchádzajúcej metóde, choďte od „Ovládací panel“ v pododdiele „Zmena hesla systému Windows“, V zobrazenom okne Používateľské účty kliknite na pozíciu „Spravovať ďalší účet“.

  Otvorí sa zoznam profilov v tomto počítači. Kliknite na meno, ktorému chcete priradiť heslo.

  Otvorí sa okno „Zmeniť účet“, Kliknite na pozíciu Vytvoriť heslo.

  Otvorí sa takmer presne to isté okno, aké sme videli pri vytváraní kódového výrazu pre vstup do systému pre aktuálny profil.

  Rovnako ako v predchádzajúcom prípade v regióne „Nové heslo“ kladivo vo výraze kódu, v poli Potvrdenie hesla zopakujte to av oblasti „Zadajte nápovedu k heslu“ v prípade potreby pridajte pomôcku. Pri zadávaní všetkých týchto údajov sa riaďte už uvedenými odporúčaniami. Potom stlačte Vytvoriť heslo.

 • Vytvorí sa kódový výraz pre iný účet. Dôkazom toho je stav Chránené heslom blízko jej ikony. Po výbere tohto profilu bude používateľ po zapnutí počítača musieť do systému zadať kľúč. Za zmienku tiež stojí, že ak nepracujete pod týmto účtom sami, ale iná osoba, potom, aby ste nestratili príležitosť vstúpiť do profilu, musíte na ňu vytvoriť vytvorené kľúčové slovo.
 • Ako vidíte, vytvorenie hesla v počítači so systémom Windows 7 nie je ťažké. Algoritmus na vykonanie tohto postupu je veľmi jednoduchý. Hlavný problém spočíva vo výbere samotného výrazu kódu. Malo by byť ľahko zapamätateľné, ale nie je zrejmé pre ostatných, ktorí majú potenciálny prístup k počítaču. V takom prípade sa spustenie systému stane bezpečným a pohodlným, čo sa dá usporiadať podľa odporúčaní uvedených v tomto článku.

  Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

  Ako nastaviť heslo v počítači pri prihlásení do Windows 7

  Ak chcete nastaviť heslo v počítači so systémom Windows 7, musíte prejsť do časti „Ovládací panel“. Kliknite na tlačidlo „Štart“ a na pravej strane ponuky vyberte „Ovládací panel“.

  Po otvorení ovládacieho panela prejdite do časti Používateľské kontá a bezpečnosť rodiny a potom do časti Používateľské kontá. Preto by sa pred vami malo otvoriť okno s nastaveniami účtu. Ak chcete nastaviť heslo na prihlásenie do svojho účtu, kliknite na odkaz „Vytvoriť heslo pre svoj účet“. Ak chcete nastaviť heslo pre iného používateľa, kliknite na „Spravovať iný účet“ a vyberte požadovaného používateľa. Nezabúdajte však, že na to budete potrebovať administrátorské práva.

  Ďalej budete musieť dvakrát zadať nové heslo, zadať heslo a kliknúť na tlačidlo „Vytvoriť heslo“.

  Potom sa vytvorí heslo. Keď sa teraz pokúsite prihlásiť do tohto účtu, zobrazí sa výzva na zadanie hesla.

  Ako nastaviť heslo v počítači pri prihlásení do systému Windows XP

  Ak používate operačný systém Windows XP, na nastavenie hesla v počítači musíte prejsť na „Ovládací panel“. Stačí kliknúť na tlačidlo „Štart“ az ponuky, ktorá sa otvorí, vyberte „Ovládací panel“.

  Po vstupe do ovládacieho panela musíte otvoriť časť Používateľské účty.

  Ďalej vyberte účet, pre ktorý chcete pri prihlásení nastaviť heslo v počítači. Upozorňujeme, že pre svoj účet môžete vždy nastaviť heslo. Ak však chcete nastaviť heslo pre ďalšie účty, musíte mať práva správcu.

  Po výbere účtu kliknite na odkaz „Vytvoriť heslo“.

  Posledným krokom je vyplnenie formulára. Tu musíte zadať dvakrát heslo, ktoré chcete nastaviť na počítači pri vstupe, ako aj náznak hesla. Po vyplnení všetkých políčok kliknite na tlačidlo „Vytvoriť heslo“.

  To je všetko. Teraz, keď sa prihlásite do počítača pod svojím účtom, zobrazí sa žiadosť o heslo.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send