Užitočné tipy

Ako umývať štetce: tipy

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoluautorom tohto článku je Laura Martin. Laura Martin je licencovaná kozmetička z Gruzínska. Od roku 2007 pôsobí ako kaderník a od roku 2013 vyučuje kozmetiku.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 14. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Make-up kefy sú dôležité na udržanie čistoty. Ochráni to nielen kozmetiku pred zmiešaním farieb, ale tiež vás ochráni pred baktériami, ktoré môžu spôsobiť akné. Našťastie je umývanie kozmetických štetcov dosť ľahké!

Je to celkom jednoduché

Lesklé časopisy obsahujú množstvo informácií o tom, ako si môžete vziať požadovaný vzhľad. Dokonca aj tínedžeri sa môžu učiť hodiny, v ktorých sa učia základy make-upu, z ktorých je ich veľa.

Dôležitosť postupu

Aby ste predišli akné, musíte starostlivo dodržiavať hygienické pravidlá, ktoré je možné dodržať iba pri správnom vyčistení. Potom sa objaví zápal a čierne škvrny menej pravdepodobné.

Ako často prať štetce na líčenie? Odborníci odporúčajú robiť to po každom použití. Málokto o tom vie a zanedbáva túto radu. Takto sa môžete maximálne chrániť pred baktériami. Na vlasu sa nevytvárajú iba zvyšky kozmetiky, ale aj tuk, ktorý sa z pokožky dostane na pokožku.

Dezinfekciu je potrebné vykonať špeciálnymi prostriedkami. Čo sú tieto zmesi a ako si vybrať tú správnu? Iba oplachovanie vodou nemusí stačiť, pretože z vlasov nikdy nezmiznú pretrvávajúce kozmetické výrobky a húževnaté mikróby.

Sada štetcov sa dá spracovať niekoľkými spôsobmi. Rôzni vizážisti uprednostňujú rôzne techniky. Každý nájde to, čo považuje za pohodlnejšie. Nástroj na čistenie štetín je celkom nový vývoj, predtým ho kozmetické spoločnosti nevyrábali, ale postupom času začali venovať väčšiu pozornosť otázkam hygieny. Niektorí odborníci hovoria o takej inovácii, ako je čerpanie peňazí, čo nie je naozaj potrebné, zatiaľ čo iní tvrdia, že chamtivosť tu nie je vhodná, pretože zdravie a čistá pokožka sú oveľa dôležitejšie.

Vhodné prostriedky nápravy

Ako si teda umyť štetce na make-up, aby bola optimálna doba a kvalita ich práce? Na tento účel si môžete kúpiť šampón špeciálne navrhnutý. Ak nie ste naklonení takým ťažkostiam a vysokým výdavkom, dobré staré mydlo sa v tejto veci môže stať dobrým pomocníkom. Je to už takmer v každom dome, takže úloha je výrazne zjednodušená.

Ak chcete náradie umyť, stačí ho navlhčiť a na povrch nakresliť hromadu. Vďaka tomu sa môžete zbaviť skrytých baktérií. Kefa na prášok je často kontaminovaná viskóznym základom, s ktorým prichádza do styku. V kombinácii s práškom sa vo všeobecnosti získa skôr hustá a hustá zmes, s ktorou samotná voda nebude schopná manipulovať. Mydlo je však celkom v rámci moci. Dokonale tiež čistí chĺpky od očných liniek, rúžu a nepremokavej riasenky.

Okrem toho môžete použiť šampón, pomocou ktorého si umyte vlasy. Ak je vlas na kefke prirodzený, produkt je perfektný. Len s dôkladným čistením a udržiavaním hygieny vydrží váš make-up nástroj čo najdlhšie.

Profesionálne riešenie

Štetce Rive Gauche sú teraz veľmi populárne. So všetkou vynikajúcou kvalitou potrebujú náležitú starostlivosť. Vybraný produkt musí byť dôkladne napenený, aby výsledok bol najlepší. Pri tejto operácii nie sú žiadne ťažkosti, stačí si zvyknúť na čistenie zubov alebo umývanie vlastných vlasov.

Možno iba vizážisti, ktorí musia veľa pracovať s klientelou, potrebujú špeciálny prací prostriedok. Takú fľašu si môžete dať do kabelky a nosiť pri cestách. Doma stačí mydlo alebo šampón.

Akčný algoritmus

Je potrebné si zapamätať podrobné pokyny, ktoré vysvetľujú, ako prať štetce na líčenie. Ak chcete začať, vezmite papierovú utierku, na ktorej ležia nástroje, ktoré plánujete vyčistiť. Bavlnená tkanina je tiež potrebná tam, kde sa suší.

Teplá voda sa zapne, mali by ste kvapnúť trochu finančných prostriedkov na svoju vlastnú dlaň. Pohybujte s kefou v zmesi tak, aby sa objavila pena. Netlačte príliš tvrdo ani príliš horlivo, pretože hromada by nemala meniť svoj tvar.

Potom sa položia na uterák tak, aby sa navzájom nedotýkali. Na sušenie sa náradie ukladá na teplé miesto. Parapet, pod ktorým pracuje batéria, je perfektný. Po niekoľkých hodinách môžete znova použiť kozmetiku.

Rozviňte návyk

Po vymyslení, ako sa majú prať štetce na make-up, stojí za to priviesť postup do automatizácie. Nenechajte sa leniví, znížte jeho význam a používajte nástroje mnohokrát bez toho, aby ste ich umyli. Takže dávate zelenú na reprodukciu mikróbov.

Zariadenia, na ktoré nanášate nadácie, tekuté očné tiene alebo očné linky, by sa mali okamžite umyť, pretože táto kozmetika rýchlo schne a potom sa pomocou špeciálnych šampónov odstráni zle.

Sušenie fénom iba poškodí, preto túto metódu nepoužívajte. Pri umývaní nemusíte hromadu pretrieť príliš veľa, takže sa kazí, stráca svoj tvar, z nej lietajú chĺpky.

Všetko dômyselné je jednoduché

V technológii čistenia prírodných a syntetických materiálov nie sú žiadne zvláštne rozdiely. Na ne sa vzťahujú rovnaké pravidlá, ako sú uvedené vyššie. Sú dosť na to, aby zabezpečili dlhodobú a kvalitnú prácu s kefami. Ak na to nemáte materiálne zdroje, neutrácajte príliš veľa prostriedkov.

Prečo je starostlivosť taká dôležitá?

Pravidelný návrat do pôvodnej podoby umožňuje nielen zachovať jeho krásu, ale aj predĺžiť životnosť nástrojov na vytváranie make-upu. Obzvlášť často je potrebné zabezpečiť „hygienické postupy“ pre tie vzorky, ktoré obsahujú prírodné vlasy. Doslova priťahuje prachové častice k sebe a postupom času sa stáva veľmi špinavým.

Ak sa staráte o svoje špongie a kefy nesprávne, stav vašej arzenálu krásy sa zhorší, čo určite ovplyvní kvalitu vášho make-upu a pokožky. Nečistoty na povrchu vlasu a špongie špongie sú priaznivým prostredím pre rast baktérií. Preto sa na tvári objavia vyrážky, na ktorých často nedostatočne čistí prírodné alebo umelé chĺpky. Môžete dokonca zaviesť infekciu pod kožu a zanedbávať pravidlá starostlivosti o každodenné nástroje na líčenie.

Môžem si umyť makeupové kefy mydlom a ako často to musím urobiť

Syntetiku je možné čistiť v mydlovej vode - neovplyvní to jej vlastnosti. Prírodná hromada si však vyžaduje osobitnú, mimoriadne opatrnú manipuláciu, pretože používanie určitých výrobkov môže spôsobiť zmenu kvality aplikácie kozmetiky. Výber nesprávnej metódy môže spôsobiť chĺpky.

Mnoho ľudí sa zaujíma o ďalšiu dôležitú otázku: Ako často majú makeupové nástroje „deň na kúpanie“? Frekvencia starostlivosti závisí od toho, pre čo sú vaše kefy určené:

Na nanášanie rúžu a podkladu

Baňa po každom novom použití - to znamená každý deň. Na umelej hromade sa hromadí najmä veľa baktérií a prachu. Okrem toho tuk zostáva so zvyškom rúžu a základom. Ak sa toho nezbavíte, makeup nebude úspešný.

Pre prášok, očné tiene, začervenanie

Takéto náradie z kozmetického arzenálu by sa malo čistiť raz týždenne alebo, v prípade potreby, v prípade silnej kontaminácie. V takom prípade musíte postupovať mimoriadne opatrne, aby ste nepoškodili integritu hromady - nemal by vypadnúť jediný vlas. Obzvlášť citlivá potreba súvisí so základňou - ak po vyčistení zostane rozbitá, dosiahnutie dokonalých línií a rovnomerného tieňovania bude veľmi ťažké.

Ako čistiť a umývať kozmetické štetce doma

Ihneď hovoríme, že pre nich existujú produkty špeciálnej starostlivosti. Ich používanie je pohodlné a ľahké. Ak máte možnosť kúpiť profesionálne čistiace prostriedky, urobte to.

Ako používať výrobky určené nielen pre maskérov, ale aj pre amatérov? Na úvod vám povieme, ako nie:

Zrieďte čistič vodou a nechajte v ňom kefu. Niektorí na to zabudnú 10 alebo dokonca 20 minút. Z takejto neopatrnej manipulácie sa chĺpky jednoducho stanú kyslé.

Náradie pretrite zhruba na obrúsku s aplikovaným produktom. Takže si načesáte hromadu, stratí tvar, veľa vlasov môže vypadnúť.

Odporúčame používať špeciálnu tekutinu správne:

Naneste na mokrú kefu.

Votrite do vlasov a opláchnite použitý čistiaci prostriedok.

Navlhčite handrou a dajte vláknam požadovaný tvar.

Ak je vlas prírodný, tekutina sa nanáša hojne - pre hlbší prienik a impregnáciu. Syntetiku je možné prať nasledovne: naliať trochu prostriedkov do viečka a spustiť do nej štetku. Po dôkladnom opláchnutí pod tečúcou vodou a osušení alebo vyčistení handrou.

Opísaný spôsob je univerzálny pre väčšinu profesionálnych čistiacich prostriedkov. Niektorí argumentujú, že nie je potrebné ďalšie umývanie hromady. Väčšina výrobkov však obsahuje zložky, ktoré môžu pri kontakte s tvárou spôsobiť alergie alebo podráždenie, takže pre majiteľov citlivej pokožky je lepšie ju bezpečne hrať a zbaviť sa zvyškov vlasov. Návod na použitie niektorých prípravkov má navyše zodpovedajúcu indikáciu. Ak chýba, môžete tento krok preskočiť.

Hovorili sme o tom, ako správne vyčistiť umývacie kefy, ak máte po ruke špeciálnu tekutinu na čistenie a dezinfekciu. Čo robiť pre tých, ktorí ho nemajú?

Môžete použiť jemný šampón (pre deti).

Ďalšou možnosťou je jednoduché antibakteriálne mydlo.

Nezabudnite však na to, že:

Rúž a základové kefy majú tendenciu zlepovať sa. Takže počas ich umývania profesionálnym produktom, vo vode s prídavkom šampónu alebo mydla, musíte vlas dôkladne vyčistiť prstami - až po samotné tipy. V takom prípade nemôžete chĺpky ťahať ani ich deliť, trieť ich, pritláčať - to všetko vedie k deformácii.

Inak by ste mali robiť nástroje na začervenanie, očné tiene a prášok. Sú len namočené vo vode penou, takže po opláchnutí hlavy bez toho, aby sa dotkli samotnej hromady. Po ukončení postupu môžete jemne vytlačiť vlhký povrch mäkkou handričkou. Musí sa to robiť opatrne, aby sa nedeformovalo.

Vizážne nástroje sa môžu sušiť v šikmej, vertikálnej alebo horizontálnej polohe. Optimálne sušenie - pri izbovej teplote, postupné a dôkladné.

Ako umyť špongie, ktoré sú neustále špinavé? Pre dokonalé čistenie musia byť namočené na niekoľko minút. Aby ste to dosiahli, musíte najskôr pripraviť roztok vody s pridaním jemného antibakteriálneho mydla alebo šampónu a potom doň dať špongiu. Potom ju môžete jemne stlačiť, aby ste sa zbavili prebytočnej tekutiny, opláchnite ju pod tečúcou vodou a nechajte ju zaschnúť na čerstvom vzduchu. Špongiový povrch je potrebné po každom použití umyť.

Ako čistiť make-up kefy: tipy pre problémových majiteľov pleti

Ak je vaša pokožka mastná alebo náchylná na akné, mali by ste sa zamerať nielen na samotné čistenie, ale aj na dezinfekciu vlasu. Na tento účel existujú špeciálne tekuté výrobky, spreje, ktoré by sa mali nanášať najmenej trikrát týždenne.

Dobrou alternatívou k profesionálnym čistiacim prostriedkom je chlórhexidín, ktorý sa dá kúpiť v ktorejkoľvek lekárni. Môžete ho použiť v čistej forme alebo ho pridať do pripraveného mydlového roztoku alebo vo vode s jemným šampónom.

Rukavice pomáhajú zbaviť sa nečistôt

Táto metóda sa môže zdať revolučná, ale každý deň sa stáva čoraz obľúbenejšou. Ide o použitie špeciálnych silikónových palčiakov. Je na ňom niekoľko častí - každá sa líši textúrou a vzorom. Existujú povrchy:

na opláchnutie a umývanie vlasu,

pre dezinfekčný roztok,

na hĺbkové čistenie,

na stláčanie (vhodné iba pre nástroje určené na nanášanie tonálnej základne).

Tento jedinečný a neobvyklý produkt bude užitočný nielen pre maskérov, ale aj pre milovníkov, ktorí chcú nájsť univerzálny a efektívny nástroj. Niektorí ľudia si myslia, že rukavice sú umývané bez mydla, je to však mylná predstava - na jej povrch by sa mal aplikovať čistiaci prostriedok alebo šampón.

Nakoniec si pripomíname, že kvalita make-upu závisí nielen od toho, aký makeup používate, ale aj od toho, na čo ho nanášate. V Dream Minerals nájdete nástroje na dokonalé zatienenie tieňov, korektorov, základných náterov, korektorov, rúžov, práškov, červenanie a multifunkčných doplnkov so syntetickým vlasom. Profesionálne súčasti arzenálu krásy s náležitou starostlivosťou sa zdeformujú a vydržia vás mnoho rokov.

Pre tých, ktorí chcú vidieť, ako správne umývať štetce na líčenie - video popisujúce hlavné kroky.

Nezabudnite, že nástroje na vytvorenie perfektného make-upu je potrebné udržiavať čisté - pri špinavej hromade bude pre vás ťažké dosiahnuť dokonale rovnomernú aplikáciu prášku, očných tieňov, základov alebo rúžu. Správna starostlivosť pomôže upratať nielen chĺpky kabuki, ale aj pokožku - baktérie a nečistoty sa na ňu už nedostanú. Nezabudnite na to a nenechávajte obsah vášho kozmetického vaku bez dozoru.

Pin
Send
Share
Send
Send