Užitočné tipy

Zobrazenie ulíc Google Maps online

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohí z nás radi cestujú, objavujú nové miesta, dostávajú veľa živých a nezabudnuteľných dojmov z vzrušujúceho výletu. Zároveň nemáme vždy možnosť navštíviť kdekoľvek chceme, chodiť po uliciach krásnych miest a užívať si všetky nádherné farby týchto miest. Spoločnosť Google sa s týmito používateľmi stretla spustením online služby v roku 2007, ktorá im umožňuje podniknúť virtuálnu cestu ulicami mnohých miest po celom svete. V tomto článku budem hovoriť o službe Mapy Google pre zobrazenie ulíc, vysvetlím, ako ju používať, a vykonať online kontrolu ulíc a domov.

Naučte sa, ako zobraziť ulice online.

Mapy sveta Google - satelit v reálnom čase

Pomocou neustále aktualizovaných informácií o mape v reálnom čase môžete nájsť satelitné snímky kdekoľvek na svete. Správa máp Google v reálnom čase sa vykonáva:

 • koliesko (zväčšenie a zníženie) a posun myši stlačením ľavého tlačidla,

 • zadajte názov obce a adresu. Tipy naznačujú príslušnosť budovy k sociálnym zariadeniam a inštitúciám. Môžete tiež vyhľadávať podľa súradníc polohy.

Mapy Google (Google) 2018 - Zobrazenie ulíc (3D) v reálnom čase

Podrobnejšie Mapy Google priamo súvisia s obyvateľstvom mesta. Napríklad miliónové mestá vám umožňujú prezerať jednotlivé budovy, autá a stromy. Osady s počtom obyvateľov 50 000 až 7 000 000 pravdepodobne nebudú mať také podrobné fotografie. Mapy Google z roku 2018 s pomocou prehľadávania vozov mobilných vozidiel poskytujú pohľad na panorámy ulíc v takmer všetkých mestách a malých mestách Ruska v reálnom čase.

Krym, rovnako ako také veľké mestá Ruska, ako napríklad: Moskva, Petrohrad, Novosibirsk, Nižný Novgorod, Jekaterinburg, Kazaň, Omsk, Čeľabinsk, Samara, Rostov na Done, Ufa, Krasnojarsk, Voronež, Perm, Volgograd, Krasnodar , Saratov, Uljanovsk, Tyumen, Cherepovets, Vologda - sú v prvom rade k dispozícii na prezeranie panorám 3D ulíc v mapách Google.

Po priblížení mapy v reálnom čase môžete kliknúť na fotografie v dolnej časti obrazovky a zobraziť panorámu ulice, ktorá sa otáča o 360 stupňov.

Mapy Google (Google) 2018 - „pešo“ po uliciach

Po výbere bodu na ceste sa môžete pohybovať („chodiť“ po uliciach) daným smerom (to sa robí pomocou javascriptu, spoločného systému, ktorý funguje takmer na všetkých zariadeniach).

Môžete sa pohybovať nielen po hlavných uliciach, ale aj po malých vedľajších cestách.

Ďalšou dôležitou výhodou tohto zdroja je úplný nedostatok reklamy, napriek tomu, že ide o najväčšiu online mapovú službu na svete. Väčšina z týchto služieb umiestňuje reklamy na svoje zdroje alebo má určité náklady (napríklad karty Navitel).

Je tiež možné zaznamenať vysokú technologickú podporu, ktorá sa používa na vytvorenie služby a prostriedkov na získavanie informácií (satelity a mobilné vozidlá s kamerami).

Pri kombinovaní jednotlivých snímok do 360-stupňového panoramatického obrazu sú všetky obrázky vybavené vysoko kvalitnou a odborne vyvinutou technológiou.

Spoločnosť Google, ktorá vytvára prístupnú službu Mapy Google online online, urobila skutočný prielom na vysokej úrovni. Mnohé organizácie a jednotlivé technologické odvetvia svoje informácie neustále využívajú. Výmena obrázkov za nové preto prebieha v reálnom čase.

Mapy Google alebo Yandex. Mapy?

Hlavným parametrom porovnávania je kvalita snímok ruských miest. Mapy Google ich vo väčšine prípadov majú vyššie. Ale nespornou výhodou Yandexu. Mapa je schematický režim podávania obrázkov, v ktorom je vyznačené ulice a budovy. Yandex. Mapy lepšie zobrazujú informácie o dopravných zápchach.

Služba Mapy Google je navrhnutá tak, aby čo najpohodlnejšie prezentovala satelitné snímky z ktoréhokoľvek bodu na svete v reálnom čase vo vysokej kvalite. Zvláštnosťou mapy Google z roku 2018 je, že rozhranie je zrozumiteľné aj pre začiatočníkov. Ak sa predtým použil Yandex. Mapy alebo iné služby satelitných snímok oblasti, je potrebné vyskúšať Mapy Google, aby si všimli výhody zdroja.

Google Street View - Zobrazenie ulíc v Mapách Google

Zobrazenie ulíc Google (Google Street View) - Táto technológia založená na práci služieb Mapy Google a Google Earth vám umožňuje prezerať pouličné panorámy mnohých miest po celom svete.

Služba bola spustená v roku 2007 a spočiatku zahŕňala fotografie niektorých miest v Spojených štátoch. Teraz jej možnosti umožňujú vychutnať si panorámu ulíc mnohých miest Starého a Nového sveta.

Tvorba takýchto panorám sa zvyčajne vykonáva pomocou špecializovaného vozidla, na ktorom je umiestnená sférická kamera, ktorá umožňuje nepretržité snímanie pri 360 stupňoch.

Rovnaké auto s kamerou

Takto získané fotografie sú spracované spoločnosťou Google a sú zverejnené na určenej službe, čo vám umožní navrhnúť úžasné panorámy ulíc mnohých miest po celom svete.

A hoci väčšina fotografií bola urobená pomocou auta, existuje veľa fotografií od chodcov, sledovačov, trojkoliek, snežných skútrov, terénnych vozidiel, na člnoch a dokonca aj pod vodou.

Keď namiesto auta - chodec

Ako zobraziť ulice a domy v Mapách Google

Na prezeranie ulíc pomocou služieb Google môžete použiť stacionárnu sieťovú službu Mapy Google a možnosti mobilnej aplikácie Google Street View.

Ak chcete zobraziť ulice mesta (napríklad mesto Moskva), postupujte takto:

 1. Spustite službu Mapy Google pomocou prehliadača vášho počítača (do vyhľadávacieho panela vyhľadávacieho nástroja Google môžete jednoducho zadať názov mesta a požadovanú ulicu, ponúkne sa vám zobrazenie tohto miesta na mapách Google),
 2. Nájdite mesto, ktoré potrebujete, na mape (zadajte jeho názov a ulicu do vyhľadávacieho panela alebo nájdite požadované mesto presunutím mapy a zodpovedajúceho prispôsobenia kolieskom myši),

Nájdite mesto, ktoré potrebujete, na mape Nájdite ulicu, ktorú potrebujete, a potom kliknite na ktorékoľvek z jeho miest (objaví sa tam značka). Teraz vyberte malú fotografiu tejto ulice v dolnej časti obrazovky a prepnete sa do režimu prezerania tejto ulice,

Kliknutím na požadované miesto na mape a potom na fotku z ulice v dolnej časti obrazovky prepnete do režimu zobrazenia ulíc. Ak chcete aktivovať režim zobrazenia ulíc, môžete tiež vybrať ikonu muža vpravo a podržaním ľavého tlačidla myši pretiahnuť na ulicu, ktorú potrebujeme,

Ak si chcete danú ulicu zobraziť, presuňte ju na požadovanú ulicu. Ak sa chcete pohybovať po ulici, presuňte kurzor na požadované miesto na ulici a kliknite ľavým tlačidlom myši. Miesta, kam sa môžete presunúť, sú označené „X“. Šípky za vami a pred sebou zároveň ukazujú, že sa môžete pohybovať v uvedených smeroch,

Kríž a šípka označujú, že sa môžete pohybovať týmto smerom

 • Ak podržíte ľavé tlačidlo myši a pohnete myšou požadovaným smerom, môžete sa rozhliadnuť a vychutnať si miestne pamiatky (môžete tiež zväčšiť a zmenšiť zobrazenie pomocou klávesov „+“ a „-“ vedľa ikony kompasu vpravo),
 • Ak sa chcete vrátiť do všeobecného pohľadu na mesto, kliknite na šípku späť v ľavom hornom rohu.
 • Je možné vidieť ulice v Google v reálnom čase

  Mnoho používateľov si chce užiť prezeranie ulíc a miest, ktoré potrebujú, v reálnom čase pomocou služieb, ako sú Mapy Google. V súčasnosti to bohužiaľ nie je možné realizovať (s výnimkou miest, kde sú nainštalované fotoaparáty), pretože karty, služby spoločnosti Google, Yandex a ich konkurenti používajú fotografie zhotovené pred týždňami, mesiacmi alebo dokonca rokmi.

  Samotné vykonávanie týchto úloh by si vyžadovalo použitie mnohých satelitov, ktoré sa v súčasnosti používajú hlavne na vojenské účely.

  Satelity, ktoré umožňujú získať obraz o lokalite v reálnom čase, sa používajú hlavne na vojenské účely

  záver

  V tomto materiáli som opísal špecifiká používania služby Mapy Google na prezeranie ulíc. Uvedená služba môže byť užitočná pri skúmaní pamiatok rôznych miest sveta, pri výstavbe optimálnych trás a pri riešení ďalších podobných problémov. Urobte si virtuálny výlet do rôznych miest sveta a možno budete chcieť osobne ísť na miesto, ktoré sa vám páči, aby ste si mohli naplno vychutnať jeho úžasnú krásu. Koniec koncov, stojí to za to.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send