Užitočné tipy

Chutná detoxikácia pľúc pomocou prírodných štiav: ako čistiť pľúca doma za 72 hodín

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete mať dobré zdravie, poskytnite svojim pľúcom náležitú ochranu. Toxíny plesní a baktérií môžu postupom času ničiť zdravie pľúc a dokonca viesť k nevyhnutným ochoreniam, ako je chronická obštrukčná choroba pľúc (COPD). Našťastie existuje veľa metód, ktoré môžu pomocou toxických prostriedkov z pľúc odstrániť toxíny. Ak chcete hlboko dýchať, prečítajte si tento článok.

1. časť Zlepšite svoje všeobecné zdravie

 1. 1 Zahrňte do svojho jedálnička potraviny bohaté na antioxidanty. Ak dodržiavate zdravú stravu, zlepšíte zdravie pľúc. Potraviny bohaté na antioxidanty prospejú vášmu telu. Antioxidanty pomáhajú zvyšovať kapacitu pľúc, čo pomáha obnoviť normálne dýchanie.
  • Čučoriedky, brokolica, špenát, hrozno, sladké zemiaky, zelený čaj a ryby majú vysoký obsah antioxidantov.
 2. 2. Choďte na šport. Pravidelné cvičenie zlepšuje funkciu pľúc. Urobte si čas na šport.
  • Vaším cieľom je tridsať až päťkrát týždenne mierne aeróbne cvičenie (napríklad chôdza, plávanie alebo golf). OR
  • Najmenej 25 minút intenzívnej aeróbnej aktivity (napr. Jogging / beh, bicyklovanie alebo basketbal), tri dni v týždni.
 3. 3 Prestať fajčiť. je hlavnou príčinou chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP). Fajčenie tiež spôsobuje emfyzém a rakovinu pľúc. Okrem toho môže fajčenie spôsobiť zápal priedušiek, v dôsledku čoho je pre človeka ťažké dýchať.
  • Na zabezpečenie správnej ochrany pľúc nepoužívajte bezdymové tabakové výrobky, ako je žuvanie alebo šnupavý tabak. Bezdymové tabakové výrobky zvyšujú riziko vzniku rakoviny ústnej dutiny, ochorenia ďasien, zubného kazu a rakoviny pankreasu.
  • Elektronické cigarety tiež predstavujú riziko pre zdravie pľúc. Podľa posledných štúdií niektoré spoločnosti používajú diacetyl na výrobu e-kvapaliny. Táto chemická látka vyvoláva vývoj sťahujúcej sa bronchiolitidy.
  • Na vyčistenie pľúc od toxínov prestaňte fajčiť a používajte bezdymové tabakové výrobky.

Časť 2 Minimalizujte environmentálne riziko

 1. 1 Skontrolujte, či je miestnosť, v ktorej sa nachádzate, dobre vetraná. Udržujte svoj domov alebo prácu v dobre vetranom priestore. Ak pracujete s látkami nebezpečnými pre zdravie, ako sú farby, chemikálie určené na starostlivosť o vlasy alebo ak na stavenisku musíte vdýchnuť prach, použite osobnú ochranu dýchacích ciest. Napríklad môžete použiť respirátor.
  • Udržujte vetracie otvory a okná otvorené. Z tohto dôvodu bude v miestnosti cirkulovať čerstvý vzduch.
  • Ak pracujete v malej miestnosti, noste respirátor.
  • Pri práci s chemikáliami, ako je napríklad bielidlo, nezabudnite otvoriť okná a tiež občas opustiť miestnosť, aby ste mohli dýchať čerstvý vzduch.
   • Nemiešajte bielidlo s amoniakom. Miešanie bielidla s amoniakom vedie k tvorbe toxického plynu - chlóramínu, ktorý poškodzuje sliznicu pľúc.
  • V interiéri nepoužívajte krb alebo kachle na drevo. Vzduch v miestnosti, kde fungujú vyššie uvedené zariadenia, je veľmi často nasýtený toxínmi.
 2. 2 Venujte pozornosť citlivosti na rastliny. Niektoré rastliny sú pre alergikov nebezpečnejšie ako iné. Peľ uvoľňovaný rastlinami sa šíri vzduchom a spôsobuje podráždenie dýchacích ciest. Sledujte svoj stav, keď ste v miestnosti s izbovými rastlinami.
 3. 3 Používajte vzduchové filtre HEPA. Čističe vzduchu HEPA, ktoré odstraňujú malé častice zvyškov a alergénov, prispievajú k zdraviu pľúc.
  • Čističe vzduchu ozónom nie sú vysoko účinné, mierne znižujú množstvo alergénov a iných častíc vo vzduchu. Ich použitie môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest.

Časť 3 Dýchajte doprava

 1. 1 Naučte sa správne dýchať. Ak sa naučíte správne dýchať, potom významne zlepšíte zdravie pľúc. Tento účinok je spôsobený skutočnosťou, že pri správnom dýchaní sa vyskytuje takmer plný pľúcny objem. Počas dýchania sa bránica sťahuje a padá pri vdýchnutí, relaxácii a zaoblení brušných svalov a pri výdychu sa pohybuje smerom nahor, stlačuje pľúca, odstraňuje vzduch z nich, zatiaľ čo žalúdok je vtiahnutý.
  • Membránové dýchanie vám umožňuje zvýšiť kapacitu pľúc a zlepšiť dýchaciu silu.
 2. 2 Zmerajte interval medzi inšpiráciou a expiráciou. Vdýchnite a vydýchnite. Počítajte, koľko sekúnd trvá interval medzi vdýchnutím a výdychom. Pokúste sa postupne zvyšovať čas medzi inhaláciou a výdychom.
  • Nedýchajte dych príliš dlho. To môže viesť k hypoxii mozgu. V dôsledku toho môžete pociťovať závraty alebo stratiť vedomie.
 3. 3 Sledujte polohu svojho tela. Venujte pozornosť tomu, ako sedíte alebo stojíte. Postavte sa alebo si sadnite chrbtom rovno. To vám uľahčí dýchanie.
  • Vykonajte cvičenia na zvýšenie kapacity pľúc. Posaďte sa na stoličku, držte chrbát rovno, zdvihnite ruky nad hlavu a zhlboka sa nadýchnite.

4. časť Preskúmajte alternatívne terapie

Buďte veľmi opatrní. Niektoré z nasledujúcich tipov nemajú spoľahlivú vedeckú základňu dôkazov. Pred začatím liečby alternatívnymi metódami sa vždy poraďte so svojím lekárom, pretože niektoré bylinky a minerály môžu interagovať s liekmi.

 1. 1 Zahrňte do svojho jedálnička viac oreganu. Oregano obsahuje karvacrol a kyselinu rosmarínovú. Vďaka týmto látkam je ťažké preceňovať prospešné vlastnosti oregana. Obe tieto látky majú dekongesívny účinok a tiež blokujú histamínové receptory v tele. Vďaka tomu sa zníži upchatie nosa a zlepší sa dýchací systém.
  • Esenciálne oleje obsiahnuté v oregano (tymol a karvacrol) inhibujú rast baktérií Staphylococcus aureus a Pseudomonas aeruginosa.
  • Oregano sa môže používať ako čerstvé, tak aj sušené. Pridajte do mlieka alebo džúsu denne dve až tri kvapky oreganového oleja.
 2. 2 Vykonajte inhaláciu na základe eukalyptu. Eukalyptus má vykašliavaciu vlastnosť. Je súčasťou mnohých sirupov proti kašľu a pastiliek. Cineol obsiahnutý v eukalypte znižuje kašeľ a upchatie nosa a tiež upokojuje podráždenú sliznicu nosných ciest.
  • Pridajte niekoľko kvapiek oleja z eukalyptu do horúcej vody a výpary vdychujte 15 minút.
  • Vezmite prosím na vedomie: Eukalyptový olej zle reaguje s určitými drogami. Užívanie liekov súčasne s použitím eukalyptového oleja môže zvýšiť vedľajšie účinky a tiež zosilniť účinok liekov. Preto pred použitím eukalyptového oleja sa poraďte so svojím lekárom, ak užívate lieky.
   • Medzi tieto lieky patria Voltaren, Ibuprofen, Motrin, Celebrex, Warfarin, Allegra a ďalšie.
 3. 3. Vypláchnite si pľúca horúcou sprchou. Horúca para v saune alebo sprche stimuluje vylučovanie potných žliaz a tiež pomáha odstraňovať toxické látky z pľúc.
  • Po sprchovaní alebo pare v saune si určite vypite vodu, aby telo netrpelo dehydratáciou.
  • Uistite sa, že kúpeľ a voda v ňom sú čisté. Vďaka tomu zabránite infekcii infekciou. Vysoké teploty podporujú rast baktérií. S najväčšou pravdepodobnosťou používate chlórovanú vodu, ktorá má baktericídne vlastnosti. Upozorňujeme však, že v horúcej vode je znížený baktericídny účinok chlóru. Aj keď sa vo vode môže nachádzať veľké množstvo chlóru, nemusí mať na patogény správny účinok.
 4. 4. Použite mätu piepornú na uvoľnenie hladkých svalov dýchacieho systému. Hlavnou zložkou oleja mäty piepornej je mentol, ktorý má upokojujúci a relaxačný účinok na hladké svaly dýchacích ciest. To uľahčuje dýchanie.
  • Mentol obsiahnutý v oleji mäty piepornej má dekongesívny účinok. Žuvajte dve alebo tri listy mäty piepornej a uvidíte, že vám bude ľahšie dýchať.
  • Mnoho ľudí používa liečivé balzamy na trenie prsníkov, ako aj inhalátory s mentolom, ktoré sú veľmi užitočné pre pľúca.
 5. 5 Pite čaj s vôňou mulleínu. Mullein - účinný nástroj na odstránenie prebytku hlienu z pľúc, očistenie priedušiek a boj proti zápalu dýchacích ciest. Bylinkový extrakt sa vyrába z kvetov a listov mulleínu na spevnenie pľúc.
  • Tradičný liečitelia používajú mulleín na odstránenie prebytočného hlienu z pľúc, na očistenie priedušiek a na zníženie zápalu v dýchacích cestách.
  • Čaj pripravte naliatím jednej čajovej lyžičky sušených bylín do pohára vriacej vody.
 6. 6. Použite koreň sladkého drievka. Koreň sladkého drievka upokojuje a zjemňuje sliznice. Okrem toho, koreň sladkého drievka znižuje opuch, pomáha riediť hlien a znižuje kašeľ.
  • Liečba sladkého drievka riedi spútum v dýchacích cestách a má expektoračné vlastnosti.
  • Koreň sladkého drievka má okrem toho antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Je preto dobrým nástrojom na boj proti vírusovým a bakteriálnym infekciám.
 7. 7. Použite koreň zázvoru. Ginger root je vynikajúci spôsob, ako odstrániť toxíny z pľúc. Podľa štúdií môže zázvor zničiť bunky niektorých typov rakoviny, vrátane rakoviny pľúc. Ginger inhibuje rast a indukuje apoptózu nemalobunkových buniek pľúcneho karcinómu.
  • Pitie zázvorového čaju s citrónom uľahčuje dýchanie.
  • Surový alebo varený zázvor zlepšuje trávenie.

72-hodinová detoxikácia pľúc

V súčasnosti je v modernom svete naplnenom toxínmi jednou z najbežnejších chorôb, ktorá postihuje veľké množstvo ľudí, rakovina pľúc. Abstinencia od fajčenia pomáha predchádzať mnohým pľúcnym chorobám. Z tohto dôvodu môže byť čistenie pľúc z času na čas prirodzeným spôsobom, ako zabrániť pľúcnym chorobám, od respiračných po veľmi závažné a nebezpečné.

Detoxikácia pľúc sa vykonáva rôznymi spôsobmi, ale nie všetky poskytujú rýchly a trvalý účinok. Povieme vám, ako vyčistiť pľúca za tri dni alebo skôr za 72 hodín.

Každodenné podrobné pokyny na čistenie pľúc.

Prvý deň očistenia pľúc musíte pred spaním vypiť šálku bylinného čaju, aby ste zmiernili stolicu (požiadajte o radu lekárňu). Pomôže to zbaviť telo toxínov, ktoré sa nahromadili v gastrointestinálnom trakte, a zbaviť sa zápchy. Pľúcne čistenie tiež eliminuje prácu vyžadujúcu značné úsilie. Na chvíľu sa vzdajte ťažkej fyzickej práce.

Vyvarujte sa mliečnych výrobkov, pretože obsahujú dostatok vlastných toxínov. Preto musí čistenie pľúc začať s odmietnutím mliečnych výrobkov, najmenej na tri dni.

Postupujte podľa týchto 5 krokov každý deň počas 3 dní a môžete si vyčistiť pľúca.

Čistenie pľúc: Krok 5

Pred spaním vypite 400 ml brusnicovej šťavy, ktorá úspešne bojuje s infekciami a zápalovými procesmi v pľúcach. Je známe, že brusnicová šťava ničí stafylokoky, streptokoky, E. coli. Používa sa na tuberkulózu a dokonca aj na liečenie určitých druhov onkológie.

Opakujte všetkých 5 krokov počas 3 dní. A na konci tejto doby sa budete určite cítiť príjemne uvoľnene vo svojom dychu!

Hovorili sme teda o tom, ako doma čistiť pľúca prírodnými produktmi. Takéto detoxikácia šťavy má vážne opodstatnenie. Šťavy ovplyvňujú telo na bunkovej úrovni. Rýchlo pripravili naše orgány na zdravé fungovanie. Okrem toho bohaté zloženie vitamínov, ako aj obsiahnuté makro- a mikroelementy prinášajú telu veľké výhody.

Dôležité: Skôr ako začnete s čistením pľúc šťavou, poraďte sa so svojím lekárom o možných kontraindikáciách.

Ako čistiť pľúca osobnou hygienou a fyzickou aktivitou

Fyzická aktivita zlepšuje kvalitu života človeka. Nie je to spojené iba so zdravým úbytkom srdca alebo hmotnosti, ale tiež pomáha udržiavať vaše pľúca zdravé. Mierna fyzická aktivita má najpriaznivejší účinok na pľúca.

Aby pľúca cvičili, mala by vám fyzická aktivita spôsobiť mierny nedostatok vzduchu. Vykonávanie cvičenia tiež pomáha čistiť telo toxínov. Zároveň by sa však malo vyhnúť významnej fyzickej námahe.

Vynikajúce čistenie pľúc sa vyskytuje pri vykonávaní dýchacích cvičení „pránájáma“. Pľúca sú dobre vetrané. Dýchanie jogínu je tiež dobrou prevenciou respiračných chorôb.

K čisteniu pľúc dochádza počas pobytu v parnej miestnosti alebo počas inhalačného procesu s éterickými olejmi. Do nádoby s horúcou vodou na inhaláciu pridajte 5-10 kvapiek éterického oleja eukalyptu. Prikryte uterákom a horúcu paru pomaly a zhlboka dýchajte 5-10 minút. Čistenie pľúc inhaláciou sa najlepšie vykonáva pred spaním.

Účinným čistiacim postupom je horúci kúpeľ na detoxikáciu. Podráždenie pokožky horúcou vodou podporuje aktiváciu fyziologických procesov, urýchľuje vylučovanie toxínov z tela. Ale predtým, ako sa kúpite v horúcich kúpeľoch, musíte sa oboznámiť s pravidlami ich príjmu a kontraindikáciami.

Pamätajte, že detoxikácia nie je kompatibilná s fajčením a alkoholom!

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Čistenie pľúc by sa malo vykonávať v kombinácii s vhodnými dýchacími cvičeniami, ktoré pomáhajú detoxikácii. Pozrite sa na ďalšie video a poriadne sa nadýchnite!

Moderný život je taký, že detoxikácia pľúc je potrebná pre každého. Dôvodom je náš sedavý spôsob života, zlá ekológia, nezdravá strava. Výsledkom je, že pľúca akumulujú toxíny a hlien. Začínajú zle pracovať so svojou prácou, ktorá negatívne ovplyvňuje fungovanie celého organizmu. Preto pravidelne čistite pľúca. Nevkladajte čistenie pľúc na neskôr! Postarajte sa o svoje zdravie teraz a buďte zdraví!

Prečo sú toxíny také škodlivé?

Toxíny nepriaznivo ovplyvňujú všetky telesné systémy. Toxický účinok na mozog sa prejavuje zhoršením pamäti a pozornosti, mentálnou nerovnováhou, problémami s náladou, bolesťami hlavy, závratmi a stratou chuti do jedla. Vystavenie toxických látok, ako je alkohol, mozgu, tiež vedie k zrýchlenému poklesu mentálnych schopností.

Toxíny typicky prenikajú do pokožky, napríklad pri trení krémoch, jedlom a nápojmi, vzduchom pri dýchaní. Toto je zoznam, prostredníctvom ktorého môžete pochopiť, či ste vystavení riziku vystavenia toxickým látkam:

Toxíny, ktoré môžu vstupovať cez jedlo alebo cez pokožku:

 • Kontaminovaná voda (vrátane arzénu a olova).
 • Bisfenol A - nachádzajúci sa v plastových obaloch, obaloch na potraviny a nápoje, v zubných výplniach a dokonca aj na obale pokladníc.
 • Polychlórbifenyly - nájdené vo farbách, plastoch a gumárenských výrobkoch.
 • Ťažké kovy, ako napríklad:

Ortuť: nachádza sa v zubných výplniach „amalgámu“ (ktoré sú 50% ortuti), v rybách, ktoré žijú v kontaminovaných vodných útvaroch a znečistenie sa šíri všade v životnom prostredí.

Olovo: nachádza sa v kontaminovanej pitnej vode a pôde, farby, farbivá, olovené rúry, letecké palivo.

Kadmium: nachádza sa v pôde ošetrenej syntetickými hnojivami alebo kontaminovanej priemyselným odpadom.

 • Nadmerná konzumácia alkoholu, drog a niektorých liekov na predpis.
 • Mnoho liekov proti bolesti, najmä opioidy na predpis a iné psychoaktívne látky, ako aj benzodiazepíny, sa často predpisujú na nespavosť a úzkosť.
 • Chemoterapia môže spôsobiť stav „chemického mozgu“, v ktorom je kognitívna funkcia potlačená.
 • U niektorých ľudí môže celková anestézia viesť k dlhodobej strate pamäti.
 • Umelé potravinárske farbivá a konzervačné látky vrátane bromičnanov, dusitanov a dusičnanov (v mäsových výrobkoch), tartrazínu (môžu spôsobiť astmu), glutamátu sodného, ​​červeného farbiva E129 a iných farbív označených „E“. Umelé sladidlá môžu obsahovať aspartám, sacharín a sukralózu. Telo často nedokáže neutralizovať umelo získané látky, ktoré sa nenachádzajú v prírode.
 • Гербициды, такие как глифосат (действующее вещество многих средств от сорняков, остаточные концентрации которого присутствуют в генетически модифицированных культурах).
 • Пестициды, в том числе хлорорганические и фосфорорганические, многие из которых являются мощными нейротоксинами.
 • Яблоки, обработанные дифениламином (используется, чтобы предотвратить потемнение кожицы плода).
 • Výrobky vyrábané na plastových zariadeniach, únik plastifikátora.

Toxíny, ktoré sa môžu požiť pri vdýchnutí:

 • Priemyselné znečisťujúce látky a látky znečisťujúce ovzdušie pre domácnosť,
 • Dym z cigariet, tabaku, inhalátorov na hrozno (vrátane použitého dymu). Všetky horúce plyny vstupujúce do pľúc sú toxické,
 • Výfuk z auta - oxid uhličitý a oxid uhoľnatý, rôzne tuhé mikroskopické častice,
 • detergenty,
 • Dym počas zvárania,
 • azbest,
 • Dym z ohňa alebo ohňa
 • Pary z farieb a rozpúšťadiel.

Ako funguje čistenie tela?

Pri detoxikácii sa najprv vyčistí krv a pečeň, ktoré sú zodpovedné za odstránenie škodlivých látok z tela. Okrem toho sa toxíny vylučujú obličkami, črevami, pľúcami, lymfatickým systémom a kožou. Pri poškodení čistiaceho systému tela nie sú škodlivé látky správne filtrované, čo nepriaznivo ovplyvňuje zdravie. Očistenie tela funguje, pretože pôsobí na úrovni jednotlivých buniek - najmenších jednotiek ľudského života.

Program detox pomáha pri začatí prirodzeného procesu čistenia tela:

 • Zbavuje orgány pôstu,
 • Stimuluje pečeň, aby eliminovala toxíny,
 • Aktivuje vylučovanie toxínov cez črevá, obličky a pokožku,
 • Zlepšuje krvný obeh,
 • Nasýti telo hodnotnými výživnými látkami.

Ako začať s čistením tela?

Najskôr znížte príjem toxínov. Vyvarujte sa alkoholických nápojov, kávy, tabaku, bieleho cukru, nasýtených tukov, ktoré upchávajú telo toxínmi a bránia regenerácii. Pokiaľ je to možné, nahraďte škodlivé chemikálie pre domácnosť a hygienické výrobky (mydlo, šampóny, dezodoranty a zubné pasty) prírodnou kozmetikou.

Ďalším zdravotným rizikom je stres, ktorý spúšťa uvoľňovanie stresových hormónov do krvi. „Adrenalínový nárast“ vám môže pomôcť zvíťaziť v súťaži alebo dodržať termín, ale tieto hormóny vo veľkých množstvách tvoria toxíny a inhibujú činnosť enzýmov čistiacich pečeň. Qigong, joga a meditácia vám pomôžu vyrovnať sa so stresom. Tieto praktiky vám umožňujú uvoľniť si myseľ a telo, oddýchnuť si od nevyhnutných životných starostí.

Pin
Send
Share
Send
Send