Užitočné tipy

Aké sú možnosti publikovania poézie?

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď som písal svoje knihy (asi pred 10 rokmi), samozrejme som ich chcel vidieť na papieri. Preto som sa ich pokúsil ponúknuť rôznym vydavateľom: zavolal som, cestoval a poslal listy. Odpoveď bola vždy rovnaká: „Áno, je to veľmi zaujímavé, je napísané dobre, ale ľudia také knihy nepotrebujú, obchod ich nebude brať.“ Viac informácií o rozhovoroch s vydavateľmi nájdete v básni „Ľudia to nečítajú!“ (Http://stihi.ru/2002/10/19-12). Uvedomil som si úplnú nezmyselnosť boja proti vydavateľstvu a cenzúre obchodu a práve som uverejnil svoje knihy na niekoľkých internetových stránkach. Viac ako 10 rokov som získal viac ako milión názorov a obrovské množstvo recenzií, čo opäť potvrdilo extrémne nízku úroveň kompetencie a profesionality našich vydavateľov a obchodníkov.

Stále však pretrvávala túžba vydávať knihy na papieri. A nedávno som zistil, že teraz je to veľmi ľahké. Hovoríme o technológii „Tlač na požiadanie“ (Tlač na požiadanie). Jej nápad je pomerne jednoduchý a ja som na to napríklad myslel sám pred viac ako 20 rokmi.

Napríklad v prípade Bookstream autor poskytuje originálne rozloženie svojej knihy (najlepšie vo formáte pdf) a navrhuje obal svojej knihy pomocou jednej zo štandardných šablón. Vydavateľ vytlačí skúšobnú kópiu knihy (alebo niekoľko kníh, ak to autor potrebuje), priradí knihe číslo ISBN a informácie o nej pošle do online kníhkupectva. Ak je kupujúci v knihe, obchod si objedná vydavateľstvo potrebný počet kópií (od 1 kópie) a pošle ich kupujúcemu. Vydavateľ platí autorskú odmenu (autorské honoráre) za každú predanú knihu.

Koľko to bude stáť autora? Veľmi lacné. Napríklad pri publikovaní Bookstream Publishing stojí publikácia 300-stranovej brožovanej knihy autorovi niečo viac ako 3 000 rubľov (spracovanie súboru, pridelenie čísla ISBN, odoslanie informácií do obchodu). Súčasne, tlač jednej kópie knihy stojí 135 rubľov a autor si môže objednať ľubovoľný počet kópií za túto cenu. V obchode bude kniha, samozrejme, 2-2,5-krát drahšia (obchod sa nevynechá!). Autor pripisuje množstvo autorských honorárov sebe, jednoducho zvyšuje predajnú cenu vydavateľa a cenu v obchode.
Je teda omnoho výhodnejšia ako objednávanie aj tých najmenších tlačových cyklov. Koniec koncov, nejde o distribúciu kníh, autor sám berie celý náklad. A žiadne odmeny!

Hlavné výhody tejto technológie sú nasledujúce.

Autor sa už nezaoberá cenzúrou vydavateľov alebo obchodníkov. Je to priamo pre čitateľa. Ak má čitateľ záujem o knihu, je vytlačená, ak nie, potom nie. A nikoho prosiť, nikomu nič neprekážať. Odmena autorovi sa vypláca za každú predanú kópiu, a nie po predaji celého obehu. Tradiční vydavatelia so svojimi redaktormi, korektormi, umelcami, obchodníkmi, podpornými pracovníkmi, kanceláriami, skladmi, dopravou atď. jednoducho nepotrebujete. Nie sú potrebné veľkoobchodné knihy. A obchody nepotrebujú sklady, merchandiseri, merchandiseri, veľké plochy. Je veľmi dôležité, aby sa nevytlačila ani jedna kniha navyše, čo by umožnilo zachrániť milióny stromov pred výrubom.

Áno, kniha je pre čitateľa drahšia ako v prípade tlače veľkého obehu. Ale na druhej strane, tie knihy, ktoré ho zaujímajú, a nie tie, ktoré sú mu uložené vydavateľstvom a obchodom, sa môžu konečne dostať k čitateľovi.

Stručne povedané, odporúčam, aby každý, kto chce publikovať svoju prácu, zopakoval svoju cestu. Na tejto technológii stále pracuje niekoľko vydavateľov, ale nájsť ich pomocou vyhľadávacieho nástroja nie je ťažké. Veľa šťastia!

Publikovať báseň - svoju vlastnú knihu alebo hromadnú zbierku?

Každý autor sa snaží publikovať básne pod krásnym obalom, s exkluzívnym dizajnom a ilustráciami. Táto publikácia bude vyvrcholením vašej kariéry.

Publikácia v zbierke má však svoje výhody. Je to skvelý spôsob, ako upútať pozornosť a vzbudiť záujem o vašu „samostatnú“ kreativitu medzi tými, ktorí s ňou ešte nie sú oboznámení. Vaše básne budú uverejnené v luxusnom almanachu, ktorý prilieha k dielam iných hodných autorov.

Zverejnite svoje básne v zbierke „Básnici Ruska“. Ak to chcete urobiť, prejdite na webovú stránku www.stichi.ru.

Kontakt na vydavateľov

Existuje niekoľko možností, ktoré začínajúcemu básnikovi umožňujú vydávať knihy zadarmo so svojimi rýmovanými dielami. Najlepšie je kontaktovať vydavateľa. Táto možnosť je dobrá, pretože kniha bude nielen vydaná, ale bude aj široko publikovaná, čo znamená, že bude úspešná, prinesie príjem. To je len začiatočník, ktorého je takmer nemožné dosiahnuť, aby mu venovali pozornosť. Ak niekoľko pokusov o prienik do vydavateľstva neprinieslo správny výsledok, stojí za zváženie ďalšie možnosti. Je dôležité vedieť, že zbierku básní môžete kedykoľvek vytlačiť zadarmo.

Vyhľadajte sponzorov

Sponzor môže nájsť básnik, ktorý sa chce len prihlásiť. Najlepšie je kontaktovať veľké spoločnosti, ktoré by mohli byť zaujímavé, napríklad tlačená reklama na obale, zmienka v médiách. Táto možnosť je zaujímavá a celkom možná, je len dôležité pochopiť, že bude veľmi ťažké prejsť k riadeniu spoločnosti, s ktorou o takýchto návrhoch jednoducho musíte hovoriť, a môže to trvať veľa času.

Variácia hľadania sponzorstva spočíva v registrácii projektu na platforme crowdfunding. Teraz by ste už mali vedieť, koľko peňazí potrebujete na vydanie určitého počtu kníh s básňami. V súčasnosti existuje veľa takýchto projektov, a preto bude veľmi dôležité odlíšiť sa od ostatných, iba ak sa zaujímate o používateľov internetu, môžete počítať s tým, že projekt bude schopný získať plánované množstvo peňazí.

Účasť na literárnych súťažiach

Mladí básnici by sa určite mali zúčastňovať všetkých súťaží. Po ich získaní alebo získaní inej ceny básnik upúta pozornosť médií, sponzorov, crowdfundingových platforiem a vydavateľov. Možno sa rozhodnú pozorovať nového básnika, alebo možno niekto využije šancu a rozhodne sa okamžite investovať do vydavateľstva jeho básnickej knihy. V priebehu účasti v literárnej súťaži môžete vyhrať a získať finančnú odmenu, ktorá vám pomôže pri zverejňovaní vlastnej zbierky. Je tiež možné, že súťaž sa stane impulzom pre rozvoj nových talentov.

Pekný darček

Dnes si v mnohých reálnych a virtuálnych obchodoch môžete kúpiť nielen tovar, platiť za služby, ale aj kúpiť darčekový certifikát. Ich suma je iná. Takéto certifikáty sa teraz predávajú u niektorých vydavateľov. Začiatočník, ktorý chce vydať svoju vlastnú knihu poézie, by mal svojim príbuzným a priateľom naznačovať jeho túžbu. Ak jeden človek nemôže kúpiť certifikát, môžete si taký darček kúpiť spoločne a uistite sa, že sa skutočne ocení.

Vydanie elektronickej zbierky básní

Triumph vám pomôže publikovať poéziu elektronicky. Vďaka bezplatnej distribúcii je publikum takýchto zbierok veľmi veľké. Knihu si môžu prečítať tisíce ľudí za rok. Túto knihu čítalo viac ako 4 000 ľudí z celého sveta. „Virtuálna“ zbierka nie je z hľadiska kvality dizajnu horšia, obsahuje ilustrácie a ďalšie prvky dizajnu.

Čo ponúka Triumph?

Autorom poskytujeme komplexnú pomoc pri implementácii zbierky, od úprav po najširšiu distribúciu. Vaša kniha bude dokonale vyzerať a objaví sa na policiach v najväčších ruských knižniciach. Publikácii je pridelené číslo ISBN, ktoré otvára cestu k ďalšej distribúcii. Okrem toho môžeme získať vlastnú kreatívnu webovú stránku na popularizáciu diel, komunikáciu s čitateľmi a propagáciu diel chránených autorskými právami.

Pin
Send
Share
Send
Send