Užitočné tipy

Kam vložiť príručnú batožinu? Taška, batoh a príručný kufor

Pin
Send
Share
Send
Send


Príprava na cestu nie je ľahká úloha. Po prvé, všetko musí byť jasne naplánované, aby sa predišlo situáciám vyššej moci. Po druhé, je potrebné veci zabaliť tak, aby spĺňali normy pre bezplatnú prepravu tovaru. To je, ak turista urobí let. Zvážte niekoľko tipov a trikov, vďaka ktorým môže každý správne zabaliť svoje veci a zabaliť ich do kufra.

Kufr na prenášanie

Kufr na príručnú batožinu môže byť buď plastový (tvrdý) alebo mäkký, látka. Plast je spoľahlivejší, ale musíte si ho vybrať v pravom slova zmysle pomocou pravítka, pretože ak sa odchýlite od prípustných rozmerov príručnej batožiny (55 x 40 x 20 cm), nezmestí sa do špeciálneho rámu a ku kufru budete musieť zložiť kufrík. Súčasne by sa do celkových rozmerov mala zahrnúť rukoväť a kolesá kufra.

S mäkkým kufrom je to trochu jednoduchšie, pretože s malým úsilím, môžete skúsiť strčiť do rámu.

Taška na prenášanie

Vrecko môže byť úplne akékoľvek, čo je najdôležitejšie, opäť, rozmery sú plné. Pri odbavení alebo pri naloďovaní do lietadla nikto nezmerá vašu príručnú batožinu pomocou pravítka, hlavná vec je, že sa zmestí do rámu.

Do kabíny sa smú dostať aj vaky s vozíkom, samostatný vozík a vak sa však nemôžu prepravovať. Taška pôjde s vami v kabíne a vozík sa musí skontrolovať v batožine.

Taška na prenášanie

Najvhodnejšie je vziať si batožinu do príručnej batožiny, je mäkká, priestranná a je vhodné ju nosiť so sebou. Pri výbere batohu venujte pozornosť aj rozmerom, jeho výška by nemala byť väčšia ako 55 cm. Mnoho batohov je vybavené špeciálnymi popruhmi na bočné závažia, čo je vynikajúca funkčnosť, ktorá vám umožní nastaviť vašu príručnú batožinu na prípustné rozmery.

Mnoho výrobcov vyrába špeciálne batohy na príručnú batožinu, takže si určite nemýlite veľkosť. Maximálny objem vhodného batohu je najčastejšie 44 litrov.

Ak plánujete kúpiť batožinu, kufor alebo batoh pre príručnú batožinu, skontrolujte nielen rozmery, ale aj hmotnosť. Polovica povolenej hmotnosti pre príručnú batožinu môže jesť váš kufor.

Hmotnosť batohov sa pohybuje od 1 do 1,5 kg, existujú však exempláre s hmotnosťou do 1 kg, čo je vynikajúca voľba.

Kufr váži viac, asi 2-3,5 kg. Ak je hmotnosť príručnej batožiny 5 kg, nezaberá sa vziať si kufor. Môžete povedať, že nosíte iba kufor, pretože s hmotnosťou 3,5 kg, budú vaše veci iba 1,5 kg.

Na čo slúži batožina?

Niektorí turisti zanedbávajú rady pri správnom balení batožiny. To je zle. Musia byť zabalené aj tašky, ktorých rám a čalúnenie sú vyrobené z odolných materiálov. Takéto opatrenia ochránia batožinu pred poškodením v prípade, že sa k zamestnancom letiska pristupuje nedbanlivo. Napríklad po cestovaní sa na plastových častiach kufra alebo tašky môžu objaviť škrabance alebo triesky, ako aj roztrhnutie látky a iné poškodenie.

Plastové obaly chránia vašu batožinu pred znečistením. Náhodný únik tekutín z vecí iných cestujúcich nebude schopný poškodiť povrch vaku. Balenie môže byť zárukou, že veci v kufri zostanú bezpečné a zdravé. Nikomu by nikdy nenapadlo odtrhnúť PET obal.

Dôležité! Ako zabaliť kufor? Použite na to polyetylén. Sú zabalené do batožiny vo viacerých vrstvách. Táto metóda sa používa aj na balenie vecí pri cestovaní vlakom, autobusom alebo lietadlom.

Je potrebné pamätať na to, že nestojí za to hodiť tašku alebo kufor pod samotný vrchol. Počas nakladania so silným nárazom alebo pádom nemusí zámok vydržať. Celý obsah bude na podlahe alebo na zemi.

Nezabudnite tiež, že predtým, ako zabalíte kufor do lietadla, musíte sa najprv oboznámiť s pravidlami prepravy nákladu leteckým dopravcom. Mnohé majú prísne normy týkajúce sa hmotnosti a veľkosti. Za výhodu musíte zaplatiť príplatok. Náklady na prepravu nadbytočnej batožiny závisia od letového plánu.

Koľko to bude stáť zaplatené balenie?

Niektorí turisti nemajú dostatok času na zabalenie batožiny vo vysokej kvalite. Iní jednoducho netušia, ako zabaliť kufor s fóliou. Mnohí sú príliš leniví na to, aby to urobili sami. Najmä pre týchto cestujúcich je služba balenia na každom letisku k dispozícii. Spravidla sa nachádza v blízkosti registračných pultov alebo pri vchode do budovy. V tej istej službe môžete vážiť aj batožinu. V niektorých prípadoch je takáto služba zaplatená. Poplatok je však symbolický - 50 rubľov. Môžete tiež vážiť v príručnej batožine.

Batožinu si môžete zabaliť buď sami, vezmite pásku na pult alebo pomocou personálu služby balenia. Pre pohodlie zákazníka sú informácie o tom, ako zabaliť kufor s fóliou, umiestnené na pulte.

Pokiaľ ide o náklady na službu, na každom letisku sa líši. Približná cena za kufre na letiskách v Moskve:

  1. „Sheremetev“ a „Vnukovo“. Za zabalenie kufra alebo tašky s hmotnosťou nepresahujúcou 32 kg budete musieť zaplatiť od 350 do 500 rubľov. Ak hmotnosť batožiny prekročí špecifikovaný parameter 32 kg, cena balíka bude okolo 700 rubľov,
  2. "Domodedovo". Keďže na letisku pôsobí veľké množstvo leteckých spoločností, náklady na balenie sa budú líšiť. Napríklad zákazníci Aeroflotu môžu za balenie zaplatiť bonusové míle. Aby to mohli urobiť, musia kontaktovať pracovníkov služby PACK & FLY. Zákazníci iných leteckých dopravcov môžu za zabalenie jednej tašky zaplatiť 500 - 600 rubľov.

V "Domodedovo" fungujú všetky obalové stojany bez dní voľna, prestávok a 24 hodín denne. Baliace služby na tomto letisku poskytujú okrem spoločnosti PACK & FLY aj ďalšie spoločnosti: Truestar, Vex Upak a ďalšie. Stojí za zváženie, že mnoho spoločností poskytuje zľavy na baliace služby veteránom z druhej svetovej vojny a iným kategóriám občanov.

Čo si vziať na výlet

Balíky na konci cesty s balením niekoľkých tašiek alebo kufrov. Aby ste si so sebou nebrali nič navyše, musíte pridať všetko podľa určitých kritérií:

  1. Vybrané položky by mali byť vhodné pre rôzne príležitosti. Napríklad ľahké šaty na podlahe poteší všestrannosť. Môže sa nosiť na prechádzku aj na večeru v kaviarni alebo reštaurácii. V podobných prípadoch vám môžu pomôcť klasické džínsy alebo jednoduché nohavice. Malo by sa vziať do úvahy, že ak je cesta plná prehliadok, oblečenie by malo byť pohodlné a praktické,
  2. Oblečenie by malo byť multifunkčné. Napríklad nohavice, ktoré sa ľahko transformujú na šortky, sú vynikajúce pre teplé aj chladné počasie. Džínsy a moderné tepláky sa považujú za praktické a univerzálne.
  3. Koľko miesta zaberie vec v kufri? Masívne rifle a bundy vyrobené z hustých materiálov sú nielen ťažké, ale aj objemné. Ak to počasie umožňuje, môžete sa bez nich obísť na cestách,
  4. Po umytí by mal predmet rýchlo uschnúť. Toto kritérium je dôležité najmä v krajinách s vysokými teplotami vzduchu. Po exkurziách alebo prechádzkach si vždy chcete osviežiť oblečenie. Môže to však byť potrebné o niekoľko hodín. Preto musí táto vec rýchlo uschnúť.

Niektorí turisti sa riadia pravidlom: 10 vecí, ktoré majú cestovať. Na jednej strane je to praktické a pohodlné, ale na druhej strane to nie je príliš dobré. Po prvé, počasie na ceste nemusí byť také isté, ako sa turista spoliehal. Po druhé, je nepravdepodobné, že by takéto množstvo vyhovovalo všetkým základným požiadavkám.

Ako zabaliť do kufra

Všetko záleží na tom, aký druh dopravy turista podniká. Napríklad pred zabalením do lietadla sa musíte riadiť nasledujúcimi pravidlami:

  • je lepšie umiestniť objemné veci a topánky na spodok tašky,
  • ponožky a pančucháče je potrebné stočiť,
  • neberú veľa kozmetiky (v hoteloch sú produkty starostlivosti poskytované zadarmo),
  • netreba si vziať veľa oblečenia (vždy si ich môžete vziať na dovolenku).

Je lepšie brať so sebou veľké kufre a tašky. Ak vážia viac, ako je stanovená norma, musíte za ich prepravu zaplatiť príplatok. Náklady na takúto službu závisia od letového plánu.

Balenie tekutín, ktoré sa prepravujú v letúne, musí byť opatrné. Každá letecká spoločnosť má určité pravidlá. Kvapalina sa môže prepravovať najviac 1 liter na cestujúceho. Je potrebné poznamenať, že tento 1 liter by mal pozostávať z fliaš s objemom najviac 100 ml. To, čo je klasifikované ako kvapaliny, nájdete na webovej stránke vybraného dopravcu.

Správna obuv na cestách - dôležitá vec. Neprijímajte ju veľa. Stačia dva páry. Napríklad sandále alebo bridlice, tenisky / tenisky / topánky. Je potrebné mať na pamäti, že obuv by mala byť pohodlná a praktická. Je nepravdepodobné, že sa vám niekto bude páčiť, ak bude počas cesty trieť. Nie je to kritické, ale nepríjemné. Všetky topánky musia byť položené na spodok kufra. Stojí za zváženie, že niektoré modely môžu byť potrebné okamžite po príchode na dovolenku. Je lepšie umiestniť také topánky na všetko.

Pokračujeme v balení vecí do kufra. Mnoho turistov používa vákuové vaky. Nie sú vždy vhodné na prepravu oblečenia a iného príslušenstva. Na ceste nemusí byť železo po ruke, aby bolo všetko v poriadku. Po evakuácii vzduchu majú balíčky nepravidelný tvar. Toto je ďalšia nevýhoda, ktorá neumožňuje racionálne distribuovať všetko vo vnútri kufra.

Je lepšie dodržiavať pravidlá uvedené v balíku - celý priestor by mal byť pevne vyplnený. Tričká, tenké svetre, blúzky, tričká a blúzky by mali byť zložené do obálky a vložené do zväzku (na seba). Je lepšie ich nezhrnúť - zaberú viac miesta. Oblečenie, ktoré je pokrčené jednoduchým dotykom, musí byť zabalené špeciálnym papierom.

Oblek musí byť zložený cez veci, ktoré ležia na spodnej časti vaku. Spočiatku skladané nohavice. Bunda je skrútená a zložená na polovicu. Je zabalený v kufri na dĺžku. Košele by sa pred skladaním mali upevňovať. Takže sa budú menej krčiť. Obojky by sa mali zdvíhať.

Prázdne sedadlá v kufri je možné zaplniť bielizňou. Uteráky, pyžamy a iné podobné veci sa najlepšie ukladajú do samostatného balenia. Nebudú sa teda zamieňať s vrchným oblečením. Ponožky môžu byť položené na okraje kufra alebo do obuvi.

Je lepšie zabaliť predmety osobnej hygieny do bočných vreciek. Mali by byť v malých fľašiach, aby sa váha neznížila. Celú fľašu však počas cesty nemožno použiť.

Mnoho turistov si berie so sebou vybavenie: notebooky, netbooky, tablety a ďalšie. Je lepšie nedávať také veci do kufra. Sťahovatelia nebudú mať na batožinu pozor. Počas cestovania existuje možnosť poškodenia. Je lepšie zabaliť zariadenie osobitne do príručnej batožiny alebo do špeciálnych obalov.

Skúsení turisti už spravidla vyvinuli vlastnú schému zabalenia vecí do kufra. Ale pre začiatočníkov vám tento článok pomôže zistiť, čo potrebujete na výlet a bez ktorého môžete urobiť.

Zľavy a užitočné odkazy pre cestujúcich

Pin
Send
Share
Send
Send