Užitočné tipy

Spôsoby, ako si vybrať dobrého nájomcu

Pin
Send
Share
Send
Send


Najprv sa musíte rozhodnúť, čo chcete od nájomníka vášho bytu. To je dôležité, pretože iba jeden nespoľahlivý nájomca môže spôsobiť poškodenie bytu, porovnateľné s výškou dvojmesačného nájmu. Napríklad ľudia robili dobré opravy v byte, kupovali čalúnený alebo kožený nábytok bielej farby, ľahký koberec na podlahe a po tom všetkom sa tam usadil tím staviteľov. Nemali by ste, samozrejme, očakávať dobrý výsledok, hoci ľudia sú iní. Inteligentní a uprataní ľudia môžu skončiť ako zriedkaví chalani a obyčajný nakladač môže byť principiálnym pedantom. Hlavné body v nájomnom bývaní sú však tieto:

- s bytom by sa malo zaobchádzať opatrne, jeho stav by sa nemal zhoršovať rýchlo, pretože v ňom bývajú nájomníci,
- Platba za nájomné by sa mala uskutočniť včas a v plnej výške.

Na základe uvedeného by hlavnou morálnou kvalitou nájomcov mala byť spoľahlivosť. Okrem toho by mali s vaším bytom zaobchádzať ako s jeho vlastným.

Neodporúča sa usadiť v byte

Aby ste ušetrili svoj obytný priestor, nikdy neprenajímajte byt takýmto nájomcom:

- fajčiari, pretože môžu fajčiť priamo v byte alebo na záchode a následne si nikto nebude chcieť fajčiť byt,
- ľudia s domácimi miláčikmi, napríklad mačky, psy, škrečky, ryby, králiky a iné,
- pre rodiny s malými deťmi (do 7 rokov), pretože deti radi odtrhávajú tapety, maľujú na stenách alebo nábytku, niečo rozbijú a niečo rozbijú,
- staviteľom a pracovníkom na trhu,
- spoločnosť dievčat, po nich niekedy ostáva ešte väčšia neporiadok ako po spoločnosti mladých ľudí.

Ako rozlíšiť slušných nájomcov

Rozlišovanie slušných nájomcov je celkom jednoduché. Pri skúmaní vášho bytu sa musíte len pozrieť na správanie a zvyky ľudí. Ľudia, ktorí počas inšpekcie robia smiešne poznámky, jedovaté pripomienky alebo smiešne žiadosti, by mali okamžite odmietnuť. Je tiež potrebné pozrieť sa na niektoré zvyky a vlastnosti, ktoré kontrolujú bývanie, konkrétne:

- ako pokojne zamestnávateľ odpovedá na vaše otázky,
- ako pravdivo odpovedá, tj odchádza od vašich otázok,
- či je nájomcovi poskytnuté, ako je oblečený a čo prišiel na prehliadku bytu,
- či je zamestnávateľ arogantný a nie je ochotný oboznámiť sa, to znamená, či bude vo vašich vzťahoch s ním dodržané podriadenie.

Po absolvovaní všetkých týchto testov môže dôstojný nájomca bezpečne prenajať byt na dlhé trate.

Portrét ideálneho nájomníka bytu

Predovšetkým je žiaduce, aby bol nájomca zodpovedný, presný v platbe, presný pri bývaní v byte a vo vlastníctve prenajímateľa.

Pre prenajímateľa bude veľmi dobré, ak susedia vôbec nevedia o nájomcovi vôbec, v ideálnom prípade, ak si ho nevšimnú, hoci je to sotva možné :)

Ak nájomca neurobí „povodne“, nerobte hluk, najmä v noci a neberte nikoho na návštevu.

V poradí vecí, keď nájomca neodhadzuje byt a nekazí nábytok a domáce spotrebiče, ktoré sa prenajímajú na rovnakej úrovni ako priestory.

Včasné platené nájomné za prenájom bytu je hlavným ukazovateľom spoľahlivosti a pozitívneho portrétu nájomcu.

Kde hľadať dokonalého nájomcu

Podľa praxe sú najčastejšie ideálnymi nájomcami páry alebo rodiny s deťmi. Zvyčajne sú nastavené na dlhodobý vzťah, a preto. byty na dlhodobý prenájom.

Druhou kategóriou žiadateľov o spoľahlivých nájomcov sú administratívni pracovníci so stabilným zárobkom, ktorí prišli študovať do Chabarovska a potom zostali pracovať.

Nájomníci z „rizikovej skupiny“

Medzi týchto nájomcov patrí návšteva občanov z republík bývalého SNŠ, ktorí sa uchádzajú o prácu bez kvalifikácie. Alebo chlapci z Číny, ktorí majú radi preplnený životný štýl.

Okrem toho môžu nastať problémy, keď jedného dňa nenájdete ani jedného alebo dvoch nájomníkov, ale päť alebo dokonca desať nájomníkov, o ktorých sa pri prenájme bytu nehovorilo.

Tento názor však nie je jednoznačný, som si istý, že medzi tento typ nájomcov sú aj dobrí a zodpovední ľudia, ktorých stretnutie je len otázkou náhody.

Vždy uzavrieť zmluvu o prenájme bytu

Nájom musí obsahovať inventár nehnuteľnosti v byte určenom na prenájom.

Nezabudnite na uplatnenie aktu o prevode a prijímaní potvrdení o peniazoch. Aj keď si prenajímate byt prostredníctvom realitnej kancelárie, nebuďte príliš leniví na to, aby ste si prečítali zmluvu a pridali potrebné body podľa vášho názoru.

Každý byt určený na prenájom má svoje vlastné nuansy a agent môže vziať do úvahy nie všetko.

Ak platíte dane z prenájmu bytu, nebude zbytočné zaistiť nájomnú zmluvu s notárom a potom, v prípade nezhody s nájomcom, budete chránení.

Použite skúsenejších sprostredkovateľov

Ak práve začínate prenajímať byt, nebude zbytočné zveriť vyhľadávanie nájomcov a rokovania s nimi realitnej kancelárii.

Agenti majú predvolene viac skúseností, už zavedené znaky určujú nájomníkov vo svedomí, alebo je pravdepodobnejšie, že tak urobia ako ten, ktorý začal prenajímať byt prvýkrát.

Druhým plusom je spracovanie návalu hovorov a pohľadov na byt, ktoré sa často nie vždy ukážu ako produktívne.

Vo fáze výziev na prenájom bytu bude veľa ľudí, ktorí chcú vyjednávať, a jednoducho si urobia čas.

A potenciálni nájomníci, ktorí sa zdajú skutoční, si možno jednoducho nebudú chcieť prenajať byt, a stratili ste tak čas na cestách a čakali ste.

Na druhej strane, ak odmietnete ľuďom, ktorí chcú prenajať byt bez dôvodu, je tu možnosť, že prídete o svojho „vlastného“ nájomcu.

Poloha komunikácie

Pri komunikácii s potenciálnym nájomcom musíte byť priateľskí, ale nie presahujúci hranice. Mala by byť prítomná aj určitá formalita. Potrebujete to, aby ste pri prenajímaní bytu zaviedli jasné pravidlá.

Napríklad zistite, koľkokrát mesačne a kedy budete platiť za návštevu bytu. Spravidla sa tak deje s predbežným volaním a vždy v prítomnosti nájomcu.

Nevýhody úzkej „priateľskej“ komunikácie s nájomcom sa môžu zmeniť na žiadosti o odloženie poplatkov a môžu mať za následok chronické nedoplatky za prenájom bytu.

Vy ako prenajímateľ to nepotrebujete, nemusíte sa však správať príliš oficiálne - extrémy tu nefungujú :)

Dnes sme urobili portrét ideálneho nájomcu a vaši nájomníci ho už dlho zložili. Len si robím srandu :) Ako sa môže zdať, na prvý pohľad je prenájom bytu akýmsi neporiadkom, ale vidíte, koľko výhod nevidíte? Potom vám pomôže článok „Výhody prenájmu bytu“.

To je dnes všetko. Do komentárov napíšte svoj názor, uveďte tipy, pretože vaša skúsenosť môže skutočne pomôcť pri výbere dobrého nájomcu :)

Známky a príbuzní

Ak si prenajímate byt po prvý raz, táto možnosť sa môže zdať ideálna. Je ľahšie dospieť k dohode so známymi, určite vás nebudú klamať, so zmluvou sa nemôžete obťažovať.

V praxi existujú ťažkosti. Platbu môžete odložiť na príbuzného alebo priateľa na mesiace. Jedného dňa budete počuť toto: „Sme príbuzní / spolu sme prešli vojnou / pracujeme. Môžete odpustiť časť dlhu? “ Ak nechcete ísť na stretnutie, nájomníci budú urazení a obviňujú vás z chamtivosti. Prenájom sa hádal s tisíckami príbuzných a priateľov po celej krajine, preto si pred prenajímaním bytu kamarátom dôkladne premyslite.

Manželské páry s deťmi

Majitelia sa často obávajú, že deti budú vydávať hluk, pokaziť steny a zlomiť všetko okolo. Ale nie všetky deti to robia a primeraní rodičia vždy zaplatia za zvyšok. Deti nie sú prekážkou prenájmu, ale skôr zárukou stability. Nie je pravdepodobné, že by sa nájomníci s deťmi náhle vysťahovali alebo sa opili. Pár s deťmi je geograficky viazaný na konkrétnu oblasť: materské školy, kliniky a školy.

Preto sa nepozerajte na prítomnosť detí, ale na ich rodičov. Ak máte kopeckú figúrku alebo notu s tromi rubľmi, ideálnym nájomcom sú rodiny s deťmi. Bezdetný pár je ľahšie odstrániť odnushku.

Len pár

Mnoho majiteľov sa obáva, že takýto vzťah sa môže náhle skončiť a pár bude rozptýlený. Stáva sa to. Stáva sa tiež, že vzťah sa upevňuje a nájomníci žijú v byte desaťročia, dokonca aj po svadbe.

Preto neodmietajte pár, ak nie sú oficiálne ženatí. Manželstvo nič nezaručuje - túto skutočnosť potvrdzujú aj štatistiky o rozvode. Na zmiernenie obáv uveďte minimálnu lehotu uvedenú v zmluve.

Pracovný singel

Stabilný príjem je skvelý. Hmotný stav však nie je zárukou stability a slušnosti. Človek sa môže pred odchodom presťahovať do iného mesta, rozbiť nábytok alebo v noci vydávať hluk.

Mýtus je obľúbený, že ženy sú presnejšie ako muži. CIAN je plný reklám „iba pre slobodné dievčatá“. Majitelia sú si istí, že muž fyzicky nevidí prach, kde žena vidí odpadky. V skutočnosti to sú len rodové predsudky - pohlavie človeka neurčuje jeho čistotu a presnosť.

cudzinci

Majitelia sa vyhýbajú transakciám a cudzincom, pretože sa nechcú obťažovať registráciou bývania. Tento postup je v skutočnosti jednoduchý: v závislosti od postavenia cudzinca ho môžete ľahko zaregistrovať na pošte alebo v Migračnom centre. Od vás - pas, dokumenty do bytu, vyplnená žiadosť a pár hodín osobného času.

Nájomníci so zvieratami

Zvieratá sú riešiteľným problémom, ak je majiteľ ochotný zaplatiť za škody, ktoré spôsobia. Možné poškodenie je možné minimalizovať - ​​napríklad na pazúry používajte špeciálne dýzy proti poškriabaniu. Zápach zvierat zvyknutých na toaletu ľahko zmizne. Malé zvieratá v klietke alebo akváriu nie sú pre byt vôbec nebezpečné.

Skúsení nájomníci so zvieratami môžu zobraziť odporúčacie listy od domácich majiteľov. Ak neexistujú žiadne, môžete požiadať o kontakty sami.

Pred rozprávaním o peniazoch sa opýtajte nájomcov krátko na prácu, plány na prenájom, rodinný stav.

Otázky pomôžu zistiť dôležité podrobnosti. Napríklad, nájomca sa môže ukázať ako lektor saxofonista, ktorý prijíma klientov doma. Alebo námorník na veľké vzdialenosti, ktorý bloguje na Instagrame.

Ak po prehliadke pochopíte, že máte pred sebou primeranú elegantnú a spoľahlivú osobu - neváhajte skontrolovať dokumenty a informácie, ktoré potenciálny nájomca poskytol. Venujte pozornosť každej maličkosti. Ak nájdete podvod, je lepšie odmietnuť. Ak vám všetko vyhovuje, ale niektoré malé veci vás zmiasť - dohodnite sa na skúšobnej dobe. Napríklad uzavrieť dohodu na tri mesiace.

V ideálnom prípade, ak ste vy a nájomca v rovnakej kultúrnej oblasti. Takže bude ľahšie pochopiť, čo od seba očakávať. Ak ste v prítomnosti nájomcov nepríjemní, prenajmite si byt ľuďom, ktorým sa prebudí sympatie.

Hlavná vec, ktorú majitelia chcú od nájomcov, je včasná platba a úcta k bytu. Zvyšok je zvláštny.

Nepozerajte sa na sociálne postavenie človeka, ale na jeho osobnosť: správanie, správanie, príjem. Ak odfiltrujete ľudí z formálnych dôvodov, ako je fajčenie alebo rodinný stav, riskujete, že prídete o veľkého nájomcu, ktorý si nájomný byt prenajme na mnoho rokov, zaplatí včas a nikdy nespôsobí problémy. Nebojte sa prenajať byt rodine s tromi deťmi a dvoma psami, ak sú nájomcami primeraní ľudia, ktorí sú ochotní zaplatiť za akékoľvek škody.

Je dôležité, aby boli nájomníci sociálne pripravení: rešpektovať seba a ľudí okolo nich, udržiavať čistotu a pokojne nadviazať kontakt. Spravidla ide o správanie ľudí, ktorí už dlho žijú oddelene od svojich rodičov.

Pamätajte, že všetky problémy je možné vyriešiť pomocou záložného práva a kompetentnej písomnej zmluvy.

Pin
Send
Share
Send
Send