Užitočné tipy

Žiadosť o rozvod v roku 2019

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 6. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Ak ste obyvateľom Gruzínska a ste pripravení na rozvod, ale neviete, ako to urobiť, postupujte podľa krokov uvedených nižšie a požiadajte o rozvod a začnite proces.

Postup rozvodu

Vážení čitatelia! Naše články hovoria o typických spôsoboch riešenia právnych problémov, ale každý prípad je jedinečný.

Ak chcete vedieť Ako vyriešiť váš konkrétny problém - obráťte sa na formulár online konzultanta vpravo alebo zavolajte na číslo 8 (499) 288-21-40. Je to rýchle a bezplatné!

Po dokončení žiadosti o rozvod je potrebné rozhodnúť sa, kde je najlepšie podať žiadosť. Z tohto článku sa dozviete, aké funkcie a inovácie boli vykonané v roku 2019.

Ak ste na pokraji rozvodu, stojíte pred mnohými rôznymi otázkami. V prvej fáze musíte rozhodnúť, či podáte žiadosť na matriku alebo na súd. Tu je všetko celkom jednoduché. Ak neexistujú deti mladšie ako 18 rokov a spory o rozvod, musíte ísť do matriky. Nezabudnite urobiť vyhlásenie vopred.

Po vypracovaní všetkých dokumentov je čas určiť, ktorý matričný úrad by mal žiadosť obsahovať.

Najlepším riešením by bolo ísť do matriky, kde ste manželstvo zaregistrovali. O vašom páre už sú všetky dokumenty, takže nevzniknú žiadne problémy.

Teraz si predstavte, že jeden alebo obaja manželia sa presťahovali do iného mesta. V takom prípade sa musíte obrátiť na matričný úrad v mieste bydliska.

Lehota na posúdenie vašej prihlášky v matrike je iba 30 dní. Počas tejto doby si môžete zmeniť názor a vyzdvihnúť svoje dokumenty. Ak po 30 dňoch budete tiež odhodlaní, príďte do kancelárie matriky a získajte osvedčenie o rozvode.

Ak bývate v Moskve, pomocou webovej stránky registračného úradu v Moskve vyhľadajte adresu registračného úradu, ktorý potrebujete.

Rozvod na súde

Zoberme si zložitejší prípad, keď rozvodové konanie prejde súdom. Existuje niekoľko prípadov:

  1. Ak máte deti do 18 rokov.
  2. To isté platí pre páry, v ktorých existujú spory o rozdelenie majetku.
  3. Ak sa jeden z manželov vôbec nechce rozviesť.

Hlavnou úlohou súdu bude určovať práva vašich detí. Bude potrebné potvrdiť, s kým dieťa zostane. Budete tiež musieť rozhodnúť o čase návštevy druhého z manželov. Na súde bude možné rozhodnúť o rozdelení majetku.

Súd musí byť uvedený v závislosti od miesta registrácie odporcu (druhého z manželov). Aj keď existuje aj výnimka. Ak máte dieťa alebo máte vážne ochorenie, môžete podať žiadosť v mieste bydliska.

V súčasnosti ste sa rozhodli, čo máte robiť, ale zostáva otázkou, na ktorý súd by sa mal nárok postúpiť?

Ak neexistujú žiadne deti, môžete sa obrátiť na magistrátny súd. Ak sa nezhodnete, pokiaľ ide o výživné na dieťa a kde deti žijú, môžete sa obrátiť na sudcovský súd. V ostatných prípadoch musíte ísť na okresný súd.


Pred prenášaním dokumentov nezabudnite zaplatiť štátny poplatok. V roku 2019 to bude 600 rubľov, ktoré musí žalobca zaplatiť, inak nebude žiadosť prijatá v súdnom registri. Potom môžete osobne podať žiadosť a celý balík dokumentov. Ak nie je možné prísť osobne, pošlite dokumenty doporučenou poštou.

Potom bude potrebné počkať 3 až 4 týždne, než bude naplánované prvé stretnutie. Vy a druhý z manželov budete o ňom informovaní telefonicky a poštou.

Súd si vypočuje dôkazy a argumenty oboch strán a môže im byť poskytnutá aj dodatočná lehota na zmierenie, aby sa rodina nerozpadla.

V našej praxi trvá rozvod cez súd asi 2 mesiace. Potom musí trvať ďalších 30 dní, kým rozhodnutie nadobudne účinnosť. Ak druhá strana proti rozhodnutiu nenamieta, môžete sa obrátiť na matričný úrad, ktorý má osvedčenie o rozvode.

Ak chcete zistiť adresu okresného alebo svetového súdu, určte jurisdikciu úradnou službou.

Otázky a odpovede

tatiana
S manželom sme spolu nežili 3 roky. Bývam v Petrohrade a je v Moskve. Rozhodol som sa podať žiadosť, ale môj manžel hovorí, že nemá čas a neprišie. Povedzte mi, kde mám podať žiadosť.

marina
Chceme sa rozviesť, existuje 7-ročná dcéra. Obaja žijú v Tyumen, ale sú zaregistrovaní v Saratove. Nemám túžbu ísť do Saratova, čo môžeš poradiť?

Svetlana
S manželom sme spolu spolu nežili 5 rokov. Máme dcéru z manželstva, má 3 roky. Chcel som podať žiadosť o rozvod, ale neviem kam. Neviem ani adresu bydliska môjho manžela. Povedzte mi, prosím, čo mám robiť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Zistite to ako vyriešiť problém - zavolajte hneď teraz: 8 (499) 288-21-40 Je to rýchle a bezplatné!

86 komentárov

Nechcem sa rozviesť so svojou ženou a ona to nechce. Nechcem s ňou žiť. Čo robiť

nežijú a nerozvedú sa, ak chcú obaja manželstvo udržať

Ahoj, nežil som s manželom šesť rokov, rozhodol som sa podať žiadosť o rozvod. Otázka znie, že ani neviem, kde je teraz, kde žije a čo s ním! Ako môžem vyriešiť tento problém bez neho?

Podajte žalobu na poslednom známom mieste bydliska alebo v mieste registrácie

ahoj Chceme sa rozviesť s manželom. K dispozícii sú 2 maloleté deti. Manžel je občanom inej krajiny. V Ruskej federácii nemá úradnú prácu. V manželstve kúpili pozemok vydaný pre svojho manžela a na jeho náklady postavili dom. Môžem sa kvalifikovať na rozdelenie majetku?

Ak bolo manželstvo zaregistrované alebo legalizované v Rusku, potom áno, môžete mať nárok na polovicu.

ahoj Chcem sa rozviesť so svojím manželom. Žijeme 21 rokov. Existujú dve deti vo veku 20 a 12 rokov. Pravdepodobne sa môj manžel nebude chcieť rozviesť, ale nemôžem s ním ďalej žiť. Ide o to, že je alkoholik. Poraďte mi, kde začať rozvodový proces ? Nemôžem ísť na miesto, kde sme sa nahlásili. Presťahovali sme sa z Kazachstanu do Kaliningradu na dva roky.

Predpokladajme, že vy a váš manžel máte ruské občianstvo, potom sa rozvod uskutoční podľa pravidiel Ruskej federácie. Píšete, že ide o maloleté dieťa - v takom prípade bude potrebné obrátiť sa na svetový súd v mieste bydliska alebo registrácie odporcu (tj vášho manžela / manželky). Urobte vyhlásenie o nároku (môžete si ho stiahnuť z našej webovej stránky), napísať, že rodinný život s touto osobou nie je možný, tiež požiadajte o zanechanie dieťaťa s vami. Aj v tom istom vyhlásení o nároku môžete požiadať o zavedenie postupu komunikácie s dieťaťom (ktoré má 12 rokov) a požadovať výživné na dieťa vo výške 25 percent všetkých príjmov manžela.

ahoj Chcem požiadať o rozvod s manželom. Existuje dcéra 10 rokov. Manžel a dcéra 1/2 bytu. Môžem zostať žiť po rozvode v tomto byte, ak je polovica zarámovaná pre moju maloletú dcéru?

Ak ťa manžel žaluje, môže ti to napísať. Po rozvode sa rozhodne, kto bude s dieťaťom zostať a kto bude jeho zástupcom. S najväčšou pravdepodobnosťou to budete vy, ako matka. Na tomto základe bude možné podať žiadosť o registráciu vás v byte na základe toho, že vaša dcéra vlastní 1 2. A vy ako jej zástupca konáte v záujme svojej dcéry.

Chcem podať rozvod pre tri deti, kam ísť

Na súd s vyhlásením o nároku

Chcem sa rozviesť s manželom, máme malé dieťa, ale nedáva mi rozvod, čo môžem robiť a dôvodom rozvodu je, že veľa pije

Pre rozvod použite súdny proces.

ahoj Chcem sa rozviesť s manželom.
Ženatý / vydatá 1 rok. Manžel proti rozvodu. Nemáme žiadne deti spoločné, žiadny majetok.
Prenajímame byt.
Mám 4-ročné dieťa, nie od manžela.
Som z Lobny, je z Volgogradu.
Registrované v registri Lobnensky.
Mám právo podať žiadosť o rozvod v mieste bydliska a aké doklady sú potrebné na tento účel?

Ak je manžel proti, potom sa rozvod môže dať iba vám spravodlivosťou mieru. Ak neexistujú žiadne spoločné deti, musíte sa obrátiť na magistrátny súd v mieste registrácie odporcu (tj vášho manžela).

Ako sa má rozvod s tromi deťmi, koľko percent výživného je splatné, ak najmladšie nemá 3 roky. Existuje vojenská hypotéka, deti sú registrované v jeho byte a ako zdieľať majetok.

Pre tri deti položil výživné 50 percent príjmu. Môžete tiež požiadať o výživné na výživu manžela / manželky, pretože máte dieťa do 3 rokov. Problematika hypotekárnej sekcie je komplikovanejšia, musíte si pozrieť dokumenty, kontaktovať banku. Ak je byt v rovnakom pomere, súd môže uložiť povinnosť zaplatiť dlh spoločne.

Nežil som s manželom päť rokov, neexistuje spoločné bývanie a deti, dnes som prišiel do registra na rozvod do matriky, kde boli zaregistrované, odmietli ma. Povedali, že by sa mali stretnúť, súhlasil s rozvodom, ale nechcel ísť. Ako môžem byť kontaktovaný?

Pokúste sa presvedčiť svojho manžela, vysvetlite mu, že to nebude trvať dlhšie ako 30 minút. Všetky dokumenty môžete odoslať online. Ak nemôžete presvedčiť, musíte sa obrátiť na sudcovský súd.

Dobré popoludnie Chcem sa rozviesť s manželom, je 6 mesiacov. dieťa. Kde podať žiadosť? A bude môcť otec žalovať dieťa, ak podľa mňa existuje pôžička, keď je dieťa registrované v mojom byte, kde bývame. Preto nepracujem v oblasti starostlivosti o deti. Manžel v meste nemá vlastné bývanie, ale je tu práca.

Obráťte sa na magistrátny súd v mieste vášho bydliska alebo registrácie. Dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou zostane na vás, kredit nie je kritický. Okrem toho máte bývanie, čo je veľmi vážny argument vo váš prospech. V nárokoch môžete uviesť aj to, že chcete dostávať výživné pre deti. Okrem toho, keďže dieťa ešte nemá 3 roky, je možné požadovať výživné pre matku.

Chcem sa rozviesť, je tu 8-ročné dieťa a majetok, manžel má 1/4 izby v internáte, ako sa všetko bude diať

Ak je to majetok, ktorý ste získali počas manželstva, rozdelí sa na polovicu. Pre presnejšiu odpoveď musíte študovať svoje dokumenty

Chceme sa rozviesť. Deti od 18 do 19 rokov. Manželstvo bolo uzavreté v SNŠ. Povolenie na pobyt v Moskovskej oblasti, žijeme v Moskve. Môžem ísť do matriky v mieste skutočného bydliska, a nie v mieste registrácie?

V ktorej krajine bolo manželstvo uzavreté. Ak ste boli podpísaní v Rusku, môžete sa rozviesť v ktorejkoľvek matrike.

registrovaný u môjho manžela v Moskve, žijeme v Tyumen bez registrácie, môžem požiadať o rozdelenie majetku v Tyumen?

Áno, je možné podať žalobu v mieste bydliska odporcu, čo je uvedené v článku 28 Občianskeho súdneho poriadku Ruskej federácie.

Dobrý deň, chcem sa s manželom rozviesť a požiadať o výživné, ale nepracuje oficiálne a vôbec nie je známe, kde je, ako potom bude od neho požadované výživné?

Toto sa bude týkať súdnych exekútorov, zaoberajú sa hľadaním dlžníkov a vymáhaním peňazí.

Dobré popoludnie Chcem sa jednostranne rozviesť so svojím manželom. Žiadne deti, majetkové spory. Povedzte mi, prosím, na ktorý súd sa mám obrátiť, ak je môj manžel registrovaný v regióne Smolensk a som v meste Smolensk? Môžem podať žiadosť o rozvod na Svetovom súdnom dvore v mieste registrácie? Ďakujem

V mieste registrácie nemôžete, pretože nemáte žiadne deti. Preto sa budete musieť obrátiť na súd v mieste registrácie odporcu.

Dobré popoludnie, chcem sa rozviesť so svojím manželom, máme 4 deti, 3 maloleté a jedno 16 rokov. Ale nemám vlastné bývanie. Nechám deti. A môžem počítať s polovicou peňazí, ktoré som dostal z manželstva? A aký druh podpory dieťaťa mám pre deti?

Áno, môžete počítať s polovicou majetku, ktorý bol zakúpený v manželstve. S najväčšou pravdepodobnosťou vám zostanú deti. Môžete sa tiež spoľahnúť na podporu dieťaťa vo výške 50 percent jeho príjmu.

Chceme sa rozviesť s manželom, má dieťa 3 roky a spoločnú hypotéku. manželovi nevadí zaplatiť hypotéku na výživné a opustiť byt, je možné, že máme dohodu o majetkových pomeroch a zatiaľ sme nedostali majetok.

Musíte rokovať s bankou a prepočítať. Ak byt zostáva pre vás, potom bude musieť byť pôžička vyplatená jeden po druhom

Ak neexistuje spojenie s manželom, s ktorým sme nežili tri roky, je povinné predložiť súdu potvrdenie o jeho plate?

Nie, sudca môže nezávisle požadovať tieto informácie.

Dobrý deň, chcem sa rozviesť s manželom. Máme dieťa pol roka. Povedzte mi, koľko výživného na dieťa mám právo v žiadosti uviesť. Na čom táto suma závisí?

Ak ide o jediné dieťa, potom požiadajte o 25% všetkých príjmov manžela. Keďže dieťa ešte nemá tri roky, stále môžete požiadať o výživné pre matku dieťaťa. Ich veľkosť určí súd, zvyčajne záleží na životných nákladoch u vášho subjektu

Kde by som mal požiadať o rozvod, ak sme manžel a manželka zaregistrovaní v rôznych mestách Krasnojarského územia a žijeme v Krasnojarsku, máme maloleté dieťa. Žiadne väčšie spoločné vlastníctvo. Nie je možné dohodnúť sa na výživnom, ale so všetkým, čo sa týka rozvodu, jednoducho nekomunikujeme.

Podajte žalobu na súde v mieste registrácie alebo bydliska.

Chcem sa rozviesť, môj manžel nie je proti rozvodu. Nemáme čo zdieľať, ale my (ja) máme 2 maloleté deti. Deti, ktoré sa nenarodili v spoločnom manželstve. Povedz mi, kam mám ísť.

Ak nejde o bežné deti, môžete sa rozviesť cez matričný úrad.

Chcem sa rozviesť, ale máme 3-mesačné dieťa a žijeme v Soči a registrácia bola v Dagestane. A čo keď manžel chce dieťa vyzdvihnúť?

Kontaktujte súd v mieste registrácie. Vo väčšine prípadov sú deti ponechané so svojou matkou, ak nie sú proti. S najväčšou pravdepodobnosťou sa to stane vám. Uplatnite nárok na výživné na dieťa. Keďže ešte nemá tri roky, stále môžete požiadať o výživné pre svojho bývalého manžela / manželku, teda pre vás osobne. S týmito peniazmi môžete vy a vaše dieťa žiť.

Žiadam o rozvod, existuje 1,4-ročná dcéra. Presťahoval som sa k svojim rodičom. Musím hľadať iné bývanie a nájsť si prácu, aby som udržal svoje dieťa?

Odporúča sa nájsť si prácu a bývanie. Ak máte možnosť žiť so svojimi rodičmi a nevadí im, potom je hlavnou vecou nájsť si prácu. Ale aj keď to nenájdete, bude s vami dieťa pravdepodobne zostať. Súd uloží manželovi povinnosť platiť výživné. Okrem toho, zatiaľ čo dieťa nemá 3 roky, stále môžete požiadať o výživné osobne. Rodinný zákon vám dáva toto právo ako bývalý manželský partner, ktorý vychováva spoločné dieťa.

Dobré popoludnie, môj manžel a ja sa chceme rozvediť po vzájomnej dohode. V byte je dieťa vo veku 6 rokov, pričom všetci sú registrovaní u svojej matky. Kam v Tyumen.

V mieste registrácie je potrebné sa odvolať na magistrátny súd.

ahoj Môžem sa jednostranne rozviesť cez matričnú kanceláriu, ak nežijeme so svojím manželom / manželkou a neviem, kde je a nemám možnosť sa s ňou skontaktovať? Neexistujú žiadne spoločné deti a majetok.

Nefunguje to, prostredníctvom registračného úradu chovali iba vtedy, ak s tým súhlasia obaja. Vo vašom prípade musíte ísť na súd. Ak však dokážete, že manžel / manželka chýba, môžete podať rozvod prostredníctvom matriky.

Povedzte mi, ako sa rozviesť, ak bolo manželstvo na Ukrajine, teraz sme občanmi Ruskej federácie s manželom, neexistujú žiadne spoločné deti a majetok.

Rozvod sa uskutoční v krajine, v ktorej sú manželia občanmi. Kontaktujte kanceláriu v Rusku.

Chcem sa rozviesť s manželom. Dieťa má 2 roky. Byt bol zakúpený na hypotéku pred uzavretím manželstva. Manžel a dieťa sú zaregistrované, nie. Môžem si uplatniť nárok na nadobudnutý majetok? Kde podať žiadosť?

Ak máte spoločné vlastníctvo, máte nárok na polovicu. Choďte na súd

ideme požiadať o rozvod, prenajímame si byt so svojím manželom, kopal ma z domu, nedovolil mi vstúpiť do bytu, neviem, čo mám robiť.

Počkajte na dátum pojednávania a rozvedte sa. Nemôžem vám povedať nič o bývaní, s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť hľadať nový byt pre vás

Ak je v byte zaregistrovaný jeden z manželov, ale zároveň nie je jeho vlastníkom, môže mu byť majiteľ bytu schopný napísať ho (bez jeho vedomia)?

Aby ste vyriešili problém s vysťahovaním, musíte sa obrátiť na sudcovský súd. Bez vedomia druhého z manželov to nebude fungovať

Dobrý deň, povedzte mi, či sa miesto registrácie a registrácia manželstva nezhodujú s miestom, kde je potrebné podať žiadosť o rozvod.

Ak sa rozvediete na súde, vyhľadajte v mieste registrácie miesto. Ak prostredníctvom matriky - potom je lepšie kontaktovať matričný úrad, v ktorom bolo manželstvo zaregistrované.

Ahoj, chcem sa rozviesť s mojou ženou, nemáme nič spoločné, nie, žiadne deti, žiadny byt, žiadne auto, sme registrovaní v inom meste, keď žijeme v Moskve, môžem sa tu prihlásiť

Áno, môžete sa obrátiť na ktorúkoľvek registračnú kanceláriu.

Dobrý deň, chcem podať žiadosť o rozvod. Nie sú tam žiadne spoločné deti ani spoločné vlastníctvo. Kde môžem podať žiadosť? Ďakujem.

Elena, ak druhý manžel nie je proti rozvodu, môžete sa obrátiť na matričný úrad. Ak je proti - iba prostredníctvom súdu.

ahoj prosím, povedz mi, kam mám požiadať o rozvod? 2 maloleté deti

Ilona, ​​podajte žalobu na magistrátny súd v mieste vášho bydliska.

Dobré popoludnie Хотим развестись есть сын 3года но у меня жена сирота была (не кого нет) квартиру ее продали в 2007 делить не чего живем у моих родителей. Как это будет выглядеть? Хотелось сына оставить

Алексей, решение в данном случае будет принимать суд. Если супруга сможет найти жилье (съемное или еще какое-либо) и работу, то ребенка оставят с ней. Если не сможет, тогда суд будет внимательно изучать все обстоятельства, чтобы решить, с кем оставить ребенка.

ak chcem podať žiadosť o rozvod, kde sa musím uchádzať o štúdium, existuje 18-ročné dieťa, ktoré má študovať na univerzite

Svetlana, ak váš manžel nie je proti rozvodu, nemáte žiadne iné maloleté deti a nebudete zdieľať majetok a pôžičky - potom sa môžete obrátiť na matričnú kanceláriu. Ak je druhý z manželov proti rozvodu alebo existujú spory týkajúce sa rozdelenia majetku a pôžičiek - potom iba prostredníctvom súdu.

Môžem požiadať o rozvod poštou?

Alla, môžete ju poslať poštou. Stačí poslať doporučenou poštou s jednoduchým oznámením.

Ak ako manžel, tak manželka cestujeme do rôznych miest a manželstvo sme mali v tom meste, kde nie sme registrovaní, ako by sme mali byť v rozvode, ak sa na tom obe strany dohodneme?

Sergej, môžete sa obrátiť na magistrátny súd v mieste registrácie alebo bydliska.

Vitajte! povedz mi, kam sa obrátiť, aby som sa rozviedol, máme spoločné dieťa do jedného roka

Musíte sa obrátiť na magistrátny súd v mieste registrácie alebo bydliska

Manželstvo môžete ukončiť na matrike. Neexistujú žiadne spory, nedochádza k rozdeleniu majetku, ale existuje dieťa vo veku 3 rokov.

Je nemožné, v článku 21 Zákonníka o rodine Ruskej federácie sa uvádza, že manželstvo je zrušené súdom za prítomnosti bežných maloletých detí. Toto je iba vaša situácia. Prostredníctvom matriky možno ukončiť pracovný pomer, iba ak je manžel vyhlásený za právne nespôsobilého, nezvestného alebo ak je vo väzení viac ako tri roky.

Chcem sa rozviesť so svojou ženou, je tu maloletá dcéra.

Chcem požiadať o rozvod, ale mám dieťa a problémy s bytom, môj manžel a dieťa majú 1/3 podielu. Nenechal nás do bytu, žije tam sám, nechce platiť za byt, ako sa prihlásiť

Podajte rozvodový súd. Predložte aj dokumenty na rozdelenie majetku a dlhov. Súd zanechá dieťa s vami. A budete mať 2 3 akcie v byte pre dve osoby. Teraz môžete tiež kontaktovať políciu s vyhlásením, že vo vašom byte nemôžete byť. Príslušník okresnej polície príde a bude sa rozprávať s manželom.

Dobré popoludnie sa chcem rozviesť so svojou ženou. U mojich rodičov sú registrované 3-ročné dieťa. Byt a 2 autá boli kúpené mojou matkou a vyzdobené pre mňa po svadbe, je možné zabaviť nehnuteľnosť?

Ak matka navrhla nehnuteľnosť ako darček, potom patrí vám.

Pozrite si video: Vymenené životy 11-12 - v utorok 28. 5. 2019 o 22:20 na Doma (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send