Užitočné tipy

Poškodenie mobilného telefónu pre ľudské zdravie

Pin
Send
Share
Send
Send


31. mája 2011 Svetová zdravotnícka organizácia oznámila, že mobilné telefóny by mohli byť príčinou rakoviny a zaradiť ich do rovnakej kategórie ako olovo a výfuk, čo sa nazýva „karcinogénne“. Odborná štúdia, ktorú vykonalo 31 vedcov zo 14 rôznych krajín, zistila dôkazy o náraste počtu určitých foriem rakoviny mozgu (gliómy a neurómy sluchového nervu), ktoré si vyžadujú určitý čas, a vedci sa obávajú, že pokračujúce používanie mobilných telefónov môže viesť k ešte väčšiemu rozšíreniu týchto foriem. rakovinu.

Mobilné telefóny komunikujú pomocou mikrovlnných signálov. Keď držíme zariadenie, prenikajú do nášho tela neviditeľné toky vysokofrekvenčných (vysokofrekvenčných) signálov a okrem pravdepodobnosti rakoviny existuje aj možnosť ovplyvniť kognitívne funkcie pamäte a výskyt zhoršenej orientácie a závratov. V tomto článku vám povieme, aké opatrenia je potrebné urobiť pri používaní mobilného telefónu.

Povaha žiarenia a mýty mobilného žiarenia

V modernom mobilnom telefóne je zabudovaná iná sada komunikačných modulov, z ktorých každý vysiela signál so špecifickou frekvenciou. Pretože ľudský mozog je biochemický systém a signály sú do nervových zakončení prenášané slabými elektrickými impulzmi, akýkoľvek, aj najmenší elektromagnetický efekt má dlhodobé následky, akýsi druh interferencie vašich vlastných elektrických polí so signálom zvonka. Dodnes vo vedeckej komunite prebiehajú intenzívne diskusie o rozsahu problému ožiarenia a doteraz sa v tejto veci nemôžu dospieť k najlepšiemu názoru.

Vplyv vĺn na telo

Strach z elektromagnetických polí je zakorenený v ére, keď smartfóny ešte neexistovali v obvyklom zmysle a mobilné telefóny sa už podobali štvorcovému panelu s obrazovkou, ale prenosnému veľkému klavíru. Škody na zdraví spôsobené takýmito „zariadeniami“ boli skutočne neprimerane väčšie - komunikačné systémy neboli dokonalé a na zabezpečenie prenosu bol potrebný silný prijímač. Hoci sa trh smartfónov rozvíjal až začiatkom 2000 rokov, vedecká obec sa obávala problému šumu pozadia elektromagnetického žiarenia oveľa skôr. Aj keď je v rukách objemný komunikačný bod, nikto ho nepoužíval tak často a v rovnakom trvaní, ako dnes používame naše smartfóny. Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že iba neustále a nadmerné používanie zariadenia, ktoré by malo byť v ideálnom prípade vypnuté v pokoji alebo by malo byť v režime „lietadlo“, poškodzuje zdravie. Dôsledkom je: Aby ste minimalizovali škody spôsobené účinkami žiarenia smartfónov na tele - obmedzte čas používania telefónu. Jedná sa skôr o preventívne opatrenie ako o plnohodnotný boj a najnekrutejší žart s nami hrá nielen množstvo času stráveného s telefónom, ale aj umiestnenie vysielača vzhľadom na vaše telo. Ak trávite viac času telefonickými rozhovormi ako v skutočných, je čas vážne premýšľať o náhlavných súpravách Bluetooth. Málokto si myslí, že nadmerné nadšenie pre virtuálny svet má za následok nielen finančné straty, ale aj zdravotné problémy, najmä pokiaľ ide o moderné elektronické zariadenia.

Spôsoby, ako čeliť žiareniu

Najprv musíte jasne opísať svoje zvyky pri používaní smartfónu. Spolu s tým sa vyberá model správania, pri ktorom je minimalizovaná prítomnosť v radiačnej zóne a minimálna študijná sila. Ako sa máme chrániť? Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel:

  1. Najskôr vyberte model telefónu s najnižšou hodnotou SAR, maximálna hodnota výkonu je uvedená v technických údajoch alebo v sprievodnej dokumentácii. Existujú modely s veľmi vysokou aj extrémne nízkou intenzitou žiarenia.
  2. Snažte sa nedržať smartfón blízko hlavy, ideálne používať slúchadlá alebo náhlavnú súpravu Bluetooth: v tomto prípade je chytrý ďaleko od zmyslov a nemá priamy vplyv. Aj keď máte náhlavnú súpravu, blízkosť emitora k povrchu tela môže negatívne ovplyvniť stav akýchkoľvek vnútorných orgánov. Preto je najlepšie uchovávať smartphone vo vrecku, ale v taške alebo batohu.
  3. Nepokúšajte sa telefón používať počas silnej búrky - ako priťahovač môže slúžiť elektrický signál. Najsilnejší signál prichádza, keď sa účastník spojí s iným účastníkom. Nezabudnite, že pri zle fungujúcej komunikácii vysielač smartfónu automaticky zvyšuje výkon žiariča, takže sa vyhnite „slabým“ oblastiam pokrytia.
  4. Zbavte sa zvyčajného chatovania na svojom mobilnom telefóne na dlhý čas, pretože to nie je len otázka peňazí, ale aj otázka zdravia - pri stálom rozhovore sme vystavení zosilnenému elektromagnetickému signálu.

Ak máte dieťa , obmedzte svoje kontakty so všetkými zariadeniami, ktoré generujú mikrovlnné žiarenie. To všetko je potrebné, pretože telo dieťaťa sa iba učí chrániť sa pred vonkajšími vplyvmi, pretože silné žiarenie potláča imunitný systém dieťaťa a navyše priamo ovplyvňuje vývoj dieťaťa.

Užitočné tipy na prevenciu žiarenia

Aby sa znížil stupeň prijatého žiarenia, je potrebné nielen aktívne pôsobiť proti nemu, ale tiež prehodnotiť váš postoj k používaniu mobilného telefónu všeobecne:

  • Betónové steny a sklo absorbujú žiarenie, ale v miestnosti používajúcej smartphone je „nebezpečnejšie“ - steny rezonujú a tienia výstupný signál.
  • Čím viac komunikačných modulov sa aktivuje na vašom smartfóne (GSM, GPS, 4G atď.), Tým silnejšie bude žiarenie, tým prinesie telefón k uchu, vypne všetky funkcie na pozadí,
  • Najčastejšie je anténa umiestnená v hornej časti zariadenia, keď hovoríte, držte smartfón za spodok,
  • V prípade zlého spojenia sa pokúste telefón nepoužiť, ale v ideálnom prípade ho prepnite do režimu „Lietadlo“. Pri slabej úrovni signálu alebo v oblasti so slabým pokrytím generuje smartfón zvýšené žiarenie a snaží sa nájsť optimálnu komunikačnú linku

Samozrejme existuje veľké množstvo špeciálnych odevov, ktorých ochrana chráni alebo absorbuje účinky mikrovlnného žiarenia. Dodržiavanie tohto prísneho kódexu obliekania je však vždy nepríjemné a prečo môžete minúť peniaze za zbytočné doplnky, ak môžete použiť jednoduché tipy. Zdravie je naša najcennejšia devíza a poškodenie žiarením sa už v hororových príbehoch nespomína - tento problém vážne znepokojuje svetovú vedeckú komunitu.

Ak si toto prečítate, bolo to pre vás zaujímavé, takže sa prihláste na odber nášho kanála na stránkach Yandex.Zen, no, pre prácu, ktorá sa mi páči (palec hore). Ďakujem!

Ak si toto prečítate, bolo to pre vás zaujímavé, takže sa prihláste na odber nášho kanála na stránkach Yandex.Zen, no, pre prácu, ktorá sa mi páči (palec hore). Ďakujem!
Prihláste sa na odber nášho telegramu @mxsmart.

Ak nepotrebujete mobilný telefón, prestaňte ho používať

Nie je pochýb o tom, že mobilné telefóny sú modernými vymoženosťami, ktoré sú z hľadiska komunikácie mimoriadne cenné. Nemusíte ho však používať neustále. Keď sa telefón nepoužíva, môžete ho jednoducho vypnúť. Mobilný telefón nevypúšťa EMF, keď je vypnutý. Ak ju chcete zapnúť, zapnite ju, ak je to možné, v letovom režime.

Udržujte odstup

Ak skutočne potrebujete mobilný telefón, skúste dodržať svoju vzdialenosť. Vo vzdialenosti asi 30 - 40 centimetrov. Pomôže vám to aj pri namáhaní očí. Reproduktorový režim reproduktora znižuje potrebu prenášať telefón k uchu. Môžete tiež použiť káblové slúchadlá alebo slúchadlá, ale uistite sa, že ide o káblové slúchadlá, ktoré sa pripájajú k vášmu telefónu, nie Bluetooth alebo bezdrôtové slúchadlá. Tieto objekty tiež emitujú elektromagnetické frekvencie. V noci neumiestňujte mobilný telefón blízko seba, odstráňte ho. Dajte ho do režimu letu a nechajte ho na druhej strane spálne.

Ako znížiť účinky elektromagnetických polí doma?

Existujú aj iné možnosti, ako zostať v kontakte bez mobilného telefónu. Môžete volať na pevnú alebo telefónnu linku. Nepoužívajte bezdrôtové pripojenie v maximálnej možnej miere. Patria sem pripojenia Wi-Fi na počítačoch a zariadeniach, ktoré používajú bezdrôtové funkcie.

Použite ochranné zariadenie EMF

Tieto zariadenia sú často vo forme puzdier a držiakov pre mobilné telefóny, ktoré môžu blokovať žiarenie. Ak chcete nájsť tieniace zariadenie, ktoré blokuje väčšinu elektromagnetických polí, skontrolujte špecifický absorpčný koeficient (SAR) na označení produktu. Hodnota SAR je indikátor rýchlosti, pri ktorej je energia absorbovaná telom, ktoré je vystavené elektromagnetickým poliam. Môžete si tiež kúpiť radiačnú ochranu, ktorú môžete nosiť okolo krku alebo pripevniť k telefónu.

Hľadajte dobré privítanie

Toto je ďalší dobrý dôvod na používanie vášho mobilného telefónu iba vtedy, keď ho potrebujete. Ak má telefón dobrý príjem, použije na prenos menej energie, čím zníži množstvo vyžarovania, ktoré vydáva.

Pokúste sa pravidelne cestovať do prírody, kde je minimum elektromagnetických polí a len relaxujte.

Článok používa materiály z časopisu Detox News.

Pin
Send
Share
Send
Send