Užitočné tipy

Ako a ako zaobchádzať s ušami psa z múch

Pin
Send
Share
Send
Send


S nástupom jari potešia jemné slnko a zelená tráva nielen ľudia, ale aj domáci miláčikovia, ktorí dostanú príležitosť na oddych a úprimnosť pri cestovaní mimo mesto. Takáto zábava v prírode však môže byť zatienená útokom múch. Súhry múch, ktoré sa niekedy zahryznú do krvi a korodujú pokožku pred formovaním rán, spôsobujú psovi nielen veľké nepohodlie, ale často aj veľmi nebezpečné choroby, ako sú antrax, sepsa, stafylokoková infekcia a tularémia. Preto by každý majiteľ starostlivosti o štvornohého miláčika mal vedieť, čo robiť, keď mu mucha uši zviera.

Ako liečiť psie uši z múch

Človek je schopný chrániť sa pred uhryznutím nepríjemného hmyzu pomocou rôznych liekov. Naopak, zvieratá to nemôžu robiť sami. Ak muchy jedia uši domáceho maznáčika, aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, je potrebné psa chrániť včasnou pomocou. Pomocou nasledujúcich liekov môžete odnášať nepríjemný hmyz.

Liek na muchy pre psov, ktorý je k dispozícii vo forme spreja. Ako účinná látka v nej pôsobí dietyltoluamid, na zvýšenie účinku sa používa mentol a gáfor. Ochranný účinok kompozície sa udržiava 4 až 8 hodín od času aplikácie produktu. Ak je zviera vystavené dažďu alebo sa kúpalo v neďalekom tele, je potrebné opätovné ošetrenie.

Sprej z múch sa aplikuje na uši domáceho maznáčika, čím sa zabráni tomu, aby sa dostal do slizníc očí a úst. Možné vedľajšie účinky sa prejavujú alergickou reakciou, žihľavkou, dermatitídou.

So psom Neocidolom môžete psa liečiť doma. Antiparazitické činidlo pre muchy, svrab roztoče a iný hmyz nasiakavý krvou na báze diazinónu je koncentrovaná emulzia svetlo hnedej farby s vôňou ľahkého svetla.

Spracovanie sa uskutočňuje v pomere 0,05% emulzie raz za 9 až 10 dní. Nepoužívajte zloženie chorých a podvyživených zvierat.

Neostamozan

Liek na boj proti muchám, kliešťom, všiam a iným ektoparazitom u zvierat, ktorých základom je transmix, tetrametrín a plnivá. Aktívne zložky ovplyvňujú centrálny a periférny nervový systém článkonožcov.

Pri použití v odporúčaných dávkach je kompozícia úplne neškodná teplokrvným živočíchom. Liek sa používa v množstve 1 ml produktu na 200 ml vody. Riešenie lieči nielen uši, ale celé telo psa. Jednorazové ošetrenie chráni domáceho zvieraťa pred opakovanou infekciou počas 2 až 3 dní.

Prípravky na ošetrenie psov z múch

Muchy na psovi neopúšťajú rany, ak sú uši zvieraťa ošetrené vodným roztokom Butox. Účinnou látkou insektokaricídneho prípravku je syntetický pyretroidný deltametrín, vďaka ktorému je kompozícia účinná proti muškám, kliešťom, stredným prameňom, plošticam, ploštickám, vodám a iným parazitom. Keď článkonožce vstupujú do tela, táto látka inhibuje aktivitu periférnych nervov, čo vedie k ich paralýze. Pri dodržaní odporúčaných dávok nie je vodná emulzia nebezpečná pre štvornohých miláčikov.

Ak muchy kousajú uši psov, je potrebné ošetriť pokožku a srsť zvieraťa vodným roztokom Butox, ktorý sa pripravuje v pomere 1 ml na 4 litre vody. Plemená psov s dlhými vlasmi sa môžu v takomto roztoku úplne kúpať. V koncentrovanejšej forme sa prostriedok používa na boj proti kliešťom pomocou 1 ml emulzie v 1,3 litra vody.

Pri maximálnej aktivite by mal byť pes liečený roztokom každý týždeň. Postrek zvieraťa sa začína ušami, chvostom a končatinami.

Používanie ľudových prostriedkov

Ak muchy sedia na psovi a uhryznú za svojimi ušami, môžete použiť ľudové lieky, ktoré sú dostupné takmer v každom dome.

 • Uši psa sa odvaria bobkovým listom, na prípravu ktorého sa používa 100 g suroviny na 200 g vriacej vody. Ochladená infúzia sa filtruje a používa na ošetrenie srsti psov, pričom sa zabráni zloženiu v očiach a ústach domáceho maznáčika. Nástroj je účinný nielen proti muškám, ale aj proti kliešťom.
 • Ak paraziti jedia okolo uší domáceho maznáčika, stačí kvapnúť éterický olej zo stromov čaju na nepoškodenú oblasť pokožky. Vôňa tohto lieku bude slúžiť ako dobrá ochrana pred nepríjemnými parazitmi.
 • Koža na ušiach psa sa dá zachrániť pred napadnutím muchami, ak je mazaná octom (200 g vody sa kombinuje s 1 lyžičkou octu). Vôňa octu odstraňuje škodcu z domáceho maznáčika.

Aby ste sa zbavili nepríjemných parazitov, môžete použiť breza, dechtovú masť, ichtylolovú masť alebo rovnaké vazelíny. Ich vôňa vydesí psa na krvotvorbu. Niektorí chovatelia psov na tento účel dokonca používajú solidol. Mnoho domácich miláčikov však má tendenciu zbaviť sa takejto kompozície nepríjemným zápachom, utierať si uši svojimi labkami alebo prečerpávať z trávy, čo môže nezávisle poškodiť pokožku.

Ako zaobchádzať s uhryznutím

Ak sa uhryznutiu múch stále nedá vyhnúť a v dôsledku toho sa rany na ušiach psa vytvoria, je potrebné ich vyliečiť, aby sa zasiahnuté oblasti pokožky umyli chlórhexidínom. Potom by sa mali pravidelne rozmazávať Levomekolom. K skorému uzdraveniu tiež prispieva šťava z jitrocelu, horkého paliny, čerešne vtáčej, popola z divočiny alebo mučenky.

Ak muchy začnú hrýzť uši psa, je potrebné okamžite pomôcť zvieraťu pomocou niektorého z vyššie uvedených prostriedkov. V opačnom prípade sa rany začnú horieť, čo spôsobuje bolesť a utrpenie domáceho maznáčika.

Dravé muchy

Ľahšie muchy sú jedným z najbežnejších druhov dipteranov, ktoré úzko súvisia s bývaním ľudí. Ich zhluky sa najčastejšie dajú vidieť v postieľke, vedľa pasúceho sa dobytka. Líšia sa od bežných múch v potravinách. Hlavným zdrojom ich životnej energie je krv zvierat.

Vďaka blízkosti domácich psov k miestu chovu hospodárskych zvierat sa od týchto nepríjemných hmyzov nedostávajú.

Lieta s uhryznutím krvi do najzraniteľnejších miest na tele zvieraťa - nosa, tváre, uší. Najčastejšie muchy uhryznú do uší psov, pretože na tomto mieste je srsť veľmi krátka a je tu prístup na otvorené plochy kože.

Dvojkrídlové predátory korodujú pokožku a zanechávajú za sebou otvorené rany. Pes ich nemôže včas odviezť a je vystavený častým uhryznutiam. Aby zachránil verného priateľa, majitelia musia vedieť, ako zaobchádzať s ušami psa z múch.

Muchy zahryznú do uší psa

Čo desí muchy

Ak sa tento hmyz vyskytne v dome alebo na záhrade, najmä ak sa objavil okamžite vo veľkom počte, je potrebné začať okamžitý boj.

Hlavnými pomocníkmi človeka v takej zložitej veci sú predovšetkým niektoré rastliny, ktoré svojím prenikavým zápachom môžu vystrašiť votrelcov:

 • pelargónie alebo levandule, ktoré stačí umiestniť na parapety vášho domu,
 • opálené, palina, kapradina: zväzky týchto rastlín sa môžu rozprestrieť aj na okennom parapete alebo zavesené v rohu miestnosti,
 • mäta pieporná, umožňujúca jej použitie v čerstvej aj sušenej forme,
 • bobkový list: je známe, že zápachom tejto rastliny muchy zomrú za pár minút,
 • ledum, listy horského popola a gaštanu, borievkové konáre, suchá kôra citrusových plodov - to všetko nepriaznivo ovplyvňuje muchy.

Zápach petroleja a octu môže tieto nepríjemné hmyzy vystrašiť. Preto sa na boj proti muchy odporúča používať špongie alebo handry namočené v octe a rozmiestnené v blízkosti okien alebo v kuchyni, a podlaha sa môže umývať vodou malým množstvom petroleja (40 ml na vedierko vody), čo je samozrejme nežiaduce, ak je v dome sú prítomné malé deti alebo zvieratá.

Zbavte sa múch v dome

Dnes sa v boji proti údajom používa celý rad nástrojov hmyz a mnohé z nich možno získať alebo vyrobiť samostatne. Pomerne veľká voľba umožňuje individuálny prístup, vďaka ktorému môžete používať chemikálie, ako aj úplne bezpečné metódy.

 1. Ultrazvukové zariadenia používané výlučne v domácnosti. Vysokofrekvenčné žiarenie takýchto zariadení je pre človeka veľmi neškodné, ale na dospelých muškách pôsobia deštruktívne.
 2. Elektrické insekticídne žiarovky. Sú tiež úplne neškodné a tiché, môžu pracovať celé dni. Vyžarovaním ultrafialového svetla, ktoré priťahuje hmyz, ich zariadenie zabije, keď sa blíži k vybitiu. Niektoré z týchto zariadení majú samolepiace fólie, ktoré zabraňujú tomu, aby muchy padali na podlahu, a tak si zachovávajú čistotu okolo seba.
 3. Lepiaca páska ako najväčšia možnosť rozpočtu. Nevyzerá celkom esteticky, ale podľa
  účinnosť nie je horšia ako iné prostriedky. Pásku je možné vyrobiť vlastnými rukami a šíriť prúžky papiera pomocou pripravenej viskóznej látky. Táto zmes sa pripravuje na báze kolofónie alebo borovicovej živice zahriatej v plechovke vo vodnom kúpeli, po ktorej sa k nej pridajú sladké prísady: cukrový sirup, džem alebo med.
 4. Špeciálne platne, ktoré odparujú insekticíd z povrchu a také ničia tak letí.
 5. Éterické oleje, ktoré majú štipľavý zápach, ktorý môže odradiť hmyz, vrátane múch: levanduľa, eukalyptus, klinček, mäta.
 6. Špeciálne aerosóly ako metóda boja v ťažkej situácii, to znamená, keď sú muchy rozvedené v obrovských množstvách. Po použití takýchto toxických látok je potrebné otvoriť okná a dvere, aby bola miestnosť dôkladne vetraná.

Do tohto jednoduchého zoznamu môžete zahrnúť vyššie uvedené rastliny, ktoré svojou vôňou odplašia muchy a bránia im v prístupe do domu.

Na dvore a na ulici

Pomocou týchto rastlín môžete uniknúť z múch a na záhrade stačí vysadiť čerešne alebo vtáčie čerešne, mätu alebo levanduľa, mäsité alebo amorfné, ricínové oleje alebo zimolez. Paradajkové listy tiež majú tendenciu dráždiť ich zápachom a odháňať muchy. Nezabudnite na mäsožravé rastliny, ako sú mucholapka Venuša a Nepentes.

Okrem toho sú vhodné tieto možnosti:

 • lepiace pásky
 • prenosné zariadenia sú rovnaké insekticídne žiarovky
 • fumigátory, ktoré fumigujú hmyz toxickými plynmi pre nich,
 • špeciálne roztoky a suspenzie pripravené z jedovatého prášku (napríklad Agit), roztok, ktorý je neškodný pre ľudí, sa nanáša zvonku na steny domu a suspenzia sa rozprašuje do vzduchu.

Všetky tieto metódy, najmä ak sa používajú v kombinácii, vám umožnia zbaviť sa nezvaných hostí na dlhú dobu.

Ľudové lieky na muchy a komáre

Dobrou alternatívou k známym reklamovaným liekom sú všetky druhy ľudových receptov. Zoberme si niektoré z nich.

 1. Jedovatý jed, ktorý je možné získať zmiešaním dvoch čajových lyžičiek cukru a lyžičky čierneho korenia. Táto zmes sa musí rozptýliť v malých tanieroch a umiestniť na miesta, kde sú muchy najčastejšie.
 2. To isté by sa malo urobiť s roztokom získaným zmiešaním mlieka, formalínu a cukru.
 3. Ak chcete dokonale zvládnuť muchy, návnada založená na sacharíne, najhorší nepriateľ tohto hmyzu. Na jej získanie potrebujete jednu pohár vody, 2 g sacharínu a 20 g medu. Noviny je potrebné nasiaknuť takýmto riešením a potom ich položiť na parapet vášho bytu. Muchy, ktoré na ne dopadnú, čoskoro zomrú.
 4. Muchy a komáre sú hmyz citlivý na štipľavý zápach. Ak umývate okná a dvere roztokom s pridaním octu, vodky, ricínového oleja alebo terpentínu, hmyz pravdepodobne nebude chcieť vstúpiť do domu.
 5. Jed, pripravený na báze chlorofosu, sa bezchybne vyrovná so svojou úlohou. Recept na jej prípravu je pomerne jednoduchý: do vody je potrebné pridať pol lyžičky cukru a ¼ čajovej lyžičky chlorofosu, potom naliať tekutinu do malých tanierov a umiestniť napríklad do kuchynských skriniek, tj do oblasti neprístupnej deťom a zvieratám.

Pozitívny účinok použitia alternatívnych metód sa zvýši iba vtedy, ak sa ich použitie kombinuje so špeciálnymi zariadeniami alebo lepiacou páskou.

Ako chrániť zvieratá pred muchy

Nielen ľudia trpia nepríjemným hmyzom, ale aj zvieratá, ktoré tiež trpia nepríjemným kontaktom s muchy, potrebujú našu starostlivosť a ochranu pred nimi. Zvieratá chované na ulici trpia predovšetkým: záhradné psy, kone a kravy, ktoré hladné muchy doslova uhryznú nažive. Namiesto uhryznutia, rany a patogénnej mikroflóry sa na koži začína trpieť a hniť. Nie je vhodné začať s podobnou situáciou, musia sa okamžite prijať opatrenia na boj.

Na ochranu zvierat pred uhryznutím múch sa používajú obidva repelenty, to znamená, ktorých funkciou je odpudzovať, ako aj insekticídy, látky zamerané na usmrcovanie hmyzu. Vystrašovacie prostriedky sa nanášajú na zvieracie chlpy podobne ako v prípade blchových kvapiek: na chrbticu, chrbát hlavy a kohútik (Bayoflay a Flaybayt). Pôsobenie týchto liekov trvá dlho, hlavne tri týždne.

Všeobecne známe Agitarozpúšťanie v teplej vode a striekanie na všetky povrchy, okná a dvere. Používajú sa aj špeciálne spreje na báze pyretínu, permetrínu a malatiónu, ktoré paralyzujú hmyz. Na rozdiel od prípravy Bayofly je však účinok spreja časovo obmedzený - je to len niekoľko hodín, čo je značne mínus. Použiteľné sú aj aerosóly, je však potrebné pamätať na to, že v čase použitia chemikálie v miestnosti by nemali byť žiadne zvieratá.

Aké je nebezpečenstvo múch

Všetko nebolo také zlé, ak podstata problému spočívala iba v psychologickom nepohodlí. Nezabúdajte však na to, že muchy nie sú takým neškodným hmyzom, pretože na nohách môžu niesť tisíce baktérií, ktoré spôsobujú rôzne závažné choroby: hlísty, záškrt, tuberkulóza, cholera, antrax, konjunktivitída, úplavica, salmonelóza, tyfus a tyfus. ,

Tento hmyz je nositeľom takýchto epidemiologických chorôb z jednoduchého dôvodu, že ich obľúbeným biotopom sú výkaly, kompostové jamy, skládky, rozpadajúce sa mŕtvoly zvierat. Po prejdení všetkými týmito nepríjemnými miestami prenikajú muchy do domu človeka, sadnú si na jedlo, ktoré zostalo na stole, na ovocie ležiace vo váze, na džem, ktorý nie je zakrytý tanierom.

A potom je tu ďalšie zdravotné riziko: muška môže infikovať jedlo baktériami, môže oddialiť aj larvy, ktoré v budúcnosti spolu s potravinami vstúpia do ľudského tela, ktoré je plné kožných, gastrointestinálnych a genitourinárnych chorôb. Okrem toho môžu jednotlivci spôsobiť uštipnutia, ktoré spôsobujú silnú dráždivú reakciu na pokožke.

Prevencia múch

Tieto desivé faktory sú dobrým dôvodom na boj proti nepríjemnému hmyzu.

Malo by sa to však chápať: na to, aby sa nezačala vojna s muškami, milovníkmi bahna, sú potrebné určité preventívne opatrenia:

 • udržiavanie čistoty v dome na správnej úrovni: časté mokré čistenie, včasná likvidácia odpadu,
 • nedostatok jedla na stole,
 • pravidelné čistenie pera pre hospodárske zvieratá (ak existuje), zalievanie hnoja roztokom karfosu,
 • siete proti komárom na oknách,
 • hrnce muškáty na parapetoch domu,
 • rastliny s štipľavou vôňou, vysadené na mieste: hľuzy, levandule, palina, kríky bazalky a čerešne vtáčie.

Dodržiavanie tejto série pravidiel pomôže nielen zbaviť sa otravného hmyzu, ale núti vás čeliť takým problémom, ako sú muchy vo vnútri.

Nápravné prostriedky na muchy

Existuje niekoľko spôsobov, ako chrániť psa pred neukojiteľnými krvavcami:

 • ošetrujte psa špeciálnymi prípravkami na sínus,
 • používať ľudové prostriedky
 • odpudzuje hmyz prírodnými repelentmi.

Populárnymi liekmi na hryzenie múch sú masti, spreje. Sú vhodné na aplikáciu a so sebou do prírody alebo do krajiny. Pred použitím si pozorne prečítajte tento návod a dodržujte všetky bezpečnostné opatrenia.

Pred zakúpením lieku sa odporúča navštíviť veterinárneho lekára a konzultovať ho. Niektoré insekticídy môžu u domáceho zvieraťa vyvolať alergickú reakciu.

Pred ošetrením uhryznutím zvierat ho musíte dôkladne vyšetriť, či nie je poškodené. Ak má pes na ušiach iba niekoľko záberov, môžete sa obmedziť na použitie odstrašujúcich prostriedkov doma. V zanedbávaných prípadoch, keď muchy konzumujú väčšinu povrchu uší, je potrebné ošetrovať domáce zviera špeciálnymi insekticídnymi prípravkami.

Zakúpené insekticídy

Moderný trh so živočíšnymi liekmi predstavuje množstvo značiek s rôznymi formami uvoľňovania. Väčšina z týchto múch je primárne určená pre kone a hovädzí dobytok. Sú vhodné aj pre psov. Nasledujúce lieky pomôžu zbaviť sa nepríjemných dutín:

 1. Mustang je emulzia na báze vody, ktorá obsahuje pyretroid zetacypermetrínu. Американское средство от мух для собак также подходит, как и для лошадей, только расход будет меньше на порядок. Эмульсию разводят в воде и опрыскивают тело животного. Препарат является надежной защитой от летающих насекомых и от иксодовых клещей.
 2. Мухоцид – эффективный спрей от мух, предназначенный для обработки крупного рогатого скота, но способен уберечь и собак. Akcia trvá asi 6 - 8 hodín, ale ak sa domáce zviera dostane do dažďa alebo po jeho umytí, musíte postup zopakovať.
 3. Masť vypnutá z koní dobre odháňa muchy na psa. Na rozdiel od spreja sa masť môže jemne nanášať iba na oblasti, ktoré sú najviac náchylné na uhryznutie hmyzom. Produkt utrite tenkou vrstvou a potom si dôkladne umyte ruky.

Zakúpené insekticídy z múch

Ľudové metódy

Prvé ochranné opatrenia proti hene sa začali vykonávať v dedinách na základe skúseností starších generácií. Hmyz je veľmi citlivý na štipľavý zápach. Mnohé metódy ochrany zvierat sú založené na tomto princípe.

Muchy nesedia na psovi, ak sú uši psa namazané tukom. Špecifická vôňa a mastná konzistencia odpudzujú stredy. Nevýhodou tejto metódy je prejav trpezlivosti zo strany psa, čo je zjavne nepríjemný solidol ako masť.

Ak je infekcia muchami taká rozsiahla, že majú čas položiť svoje vajcia, musíte psa okamžite ukázať veterinárnemu lekárovi. Prítomnosť bielych lariev hmyzu na otvorených ránach môže mať vážne následky.

Ďalším ľudovým liekom na muchy, ktoré jedia uši štvornohých priateľov, je ocot. Trenie vlny slabým roztokom pomôže zbaviť sa nepríjemných dutín. Poškodenú pokožku môžete chrániť a dokonca liečiť dechtom. Uši psa môžete pomazať koncentrovaným produktom samotným alebo použiť dechtové dechtové mydlo. Jeho mydlový roztok má antiseptické vlastnosti a je schopný liečiť malé rany.

Prírodné repelenty

Mnoho rastlín účinne odpudzuje lietajúce krvavce od zvierat. Ak sú yardové psy pokousané muškami cez uši, okolo chovateľskej stanice alebo voliéry sa rozložia vetvičky rastlín:

Keď sú vetvy suché a chradnú, je potrebné ich aktualizovať. Arómy rastlín upokojujú psa a chránia ich pred kliešťami, blchami, strednými zubami. Heřmánkový vývar sa môže používať ako antiseptikum na utieranie rán na ušiach. Esenciálne oleje na báze levandule a eukalyptu sa prikvapkajú na vatový tampón alebo kúsok látky a umiestnia sa vedľa chovateľskej stanice.

Pin
Send
Share
Send
Send