Užitočné tipy

Imunologia a biochémia

Pin
Send
Share
Send
Send


Pečená cibuľa je jedným z najpopulárnejších a najúčinnejších prostriedkov proti nenávistným varom - bolestivé vredy, ktoré sa vyskytujú na povrchu pokožky.

Ako je to efektívne? Ďalej podrobne uvažujeme o liečbe furunkuózy pečenou cibuľou.

Konkrétne: ako variť a používať. A budeme hovoriť aj o kontraindikáciách a vedľajších účinkoch tohto ľudového lieku.

Aká je účinnosť liečby?

Použitím pečenej cibule pri liečbe varu je možné dosiahnuť niekoľko účinkov:

 • Varí dozrieva rýchlejšie a výrazne zrýchľuje prechod od počiatočnej fázy vývoja k zjazveniu.
 • Pečená cibuľa je schopná potlačiť infekcie a neumožňuje ich šírenie do iných oblastí pokožky, čo zabraňuje rozvoju komplikácií.
 • Pečená cibuľa inhibuje rozvoj mnohonásobnej furunkuulózy a nedovoľuje zlúčiť existujúce ložiská do karbunku.

Liečba abscesov cibuľou je efektívnejšia v kombinácii s inými druhmi liečby. Zrenie varu môže trvať dlhšie ako týždeň a súčasne spôsobuje značné nepríjemnosti. Aplikáciou liečivej rastliny na ohnisko teda pomôžete urýchliť vytiahnutie hnisu a znížiť svrbenie, neustále vás nútite poškriabať nebezpečné miesto, čo je absolútne nemožné, pretože existuje veľké riziko infekcie. ,

Ak však furunkulosa výrazne narastie, určite sa musíte poradiť s lekárom!

Ako variť?

Tu nájdete niekoľko receptov na pečenú cibuľu z varu. Môžete si tiež prečítať, ako sa má variť.

Po preštudovaní zloženia mnohých tradičných liekov na liečbu varu môžete vidieť, že často obsahujú túto zložku, hoci vždy pečená cibuľa sa varí približne rovnako:

 1. Cibulová hlava sa musí vyčistiť a narezať na dve časti.
 2. Každá polovica by sa mala položiť plátom na suchú panvicu.
 3. Na 5 - 7 minút musíte vložiť panvicu s cibuľou do predhriatej rúry na teplotu 180 - 200 ° C (môžete použiť aj bežnú varnú dosku alebo mikrovlnnú rúru).

Po varení pečenej cibule Liečbu môžete začať jednou z troch metód:

 1. Pečenú cibuľu je potrebné rozomlieť do stavu suspenzie a zmiešať ju s predstrúhaným mydlom pre domácnosť v pomere 2: 1, po ktorom sa musí výsledná hmota formovať do vrstvy. Pripravený obklad sa aplikuje na ohnisko choroby a upevní sa lepiacou páskou, potom sa navinie na šál a udržuje sa dve hodiny.
 2. Pri druhom spôsobe je potrebné uvariť kašu z pečenej cibule, medu a múky a premiešať, pričom všetky ingrediencie sa berú rovnako. Výsledná zmes sa musí naniesť na bod varu, prikryť ju obväzom alebo obväzom z bavlnenej gázy zhora a potom ho zabaliť šatkou a nechať stáť dve hodiny.
 3. Treťou metódou je varenie kaše z rovnakých častí pečenej cibule a čerstvého cesnaku, ktorý sa potom aplikuje na absces a prikryje sa vatovým tampónom, potom sa pokryje šatkou a udržuje sa dve hodiny.

Pri liečbe varu nie je potrebné dodržiavať uvedené recepty, pretože na tento účel je veľmi jednoduché pripevniť k abscesu pečenú cibuľu s plátkomupevnenie lepiacou páskou a obalenie šatkou. Postup sa opakuje každé dve hodiny, pričom sa zakaždým nahradí čerstvá žiarovka.

Je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že na zabránenie šírenia infekcie do susedných oblastí kože je potrebné dodržiavať základné hygienické pravidlá, preto si po spracovaní abscesu dôkladne umyte ruky antibakteriálnymi látkami a nedotýkajte sa žiadnych predmetov.

Teraz viete variť cibuľu na ošetrenie varu.

Existujú nejaké kontraindikácie a vedľajšie účinky?

Alternatívne lieky pripravené z cibule sa môžu bezpečne používať pri liečbe pacientov, starších aj detí. Neexistujú žiadne kontraindikácie pre tehotné ženy, pretože táto rastlina v spracovanej forme nespôsobuje vedľajšie účinky.

Obzvlášť cenné je, že cibuľové obklady z varu sa dajú úspešne kombinovať s akýmkoľvek iným druhom spracovania. Pre pacienta je však veľmi zriedkavé, že má nežiaducu reakciu na cibuľu, ak je koža príliš citlivá a alergická.

Je zakázané nezávisle variť alebo stlačiť!

Každý, kto čelí problému furunkuulózy, by mal pochopiť, že v jeho tele došlo k zreteľnej poruche, a predovšetkým pozornosť by sa mala venovať stavu imunitného systému. Je veľmi dôležité nezačať s ochorením v počiatočnom štádiu, musíte sa však obrátiť na kompetentného špecialistu, ktorý vykoná vyšetrenie tela a poradí mu o ďalších potrebných krokoch.

Nedostatočné správne zaobchádzanie, ako aj odstránenie príčin furunkuózy v budúcnosti, určite povedú k rôznym komplikáciám. Je potrebné si uvedomiť, že pečená cibuľa, rovnako ako iné alternatívne spôsoby liečby varu, pôsobí iba na absces, ale zároveň nemôže vylúčiť hlavnú príčinu choroby. Teraz viete, ako piecť cibuľu na varenie.

Ako vyrobiť a používať obklad cibule

Dve časti otázky: príprava obloženia cibule (KL) a použitie KL. Štúdie presvedčivo dokazujú, že cibuľa má protizápalové, protiplesňové, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, je užitočná pri infekciách horných dýchacích ciest. Pri infekciách horných dýchacích ciest je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pomôcť urýchliť proces hojenia, použitie obkladu (K) vyrobeného z cibule (L). Potrebné sú dve stredné cibule. Červené L majú tendenciu obsahovať najviac kvercetínu. Všetky cibule však majú antioxidanty a vykazujú expektoračné vlastnosti.

Príprava cibule

Cibuľu olúpajte a nakrájajte veľmi jemne, Nalejte dostatok vody do panvice tak, aby pokrývala iba dno. Priveďte vodu do varu a potom znížte teplo. Cibuľu vložte do sita alebo cedníka a za stáleho miešania nechajte pár minút pôsobiť v panvici. Cibuľa by mala zmäknúť. Od začiatku môžete do cibule pridať čerstvo nastrúhaný alebo jemne nasekaný zázvor - asi štvrtinu pohára (

30 g) - na pomoc v boji proti infekcii a na zníženie únavy. Cibuľu môžete na panvici zjemniť. Aby ste to dosiahli, nalejte do panvice trochu vody alebo ocot, zohrejte ju a vložte cibuľu (a zázvor), keď bude priehľadná!

Chladenie cibule, Ochlaďte a namažte cibuľovú šťavu pomocou cedníka alebo sita. Cibuľu vložte do čistej bavlnenej obrúsky alebo vrecka, zložte ju tak, aby nevypadla ani jedna cibuľa. Vložte servítku do uteráka a vytvorte si obálku alebo uzol, ktorý uväzujete stuhou alebo gumou.

Použitie obkladu z cibule. Chráňte citlivú pokožku pred cibuľovou šťavou. Ak používate cibuľovú obkladačku pre malé dieťa, najskôr naneste na pokožku trochu rastlinného oleja, na ktorý sa chystáte aplikovať obklad, aby ste sa uistili, že cibuľová šťava nedráždi pokožku dieťaťa.

Položte obklad na hrudník, Po dostatočnom ochladení obkladu ho umiestnite priamo na hrudník (oblasť hrudnej kosti), aby sa uľahčilo vykašliavanie spúta v dôsledku bežnej infekcie chladom alebo horných dýchacích ciest. Na vrch položte vyhrievaciu podložku alebo fľašu s horúcou vodou, dobre prikryte vlnou. CL často spôsobuje kašeľ. Kašeľ - spôsob, ako sa telo zbaviť spúta. Nechajte kašeľ pre seba alebo vaše dieťa, aby ste sa zbavili spúta. Nechajte komprimáciu pôsobiť dvadsať až tridsať minút.

Po vybratí obkladu oblasť umyte mydlovou vodou. Proti zápachu L môžete bojovať umiestnením citrónovej šťavy na miesto, kde bol obklad.

Položte obklad na čelo. Ak máte sínusové preťaženie alebo bolesť hlavy spôsobenú sínusovým tlakom, môžete si na čelo dať obklad ako sínusový dekongesant. Ubezpečte sa, že vložka alebo uterák je dostatočne chladný, aby bol pohodlný a komprimáciu nechajte na mieste po dobu dvadsiatich až tridsiatich minút. 4

Ak bolesť ucha je spôsobená zápalom dutín, umiestnite obloženie. Otočte hlavu tak, aby bolesť bolela hore. Opatrne položte obklad na ucho. Nemusíte tlačiť ani tlačiť. Stačí vložiť obklad do ucha. Uistite sa, že obklad dostatočne vychladol.

Držte stlačený ucho za pätnásť až dvadsať minút.

Ak komprimujete špeciálne na liečbu zápalu stredného ucha, budete potrebovať iba jednu jemne nasekanú cibuľu namiesto dvoch. Kompresiu je lepšie dať za ucho.

Miesto na žľazy okolo hrdla na liečbu bolesti v krku. Ak sú žľazy okolo hrdla alebo krku zväčšené kvôli infekcii hrdla, použite obklady od L na krk a hrdlo. Vezmite obklad a opatrne ho umiestnite na opuchnuté krčné žľazy. Uistite sa, že je dosť chladná, aby bola pohodlná. Ponechajte komprimát dvadsať až tridsať minút..

Zápal vedľajších nosových dutín. V prípade zápalu dutín sa KL umiestni na čelo. Oči sú chránené bavlnenými guličkami navlhčenými vodou. Kompresiu držte 20-30 minút.

Zahrievanie obkladu. Ak chcete KL používať niekoľkokrát denne z dôvodu veľkého pracovného zaťaženia, môžete ho mierne zahriať na paru alebo v mikrovlnnej rúre. Ako vždy sa uistite, že pred použitím dostatočne vychladol. Aplikovať tak často, ako je potrebné.

Každý deň robte nový obklad, Čerstvá cibuľa (a čerstvý zázvor, ak ho zapnete) sa najlepšie používajú každý deň namiesto opätovného zahrievania včerajšej obklady.

Navštívte lekára!

 • Ak použitie obkladu od L nevedie k viditeľnému zlepšeniu do dvoch alebo troch dní, obráťte sa na lekára.

Ak spozorujete niektorý z nasledujúcich príznakov, okamžite vyhľadajte svojho lekára:

 • Horúčka nad 37,8 ° C počas dvadsiatich štyroch hodín (viac ako dvanásť hodín pre deti mladšie ako dvanásť rokov)
 • Vykašliavanie krvi (červené alebo hnedé pruhy v spúte)
 • Akékoľvek vracanie alebo nevoľnosť
 • Ťažkosti s prehĺtaním alebo dýchaním

Používanie obkladov z L je veľmi bezpečné aj pre deti. Niektorí ľudia môžu reagovať na cibuľu s miernou vyrážkou alebo podráždením kože. V tomto prípade je alternatíva „dvojitá zábal“ Druhá utierka.

Liečba cibule cibuľou

Aby absces dozrel a hnis sa čoskoro roztiahne, odporúča sa použiť nasledujúcu metódu. Vezmite strednú cibuľu, olúpajte a vložte do predhriatej rúry. Takto nakrájanú cibuľu nakrájajte na polovicu, prirezanú stranu pripevnite k miestu abscesu (nezabudnite, že cibuľa musí byť teplá) a pripevnite ju obväzom alebo omietkou. Každé štyri hodiny vymieňajte cibuľový obklad za čerstvý, postupne môžete zvyšovať teplotu cibule zahrievaním. Cibuľa začne hnisať, po niekoľkých dňoch sa začnú hojiť absces. V žiadnom prípade sami abscesy neotvárajte, nemasírujte a nestláčajte. Hnis sa tak môže šíriť tkanivami a spôsobiť otravu krvi.

Aby ste urýchlili dozrievanie abscesu, olúpajte cibuľu a mriežku. Naneste čerstvú suspenziu na boľavé miesto. Môžete použiť inú ľudovú metódu, preto by ste mali piecť cibuľu v peci, miesiť a miešať s rovnakým množstvom strúhanej bielizne alebo detského mydla. Výsledný koláč naniesť do varu, každých päť hodín vymeňte obklad. Namiesto cibule môžete použiť pečený cesnak, ktorý tiež pomáha vyrovnať sa s hnisavými abscesmi.

Bylinné vody z abscesov

Bylinkový obklad, ktorý sa doma ľahko varí, pomôže zbaviť sa hnisavého abscesu. Byliny si môžete kúpiť takmer v každej lekárni. Skombinujte desať gramov žihľavovej byliny, dubovej kôry, hluchej žihľavy a byliny z papriky. Pridajte pätnásť gramov bielych konárov jmelí. Zbierka sa mieša a naleje sa do vriacej vody. Najlepšie je trvať na tom, aby v termoske hodinu a pol. Výsledný produkt používajte vo forme krémov alebo obkladov. Dokonale sa vyrovná s abscesmi na pokožke a so všetkými druhmi rán, živice a cédrovej živice. Mali by byť aplikované na postihnuté miesto na koži.

Kôň šťavnatý v boji proti abscesom

Abscesy môžete liečiť v priebehu niekoľkých dní pomocou nasledujúcej ľudovej metódy. Potrebujete čerstvé listy šťave koňa, nasekajte ich do stavu vyčerpania. Aplikujte ju na niekoľkokrát zloženú bandáž a aplikujte ju na abscesy, rany alebo vary a pripevnite ju pomocou bandáže. Túto komprimáciu vymieňajte každé tri hodiny. Čoskoro nebude existovať žiadna stopa abscesu, pretože šťaveľ konský má vlastnosti na hojenie rán.

Pečená cibuľa na varenie

Cibule sa vďaka svojim antibakteriálnym a antiseptickým vlastnostiam používajú na liečbu rôznych chorôb. Pečená cibuľa z varu - liečivý liek známy už dlho, obľúbený okrem iných receptov tradičnej medicíny. Esenciálne látky obsiahnuté v cibule majú škodlivý vplyv na rôzne mikróby, čo vám umožní zbaviť sa pustúl a vrieť na pokožke v krátkom čase. Ako piecť a používať cibuľu v boji proti kožným abscesom?

Pečená cibuľa sa už dlho používa v ľudovom liečiteľstve na ošetrenie varu.

Na čo sa cibuľa používa?

Cibuľa sa používa nielen na výrobu potravín, ale tiež pomáha liečiť veľa ochorení. V kombinácii s inými užitočnými výrobkami alebo liečivými bylinami ľudia liečia choroby dýchacích ciest, sínusitídu, kožné ochorenia, zbaviť sa rôznych hlíst a pod. Cibuľa má dobré antibakteriálne a fungicídne vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť rany, bolesti v krku a slabý žalúdok. Vdýchnutie cibuľových „pár“ je účinnou prevenciou chrípky počas epidémií.

Pečená cibuľa účinne bojuje proti furunkuulóze. S ním môžete eliminovať nepríjemné príznaky choroby, ako je svrbenie, opuch tkanív a bolesť pokožky. Pečená zelenina sa používa na skoré zrenie abscesu a na vytekanie hnisavej tekutiny. Liečivé vlastnosti cibule pomôžu zastaviť zápalový proces a výskyt infekcie pod kožou.

Zlaté, biele a iné typy stafylokokov sú pôvodcami furunkuózy. Bežné príčiny varu:

 • nedostatočná hygiena pokožky,
 • zvýšený pot
 • mastnú pokožku
 • časté používanie škodlivých produktov,
 • narušené metabolické procesy,
 • oslabená imunita.

Ako správne piecť cibuľu?

1 spôsob varenia pečenej zeleniny na panvici:

 • vziať cibuľu, ošúpať a nakrájať na polovicu,
 • ľahnúť si na suchý povrch panvice,
 • dusíme na miernom ohni asi 10 minút.

2 spôsoby varenia v rúre:

 • olúpajte, nakrájajte a nakrájajte cibuľu na plech na pečenie,
 • piecť pri 170 ° C počas 7 minút.

3-cestné mikrovlnné pečenie:

 • pripraviť cibuľu,
 • poslať do mikrovlnnej rúry na štvrť hodiny.

Existuje veľa spôsobov, ako uvariť pečenú cibuľu na ošetrenie varu. Späť na obsah

Spôsob aplikácie č. 1

Pečená cibuľa z varu pomáha extrahovať purulentnú tekutinu zo zrelého varu. Náradie sa veľmi ľahko používa, a čo je najdôležitejšie, pôsobí opatrne a bezbolestne na pokožku, nezanecháva popáleniny. Na ošetrenie varu sa používajú pečené cibuľové plátky. Je potrebné ich pripevniť na bolestivé miesto niekoľkokrát denne a var sa začne vysychať a po 1-2 dňoch úplne zmizne.

Spôsob aplikácie č. 2

Pečieme cibuľu, ochladíme a rozdelíme na taniere. Z každej doštičky sa odstráni priehľadný film a na purulentné abscesy sa nanesú lúpané kúsky. Po 50 - 60 minútach vymeňte použitú dosku za novú. Ak sa pozriete pozorne na starú cibuľovú dosku, môžete na nej vidieť predĺžený hnis z varu.

Spôsob aplikácie č. 3

Ošetrenie furunku s cibuľou nastáva trochu inak. Po pečení akýmkoľvek spôsobom sa cibuľa rozdrví do zatuchnutého stavu a aplikuje sa na postihnuté miesta na koži. Liek je pripevnený k telu lepiacou omietkou alebo gázovým obväzom. Ak chcete získať rýchly výsledok, obliekanie sa mení každú hodinu.

Recepty na varenie varenej pečenej cibule

Okrem nezávislého použitia pečenej zeleniny ju môžete kombinovať aj s niektorými užitočnými prísadami. Pomôže to urýchliť hojenie varu a zbaví sa hnisového kódu pokožky. Tu je niekoľko receptov na prípravu liečivých obkladov:

 • Pečieme cibuľu, nasekáme a zmiešame s rozdrvenými strúčikmi cesnaku. Výsledná suspenzia sa aplikuje na postihnuté oblasti. Upevnite na pokožku gázovým obväzom alebo lepiacou omietkou.
 • Nastrúhajte čerstvú cibuľu a zmiešajte s bylinkovou šťavou v množstve ½ lyžičky. Компрессы прикладывать к пораженным участкам на коже, периодически заменяя их на новые. Такое средство хорошо вытягивает скопившуюся под кожей гнойную жидкость.
 • Эффективное средство, используемое от фурункулеза — луковая смесь с хозяйственным мылом. Мыло натирается на крупную или мелкую терку, смешивается с луковой кашицей. Výsledná hmota sa aplikuje na postihnutú oblasť, obalí sa obväzom a izoluje sa. Po 1 hodine sa cibuľový mydlový koláč nahradí novým.

Hnisavý zápal na koži sa často vyskytuje u dospelých a detí. Vykazujú nepríjemné príznaky a majú neatraktívny vzhľad. Preto je lepšie predchádzať ich vzhľadu všetkými možnými spôsobmi, ako následne viesť terapiu. Prevenciou furunkuózy bude udržanie tela v čistote, tvrdenie tela a pravidelná konzumácia vitamínov. Pri dodržaní jednoduchých preventívnych opatrení sa na pokožke neobjavia kozmetické defekty a choroba už viac nespôsobí škody.

0 081 zobrazení

Môže vás tiež zaujímať.

Ošetrenie cibule varíme

Cibuľa z varu je starý a osvedčený liek po generácie. Aby ste sa ubezpečili o svojej popularite a efektívnosti, stačí sa opýtať ktorejkoľvek babičky, ktorú poznáte, a určite vám to potvrdí, že upečená cibuľka z varu sa používala aj v mladosti, odporúčala jej babička a babička.

Spôsoby pečenia cibule na varenie:

 • Dobre čerpá hnis z už dozrievaného varu a prispieva k jeho dozrievaniu, ošetreniu varu s pečenou cibuľou. Za týmto účelom zoberte cibuľu, nakrájanú na polovicu (zhora nadol). Vložte rez do polovice do suchej panvice s vekom a nechajte ho stáť na miernom ohni asi desať minút. Ak trochu horí, nie je to desivé. Odstráňte časť vysoko spálených kúskov a môžete variť cibuľu.
 • Pečenú cibuľu z varu je možné pripraviť aj iným spôsobom. Na dosiahnutie tohto cieľa, rovnako ako v prvom recepte, upečte polovicu cibule na suchej panvici pod vekom alebo v rúre. Rozdeľte na doštičky. Z platne odstránime tenkú vrstvu a nanesieme ju do varu s očistenou stranou. Použitú pečenú cibuľu z varu nahradíme ďalšou čistou cibuľovou platňou, pretože na starej sa rýchlo zhromažďuje vrstva pretiahnutého hnisu.
 • Po upečení je možné z vrstiev z vrstiev po upečení jemne nakrájať na plátky a aplikovať, zmiešať s múčkami z strúčikov cesnaku.

Liečba varu s cibuľou je rýchlejšia a efektívnejšia, ak nezabudnete vymeniť obväzy za čerstvé každých pár hodín.

Strúhané cibuľové obklady

Spôsob prípravy nasledujúceho obkladu spočíva v tom, že sa najprv cibuľa trepe na strúhadlo. Potom, čo ste sa vysporiadali s týmto, musíte zmiešať strúhanú cibuľu s lastúrnikom. Mimochodom, lastovičník si vyžaduje pol čajovej lyžičky. Výsledná zmes sa nanesie do varu. Prirodzene, obliekame sa gázovým obväzom tak, aby zmes vždy priliehala k rane.

Bow a šťaveľ

 1. Liečba varu s cibuľou je medzi ľuďmi pomerne častým javom. Nasledujúca metóda je zameraná na najskoršie možné zrenie varu. Okrem cibule stále potrebujete dvadsať gramov čerstvých listov šťavy. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade musí byť cibuľa strúhaná. V tomto prípade musí byť šťava veľmi jemne nasekaná a primerane zmiešaná s nastrúhanou cibuľou. Výsledná kaša veľmi dobre nasáva hnis. Varí dozrieva dosť rýchlo pod vplyvom liečivých vlastností cibule a šťavy.
 2. Na prípravu ošetrovacej zmesi budete potrebovať nasledujúce prísady: jednu cibuľu, 20 gramov šalviového lístia a pohár vody. Najprv musíte naliať šalvia listy vriacou vodou a zapáliť. V takom prípade sa cibuľa musí nakrájať na krúžky a potom sa musí spustiť do vriacej vody. Po niekoľkých minútach by sa táto celá zmes mala nechať prejsť cedníkom. Cibuľa a listy, bez čakania, kým vychladnú, sa musia umiestniť do varu. Tento postup by sa mal vykonávať približne štyrikrát denne. Po chvíli uvidíte výsledok. Var sa otvorí, hnis bude odstránený. Musíte len liečiť ranu kvôli jej konečnému uzdraveniu.

Cibuľa a šalvia

Vyžaduje sa: 1 cibuľa, 20 g listov šalvie, 1 šálka vody.
Spôsob prípravy a použitia. Nalejte vriacu vodu na listy šalvie a dajte panvicu na oheň. Cibuľa by sa mala nakrájať na krúžky a máčať aj vo vriacej vode s listami. Za pár minút musí byť všetko hodené do cedníka. Zmiešajte cibuľu a listy a položte ich na horúci povar. Tento postup by sa mal vykonávať niekoľkokrát denne.

Ošetrenie varu s cibuľou a topoľom

Je veľmi účinný na hnisanie, porciovanie, uhryznutie, alkoholový extrakt z kôry alebo topoľových pukov s cibuľou.
Povinné: 25 g topoľovej kôry alebo pukov, 1 cibuľa, 100 g alkoholu.
Spôsob prípravy a použitia. Nalejte nasekanú cibuľu a topoľové puky s alkoholom. Trvajte na tom, týždeň. Konzumujte 20 kvapiek 3-krát denne pred jedlom. Tinktúra sa môže použiť ako roztok jódu.

Pri liečbe abscesov vám môžeme poradiť v takomto recepte.
Vyžaduje sa: 1 polievková lyžica. l. med, 1 polievková lyžica. l. múka, 1 cibuľa.
Spôsob prípravy a použitia. Cibuľa musí byť pečená v rúre. Potom by sa malo všetko zmiešať, potom sa ukáže masť. Táto masť sa má nanášať do varu.

Pin
Send
Share
Send
Send