Užitočné tipy

Tip 1: Ako sa stať pánom

Chcete byť gentlemanom, ale neviete, kde začať? Byť gentlemanom nie je osobný vtip. Toto nie je niečo, čo zapnete alebo vypnete ako prepínač. Je to tak spôsob života, Pán sa točí okolo jedného slova: rešpekt, Toto je úcta k sebe, voči tým, ktorí sú vám blízki, a voči tým, ktorých sa chcete postarať.

Týchto 12 tipov, ako byť gentlemanom, zlepší váš život osobne aj profesionálne.

1. Osobný štýl

Keď začujeme „pána“, myslíme na oblek, kravatu, leštenú obuv. a v tom všetkom súcnosť a preplnenosť, Nuda.


Našťastie sa definícia vyvinula a už nie je spojená s konkrétnym obrazom: celý bod je pozdravy a ako sa správate.

Vyberte si individuálny štýl, ktorý odráža vašu osobnosť a životný štýl. Nekupujte oblečenie, ktoré by ste si mali kúpiť. A vždy pamätajte na čisté topánky (tenisky, bez ohľadu na to).


Usilujte sa o svoj vzhľad. Udržujte sa v čistote, pravidelne sa sprchujte a buďte vždy a všade dobre udržiavaní. Ženy milujú nedbalý, ale riadené, Musíte byť čistí a dobre cítiť.

Obsah článku

Skutočný moderný pán sa vyznačuje úhľadnosťou, čistotou odevov. Jeho štýl je zvyčajne zdržanlivý. Takíto muži dávajú prednosť klasickému oblečeniu alebo ležérnemu oblečeniu. Všetky šatníkové predmety tohto statočného predstaviteľa silnejšieho pohlavia by mali byť čisté a vyžehlené. Koniec koncov, tento mladý muž veľmi sleduje, ako vyzerá. Vzhľad v starých džínsoch, napnutý sveter a špinavá obuv mu nedovoľujú sebaúctu.

Aj jeho pán na rozdiel od niektorých predstaviteľov silnejšieho pohlavia monitoruje jeho vzhľad. Úhľadný strih, čisté nechty, starostlivo upravená pokožka a skromný parfém mu dávajú človeka, ktorý sa snaží byť vo všetkom príjemný. Je ťažké si predstaviť pána, ktorý vonia strašne alebo kráča s nemytou hlavou.

Takýto človek venuje pozornosť aj maličkostiam - bielizeň a doplnky. Niektorí páni niekedy nosia kravaty, šatky v náprsných vreckách a manžetové gombíky. To ich odlíši medzi mužmi oblečenými, ktorí nie sú tak opatrní.

Počas prejavu pána sa prejavuje jeho dôstojnosť. Snaží sa ovládať prejav svojich vlastných emócií, nikdy sa neponižuje škandálnym alebo nepríjemným rozhovorom. Tento muž si jednoducho nemôže dovoliť zostúpiť pred ostatných členov spoločnosti. Kľud a sebakontrola sú pánske znaky.

Vo vzťahoch so ženami sa tento mladík správa slušne. Nebude podvádzať ani používať ženu. Slovo „česť“ pre neho nie je prázdna fráza. Zatiaľ čo ostatní muži ľahko začínajú vzťahy okamžite, gentleman jednoducho nemôže opustiť dievča okamžite po noci lásky.

Okrem toho sa takýto muž vyznačuje príjemnými spôsobmi a znalosťou etikety. Preto sa vedľa pána žena cíti ako kráľovná. Taký mladý muž nezabudne otvoriť dvere dievčaťu a nechať ju ísť vpred. Nebude sedieť vo verejnej doprave, ak bude stáť dáma. Od skutočného pána nikdy nebudete počuť slovo prísahy, pretože sleduje svoju slovnú zásobu.

Keď pôjdete na rande s takým mladým mužom, môžete byť v pokoji: bude sa správať dôstojne, nebude vás rušiť, odloží kabát a v každom prípade vás dovedie domov. Bohužiaľ, nie všetci muži majú vyššie uvedené vlastnosti. Niektorí moderní ľudia si môžu dovoliť hystériu, zanedbávanie a hrubosť. Dobrou správou je, že skutoční páni ešte stále nevyhynuli.

Vzhľad pána

Pravý pán je, samozrejme, vždy čistý v oblečení. Nedovolí si obliecť pokrčené veci a nevyčistené topánky. Okrem toho má dobrý vkus, vďaka ktorému je vždy elegantný. Pán nosí kravatu s potešením a špička dokonale čistej vreckovky vykukuje z náprsného vrecka.

Pán by nemal zabudnúť na parfum. Musíte si vybrať jednu drahú, ale nenápadnú vôňu, ktorá bude vždy spojená s jej imidžom.

6. Nájdite svoj cieľ

Čo chcete okrem dobrého domova a finančného úspechu? O čo si nadšený? Zistite, pre čo žijete. Nielenže sa budete cítiť spokojnejší, povedie to k takej hĺbke a obsahu života, že sa budete cítiť šťastní, pretože život je plný zmyslu. Všetko bude cítiť oveľa jasnejšie.


7. Húževnatosť

Nerozhodnúť sa je rozhodnutie samo o sebe a nie je to dobré! Ak chcete rešpektovať ostatných, viete, čo chcete a čo nie, a musíte byť úplne jasní. Vedzte, čo povedať „NIE“ je jedna z najuznávanejších vecí, ktoré môžete urobiť pre seba.

Nechcete byť slabým človekom, ktorý sa neustále obáva každého okolo a bolí, všetko preháňa. Stvorenie bez spinningu rozhodne nie je gentleman.

Alkohol je dobrý pre pána.

„Bol som šokovaný, že priebeh alkoholovej terapie, aj keď nie celkom úspešný, bol vyrobený z takého jazyka, ako je Gassi, skutočný rečník.
To isté vám povie ktorýkoľvek poslanec: ak chcete dobyť publikum, najprv prejdite pohárom alebo dvoma. Kým sa dobre nepripevníte k fľaši, nedúfajte, že upútate pozornosť verejnosti. ““

Čo to znamená byť gentlemanom?

V prvom rade to znamená byť dobrým a slušným človekom. Je to dobrý prístup ostatných, priorita pri prijímaní zamestnancov, priateľský prístup kolegov. Ženy uprednostňujú mužov so stabilným a silným charakterom, pretože je to znak stability a vážnych úmyslov. Ďalšie tipy, ako sa stať pánom, nájdete ďalej. Možno, že pre niektorých sa tieto tipy zdajú staromódne a irelevantné, pre iných spôsobia úsmev a napriek tomu dávajú veľa zmyslu.

Dámy a páni

Postoj k žene vždy určoval výchovu, ktorú má muž. „73 vecí, ktorými by sa mal pán riadiť“ je kompletný sprievodca, ktorý obsahuje rady pri všetkých príležitostiach, ktoré sa môžu vyskytnúť vo vzťahu medzi oboma pohlaviami. Mnoho tipov dnes znie naivne, ale stojí za zváženie: nie sú stále v rodinách, v láske?

Tu sú niektoré pravidlá správania sa pre pána, ktoré musí nasledovať osoba, ktorá sa považuje za takého.

Fajčenie nič nenahrádza.

„Problémom je, že slečna Cooková je veľmi ovplyvnená jej priateľkou Tolstoyovou. Nie som s ním oboznámený, ale zjavne má veľmi podivné názory. Nebudete tomu uveriť, Jeeves, ale tvrdí, že fajčenie nie je potrebné, pretože rovnaké potešenie možno dosiahnuť, ak jednoducho krútite prstami. Áno, tento muž je len somár. Predstavte si slávnostnú hostinu - jednu z tých, keď sa na pozvanie hovorí: „byť s regáliou“. Silní muži, ktorí už si pripili na zdravie kráľa, dychtivo očakávajú okamih, keď potiahnu cigary, a potom manažér stola hovorí: „Páni, môžete si prekrútiť prsty.“ Dokážete si predstaviť, aká pochmúrnosť a sklamanie bude panovať pri stole? Viete o tejto Tolstoy? Už ste o ňom počuli? “

Vernosť, schopnosť pripustiť a oveľa viac

Súbor pravidiel začína skutočnosťou, že by ste mali byť verní vami vybranému. Pre pána je neslušné pozerať sa na iné očarujúce ženy, ak je jeho dáma nablízku. A číslo dva je odvahou pripustiť vašu chybu, ak sa mýlite. A aj keď máte častejšie pravdu - nebojte sa vzdať svojej slabej polovici.

„Hovorte jej milými slovami,“ radí sa v sprievodcovi pre gentlemanov, „nebude jej nič zlé hovoriť príjemnými slovami znova a znova, ak ich chce počuť.“

Ale čo keď plače? „Neopovažuj sa stratiť svoju náladu,“ požaduje vedenie, „je lepšie ju utíšiť, jemne ju chytiť za ruku, aby sa cítila pokojne a bezpečne.“

Pán sa nevzdáva, keď dostal rezignáciu dámy srdca

"Veľmi častý prípad, pane." Pán, ktorý dostal rezignáciu jednej mladej dámy, sa okamžite ponáhľal k druhej a začal hľadať jej láskavosť. Inými slovami, stáva sa póza.
Začalo to ku mne.
- Ah, rozumiem. Stáva sa pozíciou a výzvami.
- Áno, pane.
"Vyzerá to, že nechcete, ale nemusíte, budú aj iní."

Čo je to láska?

„Láska je úplná dôvera,“ hovorí nám pánov sprievodca. Ak máte radi, musíte veriť, nespomenúť si na to, že vás v minulosti niekto zradil. A neprinášajú Pána, aby ju porovnával s ostatnými dievčatami! A dokonca aj porovnanie s tými, ktorých ste mali predtým - to je všeobecne nebezpečné! Navyše, pán nikdy nezačne spochybňovať svoju dámu srdca o mužoch z jej minulého života. A ďalší užitočný tip: skutočný človek nedáva sľuby, ktoré potom nebude schopný splniť.

A písať jej častejšie, ako radia skúsení predkovia. Nech je to len nota, ktorá si želá dobré ráno alebo dobrú noc - dotkne sa jej to. Áno, v našej dobe ľudia často píšu správy telefonicky alebo e-mailom, ale podstata sa nemení! Dozvieme sa, ako zostať gentlemanom dnes, nie pred sto rokmi.

Ale čo priateľstvo?

Áno, stáva sa tiež, že mladý muž, ktorý unesie mladý človek, zabudne na všetko, ba dokonca na svojich najlepších priateľov. Príručka pána pána tiež uvádza toto: „Strávte s ňou veľa krásneho času, ale medzitým nezničte svoje priateľstvo! Koniec koncov, pán je rytier a rytieri kladú predovšetkým na seba priateľstvo a vernosť.“

Mimochodom, odporúča sa konať slušne s dámou. Napríklad nezabudnite pre ňu otvoriť dvere vozňa (dnes - autá), dajte jej ruku, aby jej pomohla nastúpiť alebo vystúpiť z dopravy, prejsť ulicu. Je to zastaraný zvyk?

Ak je pani manželkou, správajte sa k nej rovnako. Buďte ohľaduplní. Postarajte sa o ňu a postarajte sa o ňu, potom sa o vás postará.

Futbal je najlepšou skúškou rodinného života

„Pinker bol zasnúbený so Stiffym Bingom a podľa môjho názoru by mu dlhoročné futbalové tréningy pomohli pri príprave na rodinný život s ňou. Ak každú sobotu, odkedy ste vyšli z plienok, vás vo fyziognomii odvádza dav hrdličiek v topánkach, potom vás nič na svete nemôže vystrašiť, dokonca si vziať dievča ako Stiffy, ktorá má takmer nie z kolísky každý deň, potom bláznivý trik, ktorý dokáže všetkých odohnať od prvého po posledný blázon. ““

Ženy milujú uši

Tento výraz pozná každý - dámy radi počúvajú príjemné veci, komplimenty, vyhlásenia lásky. Ale tu trochu o tom. Pán musí byť schopný nielen hovoriť, ale aj počúvať. Počúvajte ju, nezanedbávajte to, čo vám povie. Inak sa z vás neurobí veľký priestupok. Áno, staré vedenie je veľmi užitočné pre pána, ktorý sa musí naučiť, ako byť dobrým poslucháčom!

Zdvorilosť - čo to je?

Akékoľvek pravidlo v tejto príručke je v skutočnosti postavené na slušnosti. Existuje napríklad taká rada: smej sa jej vtipom, aj keď nie si smiešny! A ak robí chyby, alebo boli v minulosti - neskúšajte ju obviňovať ani obviňovať. A nikdy sa neospravedlňujte, ak ste sami urobili chybu, lepšie to priznajte.

Je neslušné byť neskoro na rande. Manuál o tom píše takto: „Je na prvom mieste. Always. Čas od času. Koniec príbehu. “

Niečo s humorom

Sprievodca pánom obsahuje aj niekoľko zábavných tipov. Napríklad: „Bojujte s vankúšmi, ale nenechajte sa príliš uniesť.“ Ale zlý zvyk niektorých pánov hovoriť zle za chrbtom svojej dámy je napísaný veľmi stručne: „Zlý nápad, priateľu!“

A čo nie je moderná pripomienka: gentleman nikdy nepožiada svoju dámu, aby mu niečo dala, zatiaľ čo on sám nikdy nezabudne na svoje narodeniny.

Nenúťte ju!

To je presne to, čo hovorí jeden z usmerňujúcich bodov pre pravých pánov. Ak chcete sedieť pivo (alebo sledovať futbalový zápas - pre našich súčasníkov) a chce nakupovať v drahej predajni, musíte s ňou súhlasiť. Dôležitejšie je nakupovanie.

Čo robí pán, ak jeho dáma nemôže zaspať? Nepodáva jej whisky ani vodku, nie, začína jej rozprávať zaujímavé príbehy, z ktorých bude ospalá!

A určite dobrý tip pre pána: nikdy neplácajte svojej žene! A ak ťa zabuchne - možno si to zaslúžiš. Chcel by som dúfať, že vo všetkých prípadoch budeme hovoriť o hravých slabochoch. Zasiahnutie ženy nie je v tomto návode ani slovom, pretože sa vždy považovalo za hanbu pre mužov. A pre niekoho, kto sa považuje za pána - ešte viac.

A napriek tomu, ak ju milujete ...

Ak ju máte radi a ste gentleman, nielenže jej o tom poviete, ale aj jej ukážete - vždy vo všetkom! Nenechajte ju ísť sama, bozkávať ruky, pozerať s ňou na západ slnka. A múdrosť všetkých čias a národov: prijmite svoju dámu tak, ako je.

Pravidlá správania sa pre pána - je to nekonečný zoznam odporúčaní, v ktorých je podiel vtipov, humor, ale väčšinou budú užitočné pre mladých (a nie príliš mladých) mužov pre všetky príležitosti. Chceš dokonalý vzťah so svojou priateľkou, manželkou, iba priateľkou? Buďte opatrní, nápomocní, odpustte jej drobným rozmarom a vzdajte sa malých vecí. A potom dostanete oveľa viac na oplátku.

Nakoniec

Nebudete veriť tomu, čo hovorí posledný 73. odsek kódexu skutočného pána. Vyzýva ... aby sa šteklili spolu so svojou dámou a nakoniec ju nechali zvíťaziť. A to nie je náhoda. To naznačuje, že napriek všetkej závažnosti tieto pravidlá obsahujú vysoký podiel irónie. Aj keď to nie je dôvod, aby ste ich nebrali vážne.

Bezchybné správanie

Bez ohľadu na to, ako dokonalý je vzhľad človeka, iba dobrý výchovný a bezúhonný spôsob života ho môže urobiť skutočným pánom. Pán nebude používať vulgárny obscénny jazyk. Vždy by mal mať priateľský výraz, príjemný úsmev na perách a absolútnu sebakontrolu.

Pán by mal byť dobre vzdelaný, aby mohol viesť konverzáciu na rôzne témy. Je pravda, že je lepšie vyhnúť sa tomu, aby sa hovorilo o náboženstve a politike, aby nedošlo k náhodnému urážaniu partnera. Okrem toho musí mať človek nielen výrečný dar, ale tiež musí byť schopný pozorne načúvať druhým. Ak je pán urazený, nikdy sa nedostane do boja, ale vždy nájde správne slová, aby dal drzáka na jeho miesto.

Postoj k žene

Najlepšie vlastnosti pána by sa, samozrejme, mali prejavovať v prítomnosti ženy. Jeho statočnosť by sa okrem toho mala vzťahovať nielen na jeho milované alebo obľúbené dievča, ale aj na všetky ostatné dámy, bez ohľadu na to, či ich pozná alebo nie.

Pán môže byť nazývaný ten, kto vždy preskočí dámu vpred, otvorí dvere pred sebou, dá jej ruku, aby jej pomohla vystúpiť z autobusu alebo zostať na klzkej ceste, vstane, keď dáma vstúpi do miestnosti, odstráni pre ňu stoličku pred tým, ako si sadne na obed stôl, dajte dáždnikovi, aby sa kryl pred dažďom.

V prítomnosti dámy by sa mu nikdy nestalo robiť obscénne vtipy alebo vulgárne komplimenty. V pánskej spoločnosti sa gentleman v žiadnom prípade nedovolí diskutovať o svojom vybranom, a najmä jej kritizovať.

Bohužiaľ, skutoční páni sú v súčasnosti zriedkaví. Bolo by úžasné, keby nielen teoreticky vedeli, ako sa stať gentlemanom, ale aj v živote boli vždy odlíšení dôstojným správaním.

Obec je ideálnym miestom pre milovaného pána

"Zaujímalo by ma, či je v celom obrovskom svete miesto milejšie než typická anglická dedina?" Skalnaté hory, tradičné útočisko zlomených sŕdc, majú svoje výhody, ale milenec musí byť mužom silného skladu, aby zostal sústredený, keď môže naraziť na nahnevaného grizzlyho kedykoľvek. Na anglickom vidieku nie sú také prekážky. “

Obed - čas duchovného stúpania

„... Obed je také jedlo, počas ktorého je Bertram zvyčajne v šoku, pretože ju zbožňuje. Najšťastnejšie hodiny svojho života som strávil v spoločnosti polievky, rýb, bažanta alebo dokonca soufflé, ovocia (keď je na nich čas) a záverečnej pohára. Obed prináša všetko najlepšie, čo je vo mne. Tí, ktorí ma poznajú, niekedy hovoria: „Berti spravidla nie je záujmom, ale ponorí svet do tmy, osvetlí mäkké svetlo, otvorené šampanské, pripraví večeru pre Worcestera a budeš svedkom zázraku.“

Pán rozumie psom

«Оглядевшись вокруг, я поймал на себе пристальный взгляд скотчтерьера Бартоломью, недвусмысленно свидетельствующий о дурных намерениях, столь характерных для тварей этой породы. У скотчтерьера — возможно, по причине кустистых бровей — всегда такой вид, будто он проповедник из некой особенно строгой шотландской секты, а вы — прихожанин, пользующийся сомнительной репутацией и посаженный в первом ряду партера».

Настоящий джентльмен не открывает дверей

"Ďalší zlý zvyk, ktorý ho jeho žena vyliečila z tých rokov, je otvoriť dvere sám." Bingley bol vychovaný v prostredí, kde je každý jeho vrátnik sám, a pre neho bolo ťažké tvrdo pracovať, aby skutočný pán dvere neotvoril, ale čakal, až mu sluha, ako sa očakávalo, odišiel a otvoril sa pre neho. ““

Krátka spomienka je zárukou šťastia pána

„... Zmena prostredia je veľmi dôležitá. Povedali mi o jednom takom odmietnutom milencovi. Dievča ho odmietlo. Išiel do zahraničia. O dva mesiace neskôr dievča poslalo telegram: „Vráťte sa. Muriel. “ Posadil sa, aby napísal odpoveď, a náhle zistil, že si nepamätá jej priezvisko, takže vôbec neodpovedal av budúcnosti jeho život pokračoval celkom šťastne. ““

Pre pána je to ťažšie ako pre obyčajného človeka

„Moralista by si mohol myslieť, že postavenie rovesníka, ktorý vlastní značné bohatstvo, je nejednoznačné. Šťastie bez mračna by povedal nepríjemným spôsobom, často kazí, a tento svet, kde to môže zasiahnuť vašu hlavu každú minútu, vyžaduje odvahu a pokoj.

Ak sa problém stane obyčajnej osobe, je na to pripravený. Po celé roky meškal do vlaku, vyniesol psa do dažďa, dostal spálenú slaninu pri raňajkách a bol temperovaný, takže náhle príchod matky ho nezlomil.

Lord Emsworth takéto školenie nezískal. Výborne jedol, zdravo spal, mal dosť peňazí. Jeho ruže boli známe po celom Shropshire, tekvica dostala medailu, niečo, čo sa nikdy nestalo v ich rodine, a čo je najdôležitejšie, Frederick, jeho najmladší syn, si vzal dcéru milionára a odišiel do veľmi širokého oceánu. Jedným slovom by sa mohol považovať za kúzelníka osudu.

Boli by sme prekvapení, keby ho náhle vyhodila rana? Navštevujeme, že nereagoval na slnko? Odsúdime ho za to, že nedokázal prehltnúť hrudku v hrdle, ako ustrica, ktorá vtlačila kľučku dovnútra?