Užitočné tipy

Ako zmeniť obrazovku uzamknutia v systéme Mac (tapeta, ikona používateľa a textová správa)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri vyzdvihnutí nového zariadenia od spoločnosti Apple sa mnohí používatelia okamžite snažia zistiť, ako zmeniť pozadie zariadení iPhone alebo iPad.

Tapeta na uzamknutej obrazovke alebo „Domov“ vyjadruje individualitu majiteľa a robí gadget trochu atraktívnejším. Túžba zmeniť pozadie preto nie je prekvapujúca. Našťastie to odborníci spoločnosti Apple tiež rozumejú, takže iOS implementoval vhodné nástroje na zmenu tapety.

Diagnostika je zadarmo pre všetkých zákazníkov.
+7 (812) 953-94-11, +7 (921) 984-75-12 (Kamennoostrovsky Prospect, 42, metro Petrogradskaya)

Odovzdanie obrázka

Pred výmenou štandardného pozadia zariadenia Apple musíte vybrať obrázok. Mohli by ste mať radi obrázky, ktoré nájdete v štandardných tapetách, alebo chcete umiestniť fotografiu svojej blízkej na obrazovku. Uvidíme však zložitejšiu verziu, v ktorej musíte do zariadenia stiahnuť tapetu zo zdroja tretej strany.

Existujú dva hlavné spôsoby, ako pridať obrázok do pamäte iPhone:

 • Prejdite online z modulu gadget a uložte svoj obľúbený obrázok.
 • Stiahnite si obrázok do počítača a preneste ho cez iTunes.

Je zrejmé, že vzhľadom na rozšírenie bezdrôtových sietí a počet bezplatných hotspotov Wi-Fi je oveľa jednoduchšie pripojiť sa k internetu pomocou zariadenia iPhone / iPad a jednoducho uložiť obrázok do pamäte. Nehľadáme preto ľahké spôsoby:

 1. Stiahnite si fotografiu do svojho počítača.
 2. Pripojte svoje zariadenie Apple a spustite iTunes.
 3. Vyberte zariadenie a otvorte sekciu Fotografie.
 4. Začiarknite možnosť „Synchronizovať fotografie z“ a zadajte priečinok v počítači, v ktorom sú uložené obrázky, ktoré sa vám páčia.

Zvýraznite súbory, ktoré chcete synchronizovať, a kliknite na tlačidlo Použiť. Všetky vybrané obrázky budú uložené v pamäti zariadenia.

Zmena pozadia iPhone / iPad

Po načítaní potrebných obrázkov do iPhone / iPad môžete prejsť na ďalší krok - nahradiť štandardnú tapetu novými obrázkami. Pred iOS 4.0 ste mohli zmeniť iba pozadie uzamknutej obrazovky. Ale viac ako 5 rokov môžu majitelia iPhone a iPad zmeniť obrazovku na pozadí aj obrazovku uzamknutia.

 1. Otvorte nastavenia svojho zariadenia.
 2. Prejdite do časti Tapety a Jas. Kliknite na možnosť „Vybrať tapetu“.

 • Vyberte album, v ktorom sa nachádza obrázok, ktorý chcete umiestniť na pozadie.
 • Vyberte požadovaný obrázok a kliknite na tlačidlo Inštalovať. V mieste inštalácie sa zobrazí výzva - uzamknutá obrazovka, Domovská obrazovka, obe obrazovky.
 • Označte, kam chcete umiestniť vybranú tapetu. Ak sa vám nepáči vzhľad obrázka, môžete ho kedykoľvek nahradiť vykonaním rovnakých krokov ako pri prvej zmene pozadia.

  Bezplatná konzultácia! Diagnostika zadarmo! Záruka na prácu!

  Ako zmeniť tapetu na obrazovke Mac Lock

  Pri výbere nových tapiet pre uzamknutú obrazovku venujte pozornosť rozlíšeniu obrazu, ktoré by sa malo zhodovať alebo presahovať rozlíšenie displeja Mac. Ak chcete skontrolovať rozlíšenie obrazovky, kliknite na tlačidlo Apple v ľavom dolnom rohu a vyberte „O tomto počítači Mac» -> «displeja».

  Po stiahnutí požadovaného obrázka je potrebné súbor previesť do formátu PNG. Ak to chcete urobiť, otvorte “preskúmanie» -> «súbor» -> «Uložiť ako". Vyberte PNG z ponuky formátov v dolnej časti okna a potom pomenujte súbor, napríklad com.apple.desktop.admin. Názov výsledného súboru by mal vyzerať takto:

  Ďalej otvorené nálezcu -> «prechod» -> «Prejdite do priečinka". V zobrazenom okne zadajte / Library / Caches a kliknite na „Choďte na».

  Po otvorení priečinka vyrovnávacej pamäte pretiahnite obrázok a kliknite na tlačidlo „nahradiť».

  Po ukončení systému sa zobrazí šetrič obrazovky podľa vášho výberu. Ak však zmeníte tapetu na pracovnej ploche, systém MacOS nahradí vlastný obrázok štandardnou rozmazanou verziou obrázka nainštalovaného na hlavnej obrazovke.

  Ako pridať správu na obrazovku uzamknutia systému Mac

  1, Otvoriť “Systémové nastavenia» -> «Ochrana a bezpečnosť»,

  2, Prejdite na kartu basic, kliknite na zámok v ľavom dolnom rohu a zadajte heslo, aby ste mohli vykonať zmeny,

  3, Začiarknite políčko vedľa položky „Zobraziť správu, ak je obrazovka uzamknutá»,

  4, Kliknite na „Nastaviť blokovanie správy»,

  5, Zadajte text správy (obsahujúci napríklad vaše kontaktné informácie v prípade straty počítača) a kliknite na tlačidlo „OK».

  Ako zmeniť ikonu používateľa v účte

  1, Otvoriť “Systémové nastavenia» -> «Používatelia a skupiny»,

  2, Kliknutím na aktuálnu ikonu ju upravíte,

  3, Vyberte nový obrázok z ponúkaných, odfotografujte ho pomocou webovej kamery Mac alebo použite akýkoľvek vlastný obrázok po jeho pridaní do aplikácie. fotografie,

  4, Kliknite na „udržať»Za účelom uloženia novej ikony profilu.

  Výber obrázka

  Vyberte obrázok zo zbierky fotografií Dynamic, Snapshot, Live alebo personal photos. Predvolené tapety sa menia s každou aktualizáciou iOS.

  Ak chcete vybrať obrázok zo zbierky Live alebo obrázok živej fotografie ako tapetu, potrebujete iPhone 6s alebo novší.

  Modely IPhone XR a iPhone SE nepodporujú obrázky z kolekcie Live.

  Presunutie obrázka a výber možnosti zobrazenia

  Ak chcete obrázok presunúť, presuňte ho na požadované miesto. Ak chcete zobrazenie priblížiť alebo oddialiť tak, aby zodpovedalo obrazovke, posúvajte prsty od seba alebo od seba.

  Niektoré obrázky nemusia podporovať pohyb a približovanie.

  Môžete vybrať možnosť „Perspective“ (Perspektíva), aby sa tapeta pohybovala po naklonení obrazovky. Môžete vybrať možnosť „Šetrič obrazovky“, aby sa tapeta nepohybovala. Možnosť zobrazenia „Perspective“ nie je k dispozícii, keď je zapnutá funkcia „Reduce Motion“ alebo je zapnutý režim úspory energie.

  Ak máte zariadenie iPhone 6 alebo novšie a použili ste funkciu Živé fotografie, môžete vybrať možnosť Živé. Ak stlačíte obrazovku s námahou, aktivuje sa animácia tapety uzamknutej obrazovky.

  IPhone 6s alebo novší je potrebný na použitie živých fotografických obrázkov a obrázkov zo zbierky Live ako tapety.

  Prispôsobte si tapetu a vyberte, kde by sa mala objaviť

  Po dokončení úpravy obrázka stlačte „Vybrať“. Alebo zvoľte možnosť „Zrušiť“ a začnite znova.

  Môžete si vybrať tapetu pre plochu, uzamknutie obrazovky alebo oboje. Domovská obrazovka sa zobrazí, keď iPhone nie je uzamknutý. Po prebudení zariadenia iPhone z režimu spánku sa zobrazí obrazovka uzamknutia.

  Zablokujte svoj iPhone alebo prejdite na plochu, aby ste videli nové tapety.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send