Užitočné tipy

Parfémy z éterických olejov doma: recepty

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je ľahké vybrať správneho, ale zdôrazniť jedinečnosť, aróma nie je vždy ľahká. Vyplatí sa za to veľa peňazí? Čo keď si doma zoberiete a sami vytvoríte jedinečné parfumy z éterických olejov? Koniec koncov, všetko, čo je na to potrebné, je vybrať si niekoľko rôznych éterických olejov, základňu, zásoby niektorých nevyhnutných improvizovaných prostriedkov a samozrejme fantáziu.

Čo sa vyžaduje

Na výrobu vlastného parfumu z prírodných éterických olejov nepotrebujete nič neprístupné. Možno niektoré z tých, ktoré sú potrebné, sa dajú nájsť aj doma.

 • Éterické oleje sa dajú kúpiť v mnohých obchodoch, na internete alebo v niektorých lekárňach. Je lepšie vziať niekoľko naraz na ich následné zmiešanie v rôznych verziách a pomeroch. Je vhodné, aby začiatočníci experimentovali s lacnými olejmi.
 • Ako základný materiál sa berie olej bez zápachu (jojobový alebo olivový) alebo čistý alkohol. Vhodná a vysoko kvalitná vodka bez nečistôt a prísad v zmesi.
 • Glycerín, ktorý dodáva parfémom trvalú arómu. Ako fixatívum si namiesto glycerínu môžete vybrať z santalového oleja, vanilky, myrhy. Sú schopní posilniť základňu parfumov, čím dodávajú vôňu.
 • Destilovaná alebo pramenitá voda. Tečúca voda, najdostupnejšia doma, nebude fungovať, pretože obsahuje nečistoty, ktoré sú v tejto veci zbytočné.
 • Prúžky 10/1 cm, narezané z akéhokoľvek papiera alebo servítky, ako budúce „sondy“.
 • Niekoľko sklenených pipiet (nie plastových), jedna pre každý olej. Bude potrebné zmerať počet kvapiek.
 • Prírodná káva, ktorá „vytriezví“ vôňu, keď sa vôňa zmieša v nose.
 • Poznámkový blok a pero.
 • Parfumové balenie: malá fľaša (fľaša, pohár) z tmavého skla alebo keramická miska. Nádoba musí byť pevne uzavretá.

Výrobný proces

Keď sa všetko, čo je potrebné, už uvarí, môžete pristúpiť priamo k najkreatívnejšiemu procesu - vyrábať parfumy z éterických olejov podľa vlastného receptu, doma a vlastnými rukami.

Pred zmiešaním oleja vo fľaši si musíte predstaviť, čo by sa nakoniec malo stať. Za týmto účelom môžete na pripravené papierové prúžky odkvapkávať 1 kvapku oleja (pre každý prúžok rôzne) a do nosa priniesť 2–4 kúsky. Prúžky musia byť podpísané, aby nedošlo k zámene miest, kde a čo sa uplatňuje. Potom, keď zmeníte arómy a urobíte z nich rôzne kombinácie, vyberte si najvhodnejší zápach pre seba, ale vezmite do úvahy skutočnosť, že počas „dozrievania“ voňavkárstva sa to trochu zmení, stane sa skutočným a konečným.

Bola nájdená správna chuť. Teraz musíte zistiť, ako miešať oleje. Všeobecne sa uznáva, že liehoviny pozostávajú z „hlavy“, „srdca“ a základne. Toto sú tri podmienené fázy pôsobenia akýchkoľvek duchov.

 1. Prvá etapa („hlava“). Toto je vôňa, ktorú je možné zreteľne počuť v prvých 15 - 20 minútach po aplikácii parfumu.
 2. Druhá fáza („srdce“). Znie od 0,5 do 12 hodín, používa sa ako hlavná vôňa vône.
 3. Tretia etapa (základ). Po postupnom vymiznutí predchádzajúcich fáz zostane „ozvena“, „vlak“, až kým sa úplne neodparí. Vôňa v tejto fáze je tenká, mierne viditeľná.

Olej sa musí brať v pomere 1: 2: 3, v závislosti od toho, ktorá poznámka a kedy sa má vypočuť na žiadosť „autora“ arómy. To znamená, ktoré oleje budú hrať v prvej fáze - tie, povedzme, 1 kvapka. V druhej fáze - 2 kvapky, v záverečnej fáze - 3.

Parfum na báze alkoholu

Vybrané oleje dôkladne premiešajte v sklenenej alebo keramickej nádobe, pridajte k nim alkohol alebo vodku v pomere 20 - 30% oleja vzhľadom na množstvo alkoholu. Dobre premiešajte. Toto je voľba pre parfémy strednej triedy. Pre jemnú arómu by mal byť pomer 10% oleja vzhľadom na alkohol, pre silnú - 70%. Potom by výsledná zmes mala stáť 2-3 dni na suchom a tmavom mieste. Tretí alebo štvrtý deň pridajte destilovanú vodu, niekoľko kvapiek glycerínu, všetko premiešajte. To je všetko, čo sa muselo urobiť, aby sa získali parfumy, zostáva to trvať a používať ich pre vaše potešenie!

Recept: vanilka, pačuli - každá 2 kvapky, harmanček, ylang-ylang, bergamot - 5 kvapiek, santalové drevo - 8 kvapiek. Dobre premiešajte, nalejte 10 ml vodky alebo alkoholu. Trvajte na tom, 2-3 dni, pridajte 10 ml vody. Nechajte „dosiahnuť“ ďalšie 2 týždne, pravidelne sa pretrepte.

Parfumy na báze oleja

Základom tu bude olej bez zápachu: obyčajne si vezmite olivu alebo jojobu. Oleje sa zmiešajú do homogénnej konzistencie a plnia sa 2 až 3 dni.

Recept: jojoba - 10 kvapiek, bergamot a santalové drevo - každá 2 kvapky, škorica a vanilka - 1 kvapka. Sú to parfumy s afrodiziakálnymi olejmi, ktoré majú šokujúci účinok.

Suché (pevné) parfumy

Takéto parfumy sa vytvárajú na základe včelieho vosku a olejov v pomere asi 1: 2. Na rozdiel od predchádzajúcich typov môže byť suchý použitý ihneď po príprave, akonáhle vychladnú a stvrdnú. Na ich uskladnenie budete potrebovať malú plochú nádobu s vekom. Tu sú vhodné pikantné, ovocné a orientálne arómy.

Recept: vosk - 5 g, Jojoba - 5 g a 15 kvapiek aromatických olejov, z ktorých si môžete vybrať. Rozdrvený vosk a extrakt z jojoby roztavte vo vodnom kúpeli a vyhnite sa varu. Pripravené éterické oleje nalejte rýchlo do horúcej zmesi, okamžite premiešajte drevenou tyčkou alebo špáradlom (hrudky sa okamžite nalepia na studenú lyžicu). Horúcu zmes nalejte do pripravenej kozmetickej nádoby. Nádoba musí byť vopred umytá, vysušená a utretá alkoholom na dezinfekciu. Potom aromatická hmota rýchlo schne a dá sa použiť.

Toto sú, samozrejme, iba príklady receptov, ktoré je možné ľahko a nezávisle aplikovať doma. Každá žena bude mať svoje vlastné jedinečné možnosti vyrobené nezávisle, pretože každá si vyberie tieto oleje ako súčasť svojich vlastných parfumov, ktoré sa jej najviac páčia.

Užitočné tipy

Aby sa predišlo chybám pri výrobe parfumov vlastnej výroby, je potrebné dodržiavať niektoré dôležité podmienky:

 1. Aby sa nenarušila aróma olejov v ich továrňových kontajneroch, je lepšie pre každú z nich vziať samostatnú pipetu.
 2. Každý krok vykonanej práce by sa mal zaznamenať do poznámkového bloku, aby zostal recept a potom by ste mohli znova vytvoriť presne ten istý parfum. Alebo túto chybu neopakujte, ak v dôsledku toho niečo nefunguje (nepáči sa vám konečná chuť atď.).
 3. Prvýkrát si vyberte z troch éterických olejov. S príchodom skúseností bude mať zmysel experimentovať s veľkým množstvom a vytvárať nové príchute vlastnými rukami.
 4. Pripravená parfumová zmes sa môže čistiť cez kávový filter. Je to však voliteľné.
 5. Ak stabilita parfumu nie je zásadná, ako fixatív je vhodný glycerín, hroznový olej alebo ricínový olej.

Po naučení sa tejto jednoduchej, ale veľmi vzrušujúcej zručnosti si môžete vytvoriť rôzne parfumy z éterických olejov pre všetky príležitosti, prísť s vlastnými receptami doma. Ide o skvelú darčekovú možnosť pre ženy, ktorá sa dá ľahko vyrobiť vlastnými rukami a úsporami, koníčkami a tvorivosťou a pre niekoho možno nové podnikanie.

A bez ohľadu na to, koľko receptov je internet alebo tlačené médium plné, vždy je lepšie skúsiť niečo vlastné, pokračovať v myšlienke vytvorenia najneobvyklejších kombinácií. Koniec koncov, niekedy sa ukáže, že náhodou vytvoríte nové majstrovské dielo, hlavnou vecou je dať voľnú ruku fantázii a vášmu vkusu.

Klasifikácia parfumov

Všetky parfumy sú rozdelené do piatich hlavných typov arómy:

Citrusové arómy majú ľahké tóny čerstvosti, zahŕňajú éterické oleje, ktoré vytvárajú vynikajúcu kombináciu arómy korenia alebo kvetov. Tieto arómy sú väčšinou obľúbené u mužov, ale sú vhodné aj pre ženy.

Orientálne príchute plné tajomstva a tepla, sú veľmi vytrvalé a ťažké. Takéto parfumy často používajú pačuli, santalové drevo a vetiverové oleje. Parfumy pre mužov často prichádzajú s vôňou citrusov a muškátových orieškov, zatiaľ čo vône žien majú silnú a sladkú arómu.

Ihličnaté arómy pozostávajú z ihličnatých éterických olejov vo veľkom, vrátane borievky, céder, borovice, citrusovej arómy, ako aj šalvie a levandule. Takýto parfum dokonale ochladzuje a dodáva vitalitu, je vynikajúci pre predstaviteľov silnej polovice ľudstva.

Aroma chypre zahŕňajú kombináciu olejov z dreva a kvetov, ako aj machu. Parfumy majú teplú kvetinovú vôňu, ktorá sa prelína s citrusovými plodmi. Táto vôňa sa často podobá letnému dažďu a lesu. Ako súčasť parfumu nájdete vôňu pačuli a machu, ktoré sú dokonale kombinované s olejmi santalového dreva, bergamotu, ruže a jazmínu. Tento druh parfumu používajú muži aj ženy.

Kvetinové arómy zahŕňajú kvetinové éterické oleje, ako je ruža, jazmín a ylang-ylang. Takéto parfumy sú u žien obľúbené.

Po výbere typu parfumu by ste mali začať s prípravou vlastnej vône, ktorá bude jedinečná a nezabudnuteľná. Ak chcete vytvoriť harmonickú zmes a dosiahnuť perfektnú rovnováhu, musíte venovať pozornosť aromatickým vlastnostiam, ktoré majú éterické oleje.

Začiatok stvorenia

Ak chcete doma vytvoriť jedinečné parfumy, musíte si kúpiť éterické oleje a základňu, ktorou môže byť olej alebo alkohol. Mali by ste tiež pripraviť:

 • Tmavé fľaše, ktoré sú tesne uzavreté
 • Nádoby na miešanie prísad
 • kvapkadlo
 • Prúžky na testovanie.

Olejové a alkoholové parfumy sa vyznačujú svojimi vlastnosťami a trvanlivosťou. Aromatické arómy miznú rýchlejšie, sú však nasýtené a úplne odhalené. Olejové parfumy sú pomerne perzistentné, ale mierne tlmené, ich trvanlivosť je dlhšia. Olejové parfumy však na odevoch často zanechávajú nepríjemné škvrny.

Základ oleja by mal byť vybraný bez zápachu, je lepšie uprednostňovať kakao, hrozno, mandle, jojobu alebo olivu. Pokiaľ ide o alkoholovú bázu, musíte si kúpiť alkohol v lekárni. Tam môžete predzásobiť éterickými olejmi.

V prípade nasýtenej vône parfumov je obsah éterických olejov vo fľaši asi 40%, jemná a jemná vôňa vyžaduje iba 10% obsahu olejov.

Pri vytváraní vlastnej arómy z éterických olejov je vhodné zaznamenať každú kvapku, keď ju pridáte. Tým sa určia presné podiely najúspešnejších skladieb vo voňavkárstve a využijú sa v budúcnosti.

Základné vône

Všeobecný princíp tvorby parfumov má jeden trik, ako súčasť parfumu sa nachádzajú tri tóny arómy, bázy, vrchu a stredu. Majú o čom vedieť.

 • Horná nota má veľký význam v celom zložení ako celku. Je to ona, ktorá zanecháva prvý a hlavný dojem, cíti sa pol hodiny po aplikácii parfému. Osoba cíti najvyššiu poznámku pri otváraní fľaše s parfumom. Úvodná poznámka obsahuje vôňu, ktorá sa rýchlo vyparuje. Zahŕňa oleje z citrusov, bazalky, verbeny, rozmarínu, mäty a meduňky. Najmä voňavé parfumy zvyčajne obsahujú množstvo vôní vrchnej noty, pretože parfumy sú živšie a nezabudnuteľnejšie.
 • Stredná nota Je srdcom celej kompozície, je schopná počas dňa vyžarovať arómu. Zvyčajne zahŕňa šalvia, jazmín, muškátový oriešok, levanduľa, pelargónie, yzop, cyprus, harmanček, ylang-ylang.
 • Základná poznámka naplnené perzistentnými a ťažkými olejmi. Aróma sa nosí na pokožke neustále, líši sa, keď sa iné arómy odparia. Oleje na základné tóny sa získavajú z rastlinných živíc, koreňov, ovocia, kôry a korenia. Napríklad to môže byť vanilka, zázvor, pačuli, borievka, myrha, santalové drevo, rasca, klinček alebo kadidlo.

V každej aróme by nemalo byť viac ako tri odrody olejov, v dôsledku toho by v parfumovej zmesi malo byť prítomných iba deväť éterických olejov.

Dôležité! Čisté éterické oleje sa nemôžu používať ako parfumy! Často spôsobujú popáleniny alebo alergické reakcie. Aromatické zložky sa musia rozpustiť na báze alkoholu alebo vysokotučných olejov.

Odborníci odporúčajú všeobecne akceptovaný pomer poznámok:

 • Najvyššia nota by mala byť 30%,
 • Priemerná nota je asi polovica celkového zloženia,
 • Spodná bankovka je 20%.

Presné proporcie samozrejme nemusia byť dodržané, pretože pri vytváraní liehovín by konečný výsledok mal závisieť od preferencií a osobných pocitov ich majiteľa.

Aromatické rodiny

Všetky parfumové kompozície možno pripísať hlavným aromatickým rodinám:

 • Citrusový pach môže obsahovať aromatické oleje pomaranča, bergamotu, citrónu, grapefruitu, mandarínky. Boli zvyknutí vytvárať prvé kompozície.
 • Kvetinové vône sú veľmi rozmanité. Obzvlášť populárne pri vytváraní parfumov sú oleje ruží, fialiek, jazmínu, ylang-ylang alebo šeľa.
 • Drevené arómy sú dosť kyslé, dodávajú kompozícii teplo a sofistikovanosť. Zloženie často obsahuje oleje z ružového dreva, pačuli, myrty, santalového dreva alebo dúhovky.
 • Vonné vône sú pomerne kyslé a dodávajú sviežosť, vrátane levanduľového a drevného oleja, bergamotu, pelargónie a machu.
 • Orientálne pachy sú veľmi zmyselné a sladké. Základom týchto kompozícií je pižmo, vanilka, arómy živíc a drevná kôra.
 • Pikantné pachy sú podobné ako orientálne, ale sú ešte svižnejšie. Na vytvorenie kompozícií sa používajú oleje rôznych korenín.
 • Chypre arómy sa vytvárajú na základe dubového machu, arómy živíc alebo bergamotu. Takýto parfum väčšinou používajú muži, ale keď je súčasťou arómy citrusov, získajú parfémy ženské tóny.
 • Kožené arómy sú výsledkom zmesi kvetinových olejov a drevín. Prevažná časť sa používa na vytváranie kompozícií pre mužov.
 • Vodné arómy prinášajú sviežosť a morský vánok, horský vzduch a letný dážď. Na vytvorenie takýchto kompozícií sa používajú éterické oleje z citrusov, mäty, fialiek a citrónu. Je však dosť ťažké vyrábať takéto parfumy doma aj doma, pretože ich odborníci používajú na výrobu syntetických molekúl.
 • Gurmánske pachy sa väčšinou vyrábajú z umelých surovín. Parfumérie často vytvárajú arómy karamelu, čokolády, cukroviniek, coly alebo ovocia. Doma sú také parfémy prakticky nemožné.
 • Existujú tiež zmesi zápachu.

Základy pre vytváranie liehovín

Použitie bázy uľahčuje použitie arómy, umožňuje zložkám kombinovať a tvoriť harmonické celkové zloženie. Základom môže byť:

Parfémy na báze oleja sú tlmené, ale dosť perzistentné. Olejové častice inhibujú molekuly prchavých zlúčenín. Tieto éterické oleje by mali tvoriť približne 10% celkového zloženia. Po zmiešaní arómy sa odporúča dať parfumu čas na státie dva týždne.

Dôležité! Olejové parfumy sa neodporúčajú pre vlasy a odev, zanechávajú škvrny a môžu spôsobovať alergie.

Olejová báza vám umožní vytvárať pevné parfumy. Takýto parfém je vynikajúci na prezentáciu ako prezentácia, je vhodné ho nosiť so sebou v pohári alebo medailóne. Tuhé parfumy často nájdete ako automobilovú príchuť. Na vytvorenie tuhého parfumu je potrebné do základu pridať kozmetický vosk alebo použiť zmrazené oleje.

Alkohol na báze parfumov im dodáva bohatosť, jas, ale rýchlo sa vyparujú. Po vytvorení by kompozícia mala zostať tri mesiace, aby prežila. Pravidelne ju musíte potriasť.

Príchod do práce

Doma môžete rýchlo vytvoriť jedinečnú arómu, mali by ste postupovať iba podľa postupu:

 • Najprv musíte vyzdvihnúť arómy éterických olejov a po kvapkách ich aplikovať na prúžky papiera.
 • Pripravte si nádobu na kompozíciu, mala by byť čistá a suchá, do nej naliať alkohol alebo olejový základ.
 • Pridajte v určitom poradí éterické oleje, najprv základné poznámky, potom stredné a potom horné.
 • Nádobu uzavrite a pretrepte, uložte na tmavom a chladnom mieste.

Citrusová sviežosť

Zloženie má sviežu a chladnú vôňu citrusov s odtieňmi kvetov. Éterické oleje sa pridávajú po kvapkách do 10 ml alkoholovej bázy:

 • myrha - 2 kvapky,
 • nerol - 3 kvapky,
 • myrta - 1 kvapka,
 • levanduľa - 2 kvapky,
 • ruže - 1 kvapka,
 • petitgrain - 5 kvapiek,
 • bergamot - 2 kvapky,
 • horká oranžová - 2 kvapky.

Južné noci

Vôňa je veľmi sladká a hrejivá, zvodná. Pre 10 ml základne pridajte po kvapkách olej:

 • pačuli - 2 kvapky,
 • ružové drevo - 1 kvapka,
 • santalové drevo - 1 kvapka,
 • vanilka - 2 kvapky,
 • jazmín - 1 kvapka,
 • šalvia z hliny - 1 kvapka,
 • nerol - 1 kvapka,
 • Mandarin - 1 kvapka.

Ak chcete vytvoriť parfumy na báze tuhého oleja, musíte na miešanie zložiek použiť rovnaké schémy, ale namiesto základnej tekutej bázy musíte vziať pevný olej rozpustený vo vodnom kúpeli a kozmetickom vosku. Готовую смесь, которая еще не успела застыть, нужно залить в медальон ил, закрыть крышкой и дождаться того, когда смесь полностью застынет, на это потребуется приблизительно час.

Афродизиаки для привлечения противоположного пола

Ароматические масла афродизиаки оказывают активное воздействие на нервную систему, они созданы для усиления чувственности и стимуляции сексуального желания. Afrodiziakum sa považuje za oleje z cédrového oleja, jazmínu, santalového dreva, bergamotu, ylang-ylang, pačuli a mnohých ďalších.

Afrodiziakálny recept na 10 ml olejovej bázy:

 • santalové drevo - 2 kvapky,
 • škorica - 1 kvapka,
 • bergamot - 1 kvapka,
 • vanilka - 1 kvapka.

Zloženie Afrodita je veľmi populárne, kde by ste mali vziať 20 ml olejovej bázy, pridať tri kvapky aromatických olejov ylang-ylang, rozmarínu a grapefruitu.

Pravidlá a recepty na výrobu parfémov doma

Používanie éterických olejov je rôznorodé. Esenciálne oleje sa používajú na liečenie a prevenciu chorôb, na udržiavanie a predlžovanie mladosti a krásy, v každodennom živote na starostlivosť o zvieratá, aromatizačné a dezinfekčné miestnosti. Vďaka svojim aromatickým vlastnostiam sa éterické oleje používajú na výrobu parfumov a aromatických vôd v parfumárskom priemysle. Použitie vonných éterických olejov sa dá robiť doma. Takéto prírodné parfumy budú mať nielen príjemnú vôňu, ale budú mať aj liečivé vlastnosti.

Ak chcete vytvoriť parfumy s harmonickou vôňou, musíte dodržiavať niektoré pravidlá.

1. Rozhodnite sa sami, aký emocionálny efekt chcete získať od duchov.

2. Pred vytvorením parfumov sa musíte rozhodnúť, aký druh vône vám najviac vyhovuje.

3. Správne kombinujte éterické oleje s vôňou.

4. Na vytvorenie parfumov musíte použiť iba 100% prírodné éterické oleje.

5. Pri miešaní parfumových komponentov nepoužívajte kovové predmety.

6. Pri zostavovaní kompozície je lepšie zaznamenať, ktoré a koľko éterických olejov pridáte.

Klasifikácia parfumov podľa typu

Parfumy sa podľa typu arómy delia na 5 hlavných typov: ihličnatý, citrusový, kvetinový, cyperský, orientálny.

Ihličnaté (zelené) arómy. Parfumy tohto typu pozostávajú hlavne z ihličnatých éterických olejov, ako sú céder, borievka, borovica, do ktorých sa pridávajú citrusové arómy alebo éterické oleje šalvie a levandule. Takéto parfumy majú arómu ochladzovania a osvieženia, ktorá je u mužov obľúbená.

Citrusové príchute. Parfémy tohto typu majú ľahkú, sviežu arómu a pozostávajú z citrusových olejov, ktoré sa kombinujú s vôňou korenia alebo kvetinových éterických olejov. Tento druh vône je obľúbený u mužov, ale je vhodný aj pre ženy.

Kvet Armata. Parfémy tohto typu sa vyrábajú z kvetinových éterických olejov, ako sú ruže, neroli, jazmín a ylang-ylang. Tento typ vône je vhodný pre ženy.

Aroma ako Shipr. Parfumy tohto typu sú založené na kombinácii arómy machu, dreva a kvetinových éterických olejov. Takéto parfumy majú hlbokú teplú arómu zmiešanú s kvetinovými alebo citrusovými odtieňmi. Vôňa takýchto vôní sa často podobá vôni lesa po daždi. Zloženie takýchto parfumov spravidla zahŕňa vôňu pačuli a dubového machu, ktoré sa často kombinujú s éterickými olejmi bergamotu, santalového dreva, jazmínu a ruže. Takéto parfumy môžu byť mužské aj ženské.

Orientálne príchute. Parfémy tohto typu spravidla udržiavajú samy teplo a tajomstvo. Sú dosť ťažké a odolné. V tomto parfume sa často používajú éterické oleje z vetiveru, pačuli, santalového dreva. Dámske vône majú zvyčajne sladkú, silnú kvetinovú vôňu, zatiaľ čo pánske vône sú menej sladké a kladú väčší dôraz na citrusové a éterické oleje hliny šalvie a levandule.

Akonáhle ste sa rozhodli pre typ parfumu, môžete si vytvoriť vlastnú vôňu. Aby sa vytvorila vyvážená a harmonická zmes, je potrebné zohľadniť aromatické vlastnosti éterických olejov.

Klasifikácia éterických olejov podľa poznámok

Podľa aromatických vlastností sa všetky éterické oleje delia na horné, stredné a základné tóny.

Najlepšie poznámky (počiatočné poznámky) - to sú vône parfumov, ktoré pociťujete ako prvé pri vdychovaní arómy. Otvárajú sa a zaznie prvých 5 až 10 minút. Sú to citrusové, zelené tóny čerstvosti.

Srdcové poznámky (stredné noty) - to sú arómy, ktoré sa otvárajú v priebehu nasledujúcich 10 - 20 minút a znejú od 1,5 do 3 hodín. Sú to kvetinové, korenené, ovocné, drevité arómy.

Základné poznámky (záverečné alebo slučkové tóny) - to sú arómy, ktoré sa po zmiznutí horných tónov otvoria spolu s tónom srdca a dosiahnu svoj výrazný zvuk po 2 hodinách. Pri niektorých parfumoch môže zvuk záverečných tónov trvať až 6 - 8 hodín. Sú to pižmové, jantárové, silné balzamy, živice, machy.

Pin
Send
Share
Send
Send