Užitočné tipy

Ako ušetriť červy pre rybolov

Pin
Send
Share
Send
Send


Skúsení rybári vždy experimentujú z hľadiska návnad, ale majú tiež svoje obľúbené pripútanosti, ktoré sú vždy v arzenáli. Patrí medzi ne klasický rybársky žáner - červ. Naši dedovia a pradedušci za to lovili, fanúšikovia modernosti modernosti pokračujú v tejto slávnej tradícii. Nie je ťažké vykopat červy - mala by sa lopata, vhodná sezóna a túžba, ale pred každým rybolovom je aspoň ťažké to urobiť. Preto je dôležité nielen vykopať dostatok červov, ale tiež ich udržiavať v živej forme vhodnej na rybolov.

Tento nástavec sa používa pre všetky metódy pasívneho rybolovu: s klasickým plavákovým rybárskym prútom, spodným náčiním a dokonca aj podávačom. Zástupcovia rodiny cyprinidov a najznámejšie lupiči sladkej vody, ako sú ostriež alebo malá šťuka, môžu lichotivé červy lichotiť a chutný. Z tohto dôvodu je však dôležité, aby si udržala mobilitu a prezentáciu čo najdlhšie. Z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť vhodné podmienky pre jeho „prechodný pobyt“ v predvečer rybolovu aj počas neho.

Druhy rybárskych červov

Napriek množstvu osobných vecí sa na rybolov používajú červy patriace do tej istej rodiny. Prvý z nich stojí za zmienku dážďovka, Hovorí sa tomu inak: dážď, plazivosť, lístie atď. V skutočnosti je to jeden druh - hlinený, len mu rybári dali veľa mien podľa umiestnenia: v zemi, po daždi na povrchu pôdy alebo dokonca asfalte, pod peknými listami.

Udržať dážďovku nažive aj niekoľko dní nie je ľahká úloha: je veľmi náročná na vlhkosť, teplotu, nasýtenie pôdnym kyslíkom. V podmienkach letného horúčavy alebo zimných mrazov je táto úloha ešte zložitejšia. Ak podmienky zadržiavania nie sú ani zďaleka prirodzené, dotvarovanie zaspáva rýchlo a potom to zhorší.

Coprinus - Ďalší druh z tej istej rodiny, ktorý sa úspešne používal pri rybolove. Ako už názov napovedá, nachádza sa v mŕtvom hnoji, komposte, hnilobnom potravinovom odpade. Ťažba je, úprimne povedané, nenápadná, ale čo nemôžete urobiť pre svoje obľúbené koníčky!

Policajt je na rozdiel od pozemského brata oveľa viac nenáročný a náročný na podmienky zadržiavania, pri riešení tejto potenciálnej návnady však musia byť známe určité zásady.

Všetky poddruhy hlinené a chrobák trstinový sa spolu nedoťahujú: vyžadujú si rôzne podmienky zadržania. Okrem toho je chrobák schopný jedovatého zemiaka toxicky vylučovať.

Druhy červov a ich vlastnosti

Títo predstavitelia bezstavovcov nie sú rôzni. Rybári v zásade rozlišujú dva druhy červov na rybolov.

Toto je:

 1. Dung.
 2. Zem alebo dážď.

Medzi červami, rybárski nadšenci tiež rozlišujú husia koža a listy, ale v skutočnosti sú to rovnaké dážďovky, takže nemá zmysel považovať ich za samostatné druhy.

Dážďovka sa nachádza všade v pôde, ale najčastejšie sa vyskytuje vo vlhkých, drobivých oblastiach nachádzajúcich sa v tieni, pod hromadami pekných listov (listov), ​​troskami a po daždi ich možno ľahko napísať na stopy. Aby to bolo nepríjemné, vyžaduje vlhkosť, teplotu a dostatok kyslíka. Ak sú podmienky skladovania porušené, rýchlo sa stanú letargickými a umierajú.

Hmyzové červy, ako naznačuje ich názov, sa nachádzajú v hnoji, ale niekedy sa nachádzajú medzi hnilobou organickými látkami, ako je napríklad potravinový odpad. Tieto bezstavovce sú nenáročné, trvajú dlhšie a na rybolov sa často uprednostňujú chrobáky.

Zvlášť dôležité je nikdy neskladovať trus a dážďovky spolu. Majú rôzne biotopy, okrem toho hnoje vylučujú tekutinu, ktorá je toxická pre dážďovky.

Červy by sa mali skladovať v podmienkach čo najbližších k životným podmienkam života, okrem toho sa odporúča kŕmiť z času na čas.

Môžete to urobiť nasledujúcim spôsobom.

Plastový vedro sa vyberie, čím väčší je polomer, tým lepšie. V spodnej časti vedra je potrebné urobiť niekoľko otvorov v celom polomere, nie príliš veľa, ale nie malé, približne 2 ... 3 otvory na štvorcový centimeter. Otvory sa vyrábajú aj v bočných stenách v krokoch 5 ... 10 centimetrov, v 3 ... 5 radoch. Medzi radmi dva centimetre. Otvory môžu byť vyrobené s ohňom, ohrev je ohňom. Priemer otvorov v dne je asi 1 milimeter, v bočných stenách nie viac ako dva. Otvory sú potrebné na odvádzanie prebytočnej vlhkosti a prevzdušňovanie napájacieho substrátu. Červy môžete nakŕmiť čokoľvek, musíte si však uvedomiť, že sú vegetariáni. Červy s ich „natívnym“ substrátom posúvame do vedra, môžete uprostred.

Teraz musíte variť jedlo

Na to je vhodný akýkoľvek humus (seno, slama, hnoj). Humus je najlepšie vyriešiť a vybrať si z neho rôznych obyvateľov. Na jednu časť humusu sa odoberie 0/1 dielov varených zemiakových šupiek, 1/4 časti rozdrvených vaječných škrupín. Môžete pridať strúhané, do stavu múky, ovsené vločky alebo otruby. Táto základňa krmiva je dôkladne premiešaná a uložená v vedre okolo substrátu s červami.

Pripravenú kŕmnu základňu tiež môžete najskôr rozložiť, preliať vodou do 70% vlhkosti a potom položiť červy na vrchnú časť, ale vždy substrátom, ktorý sa dodáva s nimi. Nezabudnite tiež, že v spodnej časti vedra sú otvory, takže na vypustenie prebytočnej vody musíte vymeniť nádobu. Hrúbka položenej základne podávača by nemala byť väčšia ako 5 centimetrov. Vedro sa musí vyberať na teplom a tmavom mieste, kde teplota nepresahuje 18 ... 20 stupňov. Dôležitým bodom na monitorovanie vlhkosti by mal byť kŕmny substrát, ktorý nesmie suchý. Existuje riziko, že červy sa v takom substráte nekoreňujú, ale nie je to veľké.

Bezpečnosť návnady v živom stave za predpokladu, že červy zakorenili, bude pomerne dlhá. Okrem toho sa získa ďalšia výhoda. Návnadu môžete prepraviť na slušné vzdialenosti a nebojí sa, že červy sa tam „zvaria“ z horúčavy. Vo veľkom vedre je dosť miesta a jednoducho odídu na chladnejšie miesto. Takto sa dosiahne ďalší dôležitý bod, a to, že červy sa nezmenšujú a naopak, začínajú rásť.

Aké červy vydržia dlhšie

Nie všetky druhy červov sú vhodné na dlhodobé skladovanie doma. Hnoja a trojlístky sa môžu skladovať najdlhšie, ak sú vybavené pohodlným životným prostredím. Ukladanie dážďoviek, ktoré sa postupne vymieňa, si vyžaduje osobitné podmienky, ktorých nedodržanie povedie k ich rýchlej smrti.

Upozorňujeme, že v jednom kontajneri nemôžete ukladať rôzne druhy červov. Napríklad trusové červy vylučujú tekutinu, ktorá je jedovatá pre iné druhy červov, ale oni sami môžu byť otrávení pozostatkami hnitých mŕtvych červov iného druhu.

Ako zbierať crawling Worms

Je potrebné pamätať na to, že ľahké pásové kosačky sú vhodnejšie na rybolov, sú hustejšie a odolnejšie ako ich temné náprotivky. Najlepšie je zbierať dážďovky po daždi v tme. Niekoľko hodín po daždi si môžete vziať lampu a ísť von na nečistoty a dokonca aj asfaltové chodníky položené vedľa zeme, kde sa plazí po daždi. Tento druh červov sa tiež často vyberá v oblastiach bez vysokej vegetácie vedľa kríkov a stromov, kde je ľahké si ich všimnúť. Je potrebné pamätať na to, že prehľadávače nemajú radi jasné svetlo, takže je lepšie vziať baterku s miernym výkonom.

Existujú aj niektoré triky. Ak sa v blízkej budúcnosti neplánujú žiadne dažde a je potrebná rybárska návnada, môžete zalévať pozemok, v ktorom môžu žiť červi, a určite sa objavia v tme. Môžete si tiež vybrať miesto s mastnou pôdou, dať naň vlhkú handru alebo slamku, potom ju prikryť doskami a červy sa vplíží do vlhkého podkladu. Po zozbieraní červov však musíte uložiť.

Vedenie červov doma

Často je potrebné červy dlho zachraňovať. Môže to byť spôsobené neschopnosťou vykopať ich pred každým rybárskym výjazdom, alebo jednoducho šťastnou kombináciou okolností, ktoré umožnili zhromaždiť viac červov naraz, ako ponecháva na jeden rybársky výjazd. Často sa vyžaduje aj ochrana červov počas zimy.

Úložný priestor v súkromnom dome

Majitelia domov majú významnú výhodu pri ukladaní červov pred obyvateľmi bytových domov, pretože majú možnosť ukladať červy vo svojom okolí. Pre túto možnosť je najlepším spôsobom uloženie červov v boxoch.

Uskladnenie v jame je jedným z najlepších spôsobov skladovania návnad v teplom období, pretože je čo najbližšie k obvyklým životným podmienkam červov. Vykopajte otvor s hĺbkou asi 50 centimetrov a priemerom niečo vyše pol metra. Tento priestor je dostatočný na pohodlný pobyt asi dvesto stoviek červov. Ďalej je potrebné umiestniť jemnú drôtenú sieťku na jej spodok a potom do nej naliať zeminu. Ideálnou možnosťou by bola krajina, z ktorej boli červy odobraté, ak to však nie je možné, urobí to niekto.

Táto možnosť biotopu bude optimálna, pretože vlhkosť pretečie mriežkou, vyrovnáva hladinu vlhkosti v jame a zvyšku pôdy, ale červy sa nebudú môcť vyliezť zo svojej zvláštnej voliéry.

Ako jedlo môžete do jamy pridať malé množstvo čajových lístkov alebo kávových zŕn a zmiešať ich s pôdou. Ak sa skladovanie vykonáva za horúceho a suchého počasia, je potrebné z času na čas do jamy pridať vodu, aby sa zabránilo vysychaniu z pôdy a smrti návnady.

Po naplnení jamy bude najlepšie ju zakryť sieťou na vrchu, aby sa vylúčila možnosť, aby sa červi dostali von, a mierne posypeme zemou. V prípade dostatočnej vlhkosti a návnady sa červy môžu takto skladovať po dlhú dobu, ale približne raz mesačne stojí za to zmeniť pôdu v jame za čerstvú. Ak často nechcete meniť pôdu, môžete úmerne zvýšiť jej objem, čo umožní jej obyvateľom zostať v nej dlhšie.

Predchádzajúci spôsob je optimálny na uchovávanie červov v teplom období. Počas chladného počasia je však potrebné nájsť miesto, kde zostane pozitívna teplota. V zime by najlepším spôsobom bolo uloženie červov v krabiciach. Na implementáciu tejto možnosti sú potrebné drevené škatule, ktoré nemajú medzery. Ich dno a steny môžu byť obložené vlhkou gázou, po ktorej môžu byť vyplnené mäkkou pôdou, peknými listami a ostatnými rastlinnými zvyškami a potom umiestnené do pôdy červov. Ak sa očakáva skladovanie v tečení, musí sa k substrátu pridať silná vrstva trávy, v ktorej bude plazenie žiť významnú časť času.

Pri dlhodobom skladovaní je potrebné udržiavať vlhkosť v škatuliach a kŕmiť červami. Ako jedlo môžete použiť zvyšky z mletia zo stola, hlavná vec je, že nemajú soľ. Pridávajú sa do pôdy a miešajú sa, aby ich červy mohli jesť.

Existuje ďalšia možnosť pre výplň do škatúľ. Spodná strana škatúľ je usporiadaná s machom, v ktorom sú umiestnené červy, na vrch je umiestnená nová vrstva machu. Táto metóda sa považuje za úspešnejšiu, má však značnú mínus - každý týždeň sa musí mech vymieňať alebo aspoň umývať v tečúcej vode. Tiež v machu musíte pridať trochu medu s mliekom. Táto metóda umožňuje vyhľadať a odstrániť z kolónie slabé a neživotaschopné červy, ktoré pozitívne ovplyvňujú zdravie obyvateľstva. Červy staršie v machoch sa tiež považujú za vhodnejšie na rybolov - stávajú sa hustejšími a aktívnejšími. Nie každý rybár však má možnosť každý mesiac meniť mach v boxoch a triediť červami, čím sa táto metóda stáva menej atraktívnou.

Bez ohľadu na zvolenú metódu sa musí dlhodobé skladovanie červov uskutočňovať na chladnom a vlhkom mieste. Pre obyvateľov súkromných domácností je najlepšou voľbou pivnica, ktorá udržuje mikroklímu pohodlne pre červy po celý deň.

Domáce úložisko

Najbežnejším spôsobom ukladania červov doma je použitie špeciálne pripravených kontajnerovnaplnené výživným substrátom. Drevená krabica bude ideálnou kapacitou, ale pre jej nedostatok môžete použiť plastové alebo kovové vedrá a umývadlá. V druhom prípade je potrebné rozlúčiť sa s neporušenosťou nádoby: v ňom musia byť urobené otvory na cirkuláciu vzduchu. Červy potrebujú rozsiahly životný priestor, takže čím väčší kontajner, tým lepšie.

Nádoba musí byť naplnená živným substrátom. Najjednoduchšia možnosť: je to voľná pôda (pre trstiny - odpad z potravín, hnoj) na polovicu so spadnutými listami. Rašelina, mach, seno, slama môžu byť tiež použité ako neutralizátor - krieda alebo škrupina vajec. Výsledná kompozícia by mala byť zvlhčená - a obyvatelia môžu byť obývaní. Kapacita musí byť pokrytá niečím, inak budete zbierať plazivosti v celom byte. Nie je možné zapečatiť „dom“: obyvatelia sa udusia. Na vrch môžete pritiahnuť kus látky alebo gázy - bude to perfektné.

Ideálna skladovacia teplota - 6-10 о С, Na tento účel môžete použiť balkón alebo lodžiu, ale v lete to nie je najlepšia voľba. Chladný suterén alebo pivnica je ideálna av prípade ich neprítomnosti je to domáca chladnička. Len nezabudnite získať podporu domácností: nie každá manželka bude zaobchádzať s porozumením susedstva škatule s červami a borščovou panvicou.

V tomto procese musíte monitorovať saturáciu pôdy a vlhkosti kyslíkom. Podklad by sa mal pravidelne navlhčiť a premiešať, ale nemal by sa prehltnúť vodou: pôda by mala byť vlhká, ale nie mokrá! Preto je potrebné červ skladovať v beztlakovej nádobe: prebytočná voda preteká otvormi a vstupuje kyslík.

Pri dlhodobej údržbe by sa mala „jemnosť rýb“ pravidelne kŕmiť (dosť raz týždenne). Na tento účel môžete použiť nakrájanú kôru banánov, čaj na spanie, tvaroh, nasekané surové zemiaky, navlhčený papier bez tlačiarenskej farby.

Skladovanie v byte

Život v bytovom dome určuje jeho podmienky pri skladovaní červov. Z dôvodu neprípustnosti nadmernej vlhkosti sa často nevyberajú kontajnery ako drevené debny, ale plastové alebo smaltované kontajnery, aby sa červy mohli uchovávať pri domácom rybolove. Krabica, vedro alebo panvica je naplnená pôdou, rašelinou, prípustným pridaním krásnych listov, seno. Do tohto substrátu sa umiestni návnada. V týchto podmienkach je tiež potrebné zvlhčiť a nakŕmiť populáciu rovnakým spôsobom ako v prípade skladovania v drevených debnách. Je potrebné pamätať na to, že nádoba nesmie byť tesne uzavretá, inak červy zomrú. Ak však pole vôbec nezatvoríte, môžu sa plaziť po byte. Najlepším poťahom by bola gáza alebo iná priedušná látka.

Skladovacie miesto musí byť chladné, inak môžu červi zomrieť. Chladnička je tou najlepšou voľbou, ale nie každý má v nej možnosť uchovávať červy, takže nájdete ďalšie chladné miesto, napríklad tmavý roh špajze. V chladnom počasí, ako aj v noci, by najlepšou možnosťou bolo uložiť červy na balkón.

Niektorí rybári používajú staré akváriá na ukladanie červov, ktoré ich plnia pôdou a rašelinou. V priestrannom obale sa červy cítia oveľa lepšie a zostanú nažive oveľa dlhšie.

Ďalšou možnosťou skladovania je plachtovinové vrecko s vlhkou zemou. Červy sa do nej umiestnia po vykopaní priamo pôdou, potom sa občas umiestnia na spodnú poličku chladničky, občas skontrolujú a zvlhčia.

Široké metódy ukladania doma

V skutočnosti sú všetky tieto metódy podobné a jedna vec ich spája: vytváranie podmienok podobných biotopu červov. To je pomerne ľahké dosiahnuť, ak viete, ako červy správne uchovávať doma.

Červy je možné uložiť:

 1. V taškách.
 2. V zásuvkách.
 3. V boxoch.

Každá z týchto metód má svoje výhody a nevýhody.

Skladovanie vo vreciach nemôže byť dlhé, pretože:

 • červy požadujú veľkosť obytného priestoru, to znamená množstvo pôdy,
 • sáčok prispieva k rýchlemu vysušeniu zeme, preto vyžaduje neustále a časté navlhčenie.

Preto je podobná metóda pre malé množstvo návnad, skladovaná na krátku dobu, napríklad rybolov v horúcom prostredí, s prenocovaním a všeobecne na záchranu červov priamo na brehu.

Krabice sú vhodnejšie na dlhodobé skladovanie. Dajú sa nájsť pripravené alebo vyrobené samostatne. Hlavná vec je, že existuje dobrá ventilácia a dostatočný objem. Krabica je vyplnená zmesou zeminy a krásnych listov pre dážďovky alebo zhnitý hnoj s rovnakými listami pre hnoj. Raz týždenne musíte kŕmiť svojich miláčikov.

Na tento účel je ideálna šupka banánov, ako aj:

 • opitý čaj
 • lúpanie zeleniny,
 • vlhký papier (ale nie noviny - jedovatý atrament na nich!),
 • tvaroh.

Ukladanie v jamách je najúčinnejšie. Если у рыболова в наличии имеется погреб или подвал, его задача только лишь выкопать яму подходящего объема (глубиной не более полуметра), застелить дно и стенки ямы мелкой сеткой, например, москитной и заполнить яму субстратом для ее обитателей. После этого остается только заселить червяков, которые прекрасно будут себя чувствовать в таком жилище даже зимой.Rybár, samozrejme, s náležitou starostlivosťou.

Ďalšou nevyhnutnou podmienkou, ktorá musí byť dodržaná, je teplota. Extrémne teplo, rovnako ako zima, bude mať negatívny vplyv na vitalitu bezstavovcov. Ideálna teplota na uchovávanie dážďoviek je do 6 - 10 ° C, napríklad v chladničke.

Ak sa „zásoby“ zvýšili, musíte sa postarať o nový domov alebo vypustiť ďalšie návnady na vonkajšej strane, aby ste zachovali životný priestor pre ostatné exempláre.

Dôležité triky a triky

Ako uchovávať červy, aby vyzerali „predajne“?

Ak to chcete urobiť, v substráte, kde žijú, môžete pridať:

 • mach,
 • piesok,
 • piliny,
 • pytlovina kúsky
 • drvené tehly.

Najlepšie sa to robí v samostatnom kontajneri najmenej deň pred rybolovom, pričom sa oddelia niektoré červy, ktoré sú určené na rybolov. Prísady vyčistia návnadu zeme a nečistôt a rozdrvená tehla dá červom červenkastý odtieň.

Ďalej je možné použiť rôzne atraktanty.

Do pôdy s červami pridať:

 • vanilín alebo vanilkový cukor,
 • slnečnicový olej (nerafinovaný),
 • škorica,
 • slnečnicová múčka,
 • konopný koláč alebo olej (ak nájdete).

Atraktanty sú tiež lepšie neuplatňovať okamžite na celý objem červov, ale iba na požadované množstvo.

Pri rôznych prísadách je dôležité to nepreháňať, pretože existuje riziko opačného účinku. A pred použitím atraktantov na hnoje je potrebné zvážiť ich klady a zápory, pretože samy o sebe majú veľmi stabilnú a atraktívnu vôňu pre ryby.

Každý, kto choval domáce zvieratá, vie, že vyžaduje pozornosť a starostlivosť. Ak pripravujete a skladujete červy s náležitou starostlivosťou, môžete si zaobstarať návnadu takmer celý rok, ušetrite sa od pátracích a niekedy aj ťažkej koristi týchto podzemných obyvateľov.

Tepelne upravené návnady

Aj nenáročný chrobák chrobáka sa v horúcom prúde spomaľuje, preto by sa mal počas letného rybolovu venovať osobitná pozornosť bezpečnosti návnad v obchodovateľnom stave.

Ak hovoríme o dlhej rybárskej relácii, môžete si vziať nádobu s červami obsiahnutými v domácnosti a umiestniť ju na najtiennejšie miesto v návrhu. Je vhodné vykopať pod ňu dieru: potom tam bude ešte chladnejšie.

Červy môžete uložiť v obchodovateľnej forme a jednoducho v dierea táto metóda sa dá použiť na rybolov aj doma v prítomnosti pivnice. Aby ste to dosiahli, vykopte dieru, položte ju vrstvou sieťky proti hmyzu alebo uvoľnenými tkaninami (pokiaľ možno pytlovina, ale mnohí dokonca používajú bežné pančucháče).

Potom musíte improvizovanú nádobu naplniť dostatočne uvoľnenou pôdou (môžete pridať piesok alebo piliny), v nej vyplniť červy a potom zviazať látku do improvizovaného vrecka. Alternatívou je použitie kovového alebo plastového pletiva s jemnými okami ako „krytu“. Ak je priehlbina hlboká, dobre postavená hore a substrát s trochou červov, môžete to urobiť bez toho, aby ste tkaninu alebo inú ochranu proti roztrhnutiu prepojili.

Počas skladovania by sme nemali zabúdať na pravidelné prevzdušňovanie pôdy pridaním dostatočného množstva vody. Na udržanie optimálnej teploty sa odporúča zakrývať dieru jedľovým smrekom na vrchu.

Rybári ho niekedy používajú na podobné účely. ľanové vrecká alebo bežné pracovné rukavicenaplnené substrátom. Sú zavesené v tieni vo vetre a pravidelne sa spúšťajú do vody, aby zvlhčovali. V prípade dvojdňovej relácie je táto možnosť úplne oprávnená.

Uchovávanie v teple počas rybolovu

Ak existuje chladné miesto, je možné vytvoriť podmienky na dlhodobé skladovanie červov na rybolov doma, aj keď to nie je ľahké. Často sa však stáva, že počas dlhých letných rybárskych výprav je potrebné uchovávať červy, ktoré sa s nimi berú, v horúcich podmienkach niekoľko dní.

Nie príliš dlho môžu červy prežiť v horúcom letnom počasí, ale musíte ich neustále sledovať. Jedným zo spôsobov, ako ušetriť červy počas tepelnej sezóny, je použiť plachtovinu alebo rukavicu. Červy sú umiestnené spolu so zemou, po ktorej je rukavica pevne zviazaná a na sekundu padá do vody. Tkanina navlhne, zatiaľ čo Zem nemá čas na zhromažďovanie vlhkosti. Vlhký vak sa umiestni do tieňa a pri zaschnutí sa opakovane navlhčuje.

Červy je možné umiestniť spolu so zemou do plastovej nádoby, ktorá sa nastrieka suchými listami. Potom by mal byť obal uzavretý vekom s vetracími otvormi a zabalený vlhkou handrou. Tento dizajn je umiestnený v tieni. V tomto stave sa červy dajú skladovať, aj keď sú vonku veľmi horúce, handru treba navlhčiť iba pravidelne.

V prípade, že rybolov je plánovaný na naozaj dlhé obdobie, je potrebné umiestniť červy spolu so zemou a peknými listami do tenkého textilného vrecka (môžete použiť samičie pančuchy), vykopať malú dieru v tieni stromov, vložiť do nej tašku a posypať zeminou. Ak je to potrebné, môže byť zem mierne navlhčená, ale robte to striedmo, pretože nadmerná vlhkosť je pre červov škodlivá.

Použitie jednej z týchto metód zaručuje rybárom zachovanie návnad počas celého rybolovu.

Uchovávanie červov v mraze

Niektorí milovníci zimného rybolovu dokážu na jeseň na jeseň zásobiť zásoby a udržať si ich život počas celej doby ľadovej sezóny. Na jednej strane je ľahšie nájsť si chladné miesto, ale táto jemná návnada zomrie na mráz. Ideálne na použitie na skladovanie suterén alebo pivnica: v chladnom počasí je obvykle pozitívna teplota. Fit a dobrý izolovaná lodžia, V iných prípadoch budete musieť bežať s drahým nákladom z balkóna do bytu a späť, alebo, podľa tradície, obsadiť domácu chladničku.

Pri rybolove je hlavnou úlohou zabrániť zamrznutiu návnad. Na začiatok je vhodné zabaliť ho spolu so substrátom do niekoľkých vriec (aby nedošlo k roztrhnutiu), priviazať ho a vložiť do rybárskej škatule. Ak je mráz malý a box má dostatočnú tepelnú izoláciu, môžete si počas rybolovu uložiť návnadu. V opačnom prípade budete musieť nasledovať príklad rybárov minulosti a zahrejte vzácnu návnadu vlastným teplom a položte ju pod svoje oblečenie.

Upozorňujeme, že vzduchotesné nádoby a plastové vrecká nie sú určené na dlhodobé skladovanie: červ nedostáva dostatok kyslíka a substrát sa rýchlo stlačí. Ak chcete zvýšiť životaschopnosť týchto podmienok, musíte zobrať menej červov na substrát a pravidelne ich nechať „dýchať“ čerstvý vzduch.

záver

Chytanie dážďoviek pre rybára, ktorý má určité zručnosti v tejto oblasti, nebude ťažké, len nájdite miesto vhodné pre žijúcich červov a čakajte na správne počasie. Skladovanie obyvateľov Zeme je zase dosť ťažké. A ak nie sú žiadne zvláštne problémy so zachovaním návnady niekoľko dní, potom sa musíte snažiť ponechať si ju niekoľko týždňov alebo mesiacov. Aby mohli červy zostať nažive čo najdlhšie, musia zabezpečiť vhodné životné podmienky. Tečenia sú jemnejšie ako napríklad trusky a vyžadujú veľké množstvo trávy ako súčasť substrátu, v ktorom žijú. Ich uskladnenie tiež vyžaduje udržiavanie optimálnej nízkej teploty a vysokej vlhkosti pre nich, ako aj zavádzanie krmiva do substrátu, do ktorého sú červy pomerne nenáročné. Je dôležité si uvedomiť, že je neprijateľné uchovávať rôzne druhy v spoločnom obale, pretože to môže viesť k ich smrti. Preto pre úspešné uloženie červov je potrebné im kvalitatívne poskytnúť potrebné podmienky pre život.

Tipy od skúsených rybárov

A vo finále našej publikácie Vám už tradične ponúkame radu skúsených rybárov:

 • Do hustej ílovitej pôdy je lepšie pridať rašelinu, mach, piliny na uvoľnenie. Podklad sa musí pravidelne uvoľňovať a miešať, aby sa zabezpečilo jeho nasýtenie kyslíkom.
 • Pred rybolovom si môžete priniesť potenciálnu návnadu do „bojového stavu“: pridaním rozdrvenej tehly k substrátu sa návnade získa atraktívna jasne červená farba a škorica, vanilín, koláč alebo nerafinovaný rastlinný olej - a zvodná vôňa.
 • V prípade trusu je použitie atraktantov nežiaduce: pre ryby je jeho aróma už mimoriadne atraktívna.
 • Ak sa vytvoria optimálne podmienky, červy nielen prežijú, ale začnú sa množiť. Nepreplývajte!
 • Bez ohľadu na to, ako a kdekoľvek si červ uložíte, musíte pamätať na včasné odstránenie mŕtvych osôb, inak celá populácia čoskoro zomrie.

V moderných podmienkach sa nemusíte obťažovať korisťou a poskytovaním optimálnych podmienok pre „bývanie“ červov: v špecializovanom obchode si môžete kúpiť nielen potrebné vybavenie, ale aj akúkoľvek návnadu. Stručne povedané, bola by túžba, ale vždy je tu možnosť rybárčiť v pohode!

Pin
Send
Share
Send
Send