Užitočné tipy

Ako vidieť sen, ktorý chcete vidieť: programovacie sny, potrebné postupy, príprava, kontrola a riadenie snov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ovládanie podvedomia je jednoduchšie ako to znie. Účinná technika vám pomôže vidieť iba tie sny, ktoré prinášajú pozitívne emócie alebo pomáhajú nájsť riešenie problémov.

Predpokladá sa, že „objednanie“ požadovaného sna je nemožné. Toto tvrdenie možno napadnúť. Každý človek je schopný spôsobiť určitý sen. Odborníci z denhoro.ru povedali, ako to urobiť.

Ako vznikajú sny?

Sen je zvyšková časť psychoemotačného stavu, v ktorom človek zostáva celý deň. Sny vznikajú nevedome, pretože osoba nie je zapojená do spracovania informácií. Vo dne je mozog zaneprázdnený vedomou prácou, ale v noci sa do popredia dostáva myseľ a výsledok jej činnosti sa stáva snom.

Vedci a bioenergia tvrdia, že spánok môže pomôcť vyrovnať sa s vnútornými a životne dôležitými problémami. Práve v stave úplného uvoľnenia k nám prichádza dôležité vedomie, ktoré nám pomáha spoznať seba samých. Vo sne môžete vidieť svoje slabosti, slabosti, sledovať sled udalostí, nájsť odpovede na otázky, ktoré vás prenasledujú. To všetko je možné, ak človek pracuje v bezvedomí.

Ako sa naprogramovať na požadovaný sen

Ak chcete mať sen, ktorý chcete vidieť, musíte sa čo najviac zamerať na celkový obraz a ciele, ktoré sledujete. Pre pozitívny efekt nejedzte pred spaním a nepite veľa vody. Je tiež veľmi dôležité obmedziť fyzickú alebo intelektuálnu aktivitu 2 hodiny pred spaním. V opačnom prípade môže byť požadovaný výsledok nedosiahnuteľný.

1. Relaxácia. Prvým krokom je relaxácia. Pred ponorením do stavu spánku je dôležité sa upokojiť a sústrediť sa na pozitívne emócie. Odborníci odporúčajú teplé kúpanie, meditáciu, počúvanie príjemnej hudby - vo všeobecnosti robia to, čo vás uvoľňuje a pripravuje na harmonickú vlnu.

2. Vizualizácia. Druhým krokom je predstaviť, čo chcete. Nie je potrebné zaoberať sa popisom snu: musíte sa ponoriť do spomienok alebo predložiť požadovanú udalosť. Oslobodte mozog od zbytočných obrazov.

3. Koncentrácia. Zamerajte sa na požadovaný pozemok. Ak chcete vidieť sen o mori, predstavte si teplý vietor, vlny, ak ste milovaní - nezabudnite na jeho tvár, objatia, farbu hlasu. Ak vás nejaký problém trápi, zamyslite sa nad tým, ako ho vyriešite. Naprogramujte graf.

4. Vytvorenie programu spánku. Opravte svoje túžby, ale nebráňte práci podvedomia so zložitými schémami a zbytočnými podrobnosťami. Ak chcete vidieť sen o láske, prepojte niekoľko asociácií: pocity, nežnosť, bozk - a emocionálne sa na tieto pocity prispôsobte.

5. Spomenutie spánku. Po prebudení môžete zabudnúť na svoj sen, aby sa zbytočne neplytvalo úsilím. Odporúča sa zaznamenať sen tak, že najprv na skrinku položíte kus papiera a pero. Akonáhle sa zobudíte, zapíšte si dej sna, pričom osobitnú pozornosť venujte emóciám, ktoré ste zažili. Ospalý stav po prebudení je hranicou medzi spánkom a realitou. V tomto stave prichádzame k povedomiu, potrebným obrázkom, poznatkom, dôležitým tipom.

Ak tieto pravidlá dodržíte, určite si budete môcť objednať požadovaný sen do podvedomia. Ak ste zlyhali prvýkrát, nenechajte sa odradiť, ale skúste to znova. S najväčšou pravdepodobnosťou ste sa jednoducho neuspokojili dostatočne, alebo obrázok požadovaného snu nebol vo vašom podvedomí tak jasne načrtnutý. Toto je bežná zručnosť, ktorú môžete rozvíjať prácou na sebe. Hneď, ako zvládnete túto techniku, začnete vo sne dostávať riešenie akýchkoľvek problémov, príležitosti na zlepšenie života a zbavenie sa emočného stresu. Úspech a nezabudnite kliknúť na tlačidlá a

Všeobecné informácie

Často nekontrolujeme zápletky nočných vízií. Okrem toho málokto si pamätá, čo videl počas tohto obdobia. Samozrejme sa môže stať, že sen zostane v pamäti. Teraz existuje veľa kníh snov, ktoré dekódujú symboliku obrázkov videných v nočných snoch. Ale mnohí sa nezaujímajú len o sledovanie udalostí.

Chcú ich riadiť, snažiť sa ovládať prorocké sny, jedným slovom ich používať ako skutočný pracovný nástroj na dosiahnutie svojich vlastných cieľov. Ako vidíte sen, ktorý chcete vidieť? Teraz existuje veľa metód, pomocou ktorých môžete dosiahnuť požadovaný výsledok. V každom prípade musí byť človek dobre pripravený na realizáciu prehľadného sna.

výcvik

Ak chcete naprogramovať špeciálny sen, musíte si usporiadať správne emocionálne prostredie. Pred spaním, asi pár hodín pred ľahnutím, by sa človek nemal báť a mať strach. Je veľmi dôležité nepreťažovať telo fyzickým a emocionálnym stresom.

Tiež odborníci neodporúčajú jesť ťažké alebo nezdravé jedlo pevne, nemôžete piť nápoje, ktoré majú tonické vlastnosti. To je veľmi dôležité, ak vás zaujíma, ako vidieť sen, ktorý chcete vidieť. Na zmiernenie stresu sa odporúča vykúpať sa alebo robiť veci, ktoré vás upokojujú najviac, čím sa váš stav stane harmonickým.

Akčný algoritmus

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť sa, čo presne osoba chce vidieť v zápletke nočných snov. A nie je potrebné si predstavovať a premýšľať cez každý detail budúcej vízie. Stačí len rozhodnúť o dôležitom bode, ktorý sa v ňom musí nachádzať. Inými slovami, ak si myslíte: „Chcem vidieť milovaného človeka vo sne“, potom si ho len musíte predstaviť a sústrediť naň všetku svoju pozornosť.

To isté platí pre problémy, ktorých riešenie chce človek získať prostredníctvom sna. V čase tejto manipulácie je veľmi dôležité vypnúť všetky stroje a zariadenia, ktoré môžu od postupu odvrátiť pozornosť. Nepoužívajte počítač, televízor a iné zariadenia, ktoré prenášajú informácie. Hneď ako si ľahnete, musíte sa cítiť príjemne a začať sa sústrediť na svoj plán.

Ako spôsobiť sen, ktorý chcete vidieť

Ak chce človek dosiahnuť účinok, v ktorom bude sen taký, akoby bol na príkaz, nemal by byť pred ním príliš unavený. To znamená, že si nemôžete ľahnúť a okamžite zaspať, musí byť čas na formuláciu nápadu. Musíte ležať pohodlne, relaxovať a sústrediť všetku svoju pozornosť na pozemok.

Keď sa zobudíte, nemôžete robiť náhle pohyby, okamžite vstať z postele a niekde utekať o svojej firme. Uvoľnite sa, trochu si ľahnite a skúste si spomenúť na všetky podrobnosti, o ktorých ste snívali. Existuje niekoľko techník, ktoré vám pomôžu zistiť, ako vidieť sen, ktorý chcete vidieť.

Zvuková expozícia

Ľudské zmysly naďalej vnímajú okolité zvuky, pachy a ďalšie. Preto na programovanie určitých obrázkov v nočných snoch môžete použiť zvukovú stopu. Môžete požiadať niekoho, aby zapol melódiu, keď spíte, alebo na prístroji nastavil časovač. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia bol populárny študijný program cudzích jazykov vyvinutý Davydovou na rovnakom princípe.

Táto metóda je však dosť nebezpečná a nemali by ste ju používať ako zábavu. Ide o to, že tento typ programovania ovplyvňuje hlbšie vrstvy psychiky a nesprávne zvolená melódia môže negatívne ovplyvniť vedomie človeka. Pri použití melódií, ktoré majú negatívny charakter, existuje dokonca riziko emocionálnej deštrukcie. Sebaurčenie, ako nahrávka ovplyvní vedomie, nie je vždy účinné, takže buďte opatrní.

sústredenie

Jedným zo spôsobov, ako naprogramovať sen, ktorý chcete vidieť, je zamerať sa na kľúčový objekt. Môže to byť predmet alebo osoba. Napríklad chcete vidieť vlkov vo sne. Za týmto účelom sa oplatí veľa prečítať o týchto zvieratách, pozrieť sa na ich obrázky a premýšľať o získaných informáciách. Časom sa to nevyhnutne odrazí vo sne. Pravidelné používanie tejto metódy vám umožňuje nielen navrhovať zvieratá vo sne, ale tiež umožňuje rozvíjať nové zručnosti, návyky a zručnosti prostredníctvom deja.

Cvičíme vizualizáciu

Zatvorte oči a vizuálne Pamätajte, ako vyzerajú predné dvere vášho domu. Čo si urobil? V očiach mojej mysle sa objavili dvere so všetkými detailmi, farbou, vhodným tvarom a veľkosťou? Zmizne, keď na ňu prestanete myslieť? Možno bol obraz dokonalý, možno ste ani nemuseli zavrieť oči.

Čím jasnejšia a silnejšia je pamäť, tým lepšie. Ak sa vám podarilo „vidieť“ dvere vo všetkých detailoch, v pohybe (pri zatváraní alebo otváraní), so sprievodnými zvukmi (vŕzganie, tresk) - je to skvelé!

Nestačí myslieť na konkrétny objekt ako na koncept. Ak si pamätáte predné dvere, človek len premýšľam o nej ako o niečo skutočne existujúcom, vie, ako vyzerá, niekedy v tých najmenších detailoch, ale pred očami mojej mysle nie je obraz Je absolútne zle.

Prax zapamätanie si rôznych známych predmetov. Môžete si objekt vyzdvihnúť, podrobne ho preskúmať a potom si spomenúť, čo ste videli. Čokoľvek bude robiť.

Čím dlhšie budete pracovať s vizualizáciou, tým bude jasnejšia. A jasnejšie obrázky, ktoré môžete vzkriesiť v pamäti - väčšiu kontrolu nad snom môžete získať.

Pýtajte sa sami seba

Existuje jedna zaujímavá metóda, ktorá pomôže zvýšiť sny. Ak ju chcete implementovať, musíte sa neustále pýtať, či spíte, a skúste na ňu okamžite odpovedať. Najprv to znie iba v skutočnom svete, ale postupom času to podvedomie vyprovokuje vo sne. Táto technika pomáha nielen uvedomiť si, že ste v pozmenenom stave, ale tiež navrhnúť požadovaný pozemok.

Prvý krok - vizualizujte svoj obrázok

Predpokladajme, že chcete vidieť tigra vo sne. Predstavte si obraz tejto divej mačky rovnakým spôsobom, ako ste si vizuálne spomínali predné dvere. Môžete použiť fotografiu tigra, starostlivo to zvážiť a potom obnoviť vzhľad tigra v pamäti vo všetkých detailoch.

V hlave by mal byť farebný obrázok so všetkými podrobnosťami. V tomto prípade vizuálne reprodukujete vo svojej mysli obraz vybraného objektu.

Vizualizujte požadovaný obrázok ešte predtýmako ísť spať. Čím lepšie si ho zapamätáte a reprodukujete vo svojej mysli, keď ste hore, tým ľahšie bude v druhom kroku, a to je kľúčové.

Odhaduje sa, že približne 2% ľudí nie je vôbec schopných vytvárať vizuálne obrazy v hlavách. Tento stav má dokonca aj lekárske meno - fantáziu. Títo ľudia tiež majú sny, sú schopní jasných snov, ale nedokážu programovať obsah spánku pomocou tu opísanej metódy. Ak ste v týchto percentách, skúste si vyvinúť schopnosť vizualizácie pomocou kresby.

Druhý krok - Hypnagogika

Zakaždým, keď relaxovať a zavri oči - Váš mozog používa túto kombináciu podmienok na spanie - najmä ak ste veľmi unavení. Človek zvyčajne zvyčajne nespí okamžite. Najprv prichádza hraničný štát. Normálne sa to stáva každému. Pred očami mysle sa objavujú obrázky, niekedy svetlé, meniace sa obrázky alebo skrútené žiariace špirály. Môžu sa vyskytnúť ďalšie pocity, vrátane zvukov a ilúzie pohybu. Niektorí ľudia si myslia, že ich telo sa rýchlo pohybuje nejakým smerom alebo akoby stúpalo. Je to trochu ako sen, ale toto ešte nie je sen!Toto je hypnagogia!

Gipnagogiya - normálny fyziologický stav predchádzajúci zaspaniu a charakterizovaný vedomý vnímanie obrazov a iných fantómových pocitov z podvedomia.

Osoba v tomto stave môže tieto obrazy vyhodnotiť, a čo je najdôležitejšie, so správnou schopnosťou ich spravovať.

Použitie hypnagogie na program spánku

Keď ste v posteli, zaujmite pohodlnú polohu na spanie. Pred prvým krokom si vizualizujte obrázok / obrázok, ktorý ste si pripravili. V našom prípade ide o tigra. Vyžaduje to sústredenie pozornosti na obrázku a plné vyčerpania! Zvážte: Koncentrácia neznamená namáhanie. To sú úplne iné veci! Naučiť sa sústrediť sa pri relaxácii pomôže meditácii.

Ak sa v hypnagogickom stave sústredíte na vizualizáciu tigra, bez toho, aby ste upadli do normálneho sna a bez úplného prebudenia, rovnováha medzi spánkom a realitou, všimnite si, ako sa obrázok transformuje. Napríklad tvár tigra sa zmení na fluidný fluorescenčný obraz.

Keď sa sústredíte na niektoré detaily, povedzme na symetrické vzory blízko tigrieho nosa, doslova uvidíte kontúry naznačené fluorescenciou.

Pri hraní s obrázkom, ktorý umožňuje jeho nezávislú zmenu, si môžete všimnúť, ako sa pohybuje, otáča sa, objavujú sa nové detaily, obraz sa stáva objemným a zatiahnutým.

V stave hypnagógie sa ploché obrazy menia na hotové a pohyblivé obrazy. Možno je to spôsobené prirodzenou túžbou mozgu vnímať obrázky v trojrozmernom priestore. Nakoniec, ak jednoducho zostanete pri vedomí dosť dlho, kým telo zaspí, obrázky sa usporiadajú a vytvoria požadovanú scénu v fantómovom priestore sna.

Ak máte ťažkosti s nájdením stavu hypnagógie alebo so zameraním na vybraný obraz, skúste meditáciu. Starostlivo si prečítajte článok o programovaní snov od samého začiatku, dôležité informácie mohli byť vynechané. Nespechajte - silné vzrušenie vám môže zabrániť dosiahnuť požadovaný výsledok. Programovanie spánku prostredníctvom vizualizácie nevyžaduje ďalšie úsilie, je pravdepodobnejšie, že bude rušiť. Tu potrebujete dobré pochopenie procesov a praxe. Prax - ak sa nevzdáte, máte zaručený úspech.

Krok 3 - Programovanie Lucid Dreams

Ďalší krok si bude vyžadovať trochu praxe.

Čo sme teda dosiahli v dvoch etapách? V prvej fáze položíte do mysle a podvedomia obrázok toho, čo chcete vo sne vidieť. Po druhé - keď ste v hypnagógii, vizualizujete „pripravený“ obraz pred očami mysle a držte ho, kým sa vo vedomí nevytvorí priestor snov s požadovaným objektom.

Ak sa na vás vonkajší pozorovateľ pozrel zboku, zavrite oči a zaspíte.

Nie ste len zaspali. Od obyčajného človeka sa odlišujete tým, že vedome formujete vnútorný svet snov, farebný, jasný, s vysokým rozlíšením. Čo bude ďalej? A potom zvyčajne strácate vedomie o tom, čo sa deje, a úplne upadnete do vytvoreného sna, ktoré sa potom vyvíja podľa vnútornej logiky.

Je možné týmto spôsobom programovať prehľadné sny? Áno, samozrejme! Pri programovaní sna zvážte čas a stav vášho tela. Ak použijete vizualizačnú techniku ​​večer, s najväčšou pravdepodobnosťou dostanete normálny sen v bezvedomí.

Kedy je najlepší čas na prehľadné sny?

  • Zakaždým, keď sa zobudíte v noci. Bez úplného prebudenia sa pokúste aplikovať vizualizačnú techniku ​​obrazu pripraveného v predstihu, je možné, že sa nielen upadne do normálneho sna, ale aj na udržanie povedomia o tom, čo sa deje. Potom použite techniku ​​prehlbovania a držania a snažte sa zničiť vzniknutý pozemok.
  • Skoro ráno, keď je mozog už odpočinutý, ale napriek tomu chce spať. Na tento účel môžete nastaviť budík na určitý čas. Prebudenie na budíku, okamžite choďte na toaletu, vypite trochu vody, potom sa vráťte do postele a uchýlite sa k vizualizačnej metóde.
  • Popoludní, keď ste ospalý - Veľkou pravdepodobnosťou je relatívne ľahké vstúpiť do hypnagógie a potom s veľkou pravdepodobnosťou byť v OS (prehľadný sen).

Pomocou tejto techniky môžete zmeniť obyčajný sen na vedomý. “spím?„Keď sa človek pravidelne pýta na túto otázku, techniky“pozri sa do dlane„Vo sne a podobne. Stačí si vo sne uvedomiť, že spíte - a sen si už uvedomuje, potom môžete použiť techniky prehĺbenia a držania.

Použitie viacerých percepčných kanálov pri vizualizácii

Vyššie popísané programovanie snov sme opísali vizualizáciou iba vizuálnych obrazov. Možno, že väčšina ľudí vo vnímaní vonkajšieho sveta sa spolieha na svoje oči, ale okrem videnia máme stále sluch, dotyk atď. Pre niektorých ľudí je navyše výhodnejšie pracovať s informáciami získanými z uší - nazývajú sa tiež zvuky.

Maximálny účinok opísanej techniky sa dá dosiahnuť, keď sa do procesu zapájajú nielen vizuálne obrazy, ale aj zvuky, dotyk, zmysel pre smer a ďalšie.

Когда описывалась тренировка визуализации, упоминалось, что если визуальное вспоминание входной двери сопровождается звуками, а сама дверь перед мысленным взором возникает не только в цвете, но и в движении (закрывается, открывается) – это лучше. По аналогии с визуализацией, мысленное воспроизведение звуков можно назвать аудиализацией.

Немного потренируемся. Predstavte si rieku. Používajte nielen vizuálne obrázky, ale aj zvuky. Rieka je veľmi dobrým príkladom, pretože neustále znie. Keď váš mozog načíta spomienky rýchlo sa pohybujúcej rieky na vizualizáciu, mal by automaticky sprevádzať pamäť zodpovedajúcim hlukom tečúcej vody.

Potom môžete ísť ešte ďalej a predstaviť viac pocitov.

Predstavte si, že idete na pobrežie (pohyb) a spustite ruku do potoka (dotyk). Je to zima (teplota)? Cítite, ako voda tečie cez prsty (tlak)?

Neexistujú žiadne pravidlá týkajúce sa toho, aké pocity pridáte pri vykresľovaní. Experimentujte, zistite, aké pocity sa prejavujú najživšie a sú vám dané najľahšie.

Praxou. Multisenzorické zobrazovacie cvičenia

Záverečné cvičenia, ktoré pokrývajú všetko, čo je uvedené vyššie. Sú navrhnuté tak, aby vám pomohli zvládnuť programovanie snov prostredníctvom vizualizácie. Definujte dominantné pocity vo vašom konkrétnom prípade a tiež sa naučte, ako pomocou súboru vnímacích kanálov pri multisenzorickej vizualizácii vytvoriť živé sny.

Prečítajte si zvyšok článku a potom odchádzajte do temnej miestnosti alebo použite spánkovú masku. Zhlboka sa nadýchnite a uvoľnite sa. Vyňatie pôdy z produkcie asi hodinu bez akýchkoľvek rozptýlení. (Stojí to za to!)

Aby táto technika fungovala, potrebujete tmu. Na oči by vám nemalo padať žiadne svetlo - preto by bola ideálna voľba so spánkovou maskou.

Ľahnite si, urobte si pohodlnú pózu, zavrite oči (ak nie je dosť tma - nasaďte si masku na spánok) a relaxujte. Predstavte si kruh v strede zorného poľa. Vykonajte toto cvičenie ľahko a jednoducho. Nechajte fantáziu pomôcť. Kruh nemusí byť farebný, môže byť dutý ako prsteň alebo vyplnený ako disk, bez ohľadu na to, čo sa stane - nech sa objaví prirodzene pred mydlovým okom. Nemusíte vidieť nič na prvý, tak len dať svoju fantáziu trochu času.

Čo sa stane s kruhom? Niektorí opisujú, že keď si oddýchnu oči, kruh mierne fluoreskuje. Ak ju len sledujete, môže sa točiť a vo vašej fantázii sa vytvorí 3D.

Aj keď kruh zostáva nehybný, je to tiež dobré. Sleduj ho. Stačí sa na neho pozrieť bez napätia. Oči sú uvoľnené, uvoľnené sú aj svaly tváre a hlavy. To by nemalo byť prostredníctvom sily. Precvičujte si to. Neponáhľajte sa. Zahrajte si s obrázkom kruhu vo vašej fantázii.

Keď vidíte kruh s fluorescenciou, vizualizujete sa už v stave hypnagogie, konkrétne, tento stav je cieľom programovania spánku. Teraz mentálne premeníme kruh na štvorec. Malo by to byť ľahké. Potom do trojuholníka. A čo hviezda? Zistíte, že okamžite sa objaví akýkoľvek formulár, ktorý „objednávate“ vo svojej mysli.

Duševne „vyžiadajte“ kríž. Vodorovné čiary Zvislé čiary. Keď vymýšľate zložitejšie formy, ako sú pavučiny a snehové vločky, budete sa v hypnagógii hlbšie oddýchnuť a ľahšie si predstaviť.

Bolo to skvelé? Vo svojej mysli môžete povedať slovo „kruh“ a kruh sa v hypnagógii objaví doslova. Toto je jasná ukážka toho, ako môže fantázia vytvárať obrazy vašich myšlienok. Rovnaký princíp platí aj pri prehľadných snoch.

Vytvorte priestor snov v hypnagógii

Začnite „zahrievaním“ a vizualizáciou jednoduchých tvarov, aby ste dosiahli hypnagogiu a udržali povedomie: kruh, štvorec, trojuholník, pavučina, snehová vločka. Keď farby získajú jas alebo fluorescenciu a obrázky sa začnú objavovať akoby sa podľa vášho želania nezávisle (dosiahne sa hypnagogia), môžete ísť do krajiny. Teraz vytvoríme okolo nás priestor. Toto je mimoriadne vzrušujúca aktivita. Vyberte napríklad tropickú pláž.

Vizualizácia vesmíru

Začnite s horizontom a širokými ťahmi, akoby ste maľovali od nuly. Potom vyplňte údaje: oblaky, slnko, palmy, biely piesok atď. Psychicky identifikujte farby, aj keď sa v skutočnosti neobjavujú. Niekedy to pomôže, ak skutočne pohnete očami (napríklad počas fázy spánku REM) a pri vizualizácii sa zameriavate ďaleko na obzor, a potom sa zblízka pozeráte na svoje zbrane, aby ste svoje telo umiestnili do priestoru snov.

Audializatsiya

Teraz počúvajte zvuky oceánu, keď sa vlny vlievajú na breh. Čo počuješ viac? Morské vtáky? Vietor Smiech? Music? Nechajte zvuky ukázať sa: je možné, že vlny sa valia a lámu na brehu v rovnakom čase ako vaše dýchanie a výkriky vtákov sú pravidelne počuť. Venujte zvýšenú pozornosť všetkému, čo chcete počuť, a tieto zvuky sa postupne objavia.

Dotknite sa (dotyk)

Aký je to pocit stáť na pláži? Pocit piesku s nohami. Je teplý a mäkký. Cítite svieži vánok na tvári.

, slaná vôňa oceánu. Pocit príjemného morského vzduchu. Pomyslite na ďalšie pachy, ktoré vám pripomínajú pobrežie. Riasy, opaľovacie krémy, kokosový olej. Môžete si spomenúť na špecifický zápach, ktorý máte s pláží a morom, napríklad vôňu melónu, ak ste v detstve jedli melón na pláži.

Aké chute spájate s pláží? Melón? Zažite opäť v ústach sladkosť šťavy z melónu! Možno to bude chuť sladkej čerešne, akýkoľvek príjemný pocit chuti, ktorý ste kedysi zažili na skutočnej pláži, urobí.

Okrem zraku, sluchu, hmatu, čuchu a chuti existujú najmenej 4 ďalšie kanály interakcie s vonkajším svetom:

  • pocit teploty
  • akcelerácia
  • poloha tela
  • bolesť.

Bolesť sa najlepšie eliminuje. s všetci ostatní Môžete experimentovať v rôznych kombináciách. Začnite so základmi: zrak, sluch, dotyk, Postupne pridávajte ďalšie a hľadajte efekt. Nie je potrebné všetko používať. Nájdite optimálnu kombináciu individuálne pre seba.

Na úspešné naprogramovanie vášho prvého sna môže byť potrebné úsilie a opakované pokusy. Na druhej strane môže byť niekto prekvapený, ako rýchlo a ľahko dostane svoj plán. Všetko je tu individuálne, aj keď to môže znieť.

Úspešná vizualizácia v hypnagogike v pravý čas (pozri vyššie pre tretí krok programovania) môže okamžite viesť k prehľadnému snu za pár minút. Alebo to môže vyžadovať niekoľko pokusov o 20-30 minút. Ak sa pri používaní tejto techniky začnete nudiť, rozptýliť a nebudete mať úspech, je lepšie odložiť postup na iný čas.

Aj keď vizualizácia nevedie k jasnému snu, je stále užitočná na zvýšenie sebavedomia a pomôže ovplyvniť obyčajné sny (čím viac si myslíte o plážach, tým viac o nich vidíte sny).

Tak sa uvoľni. Zatvorte oči. A vytvorte si svoj vlastný krásny sen.

Určte, o čom chceme snívať

Ďalej sa musíte rozhodnúť, čo chcete vo sne vidieť. Samozrejme, nemyslite na podrobný popis pozemku.

Tu je celkom jednoduché vytvoriť si pre seba nejaký druh intelektuálnej alebo kreatívnej úlohy, ktorú by ste chceli vyriešiť, a odpoveď príde vo sne.

A v prípade, že je vo sne túžba vidieť niekoho z rodiny a priateľov, ísť na zábavný výlet alebo napríklad navštíviť krajinu, je potrebné zohľadniť súčasnú a vzrušujúcu situáciu.

Po stanovení cieľa je potrebné túto situáciu niekoľkokrát posúvať vo vašej fantázii a potom ju napísať na kúsok papiera.

Ako si spomenúť na sen

Teraz je čas naladiť sa na spánok. Aby ste to dosiahli, pred spaním musíte žiť poznámkový blok a pero v blízkosti vankúša a po prebudení okamžite napísať, čo ste videli vo sne.

Musíte sa skúsiť naprogramovať tak, aby ste sa prebudili okamžite po tom, ako budete mať potrebný sen.

Za zmienku stojí, že v priemere jednu noc ľudia môžu vidieť jeden až päť rôznych snov, a v pamäti zostáva len posledný.

A práve z tohto dôvodu je potrebné sa naučiť, ako si dať potrebnú vnútornú inštaláciu, s ktorou sa môžete prebudiť okamžite po skončení potrebného sna.

Nespí hneď potom, ako sa hlava dotkne vankúša, a po vstávaní sa okamžite dostane z postele.

Potreba naučiť sa byť v hraničných štátochktoré nás sprevádzajú pred a po spánku. Hraničné štáty, ktoré sú medzi realitou a spánkom, sú niektoré medzery na svete, pomocou ktorých môžu všetci získať všetky potrebné informácie.

V procese zaspávania, ktorý je v hraničnom stave, je potrebné si veľmi podrobne predstaviť obraz, ktorý by som vo sne rád videl. Tu musíte ukázať všetku svoju fantáziu a svoju fantáziu. A po niekoľkých minútach sa nepatrne a jemne ponoríte do svojho sna.

Po prebudení zo spánku

Po prebudení by ste sa nemali okamžite vrátiť do reality, v tejto chvíli je najlepšie držať sa zvyškov fantastických obrázkov, ktoré vám úplne nevyšli. Pamätajte si, aké to bolo, listujte znova a znova cez všetky obrázky, ktoré vidíte.

Potom, čo sen je úplne preča pochopíte, že ste sa úplne prebudili, nemali by ste vstať z postele. Najprv musíte zaznamenať všetko, čo ste si pamätali, ako aj to, čo sa objaví v pamäti počas záznamu spánku.

V takom prípade, ak sa vám podarí vedome pristupovať k programovaniu na nevyhnutný spánok, určite sa budete môcť stretnúť presne s tým, čo ste chceli vidieť v jeho popise.

V takom prípade, ak sa nezastavíte a neprestanete trénovať, môžete dosiahnuť skvelé výsledky, napríklad skutočnosť, že sny sa v skutočnosti môžu stať skutočnými poradcami a asistentmi.

Jasné sny

Táto technika je pravdepodobne najlepšia na navrhovanie vašich vlastných snov. Hlavnou zručnosťou, ktorú je potrebné zvládnuť, je schopnosť okamžite rozlíšiť sen od skutočného sveta. Pochopenie tejto skutočnosti vám umožňuje vytvoriť, čo sa deje okolo myšlienkovej sily. V nočných snoch je možné takmer všetko, takže takéto školenie vám umožní stať sa všemocným v zmenenom stave, pohybovať sa kdekoľvek, vidieť rôznych ľudí a oveľa viac.

Prorocké sny: „Chcem vidieť budúcnosť vo sne!“

Ak chcete získať odpoveď na svoju otázku alebo zistiť, čo sa chystá, stačí použiť vyššie uvedené techniky. Ale ako programovanie sprisahania, len sformulujte otázku, ktorá vám vadí. Pre najlepšiu fixáciu informácií v podvedomí je lepšie urobiť z nich materiál. To znamená, že predtým ako pôjdeme spať, napíšte to na kúsok papiera, napríklad: „Chcem vidieť svojho budúceho manžela vo sne.“ Predtým, ako sa pokúsite vidieť budúcnosť, mali by ste si najprv vyskúšať reprodukovať v snoch jednoduchšie úlohy, napríklad navštíviť stoličku alebo milovaného psa.

Zapamätanie spánku

Každý by mal pochopiť, že objednanie sna a jeho videnie nestačí. V noci vidíme niekoľko snov, ale pamätáme si iba ten posledný, a nie vždy to tak je. A ak je naším cieľom vidieť špeciálny príbeh, ako vieme, či sa nám to podarilo alebo nie, ak sa nenaučíme, ako si udržať sny v pamäti? Odborníci odporúčajú pokúsiť sa naprogramovať, aby ste sa prebudili po dokončení plánovaného pozemku.

Ak sa to podarí, nemali by ste vyskočiť z postele, pokojne ležať, snažiť sa premyslieť a pamätať si na všetky podrobnosti. Najistejšou možnosťou v tomto prípade by však bola nahrávka pozemku. Dajte blízko seba hárok s perom alebo diktafónom. Akonáhle sa zobudíte, zaznamenajte si všetko, na čo si pamätáte. Náš mozog je usporiadaný tak, že na prvom mieste ukladá dej snov v popredí.

Pin
Send
Share
Send
Send