Užitočné tipy

Ako odstrániť bitúmenový tmel zo stien

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 9. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tmel je lepidlo na báze živice, ktoré sa používa na kladenie obkladov a iných materiálov. Napriek tomu, že tmel sa nedá rýchlo odstrániť, je táto úloha celkom možná, ak vynaložíte dostatočné úsilie alebo použijete chemikálie. Mali by ste vedieť, že stará tmel často obsahuje azbest.

Tmel sa dá rozlíšiť tromi hlavnými vlastnosťami

  • pridanie nečistôt
  • výrobný postup
  • metóda aplikácie.

Proces odstraňovania tmelu sa bude líšiť v závislosti od oblasti kontaminácie. Štruktúra bitúmenového tmelu je veľmi žieravá, preniká hlboko do samotného materiálu, na ktorý sa nanáša. Ak sa táto kompozícia náhodne dostane na povrch odevu, bude ťažké ju odstrániť. Dôležitým bodom pri odstraňovaní škvŕn z oblečenia je neskúšať ho vytrhnúť, vec bude navždy poškodená.

Metódy odstránenia tmelu

Počas práce nie je nikto v bezpečí pred silným znečistením povrchov. Je pekné mať po ruke špeciálne chemikálie, ale problém nedokážu vždy zvládnuť. Ak s inými kontaminantmi, môžete ľahko zvládnuť pomocou mydlových roztokov, potom s bitúmenom je všetko oveľa komplikovanejšie.

Zvážte niekoľko efektívnych spôsobov, ako sa zbaviť škvŕn:

  1. Asfalt nemal čas na zmrazenie. Ak sa kontaminácia práve vyskytla a bitúmen ešte nedosiahol stvrdnutý stav, môže sa ľahko utrieť škrabkou alebo špachtľou, vopred namočiť vodou alebo zahriať pomocou stavebného fénu. Môžete sa uchýliť k sekeru, z bezpečnostných dôvodov použite ochranné okuliare.
  2. Mastic začal tvrdnúť. Ak sa aplikačné práce vykonali nedávno a bitúmen začal stvrdnúť, môžete sa pokúsiť odstrániť pomocou rozpúšťadla, benzínu alebo petroleja. Ak je to potrebné, niekoľkokrát utrite. Aerosól na čistenie motorových vozidiel dokáže dobre zafarbiť.
  3. Ak tieto dve predchádzajúce metódy nemali požadovaný účinok. Niekedy sa neodporúča odstraňovanie škvŕn mechanickými prostriedkami. Napríklad, ak je povrch steny kov alebo drevo, škrabka alebo sekera spôsobí len veľa škody. V prípade, že k znečisteniu došlo už dávno, sú nevyhnutné špeciálne chemikálie. Môžete si ich kúpiť na stavebnom trhu alebo v obchode. Zloženie fondov zahŕňa špeciálne zložky, ktoré pomáhajú účinnejšie bojovať proti škvrnám. Ak je plocha kontaminovaného povrchu veľmi veľká, stačí, keď potrebujete použiť chemikálie. V tomto procese viac ako kedykoľvek predtým pomôžu aerosólové produkty.

Pin
Send
Share
Send
Send