Užitočné tipy

Ako sa pripojiť Android alebo iOS k internetu pomocou počítača

Pin
Send
Share
Send
Send


Na internet máte prístup takmer na akomkoľvek smartfóne, a to nielen pomocou mobilného internetu alebo prostredníctvom bezdrôtového pripojenia Wi-Fi alebo Bluetooth, ale tiež pomocou priameho (end-to-end) pripojenia k stolnému počítaču alebo notebooku (s prístupom na internet).

Zvážte proces pripojenia pomocou príkladu smartfónu s Androidom a počítača so systémom Windows 10 (relevantné aj pre iné operačné systémy Windows).

 • Pripojíme smartphone k počítaču pomocou dodávaného USB kábla,
 • V nastaveniach svojho zariadenia v časti „Bezdrôtové siete“ vyberte možnosť „Viac ...“

 • Začiarknite políčko „USB Internet“,

 • Zobrazí sa nasledujúca inštrukcia: kliknite na „OK“ alebo „Dokončiť“ (v závislosti od verzie systému Android),

 • Na obrázku vyššie sú čísla označené:

1) Hlavné internetové pripojenie vášho počítača alebo notebooku,
2) Internetové pripojenie pripojeného smartfónu (zatiaľ bez prístupu do siete). V tomto príklade sa nazýva „Ethernet 2“ (v každom prípade sa názov môže líšiť). Zaujíma nás naše súčasné (hlavné) pripojenie k internetu, preto ho v ďalšej fáze vyberieme (tj. Číslo pripojenia 1) a klikneme na tlačidlo „Vlastnosti“,

 • Ďalej vyberte kartu „Prístup“,

 • Zaškrtneme položku „Povoliť ostatným používateľom siete používať pripojenie k internetu tohto počítača“. „Pripojenie domácej siete“ - tu vyberieme pripojenie k internetu, ktoré sa zobrazí ako samostatná sieť, v našom príklade „Ethernet 2“.

Na tomto konci-to-end vytvorenie spojenia možno považovať za dokončené.

Ako sa pripája váš smartphone so systémom Android k internetu prostredníctvom počítača

Pred pripojením telefónu k internetu prostredníctvom počítača musíte obe zariadenia vybaviť aplikáciou, ktorá zobrazuje všetky skryté nastavenia. V tom čase bol lídrom v tejto oblasti aplikácia WiredTether, ktorá sa stále spomína v mnohých pokynoch v sieti. Dnes ho však v službe Google Play nenájdete. Kópie uložené na nezávislých zdrojoch (napríklad w3bsit3-dns.com) nemusia s novými verziami systému Android fungovať. Posledná uložená kópia sa datuje do januára 2012.

Našli sme alternatívne riešenia problému. Služba Reverse Tethering NoRoot Free (vývojár - Florian Draschbacher) je k dispozícii v službe Google Play. Keďže to funguje na princípe „klient-server“, budete ho musieť nainštalovať dvakrát - do počítača a smartfónu. Dobrá správa: nezáleží na tom, ktorý počítač máte po ruke. Aplikácia existuje pre Windows, OS X a Linux.

Aby počítačová časť aplikácie fungovala úplne, budete musieť nainštalovať prostredie Java (ak ešte nie je nainštalované, aplikácia vás presmeruje na inštalačnú stránku). Potom pripojte smartphone a počítač pomocou kábla.

Ak sa na vašom smartfóne zobrazí správa „Povoliť ladenie USB s týmto počítačom?“, Začiarknite políčko a kliknite na „OK“. Podobne, ak brána firewall v počítači blokuje pripojenie aplikácie Java k sieti, mali by ste aplikácii povoliť pripojenie.

Potom smartfón použije pripojenie na internet prostredníctvom počítača, akonáhle ho pripojíte pomocou kábla k počítaču. Upozorňujeme, že niektoré aplikácie nemusia takéto pripojenie rozpoznať a správajú sa, akoby bol smartphone offline. Potom by ste mali otvoriť hlavné okno spätného priviazania, prejdite do časti Nastavenia, prejdite do ponuky Režim a prepnite medzi režimom 1 a režimom 2. Vývojár nevysvetľuje rozdiel medzi týmito dvoma režimami, ale sľubuje, že prepínanie medzi nimi pomáha , Ďalším spôsobom je odpojenie a opätovné pripojenie kábla.

Samozrejme sa pýtate: „Ako nainštalovať aplikáciu do smartfónu, ak ešte nemá prístup na internet? Možno sa najskôr zamyslíte nad tým, ako pripojiť svoj smartphone k internetu prostredníctvom počítača? “Na túto otázku existujú dve odpovede:

1) Stiahnite si inštalačný súbor do svojho počítača zo zdrojov tretích strán (napríklad apkmirror). Potom ho pomocou kábla USB skopírujte do svojho smartfónu a spustite. Vychádzame zo skutočnosti, že počítač je na dosah ruky a je pripojený k internetu, a je tu tiež kábel - inak nemá zmysel celý podnik.

2) Nainštalujte aplikáciu do svojho smartfónu vopred, bez čakania na núdzový stav. Zaberá málo miesta a nespotrebúva systémové prostriedky, kým sa nespustí. Počítačovú časť si však môžete stiahnuť, keď príde vyprážaný kohút.

Aplikácia nie je oficiálne rusifikovaná, ale nebudete musieť mať mimoriadne hlboké znalosti jazyka Shakespeara a Lennona.

Na druhej strane vám bezplatná verzia poskytuje pravidelné pripojenie - 10 minút, potom polhodinová prestávka. Aby ste si mohli užiť neustále spojenie, musíte si kúpiť plnú verziu za 6-7 dolárov: nestabilita kurzu ju nespôsobí presnejšou. Ako alternatívu vyhľadajte u zdroja tretej strany (bez odkazov, nie malých) už „vyliečenú“ verziu, ktorá je preložená aj do ruštiny. V prípade problémov môžete požiadať o radu.

Ako pripojiť iPhone k internetu pomocou počítača

A v tomto prípade je častejšie pravdepodobnosť obrátenej úlohy - zvyčajne pripájajú počítač pomocou smartfónu, ale potrebujeme opačný smer. Majitelia technológie „jabĺk“ mali menej šťastia: také bezbolestné metódy ako v systéme Android sa v zásade neposkytujú. To neznamená, že neexistujú žiadne riešenia. To znamená, že to bude ťažké.

Pred pripojením iPhone k internetu prostredníctvom počítača musíte skontrolovať, či je v počítači aspoň Wi-Fi. Toto je pomerne častý prípad: je možné, že v mieste, kde sa nachádzate, nie je žiadny smerovač, ale prenosný počítač so vstavaným modulom Wi-Fi funguje ako počítač alebo niekde v krabici je pripojená „píšťalka“ pripojená cez USB.

V takom prípade pomôže distribúcia z počítača cez Wi-Fi. Keďže režim ad hoc bol odstránený v systéme Windows 8 a novších verziách, pred distribúciou Internetu do telefónu prostredníctvom počítača musíte nainštalovať program pre režim prístupového bodu. Odporúčame aplikáciu Connectify. Jeho inštaláciou môžete ľahko vytvoriť prístupový bod v počítači, ktorý neskôr nájdete v telefóne iPhone.

Toto všetko je samozrejme zbytočné, ak je počítač zbavený Wi-Fi alebo zlyhal bezdrôtový modul vo vašom iPhone. V tomto prípade však všetko nie je beznádejné.

Môžete vyskúšať metódu navrhnutú Ericom Ma v roku 2015 na použitie na iPhone Internet z počítača so systémom Windows.

 1. Otvorte nastavenia sieťového pripojenia (Sieť a pripojenie k internetu / sieti), v zozname zariadení vyberte adaptér, prostredníctvom ktorého zadáte sieť. Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Zakázať“. Nechajte pole so zoznamom adaptérov otvorené.
 2. Pripojte svoj iPhone k počítaču pomocou kábla. Uistite sa, že sú Wi-Fi a Bluetooth vypnuté.
 3. Prejdite do zariadenia iPhone v sekcii nastavení na karte Režim modemu. Ak sa zobrazí kontextové upozornenie s výzvou na zapnutie Wi-Fi a Bluetooth alebo použitie modemu cez USB, vyberte použitie USB.
 4. V tomto okamihu by mal počítač identifikovať váš iPhone ako nový sieťový adaptér a zobraziť ho v zozname adaptérov. Kliknite pravým tlačidlom myši a do položky „Všeobecné pripojenie k internetu“ vložte obe začiarknutia. V ponuke Služby zapnite požadované služby.
 5. Znova pripojte adaptér, ktorý používate na prístup na internet.

Aby ste sa uistili, že používate internet prostredníctvom počítača, môžete pomocou internetovej služby určiť IP adresu (internet.yandex.ru). IP adresy vášho počítača a iPhone by sa mali zhodovať.

Táto metóda sa zdá byť jednoduchá a logická, ale nie vždy funguje. Spomedzi mnohých kombinácií verzií Windows a iOS nie každý podporuje distribúciu internetu takým jednoduchým spôsobom. Ak chcete zistiť, či je váš počítač kompatibilný s vaším telefónom, stačí skontrolovať.

Ale ak nie, nezúfajte (tu by mal nasledovať nebezpečný snicker). Existuje spôsob, ako sa pripojiť k sieti Ethernet bez počítača vôbec! Je pravda, že na to budete potrebovať neuveriteľnú kombináciu káblov a adaptérov:

 1. Súprava na pripojenie kamery. Pripája sa k portu USB Lightning
 2. Kábel USB Pripojenie k súprave na pripojenie fotoaparátu a k rozbočovaču USB (vyžaduje sa s externým napájaním)
 3. Rozbočovač USB Vyžaduje sa externé napájanie. K nej je pripojený kábel USB zo súpravy na pripojenie a adaptér (pozri nižšie)
 4. Adaptér USB na Ethernet (vyrobený spoločnosťou Apple pre Macbook, ktorý nedávno stratil svoj vlastný ethernetový port). Pripojenie k rozbočovaču.
 5. Ethernetový kábel. Pripája sa k adaptéru ak portu smerovača.

Voila! Iba päť komponentov, ktoré ste našli nejakým zázrakom (alebo ste sa pripravili ako Phileas Fogg v karikatúre „Okolo sveta za 80 dní“). Celková cena tejto súpravy je asi 70 - 80 dolárov (za predpokladu, že štandardné adaptéry Apple stoja každú 29 dolárov a potrebujete dve z nich). A pripojíte sa k internetu bez použitia externého Wi-Fi! Úprimne povedané, pri pohľade na tento návrh začnete chápať, prečo čínski výrobcovia na začiatku horúčky tabliet často ponúkajú tablety s už zabudovaným ethernetovým portom.

Stručne povedané, môžeme povedať, že v zásade je úloha pripojenia zariadenia Android alebo iOS k internetu cez počítač vyriešená. Je pravda, že v každom prípade existujú nuansy, ktoré môžu stáť čas alebo peniaze. Preto buď premýšľajte o tom, či to potrebujete (a potom so sebou máte všetky potrebné aplikácie a sadu adaptérov), alebo nalaďte svoje vlastné vyhľadávanie. Možno objavíte zaujímavejšie a jednoduchšie spôsoby.

Pin
Send
Share
Send
Send