Užitočné tipy

Kilimandžáro: ako vyliezť na horu pešo a letieť dole padákom? Túra - Fly

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre niektorých je horolezectvo extrémnym športom, zatiaľ čo pre iných je to príjemná zábava, ktorá si vyžaduje silu a odvahu, trpezlivosť a obetu. Tento šport môže byť veľmi nebezpečný a dokonca smrteľný, najmä ak je horolezec vyčerpaný, v zlých prírodných podmienkach, v ťažkom teréne, na ľade alebo v iných prekážkach v horách. Neskúsenosť, zlá príprava a nesprávne vybavenie môžu spôsobiť zranenia alebo smrť, preto je veľmi dôležité vedieť, čo robiť.

Napriek všetkým negatívnym aspektom, keď robíte všetko správne, horolezectvo sa stáva vzrušujúcou a obohacujúcou aktivitou. Tento článok popisuje príručky pre začiatočníkov a poskytuje základné vedomosti, v skutočnosti je potrebné napísať samostatný článok o každom kroku tohto článku, zväzky o horolezectve už boli napísané, preto sa odporúča venovať dostatok času na samovzdelávanie. V tomto základnom článku sa dozviete, čo je súčasťou lezenia.

Publikujeme príbeh cestovateľa a fotografa Sergeja Shakuta o tom, ako vyliezť na horu pešo a letieť dole padákom!

Samotný útok pozostáva z dvoch etáp. Prvým je výstup na náhornú plošinu kráteru Kilimanjaro, je tu tiež vysokohorský tábor. Druhým je stúpanie po krátkom odpočinku na vrchol steny kráteru, vrchol Uhuru, odkiaľ sa niekde veľmi hlboko otvorí úchvatný výhľad na kráter Kili, jeho ľadovce a nekonečný oceán mrakov.

Na vrchole sú ľadovce! A sú dosť veľké. Zaveste na asi 4800 metrov. Samozrejme, topia sa, ale hovoria, že tento proces začal pred sto rokmi a možno ešte skôr. Neverte alarmistom, keď sa pozeráte na fotografie, na ktorých bol vrchol pred niekoľkými rokmi zasnežený, a teraz sú údajne iba malé ohniská s ľadom. Osobne sme našli vrchol v týchto dvoch štátoch za pár dní. Prvú noc v kráteri padlo dosť snehu, vďaka čomu sme sa mohli pozerať na tieto lunárne krajiny so snehom aj bez neho.

Pin
Send
Share
Send
Send