Užitočné tipy

Ako sa rýchlo pripojiť k sieti Wi-Fi doma na prenosnom počítači, počítači alebo smartfóne?

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Ako nastaviť bezdrôtové sieťové pripojenie
 • Ako sa pripojiť bezdrôtovo
 • Ako pripojiť počítač k sieti
 • Pripojený Wi-Fi router, pracovný počítač s operačným systémom Windows, klient pre prácu v bezdrôtovej sieti

V tom istom okne kliknite na kartu „Bezdrôtové siete“.

Ak karta Bezdrôtové siete v okne Bezdrôtové sieťové pripojenie - vlastnosti z nejakého dôvodu chýba, kliknite na tlačidlo OK.
Prejdite do ponuky „Štart“, vyberte „Nastavenia“ a prejdite na „Ovládací panel“.

V novom okne „Ovládací panel“ dvakrát kliknite na ikony „Správa“ a „Služby“.

Skontrolujte, či je služba Wireless Setup funkčná. V opačnom prípade dvakrát kliknite na ikonu „Nastavenia bezdrôtovej siete“ av novom okne vlastností kliknite na tlačidlo „Štart“ a potom na tlačidlo OK.
Vráťte sa do okna Sieťové pripojenia. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu „Bezdrôtové sieťové pripojenie“, otvorte rozbaľovaciu ponuku a prejdite na „Vlastnosti“.

Skontrolujte, či je na karte „Bezdrôtové siete“ začiarknuté políčko „Použiť Windows na konfiguráciu siete“.

MacBook s iOS

Ak sa chcete pripojiť k smerovaču:

 1. Prejdite do hlavnej ponuky v ľavom hornom rohu.
 2. Ďalej vyhľadajte časť "Basic".
 3. Bude existovať bezdrôtové pripojenie. Ak je posúvač v stave "OFF" presuňte ho doprava.
 4. Potom je všetko ako obvykle, vyberte sieť, zadajte heslo pre autentifikáciu.

POZOR! Niektorí ľudia si pletú Wi-Fi s internetom, ale toto sú rôzne veci. Takže ak ste pripojení k sieti Wi-Fi, ale nemáte prístup na internet, problém môže nastať u poskytovateľa alebo v nastaveniach smerovača. Podľa nastavení môžete na našom webe vyhľadať samostatné pokyny týkajúce sa modelu smerovača.

Rýchle riešenie problémov

Ak sa vyskytnú chyby v pripojení alebo neexistuje internet, skúste router reštartovať. Ak to chcete urobiť, vyhľadajte vypínač, raz ho stlačte a potom ho znova zapnite. Môžete tiež jednoducho vytiahnuť napájací kábel a zasunúť ho späť. U starších modelov je tento problém bežný, ale jeho riešenie je celkom jednoduché.

Nie je pripojený

Môže k tomu dôjsť, ak majú nastavenia sieťového adaptéra v počítači alebo prenosnom počítači statickú IP. Počítač sa nemôže pripojiť k sieti, pretože je umiestnený v inej podsieti. Riešenie tohto problému je však celkom jednoduché:

 1. Opäť stlačte kombináciu klávesov Win + R.
 2. Zadajte ncpa.cpl.
 3. Pomocou pravého tlačidla sa pripojte a vyberte "Vlastnosti".

Heslo sa nezhoduje, čo mám robiť?

K sieti je možné sa pripojiť pomocou WPS. Toto je taký režim, keď router vytvorí jednoduchšie pripojenie. Našou úlohou je pripojiť sa k sieti smerovača, ísť do nastavení a zmeniť heslo.

 1. Na routeri nájdete tlačidlo WPS. Zvyčajne sa nachádza na zadnom paneli.

Prostredníctvom výberu

Prvou metódou je možnosť pripojenia k smerovaču suseda triedením podľa najjednoduchších alebo najpopulárnejších hesiel. Faktom je, že mnohí sa neobťažujú a kladú jednoduché digitálne heslá ako 1234 alebo s písmenami qwerty, asdfgh, zxcvbn atď.

Na tento účel použijeme jednoduchý program WiFICrack. Jeho podstatou je, že berie databázu najpopulárnejších hesiel na svete a nahrádza ju, keď je pripojená k prístupným sieťam.

 1. Stiahnite si a spustite program z nášho portálu.
 2. Uistite sa, že je modul Wi-Fi zapnutý a či hľadajú letecké siete.

Po jednej alebo dvoch minútach sa router a adaptér sami „dohodnú“ na adresách a šifrovacom hesle a na zariadení bude k dispozícii internet.

Zariadenie niekedy nemusí mať tlačidlo WPS, ale stále ho podporuje. V takom prípade štítok označuje kód WPS PIN: pri nastavovaní bezdrôtovej siete vás systém požiada o jeho zadanie.

Napriek zjavnej jednoduchosti pripojenia je klamlivé: pri aktivácii pripojenia k sieti Wi-Fi pomocou WPS sú potrebné tri postupy:

 • generovanie kľúčov (hesiel),
 • šifrovanie vygenerovaného hesla
 • uloženie dodatočného šifrovania na kanál pomocou certifikátu.

Z dôvodu neúplnej transparentnosti tohto postupu - nepoznáte heslo a parametre pripojenia - odporúča sa pri vstupe kľúča použiť možnosť štandardného pripojenia.

Ak smerovač nebol pôvodne nakonfigurovaný a potom zadaním kódu WPS PIN, môžete podľa potreby nakonfigurovať všetky parametre siete: jeho názov a kľúč.

Štandardná možnosť pripojenia notebookov a počítačov k smerovaču

Zvážte, ako sa pripojiť k bezdrôtovému internetu prostredníctvom vopred nakonfigurovaného smerovača.

Všetky moderné notebooky sú vybavené modulom Wi-Fi. Stolný počítač by však mal byť vybavený adaptérom Wi-Fi.

Venujte pozornosť:

(1): tu sú zobrazené všetky dostupné siete Wi-Fi. Vyberte našu sieť (2), kliknutím na (3) Pripojenie sa pripojte k modemu a podľa toho aj k internetu.

Zobrazí sa okno s výzvou na zadanie hesla (bezpečnostný kľúč). Ak je kľúč zadaný správne, zobrazí sa ikona úspešného internetového pripojenia:

Váš počítač môže úspešne využívať zdroje miestnej domácej siete a pristupovať na internet prostredníctvom smerovača.

Pripojenie smartfónov a modulov gadget k smerovaču

V prípade smartfónov a mobilných prístrojov je pripojenie k internetu prostredníctvom smerovača príležitosťou ušetriť na premávke a teda aj peniaze pri platení za služby operátorovi. Sieť 4G vyžaduje viac zdrojov a batériu ako bezdrôtový prístup, takže smartphone bude „žiť“ s internetom cez smerovač bez poskytovateľa služieb GSM. K smartfónu Wi-Fi smerovača sa môže pripojiť každý smartphone vybavený modulom Wi-Fi.

Zvážte, ako sa pripojiť, keď je internet nakonfigurovaný a distribuovaný prístupovým bodom.

OS Android

Ukážme si, krok za krokom, ako sa pripojiť k internetu prostredníctvom smerovača pomocou príkladu smartfónu s operačným systémom Android.

 1. V nastaveniach vášho smartfónu zapneme modul Wi-Fi, dostupné siete sa automaticky prehľadajú.
 2. Vyberte svoju sieť zo zoznamu.
 3. Zadajte sieťový kľúč (ktorý bol zadaný počas konfigurácie smerovača).
 4. Po úspešnom pripojení sa zobrazí zodpovedajúci podpis „Pripojené“.

Ak sa nemôžete pripojiť k sieťovému zariadeniu, reštartujte ho aj smartfón. Skontrolujte nastavenia vášho internetového distribučného zariadenia a skúste sa znova pripojiť k bezdrôtovej sieti, ako je opísané vyššie.

Pozrime sa krok za krokom na to, ako prepojiť moduly gadget s operačným systémom iOS so smerovačom.

V časti „Nastavenia“ by ste mali zvoliť časť „Základné“, kde je potrebné skontrolovať zahrnutie bezdrôtového modulu: keď posuniete posúvač do polohy „ZAPNUTÉ“, vykoná sa automatické vyhľadávanie sietí dostupných na pripojenie. Vyberte svoju sieť a zadajte heslo (sieťový kľúč).

Ak je kláves správny, iPad a iphone sa úspešne pripoja na internet.

Hádajte heslo

Používatelia domácich sietí z dôvodu neskúsenosti, malého množstva vedomostí a lenivosti zriedka tvoria zložité kľúče. Preto otázka, ako sa pripojiť k bezdrôtovej sieti, nie je náročná: existuje niekoľko programov na výber slovníka pre kľúč. Napríklad WiFICrack.

Tento program rieši aj problém pripojenia k skrytej sieti, ktorá neodošle vysielacie pakety. Stačí prehľadať vysielanie, začiarknuť políčka sietí, ku ktorým sa chcete pripojiť, stiahnuť slovník (môžete tiež použiť vstavaný) a začať výber.

Výsledkom je vytvorenie súboru Good.txt, ktorý obsahuje názvy sietí a ich kľúče, ktoré sa nám podarilo vyzdvihnúť.

Zneužitie hesla a praskanie

Prostredníctvom Internetu sú k dispozícii aj programy na zachytávanie a dešifrovanie paketov bezdrôtovej siete. Podstata metódy: sieťové zariadenie si vymieňa pakety so šifrovaným kľúčom s pripojeným modulom gadget, aj keď nie je správne overené. Výber takéhoto balíka a ich dešifrovanie je cestou k otvoreniu kľúča.

Toto je trieda programov pre pokročilých používateľov so znalosťou počítačovej bezpečnosti.

Jedným z príkladov tejto triedy programov je Airslax.

Pracuje s dešifrovaním prenosu WPA / WPA2 a šifrovania WEP. Čísla označujú:

 1. Skenovanie éteru, hľadanie všetkých sietí, ich úroveň signálu, možnosti šifrovania a ďalšie funkcie.
 2. Výber cieľa dešifrovania. Poradie sietí v zozname je podľa zvýšenia úrovne ich signálu.
 3. Proces odpočúvania vybranej siete.
 4. Odpojenie klienta od bodu na začatie procesu opätovnej autentifikácie: prvé 4 pakety obsahujú šifrovaný kľúč.
 5. Výber hesla pre zachytený headshake šifrovaný pomocou WPA / WPA2 pomocou slovníka.
 6. Ukladajú sa výsledky.
 7. Automatický výber kľúča počas šifrovania WEP: Zhromažďuje sa veľké množstvo paketov DATA a overuje sa autentifikácia prostredníctvom každých 5 000 zhromaždených paketov DATA.
 8. Tu sú body skenované s možnosťou autorizácie WPS.
 9. Pomocou Reaveru alebo Bully sa vyberie PIN kód.
 10. Automatický režim prevádzky.

Zabezpečenie vlastného sieťového zariadenia

Po náhodnom preskúmaní základných metód štandardného a neoprávneného pripojenia si pripomíname základné základné požiadavky na vlastné vybavenie.

 • Na smerovači zmeňte štandardné používateľské mená a heslá. Mnoho z nich zanedbáva alebo zabudne postupovať podľa tohto jednoduchého postupu a ponecháva tak útočníkom medzeru.
 • Povoľte šifrovanie čo najťažšie pre dešifrovanie - WPA2. Výrazne to skomplikuje a predĺži čas hackovania, útočníci budú uprednostňovať jednoduchšiu sieť na pripojenie.
 • Obmedzte prístup na adresu mac. Aj keď zmena adresy sieťovej karty nie je náročná, obmedzenie adresy maku je nevyhnutným postupom na ochranu interného bezpečnostného obvodu.
 • Zmeňte prístupový kľúč Wi-Fi najmenej každých šesť mesiacov. Aj keď sa útočníci stále pripájajú k sieťovému zariadeniu, pravidelné pripojenie pomocou postupu hackovania ich prinúti nájsť cenovo dostupnejšiu obeť. To vás nezachráni pred neoprávneným pripojením, ale významne zníži pravdepodobnosť hackovania. Bezpečné a rýchle pripojenie!
 • hlavná
 • Užitočné články

Pin
Send
Share
Send
Send