Užitočné tipy

Ako vznikali špeciálne efekty v ére tichého filmu

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj keď sú moje dojmy svieže, rozhodol som sa všetko v mene nášho syna popísať príjemnými spomienkami. Po mnohých rokoch si film užijeme a znova sa usmejeme. Dúfam, že moji čitatelia nájdu niečo užitočné aj pre seba. Kto vie, možno ešte jeden „Rok kina“ sa jedného dňa zopakuje, a v každej škole, v každej triede od 1. do 11. sa začnú zábavné streľby, a tu máte hotový nápad.

Náš film sa umiestnil na prvom mieste medzi školskými filmami, takže som hrdý, že vám môžem na konci článku predstaviť výsledok.

V tvorivej skupine boli tri matky: ja (autor scenára), učiteľ hudby (režisér) a ekonóm (kameraman a redaktor). Profesionáli neboli pozvaní.

Ako som hľadal nápad

Nikdy som nenapísal skripty pre filmy. A teraz si neviem predstaviť, ako sa to robí, ale učiteľka vo mne videla kreativitu a naozaj som sa pokúsila odôvodniť jej dôveru.

Začal som premýšľať ... Takže ... Film by mal trvať 5 - 7 minút, takže stojí za to začať zložitý príbeh. To všetko v škole sa začalo rokom filmu. Čo iné treba vziať do úvahy ... Nie všetky deti v prvom ročníku majú dobrý slovník, sú v rozpakoch, aby hovorili dômyselne, nie je čas na dlhé skúšky.

Je dôležité, aby všetkých 32 žiakov 1 ″ A ”a učiteľka Larisa Anatolyevna pôsobili vo filmoch. Potrebujete tiež jednoduché a cenovo dostupné kostýmy.

Bude potrebné snímať zblízka, aby sa zvuk okamžite zaznamenal tolerovateľný. Po inštalácii nebudeme nútení prvákov porovnávať svoje vlastné dialógy.

Toto som vzal do úvahy a prišiel som s týmto:

  1. Väčšina filmu sa stala „nemou“. Prvých zrovnávačov sme poslali do tichých filmov! Všetky poznámky boli napísané na obrazovku a deti museli robiť iba hudbu.
  2. Všetky deti sme rozdelili do 4 skupín, aby sme sa s nimi počas natáčania mohli ľahšie vyrovnať: 8 vynálezcov, 8 hercov, 8 divákov, 8 retro postáv (vizážisti, kafe, tanečníci, bratia Lumiere atď.)
  3. Príslušenstvo 20. rokov minulého storočia je teraz možné nájsť celkom jednoducho. Vďaka matkám, ktoré vyzdvihli retro šaty, korálky, rukavice, klobúky a perie.
  4. S hudbou neboli žiadne problémy - ľahko som našiel a stiahol vhodné skladby z internetu. Vo finále máme hudbu samotného Charlieho Chaplina!
  5. Ako retro-pozadie som chcel použiť zahalenú látku, ale zrazu sa ukázalo, že jedna matka (ekonóm) vie, ako strieľať z chroma kľúča a nasnímať zábery v špeciálnom programe. Človek má také koníčky. Šťastie! V našom kine uvidíte skutočnú reštauráciu, šatňu, pódium a šatňu.

Na natáčanie som pripravil veľmi podrobný plán s popisom scén a tu stručne zhrniem náš film:

Zdá sa, že Vova je obvyklá lekcia o technológiách, ktorá bola nudná. Zaspáva ... Potom som chcel naznačiť nesmrteľný film „Ivan Vasilyevič mení svoje povolanie“, takže Vova má sen o vynáleze stroj času. Presnejšie povedané, dočasný portál, cez ktorý môžete ísť do minulosti.

Ach áno ... Vova je môj syn)).

8 objavených vynálezcov začína brainstorming. Kričia, prerušujú sa, zhrnú diskusiu a spustia dočasný portál.

Od roku 2016 klesajú deti pred 100 rokmi. Na vrchole tichého kina - 1916. Rám sa náhle stane čiernobielym ...

Tu sú bratia Lumiere, krásne herečky, kužeľ, tanečníci, Charlie Chaplin so slávnym tancom s rolkami, návštevníci reštaurácie so srdcovou scénou ...

... a veľmi emocionálnych divákov. Kričia, smejú sa, skutočne sa bojia gangstrov, ktorých vidia na obrazovke.

Zrazu končí čiernobiely film. Trieda znova, hodina znova. Učiteľ sa prebudí Vova. Vova sa zúfalo začína pripravovať na lekciu a nájde v kufríku nadhadzovač Charlieho Chaplina.

"Bravo k veľkým majstrom tichých filmov!" Potlesk! Koniec! “

Scény a titulky v tichých filmoch sa píšu medzi rámčeky na čiernom pozadí v rámčeku. Snažili sme sa napodobniť všetko, takže som s textom pripravil viac ako 30 snímok. Ako repliky som bral slávne frázy z filmov rôznych rokov: „Mexický Tushkan“, „... a len krása“, „Krása je hrozná sila“ atď.

Ako šlo streľba

Och, bolo to ťažšie, ako sme si mysleli. V našej tvorivej skupine neboli žiadni skúsení riaditelia. Niekedy sme si navzájom protirečili a deti nemohli pochopiť, koho počúvať. Po prvýkrát sa dospelo k ospravedlniteľným záverom.

Naši malí herci boli v rozpakoch a strach. Bolo pre nich ťažké pozerať sa na kameru, keď je v nej toľko poradcov, čo vedie k presvedčeniu, aby boli viac umeleckí. Zabudli na priebeh akcie, spustili rekvizity a padli spolu s pozadím chroma kľúča.

Výsledkom bolo veľa malých kúskov filmu, ktoré bolo potrebné pozorne sledovať, aby sa mohla namontovať konečná verzia filmu.

Teraz sú naši prví zrovnávači oboznámení s pojmami kinematografie a odvážne hovoria o úpravách, scenároch, rekvizitách, rekvizitách, epizódach a scénach, makeupe a kostýmoch.

O tom, ako bola inštalácia hotová, netuším. Viem len, že je dlhá a náročná. Ďakujem všetkým členom našej tvorivej skupiny za ich prácu, naša myšlienka našla hodné stelesnenie! Tento zriedkavý prípad, keď realita presahuje očakávania!

Premiéra sa konala v polovici decembra. Úspech bol obrovský.

Bezpečnosť je najmenšia! (1923)

Čo vidíme: Harold Lloyd visí nad mestom a drží iba jednu ručičku hodín.

V skutočnosti: v tom čase sa technológia chromakey využívajúca zelené pozadie ešte nepoužila, ale triky s perspektívou už boli známe. „Stena“, po ktorej hrdina vyliezol, bola zdvihnutá na strechách domov a odstránená z budov cez cestu. Ako hrdina stúpal, štruktúra sa presunula do vyšších domov.

New Times (1936)

Čo vidíme: Charlie Chaplin kolieskové korčule cez obchodný dom, riskovať pád.

V skutočnosti: časť pozadia, na ktorej boli viditeľné spodné poschodia, bola vyobrazená na skle, ktoré bolo pri streľbe umiestnené priamo pred kamerou.

Opis aplikácie

K dispozícii na dlhú dobu v App Store, Silent Film Director dostal aktualizáciu, v ktorej sa nielen jeho názov zmenil na Vintagio, ale pridalo sa aj niekoľko nových efektov. Ako naznačuje jej predchádzajúci názov, táto aplikácia vám umožňuje nahrávať video bez zvuku. To znamená, že s hudbou a štýlom pred niekoľkými desaťročiami!

S programom Vintagio môže používateľ vytvoriť úplne nový tichý film alebo správne spracovať a upraviť už nájdené vo svojej knižnici. Na začiatku musíte zvoliť jeden zo siedmich grafických filtrov (odporúča sa Newborn), kvalitu videa a rýchlosť a najvhodnejšiu hudbu na pozadí. Vstavané skladby znejú presne ako by ste očakávali od tichého editora filmov, tu si však môžete stiahnuť svoju vlastnú hudbu.

Nastavenia pred nahrávaním

Ella Sinders (1926)

Čo vidíme: Herečka Colin Moore otočí oči rôznymi smermi.

V skutočnosti: dve polovice tváre boli zastrelené osobitne, ale na jeden film. Najprv sa odstránila jedna polovica tváre, druhá sa pokryla sklom natretým čiernou farbou, potom sa film previnul a druhá polovica sa odstránila rovnakým spôsobom.

Práca s Vintagiom

Vďaka intuitívnemu rozhraniu sa program veľmi ľahko používa. Proces vytvárania filmu prebieha v priebehu niekoľkých minút.

Po výbere môžete zaznamenať len samotný film a po krátkom čase strávenom vykreslením, vrátane rôznych drobností na obrazovke, si môžete užiť svoju miniprodukciu v štýle typickom pre prvé filmy na svete. Ako už bolo spomenuté, proces vytvárania vlastného tichého kina je veľmi rýchly a najväčším prínosom je jednoduché a intuitívne rozhranie.

Vintagio má dva prevádzkové režimy. Express, v ktorom dokážeme vytvoriť film pozostávajúci iba z jedného záberu a využiť obmedzené možnosti úprav, ako aj profesionálne, v ktorých môžete vytvárať rozmanitejšie obrázky. Pokročilá verzia aplikácie ponúka možnosť nahrávať video, ktoré sa skladá z niekoľkých samostatných obrázkov a umožňuje vám pridať charakteristické čierne tabule s popismi situácie.

Po dokončení práce môžete vytvorené filmy uložiť do zariadenia a potom nahrať na YouTube, Facebook alebo Twitter.

Spracovanie videa

Tu si môžete vybrať jeden z niekoľkých rôznych grafických filtrov - nielen čiernobiely.

Malý lord Fontleroy (1921)

Čo vidíme: Mary Pickford sa pobozká na tvár.

V skutočnosti: v predchádzajúcich filmoch sa už používalo matného skla a presahov snímok, čo umožnilo hercovi, aby sa objavil dvakrát v tom istom rámci, ale táto technológia neumožňovala hrdinovi voľne sa pohybovať z jednej časti snímky do druhej.

Slávny kameraman Charles Rocher však hrdinskej herečke stále dovolil pohybovať sa za svojou tvárou. Vytvoril starostlivo podrobný portrét Márie na skle, aby mohla pokojne znázorniť bozk. Natáčanie tejto trojsekundovej scény však trvalo približne 15 hodín.

Pre koho je Vintagio?

Pre milovníkov kina v predchádzajúcom vydaní, milovníkov kameramanov, ako aj pre tých, ktorí potrebujú nielen praktické mobilné aplikácie, ale aj veľa zábavy!

Stojí to za to. Aplikácia je pomerne lacná a príjemná na používanie a tiež ponúka jednoduchý a rýchly spôsob vytvárania filmov, ktoré potom môžete ukázať priateľom. Štandardný fotoaparát to nedokáže.

PS: Pre majiteľov filmu Silent Film Director si môžete bezplatne stiahnuť aktualizovanú aplikáciu s názvom Vintagio.

Čierny pirát (1926)

Čo vidíme: Douglas Fairbanks kĺzal po plachte a brzdil nožom.

V skutočnosti: Nápad na tento kúsok patril Douglasovmu bratovi Robertovi, ktorý bol inžinierom. Nožu hrdiny pripevnil k zdvíhaciemu bloku pomocou protizávažia, ktoré bolo skryté za plachtou, a samotná streľba bola urobená pod uhlom.

Sherlock Jr. (1924)

Čo vidíme: aCaster Buster Keaton ľahko prechádza cez zničený stĺp na strechách nákladných automobilov.

V skutočnosti: rovnako ako u očí Ella Mindersovej, aj horná a dolná časť rámu boli zastrelené osobitne. Najprv bol zastrelený hrdina, ktorý prešiel cez celý most, ktorý bol skrytý pod stmievaním. Potom bola časť mosta rozobraná a odstránená okolo nákladných automobilov. Samotný koniec scény je však skutočným trikom, ktorý herec vystupoval nezávisle.

Ben-Hur: Príbeh Krista (1925)

Čo vidíme: Ježiš zázračne uzdravuje dve malomocné dievčatá.

V skutočnosti: Aby sa dosiahol tento účinok, slávny operátor Karl Strass vynašiel technológiu, v ktorej sa použili farebné filtre. Keď sa tieto filtre použili, prestal sa zobrazovať makeup dievčat, zostavených ako malomocné.

Pin
Send
Share
Send
Send