Užitočné tipy

Ako sa stať tučným: 9 jednoduchých, ale účinných tipov

Pin
Send
Share
Send
Send


Túto otázku pýtajú stále viac a viac ľudí, ale v skutočnosti stať sa statočným a odvážnym a nie každý vie, že s nimi zostane celý život. Preto dnes s vami budeme analyzovať všetky najzákladnejšie princípy a metódy, aby sa každý mohol statočný.

Prvá vec, ktorú musíte začať, je rozhodnúť sa, prečo a prečo sa stanete statočným. Opýtajte sa sami seba, čo sa zmení v živote, keď sa stanete statočným. Napíš všetky možnosti na kúsok papiera, zlepšíš to efekt a povzbudí ťa, aby si sa odvážil. Musíte tiež nájsť svoj osud v živote, ktorý vám tiež pomôže statočný.

Choďte na šport. Je to šport, ktorý v človeku rozvíja odvahu a silu, nielen fyzickú odvahu, ale aj psychologický, ktorý je rovnako dôležitý pre chlapcov aj dievčatá. Vykonajte ľahké cvičenie ráno, postupne zvyšujte záťaž. Ale preťaženie je rovnako škodlivé, takže si vyberte druh nákladu, ktorému vydržíte, a časom sa bude zvyšovať. Najdôležitejšie je pravidelne cvičiť, bez toho, aby vám chýba jeden deň. Tým sa zlepší váš tréningový proces, čo zvýši odvahu a sebavedomie.

Čítajte knihy odvážnych ľudí , V knihách nájdete knihy, ktorých autori tiež dosiahli odvahu a chcú sa podeliť o svoje skúsenosti. Ak ste si tieto knihy zakúpili, pravidelne ich spúšťajte, čítajte 1-2 hodiny denne každý deň. Naplní vás energiou, ktorá vám čoskoro pomôže stať sa odvážnym.

Chatujte s odvážnymi ľuďmi , Komunikácia s odvážnymi ľuďmi je tiež užitočná, pretože energia, ktorú majú, sa na vás prenáša v procese komunikácie, takže ak s nimi často komunikujete, stanete sa odvážni a úspešní. Bolo by tiež dobré opustiť zlé spoločnosti, ktoré vás napĺňajú iba negatívnou energiou. Ak to nie je možné, skúste jednoducho obmedziť komunikáciu s nimi.

Zbavte sa strachu. Strach ruší nielen človeka byť statočný , ale tiež sa všeobecne vyvíjajú ako človek. Musíte sa raz a navždy zbaviť strachu. Ak to chcete urobiť, musíte s ním začať bojovať. Preto len napíšte na kus papiera, čoho sa bojíte, a začnite to robiť aj napriek strachu. Napríklad, nebojte sa padáka, ísť a skákať. Týmto spôsobom sa raz a navždy zbavíte všetkých svojich obáv, ktoré vás trápia celý váš život. Podľa toho, ako sa zbavíte všetkých svojich obáv, môžete sa odvážiť.

Urobte svoju obľúbenú vec. Nájdite v živote svoj osud. Proces vyhľadávania môže, samozrejme, byť dlhý, ale zároveň nájsť váš cieľ, nielen vás byť statočný, ale budete úspešnejší a váš život sa zmení k lepšiemu. A všetky obavy a ďalšie negatívne skutky vás už nebudú mučiť, pretože ste vzali svoju obľúbenú vec, ktorú ste hľadali, možno takmer celý život. Hlavnou vecou je vždy praktizovať a robiť rôzne veci, aby ste skutočne našli svoj osud.

Tak by to bolo stať sa statočným a odvážnym , musíte sa stať rozhodujúcimi, pretože rozhodujúci ľudia dosahujú viac v živote, resp.

Pomôžte ľuďom. Pretože keď pomáhate ľuďom, nestanete sa iba odvážnym človekom, môžete sa tiež stať hrdinom, ktorý niekomu zachránil život. Pretože to dokážu len skutočne statoční ľudia. Myslím si, že vás to nakoniec povzbudí, aby ste v budúcnosti pomáhali ľuďom, chránili svoju rodinu, deti, rodičov a seba samých. Myslím si, že si to všetci zaslúžia, preto zlikvidujte všetky nepotrebné veci a snažte sa byť statoční.

To je všetko, čo sme s vami dnes chceli urobiť, aby sme sa odvážili. Najdôležitejšie je, aby sa vyššie uvedené metódy a zásady použili v praxi. Nevšímajte si prvých zlyhaní, ktoré majú všetci, pretože práve tieto zlyhania nás robia silnejšími a statočnejšími. Len sa starajte o seba, o vývoj a čoskoro sa stanete statočným.

Pochopte odvahu

Odvaha je viac ako len prekonanie strachu. Odvaha znamená byť úspešný a spoločenský.

Odvaha je zručnosť:

 • prevziať zodpovednosť
 • triezvo sa pozrieť na to, čo sa deje,
 • vlastniť svoje emócie
 • chrániť svoje územie, záujmy,
 • rýchlo sa rozhodovať.

Po pochopení, čo táto kvalita znamená, môžete začať kurz s názvom „Ako byť odvážny a úspešný“. Je to uvedené v nasledujúcich odsekoch nášho článku.

Verte v seba a nebojte sa zmien

Neistota je jedna vec a nedôvera je ďalšia: „Nemôžem“, „Nič nevyjde,“ „Všetko je beznádejné.“ Tento postoj je už porážkou. Musíte veriť svojim silným stránkam, schopnostiam, schopnostiam a tiež dôverovať sami sebe.

Je tu ďalší dôležitý bod, ktorý podporuje úprimnú konverzáciu so sebou. Naša neistota je niekedy výsledkom strachu zo zmeny. Absolvovanie rozhovoru v skutočnosti znamená zmeniť rytmus života, ukázať najlepšie vlastnosti, uplatniť sa, ako sa hovorí. A prečo, ak skutočne nepotrebujete vyskúšať si súčasné zamestnanie. Je pravda, že plat je malý, nedochádza k žiadnemu vývoju.

Nestáva sa, že by boli vlci plní a ovce by boli celé. Nakoniec, ako sa stať lepším, odvážnejším, ak nie ste pripravení na zmenu? Obzvlášť najlepšie.

Dobite strach

Strach je jednou z reakcií vedomia na to, čo sa deje. Vzniká v okamihu, keď je potrebné rozhodnúť, či utiecť alebo postupovať ďalej. Keď sa obávame, kortizón, „stresový hormón“, sa v tele aktívne uvoľňuje. Za to môže byť poďakovaný za záchvaty paniky.

Zaujímavé strach je neodmysliteľný dokonca aj u novorodencov, Prejavuje sa vo forme inštinktu sebazáchovy. Prvé obavy, ktoré naše podvedomie dáva, sú strach zo hluku a pádu. Ostatné obavy sú výsledkom vplyvu blízkych alebo životných okolností.

Takmer všetky fóbie alebo komplexy sú zakorenené v detstve, keď sa starajú rodičia: „Nemôžete tam ísť - nahnevaný pes“, „Ak študujete zle, stanete sa porazeným“, „nikto sa mu takto nepáči, rovnako ako všetci ostatní!“ Keď sme sa už zo strachu zo spoločenského odsúdenia obávali psov, bojíme sa psov, máme chorý na vynikajúci syndróm žiakov a bojíme sa namietať proti vodcovstvu.

Zvyšok strachu sa opatrne vštepujemestrach z choroby, zblázniť sa, zomrieť.

Tí, ktorí sa chcú naučiť, ako sa stať odvážnym, sa musia zbaviť svojich obáv, zmeniť svoje myslenie a pochopiť, že naše myšlienky nám nedovoľujú byť statoční.

Tu sú pravidlá, ktoré vám pomôžu začať:

 • Vyhnite sa strachu a situáciám, ktoré ho spôsobujú.
 • Zoznámte sa s čelom ohniska strachu, ak je to bezpečné.
 • Logicky vysvetlite, čo sa deje.

Rozvíjať odhodlanie

Ako sa im odvážiť alebo aspoň zdať? Naučte sa rýchlo rozhodovať. Je dôležité nenechať fantázii vykresliť obraz negatívnych dôsledkov ich konania.

Môžete to urobiť z pravidla - na odraz nie viac ako 2 sekundy. Napríklad za rohom sa objaví pes, pri pohľade na ktorého duša ide k päte. Je potrebné počítať v mysli až dva, prísť k rozumu a vziať sa do ruky. Nie je to také dôležité, čo robiť - zavolať pomoc, vyzdvihnúť kameň zo zeme, hlavnou vecou nie je stratiť náladu.

Ak sa vám podarí prekonať seba, je vhodné odmeniť sa - zjesť koláč alebo stráviť pár hodín v zábavnom centre.

Riziko je liek pod jasným názvom „Ako sa statočný“. Faktom je, že keď riskujeme, telo produkuje adrenalín a blokuje strach.

Ak urobíte chybu, stratíte alebo stratíte niečo, čo nie je také strašidelné, ako by ste nikdy neriskovali. Pobyt v „škrupine“ znižuje sebaúctu, pričom riziko ho zvyšuje. Môžete začať účasťou v aukcii a nakoniec otvorením vlastnej kaviarne alebo zakúpením motocykla.

vlak

Ako sa stať statočným? Naučte sa základy tejto kvality v praxi. Nebude to ľahké, ale neexistuje iný spôsob. Čítanie inteligentných kníh, užitočné články sú skvelý začiatok, dobrý motivátor, solídna podpora. Je to však iba teória a každý by si mal rozvíjať svoje zručnosti sám.

Napríklad môžete nastaviť limit až troch odvážnych akcií za deň. Nejde o záchranu topiacich sa ľudí alebo doháňanie ozbrojenými lupičmi. „Bar“ odvahy je pre každého iný. Pre niekoho, kto hovorí s cudzincom, je už ťažké konanie, vyžaduje si úsilie a prácu na sebe. Môžete napísať dievčaťu, ktoré sa vám páči, vrátiť tovar do obchodu, alebo napísať komentár susedovi, ktorého pes si prispôsobil váš koberec pre seba.

Všetko naraz môže zlyhať, ale výsledok nebude dlho trvať. Po mesiaci intenzívneho tréningu sa budete môcť podeliť o svoje vlastné skúsenosti s tým, ako sa stať statočným.

Nájdite inšpiráciu

Psychológovia sú si istí, že dosiahnutie dobrého výsledku je možné iba vtedy, keď existuje podpora. Napríklad beh v dopoludňajších hodinách je lepší v spoločnosti a robí to s trénerom. Vrcholy môžete prekonať samy, ale je to oveľa ťažšie.

Takže je to s vlastným rozvojom. Musíte nájsť odvážneho a rozhodného človeka, ktorý vie presne, ako sa stať odvážnym, inšpirujúcim alebo fandiacim.

Niekto čerpá silu sledovaním série Die Hard s Bruceom Willisom a pre niekoho je vzorom osoba, ktorá prekonala strašnú chorobu.

Nezáleží na tom, kto sa stane inšpiráciou, hlavná vec je, že je, a chcel by byť si rovný.

Robiť svoje telo

Štatistiky hovoria, že 85% statočných ľudí sú fyzicky zdraví ľudia, ktorí sledujú svoju stravu a každodennú rutinu, chodia za športom.

Ako sa stať statočným, ak ste tak nikdy neboli? Zapíšte sa do športovej sekcie, naučte sa sebaobranné techniky, objavujte nové aspekty.

Úspechy vo vzdelávaní poskytnú sebadôveru a odvahu vo všeobecnosti.

Týchto 9 tipov je skvelou cheatovou doskou pre niekoho, kto sa chce naučiť, ako sa stať statočným. Hovorili sme o tom, ako zmeniť svoj život k lepšiemu, prekonať obavy a nastaviť pozitívne myslenie. Existuje názor, že tuční ľudia majú obzvlášť šťastie, takže sa odvážnejšie riaďte našimi radami a budete mať úspech!

Čo pomáha človeku stať sa statočným

Obavy môžu výrazne skomplikovať náš život, zasahovať do vytvárania rodiny, práce a do každodenných každodenných aktivít. Statečný človek nie je ten, kto necíti strach, ale ten, kto mu môže v prípade núdze odolať a nie panike.

Strach sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi v závislosti od stupňa a dôvodov jeho výskytu. Môže to byť hrôza, strach, úzkosť, bolestivé očakávania, zastrašovanie, panika, neschopnosť primerane rozmýšľať, upchávanie, slepé odovzdanie. Strach môže úplne podmaniť myseľ.

Obavy sa neobjavujú od nuly. Získavame ich postupne počas celého života na základe skúseností našich alebo iných ľudí. Strach je spôsobený zmyslom pre nebezpečenstvo.

Existujú dokonca hlúpe obavy (strach z nemilovania, strach z osamotenia, strach zo straty zamestnania), v niektorých prípadoch sa strach zmení na mániu.

Pre odvahu sa musíte naučiť ovládať svoj strach. Ale ako na to.

Najprv zistite, z čoho sa skutočne bojíte, čo vám spôsobuje pocit strachu, paniky alebo hrôzy. Napíšte všetky svoje obavy do notebooku. Aké emócie spôsobujú tieto ďalšie uvedené udalosti.

Starostlivo analyzujte zostavený zoznam. Zistite, čoho sa najviac bojíte. Musíte nepriateľa poznať osobne.

Zistite príčinu svojho strachu. Keď poznáme dôvod, je ľahšie zvoliť metódy boja. Príčiny strachu sú najčastejšie v detskom veku. Ak je to možné, porozprávajte sa so svojimi rodičmi (možno ste boli uštipnutí psom v detstve a odvtedy sa bojíte zvierat)

Aby ste sa odvážili, musíte zvýšiť sebaúctu. Človek sa často bojí ukázať svoju nevedomosť, vyzerať hlúpo, nevyhovieť skúške. Strach ochromuje mozog, a preto nemôžete ani odpovedať na otázky, na ktoré ste sa pripravili. Preto sa rozhodnite, či taký satelit potrebujete.

Ak chcete byť odvážni, musíte situáciu skutočne zhodnotiť. V uvoľnenej atmosfére si predstavte situáciu, v ktorej sa budete cítiť vystrašení. Prečo je táto situácia pre vás nebezpečná? Ako sa z toho dostať s najmenšími negatívnymi dôsledkami? Vypracujte niekoľko riešení problému.

Zmysel pre humor, spoľahlivý pomocník v boji proti strachu. Nájdite niečo zábavné v situácii alebo predmete, ktorý vás vystraší a bojí sa ústupu.

Porazte strach, môže sa stať odvahou vašim spoločníkom na ceste k úspechu.

Ako sa stať odvážnejším a sebavedomejším

Aby ste sa zbavili zbabelosti, musíte začať malý. Napríklad by sa človek nemal báť opýtať sa predajcu na produkt, človek má na to všetky práva. Mnohí trpia plachosťou a nemôžu hovoriť s neznámym človekom. Neboj sa, stačí to skúsiť urobiť 5-10 krát a bude sa ti to páčiť.

Je pravda, že existujú takí ľudia, ktorí nie sú schopní okamžite urobiť taký významný krok. Nemajú sa čoho báť, najprv si musia niečo zmeniť sami. Môžete začať s najbežnejším obrazom. Po zmene niečoho v sebe sa človek zmenil ako človek a v ňom sa prejavila jeho dôvera.

Ľudia sú nerozhodní, pretože nevedia, ako budú ostatní reagovať na svoje konanie. Neboj sa názorov iných, pretože vždy budú tí, ktorí vás podporujú a ktorí vás kritizujú. Aj keď neurobíte nič, stane sa to isté. Kritika cudzincov je nevyhnutná, netreba jej venovať pozornosť.

Takmer všetci ľudia sú v kontakte s cudzími ľuďmi, a to je ich chyba. Aby ste sa odvážili, musíte byť spoločenskí a sebaistí, nezatvárajte sa.

Po tom všetkom môžete pristúpiť k rozhodnejším a extrémnejším konaniam. Parašutizmus je dobrý spôsob, ako sa stať odvážnejším pre ľudí, ktorí sa boja výšok.

Keď videl odvážneho muža, takmer všetci hovoria: „A ja chcem byť rovnaký.“ Aby ste sa stali odvážnymi, musíte pozorovať odvážnych ľudí, byť v ich prostredí, študovať ich správanie, správanie, predstaviť si svoje miesto, výrazne to urýchli proces rozvoja odvahy.

Posledným krokom bude automatické ladenie. Je veľmi nekomplikovaný a veľmi efektívny. Aby sa človek stal rozhodnejším a odvážnejším, jednoducho nesmie zabudnúť na to, čo chce dosiahnuť, a každý deň si ho zopakovať.

Pre odvážneho človeka nebude ťažké splniť svoj sen, splniť svoj cieľ. Musíte byť schopní prekonať svoje obavy, pretože ak chcete poraziť celý svet, musíte sa najprv poraziť.

Psychologický portrét statočného muža

Ak chcete byť odvážni a odvážni, musíte vedieť, aké vlastnosti sú vlastné rozhodnej a sebavedomej osobe. Osobu možno označiť za statočného, ​​iba ak spĺňa tieto požiadavky:

 • Dokáže udržať emócie pod kontrolou, primerane vyhodnotí situáciu a je schopný urobiť správne rozhodnutie, spoliehajúc sa iba na rozumný hlas.
 • Vie, čo chce, nevzdáva sa svojho cieľa, aj keď v záujme jeho dosiahnutia je potrebné vykonať určité obete.
 • Je zodpovedný za svoje slová a činy.
 • Sme pripravení bojovať o česť a dôstojnosť blízkych.
 • Soberly hodnotí svoje schopnosti, ale nikdy sa nevzdáva problémov.

Odvažoval sa od zbabelca v tom, že za žiadnych okolností nestráca svoju tvár a neohýba sa pod tlakom verejnej mienky. Odvaha vám umožňuje veriť vo svetlú budúcnosť, pretože odvážny človek si uvedomuje, že osud je úplne v jeho rukách.

Povaha strachu

Ak chcete rozvíjať odvahu, musíte najprv poraziť svoje obavy, z ktorých mnohé pochádzajú z detstva. Silný strach a strach sú reakciou nervového systému na situáciu, ktorá núti človeka utiecť alebo sa vzdať nebezpečenstva. Zároveň nadobličky začínajú aktívne produkovať hormón kortizol, ktorý vyvoláva silný stres.

Strach je teda prirodzenou reakciou tela.Na základe chemických procesov v tele a podporovaných prostredím, ktoré učí človeka, aby bol vždy v strehu. Schopnosť neobávať sa a nepanikáriť sa vyvíja prostredníctvom náležitého nácviku vedomia.

Akýkoľvek pokus skryť sa pred skutočnou alebo vnímanou hrozbou pochovaním hlavy do piesku vyvoláva strach. Čím dlhšie sa človek snaží ospravedlniť svoju zbabelosť, tým viac času strávi panikou o možných nežiaducich následkoch konkrétnej situácie.

Účinnú zbraň proti nej nájdete len pohľadom do tváre svojho strachu.

Ako sa zbaviť zbabelosti a strachu

Plachosť kazí život človeka. Neschopnosť prekonať obavy je hlavným problémom, ktorý spočíva v jeho vlastnej slabosti. Strach otriasa psychikou, ktorá človeku neumožňuje plne si užívať život a uvedomiť si seba v rôznych oblastiach života. Nemôžete oddávať strachom, inak sa nikdy nebudete sebavedomí. Ako prestať byť zbabelcom?

Jednou z príčin zbabelosti je často nejaký druh nedostatku alebo zlého rozvoja fyzických schopností. Každý si môže pamätať na chvíle svojho detstva, keď dospievajúci začali urážať slabších alebo mladších rovesníkov. Na oplátku nemôžu odpovedať na nič a zostáva len to, že sa zatvoríte a nič iné nezmeníte.

Ako prestať byť zbabelcom

Riešenie problému nedostatku fyzickej zdatnosti je ľahké. Чтобы стать смелым достаточно записаться в секцию по развитию силовых способностей (бодибилдинг, тяжелая атлетика, бокс и другие виды спорта) Всего после нескольких месяцев тренировок, вы начнете чувствовать силу в своих руках, которая понадобиться для самозащиты.

Ako sa zbaviť zbabelosti, ak vás napriek dobrej fyzickej príprave prekonajú obavy? Celkom je to, že prekonanie psychologickej príčiny zbabelosti je oveľa ťažšie. Je potrebné zhromaždiť odvahu a stále sa rozhodne rozhodovať o obavách. Pred starostlivým zvážením vášho správania v rôznych životných situáciách si ich napíšte na kúsok papiera. Napíšte ich, od najdôležitejších po najmenšie.

Po dokončení úlohy nájdite tri najmenšie obavy a potom znova vytvorte situáciu, v ktorej sa prejavili. Urobte to čoskoro a urobte to, čo skutočne chcete. Ak všetko dopadlo, nezabudnite sa pochváliť a niečo odmeniť za malé víťazstvo. V opačnom prípade sa pokúste úlohy zopakovať znova a znova, kým nedosiahnete úspech. Postupne prejdite k väčším obavám a uvidíte, ako sa v priebehu času výrazne zvýši vaša psychická stabilita.

Ak sa chcete zbaviť zbabelosti a statočnosti, každé ráno by malo začať pozitívnym prístupom. Po prebudení a pred spaním si zopakujte: „Verím v svoju silu. Som krásna, odvážna a silná. Splním svoje sny. “ Je lepšie to urobiť pred zrkadlom a nahlas. Výslovnosť potvrdení skutočne pomáha prekonať bariéry v podvedomí, ktoré vznikajú po neúspešných životných situáciách.

Rozvoj sebavedomia

V dobrej, drzej a sebavedomej osobe, ktorá sa nebojí prevziať zodpovednosť a uvedomí si, že je silnejšia ako okolnosti, žije oveľa ľahšie ako niekto, kto je v zajatí strachu. Dôvera vám umožňuje robiť odvážne skutky, Jeho vývoj si bude vyžadovať veľa úsilia, času a sebadisciplíny, ale hra stojí za sviečku.

Moderné psychologické knihy obsahujú veľa odporúčaní, ktoré vám umožňujú stať sa nebojácnou osobou, ktorá sa napriek ťažkostiam môže posunúť vpred. Hovoria najmä o dôležitosti napodobňovania dôvery, kým sa nestane neoddeliteľnou súčasťou charakteru. Môžete skúsiť oklamať svoju myseľ tým, že predstieráte, že ste odvážni odvážlivci. Napríklad pozvať dievča, ktoré sa vám páči na rande, sľubovať, že sa nebudete báť, ak odmietne.

Keď sa vám podarí vyrovnať sa so strachom, mali by ste svoj úspech posilniť povzbudením. Dá sa vyjadriť ako materiálna odmena (obľúbené jedlo, fľaša drahého alkoholu), ako aj nehmotná (návšteva kina, dovolenka na vidieku).

Ich stav by nemal v žiadnom prípade určovať poruchy a vnútorné obmedzenia. Iba ten, kto nič neurobí, sa nemýli. Je nepravdepodobné, že by ste sa mohli stať odvážnym človekom bez toho, aby ste narazili na hrbole, takže by ste sa nemali báť zlyhaní na ceste k získaniu odvahy.

Opustite komfortnú zónu

Odmietnutie zo zvyčajného spôsobu života môže najprv vyvolať poplach, ale dá to šancu povzniesť sa nad obavy. Realizácia nových akcií nás učí, aby sme boli viac spokojní s prekvapeniami, kvôli ktorým v skutočnosti vznikajú pochybnosti a strach. Štúdium, ako prekonať strach v konkrétnej situácii, vám umožní naučiť sa, ako preukázať odvahu, keď čelí nepredvídaným okolnostiam.

Rozumné presiahnutie oblasti pohodlia na rizikové územie je nevyhnutnou podmienkou osobného rastu. Keď sa stretnete s novým, musíte sa naučiť odstraňovať strach. Stojí za to začať malý, Napríklad, osloviť cudzinca na ulici so žiadosťou.

Každý má veci, ktoré si nemôže dovoliť. Jeden nie je schopný prekonať seba a namietať proti vodcovi, ktorého radikálne požiadavky sú v rozpore s osobným presvedčením, druhý sa bojí vyskočiť s padákom, hoci o tom už dlho sníva. Niekedy môžu byť tieto obavy odstránené a niekedy to nefunguje.

Prílišné premýšľanie o tejto téme rozhodne nestojí za to. Stáva sa, že neochota stať sa odvážnym je prejavom adaptívneho modelu správania, keď človek jednoducho nevidí zmysel v tom, čo ho robí strachom. Zamerajte sa na rozvíjanie odvahy v iných situáciách. Svoje názory teda môžete najprv prediskutovať s blízkym priateľom a až potom šéfovi vyjadriť všetko.

Užitočné tipy od psychológov

Odvaha je kvalita, ktorá sa musí rozvíjať a neustále udržiavať, bez ohľadu na to, aká ťažká môže byť. Ak chcete ísť týmto zložitým spôsobom, mali by ste dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Nalaďte sa na plodnú prácu na sebe. Dosiahnutie konečného cieľa bez správneho psychologického prístupu bude veľmi problematické.
 2. Verte v seba. Je potrebné prestať venovať pozornosť názorom iných ľudí a počúvať rady cudzincov. Z minulých chýb sa musíte naučiť lekciu a už sa viac nezameriavať na minulé zlyhania.
 3. Vyhnite sa svojim obavám. Ak sa osoba bojí lietať, neignorujte lety, ale naopak, mali by ste sa snažiť využívať služby leteckých dopravcov čo najčastejšie. Po nejakom čase strach začne slabnúť a potom úplne zmizne.
 4. Naučte sa stratiť. S človekom, ktorý pripúšťa a prijíma svoju porážku, nie je nič zlé. Tentokrát bol bez práce, ale ďalšie šťastie sa na neho určite usmeje.
 5. Rozšírte svoj sociálny kruh. Nadviazanie kontaktov s inými ľuďmi eliminuje komplexy a obavy. Odchádzajúca osoba je vždy spojená s odvahou.
 6. Neboj sa riskovať. Človek, ktorý nikdy neriskuje, spravidla žije znudený a monotónny. K zmierneniu charakteru a odvahy často dochádza, keď sa vykonávajú činnosti súvisiace so zvýšenou produkciou adrenalínu. Na tento účel sú vhodné extrémne činnosti, ako je lezenie, surfovanie.
 7. Nevkladajte veci z netopiera. Nič nezabije motiváciu ako nekonečné sľuby urobiť nabudúce niečo. Musíte konať tu a teraz, inak nemusí existovať ďalšia šanca uvedomiť si, čo sa plánovalo v živote. Odvážny človek si uvedomí svoje túžby hneď, ako sa mu pred ním otvorí príležitosť.
 8. Chváľte sa. Každá činnosť, ktorá vedie k víťazstvu nad strachom, musí byť odmenená.
 9. Zmeňte svoj obrázok. Presvedčení ľudia sa neboja zmeny. Týka sa to nielen vzhľadu, ale aj životných názorov.

Je potrebné si uvedomiť, že strach je normálnou reakciou na okolitú realitu, bez ktorej by ľudská rasa nemohla prežiť. Byť odvážnym človekom, ktorý sa nebojí byť epicentrom nebezpečenstva, je možno vzrušujúce, ale mimoriadne riskantné. Odvaha, ktorá nepresahuje hranice zdravého rozumu, pomôže zlepšiť sa a naplniť šedý každodenný život jasnými farbami.

Pin
Send
Share
Send
Send