Užitočné tipy

Niekoľko tipov na používanie kuchynských mixérov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako správne používať mixér a udržiavať zariadenie po dlhú dobu v prevádzkyschopnom stave? Táto otázka sa obáva mnohých žien v domácnosti a hostiteľov, ktorí plánujú vytvoriť vynikajúce kulinárske majstrovské diela pomocou nového zručného asistenta.

V tomto článku sa budeme venovať tomu, ako zostaviť a uviesť do prevádzky mixér, jeho zariadenie, princíp činnosti a požiadavky na starostlivosť o kuchynské spotrebiče.

Možnosti zariadenia

Konfigurácia zariadenia závisí od princípu činnosti. Stacionárny miešač obsahuje pracovnú základňu a džbán na nakladanie výrobkov, Ponorné modely sú rozmanitejšie. Tu v súprave s pracovnou základňou môžu byť rôzne dýzy: strúhadlá, metly, sekačky, mlyny.

Zvážme ďalšie možnosti viac informácií:

 1. Sklo na miešanie. Je žiaduce, aby nádoby na miešanie boli s vysokými stranami. V otvorených nízkych nádobách sa tekutina rozstrekuje a kvalitatívne sa premieša.
 2. Tryska mixéra sa používa na prípravu šťouchaných polievok, smoothies, detskej výživy. Jeho funkčnosť je podobná ako u stacionárnych modelov. Nože takejto dýzy môžu byť odnímateľné a monolitické.
 3. Šľahací nástavec vám pomôže vyšľahať krém na tortu alebo pripraviť sviežu vaječnú hmotu na pusinky. Je to nevyhnutné pre domácich cukrárov a pre každého, kto miluje rozmaznávať svoje domácnosti lahodnými dezertmi.
 4. Sekacia miska sa používa ako mlynček na mäso na prípravu mletého mäsa a používa sa na krájanie výrobkov na šalát alebo domácu konzerváciu. Pokiaľ ide o objem, môžu byť úplne odlišné: od kompaktných 0,35 litra po priestranné - 2,2 litra. Strúhadlo, nôž na sekanie ľadu alebo krájané výrobky môžu byť pripojené k miske.
 5. Mlyn sa používa na drvenie tvrdších výrobkov v malom množstve. V nej môžete rýchlo pripraviť porciu čerstvo zomletej kávy alebo zmeniť cukor na prášok.
 6. Rozdrvená zemiaková dýza vám pomôže pripraviť skutočne chutnú prílohu, nie nepríjemnú pastu. Plastové nože nebijú, ale zemiaky jemne trú, zachovávajú si jeho chuť a atraktívny vzhľad.

stacionárne

V takýchto zariadeniach je motor umiestnený na stojane, na ktorom je namontovaná miska, Používajú sa na výrobu koktailov, smoothies, omáčok, šťouchaných polievok. V závislosti od výrobcu a ďalších možností si môžete vybrať rozpočet a drahé modely.

Kľúčovou výhodou stacionárneho mixéra je jeho autonómia, Nemusíte ju držať v ruke a kontrolovať pohyb mechanizmov. Tesne zatvorené veko chráni pred striekaním obsahu misky, čo sa často stáva pri ponorných miešačkách.

Má však niekoľko nedostatkov:

 • zaberie viac priestoru v kuchyni, nie je tak kompaktný,
 • prakticky nemá žiadne ďalšie funkcie,
 • na miešanie sa používa iba jedna štandardná misa.

Ponorné modely sú omnoho kompaktnejšie a funkčnejšie. Môžu nielen drviť na zemiakovej kaši, ale tiež zmiešať cesto so šľahačkou, šľahačkou, trieť a drviť. Medzi výhody manuálnych ponorných modelov:

 1. Každý riad je vhodný na prácu. Dokonca aj pyré z pyré sa varia priamo na panvici bez väčšieho úsilia.
 2. Modely s funkciou drviča vám pomôžu rýchlo pripraviť šalát alebo nasekanú zeleninu na boršč. Sú nevyhnutné počas obdobia zberu.
 3. Ľahko a pohodlne šľahajte maslo na palacinkové cesto, dajte smotanu alebo vaječné dezerty.
 4. Napriek rozmanitosti trysiek ich možno skladovať oddelene a na akomkoľvek vhodnom mieste. Po zložení nezaberajú viac miesta ako hrniec alebo panvicu.

Spôsob použitia ponorného mixéra a všetkých jeho trysiek nájdete v popise konkrétneho modelu. Technológie sa neustále zdokonaľujú a výrobcovia vytvárajú stále nové spôsoby, ako uľahčiť proces prípravy jedál a nápojov.

Ako zostaviť, zapnúť, vypnúť

Pre správnu prevádzku s konkrétnym modelom si prečítajte návod na obsluhu, Niektoré mechanizmy sú uzavreté „do kliknutia“, iné sú skrútené k značkám. Napríklad, ako sa naučiť, ako zapnúť a vypnúť mixér Polaris, budete potrebovať iba pokyny pre tento model. Spôsoby práce so zariadeniami iných výrobcov môžu poškodiť mechanizmy a pracovné časti zariadenia.

Pred zapnutím mixéra sa uistite, že všetky vodiče sú neporušené, bez poškodenia. Ak zistíte zvláštne správanie spotrebiča, napríklad zápach horenia počas prevádzky, radšej ho odpojte zo siete a odneste ho technikovi na opravu domácich spotrebičov.

Dôležité! Nezapínajte zariadenie, ak sa vám zdá, že misa alebo tryska je nesprávne nainštalovaná, premiestňujte alebo skĺznite z príslušného miesta.

Všetky manipulácie s nožmi a ostrými predmetmi sa musia vykonávať skôr pripojenie zariadenia k sieti. Na bezpečnosť by ste nikdy nemali zabudnúť. Na konci práce počkajte, kým sa mechanizmus nezastaví, vypnite napájanie a až potom vyberte alebo vymeňte trysky.

S funkciou zmeny rýchlosti práce, stojí za to začať s nízkym výkonom a postupne sa zvyšujúcou rýchlosťou. Výrobky sú teda nasekané lepšie a mechanizmy netrpia nadmerným zaťažením.

Všetky odnímateľné časti mixéra môžu byť umyté, a to aj v umývačke riaduPokiaľ nie je uvedené inak v návode na použitie. Základné prvky s elektromotormi musia byť chránené pred vlhkosťou. Znečistenie z nich sa dá ľahko odstrániť vlhkou handrou. Po vyčistení všetky časti, ktoré prichádzajú do styku s pracovnými strojmi, úplne vysušte.

Dôležité! Ostré nože a špičky uchovávajte mimo dosahu detí.

Dva typy zariadení

Na úvod treba poznamenať, že existujú dva hlavné typy miešača:

 • ponorný (chopper pripevnený k rukoväti s motorom),
 • stacionárny (s miskou).

Ak ste si zakúpili ponorný mixér, môžete do nich drviť výrobky takmer v akejkoľvek kapacite. Je veľmi kompaktný, multifunkčný a umožňuje mletú varenú zeleninu v pyré, poraziť bobule, nasekané mäso a ešte oveľa viac. Tento mixér je pohodlný na použitie a je jednoducho nevyhnutný, ak často varíte smoothie, šťouchané polievky, majonézu a pasty.

Stacionárny výhľad vyžaduje vyhradený priestor v kuchyni a nemôžete doň umiestniť viac alebo menej jedla, ako je uvedené na značkách na miske. Stacionárny miešač však nemusí byť držaný v ruke a vždy sa pevne uzavrie vekom, takže práca s ním je veľmi jednoduchá. Miluje varenie koktailov a omáčok.

Pozrime sa bližšie na to, ako používať jeden a druhý mixér. Majú veľa spoločného, ​​existujú však určité rozdiely. Bude tiež užitočné naučiť sa, ako správne prať mixér a čo robiť, aby sa predĺžila jeho životnosť.

Bezpečnostné opatrenia

Pri práci so zmiešavačmi dodržiavajte bezpečnostné opatrenia., Šetria vaše zdravie a udržujú zariadenie v prevádzke po dlhú dobu:

 1. Do misky mixéra nedávajte horúce potraviny. To ho môže roztaviť a preťažiť motor.
 2. Pri sťahovaní produktov sa zamerajte na štítky. V miske by nemalo byť príliš veľa alebo málo ingrediencií - vyberte strednú pôdu.
 3. Pri sekaní ovocia venujte osobitnú pozornosť neprítomnosti semien. Môžu vážne poškodiť motor a zariadenie zlyhá.
 4. Kým je stroj v prevádzke, neotvárajte misu. Počkajte na bodku a až potom pridajte potrebné ingrediencie.
 5. Ak chcete pomeliť príliš tvrdé jedlá, ako napríklad korene, pridajte do misky hlúpu tekutinu (vodu, smotanu alebo iné tekutiny na predpis).
 6. Ľad a mrazené potraviny rozdrvte mimoriadne opatrne. A v lacných a nízkoenergetických modeloch je lepšie ich vôbec nezaťažovať. Káva, fazuľa, sušienky mleté ​​iba v špeciálnych mlynoch, ak sú, v súprave.

Poznámka. Pred nastavením mixéra neexistujú žiadne prísne pravidlá na sekanie potravín. Nakrájajte kúsky na strednú veľkosť a zvyšok vám urobí vybratá tryska.

Ručný alebo ručný mixér

Výrobcom väčšiny modelov sa odporúča používať mixér na drvenie nie príliš tvrdých výrobkov. To znamená, že keksy, kávové zrná a mrazené mäso sa nedajú miesiť v mixéri. Existuje však jedno tajomstvo. Ak musíte podľa receptu dosiahnuť veľmi malé kúsky čohokoľvek tvrdého, napríklad zeler alebo korene chrenu, musíte do miešačky pridať trochu tekutiny.

Špeciálna misa alebo pohár sa zvyčajne predáva spolu s ponorným mixérom, do ktorého sa môžu výrobky vkladať. Ak sa rozhodnete použiť iný kontajner, musíte pamätať na to, že počas šľahania a malých kúskov poletí šplouchanie. To znamená, že panvica alebo misa by mali byť dostatočne hlboké, aby ste neznečistili všetko v kuchyni.

 • Minimálna hladina výrobkov naložených do mixéra by mala byť taká, aby pokrývali spodnú časť stehna, ktorá rezá priamo.
 • Nepoužívajte prístroj na brúsenie príliš horúcich, čerstvo uvarených výrobkov. Počkajte, kým nevychladnú, minimálne na 70 - 80 ° C.
 • Pred porazením ovocia je potrebné skontrolovať, či v nich nie sú semená.
 • Ak neviete, akou rýchlosťou musíte pracovať s konkrétnym produktom, začnite s minimom a potom postupne zvyšujte.
 • Nepokúšajte sa vyrábať šťouchané zemiaky v mixéri, ukázalo sa, že je bez chuti, aj keď dobre bije.

Ak má model vášho mixéra dýzu vo forme metla, použije sa na porazenie veveričiek. Stacionárny miešač sa nemôže pochváliť takýmito schopnosťami. Nepodarí sa vám dosiahnuť silné bičovanie, napríklad pomocou mixéra, ale to bude stačiť na prípravu cestíčka alebo koktailu.

Funkcie použitia stacionárnych modelov

Teraz si povedzme niečo o tom, ako používať mixér, čo je holistický dizajn, v ktorom sú misa a motor vzájomne prepojené.

Tu je všetko veľmi jednoduché. Produkt musí byť nakrájaný na kocky a vložený do misy. Po stlačení tlačidla, nože, ktoré sú v miske, pomelú všetko na požadovanú veľkosť alebo úder. Pre takýto mixér v kuchyni je potrebné upozorniť na špeciálne miesto.

 • Horúce výrobky sa nemôžu vkladať do misky, pretože rýchlo stratia priehľadnosť alebo zožltnú. Toto upozornenie sa týka najmä plastových materiálov.
 • Výrobky nemôžete vkladať pod samotný obal, veci pevne alebo naopak, pár kusov hádzať na dno bez toho, aby ste dosiahli požadované minimum.
 • Ak máte malú rodinu s 2 až 3 osobami, potom pre vás bude stačiť misa s objemom 1 liter.

Každý výrobca mixéra odporúča používať zariadenie až po prečítaní pokynov a nejde iba o slová. Po poznaní funkcií vášho modelu si lepšie predstavíte, aký druh jedla môžete variť. Vďaka tomu budete zariadenie používať viac.

záver

Teraz viete, ako správne používať mixér, aké pravidlá by ste mali dodržiavať, aby ste dosiahli požadovaný výsledok a zachránili zariadenie pred poškodením. Pozorne si prečítajte návod na použitie mixéra, dodržiavajte bezpečnostné opatrenia a potom vám bude kuchynský asistent slúžiť mnoho rokov.

Použitie rôznych trysiek

Každý miešač môže mať niekoľko trysiek. Často vyvstáva otázka, ktoré dýzy sa dajú použiť na čo.

Ponorný mixér musí mať pripevnenie hlavnej nohy. Rozdrvila ovocie, bylinky, varenú zeleninu a pečeň, výrobky zmiešala pri príprave omáčok.

Balenie môže obsahovať šľahač na šľahanie vajec a misku s malým nožovým mlynčekom, ktorý vám umožní nasekať orechy a drviť mäso a zeleninu. Niektoré modely sú vybavené vymeniteľnými multifunkčnými tryskami, ktoré vám umožňujú rezať kúsky rôznych tvarov. V takom prípade sa vo vašej kuchyni objaví skutočný kombajn.

Stacionárny miešač môže byť vybavený špeciálnou dýzou, ktorá vám umožní praskať ľad. Ak takáto dýza neexistuje, zariadenie sa nesmie používať na mletie zmrznutej vody alebo džúsu.

Ako správne umývať mixér po použití

Akékoľvek technické zariadenie si vyžaduje čistenie vrátane mixéra. Časť, v ktorej sa nachádza spínač motora a otáčok, sa musí utrieť vlhkou špongiou. Z pochopiteľných dôvodov je prísne ponorené do vody alebo vložené do umývačky riadu zakázané.

Miska a odnímateľné dýzy (metla, nože, disky) je možné umývať tečúcou vodou, to znamená pod tečúcou vodou. Výrobca neodporúča zasielanie niektorých modelov do umývačky riadu, ale vo väčšine prípadov je to možné, čo výrazne uľahčuje proces čistenia mixéra.

Ak sú mastné výrobky rozdrvené, môžete použiť tekutý prací prostriedok a následne dôkladne opláchnuť diely, utrieť a vysušiť. Čisté a suché časti sa zhromažďujú a ukladajú na svoje miesto, aby sa mohli kedykoľvek použiť.

Niektoré stacionárne modely majú funkciu samočistenia (samočistenia). Umožňuje vám umývať zariadenie veľmi rýchlo, efektívne a bez problémov. Na konci postupu stačí naliať vodu a zariadenie utrieť dosucha.

Pin
Send
Share
Send
Send