Užitočné tipy

Odpojte kábel: 5 najlepších streamingových zariadení

Pin
Send
Share
Send
Send


475 prezerania

4 odpoveď

16 Povesť autora

V aplikácii Roku mám problémy s deaktiváciou tlačidiel diaľkového ovládania, napríklad „rýchly posun vpred“, „pozastavenie“ atď. Jedná sa o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorá má iba jednu hlavnú scénu, ktorá vytvára iba video uzol, ktorý prehráva živé vysielanie nášho televízneho kanála. Roku súhlasil s tým, že vyžaduje, aby ste počas živého vysielania deaktivovali senzačné tlačidlá, napríklad rýchly posun vpred. V dokumentácii sa uvádza, že by sa to malo riešiť pomocou funkcie onKeyEvent (). Ak je udalosť spracovaná, „nemala by sa“ zobraziť a firmvér by ju mal spracovať. Dokážem konzolovať denník, aby som preukázal, že funkcia sa začína, ale keď prepnem „spracované“ na true a vrátim ho, zdá sa, že to nemá žiadny účinok. všetky tlačidlá naďalej fungujú a vykonávajú svoju prácu.

Použil som ním poskytnutý príklad a dokonca som ho zjednodušil na jednoduchú transformáciu „spracovaného“ na pravú, bezpodmienečne. (mimochodom) Snažil som sa ho presunúť zo súboru brs video scény na hlavný (kde je všetko inicializované) a presunúť ho, ale som na slepej uličke. Spustí sa po stlačení tlačidiel, ale zdá sa, že vrátenie true neurobí nič.

Aplikácia sa práve spustí, vytvorí uzol videa a začne prehrávať stream. Okrem spustenia udalosti Google Analytics nerobí nič iné.

Chýba na tom niečo? Ak niekto vie, ako tieto tlačidlá deaktivovať, bol by som vďačný.

1 plus

1640 Povesť autora

Ako ste uviedli vo svojej otázke, nemusíte to robiť vo funkcii onKeyEvent.

Stačí len nastaviť pole „Live“ na true v obsahových metaúdajoch pre video uzol, ako je uvedené v dokumentácii https://sdkdocs.roku.com/display/sdkdoc/Content+Meta-Data

Ak zvládne ovládacie prvky videa pre svoj živý obsah.

1 plus

74 Povesť autora

Zaujímalo by ma, prečo ste na tento účel nepoužili polia „enableTrickPlay“ a „enableUI“ video uzla. Skontrolujte: https://sdkdocs.roku.com/display/sdkdoc/Video v časti „Pole používateľského rozhrania“

0 plus

56 Povesť autora

Môžete skúsiť nastaviť polia enableUI a enableTrickPlay na video uzle. Okrem toho, ak je video uzol zameraný, automaticky spracuje určité stlačenia klávesov. Ak nie je zameraný, nespracováva tieto stlačenia klávesov automaticky. Stlačením nespracovaných tlačidiel opustíte prehrávač videa a posuniete sa nahor v reťazci zaostrenia. Čo je reťaz zamerania, závisí od vášho kódu. Ale malo by to vyzerať takto zhora nadol.

main.brs MainScene Všetky ostatné komponenty

0 plus

3 Povesť autora

Môžete prispôsobiť vlastný komponent, ktorý rozširuje komponent Roku video a nanovo definuje jeho funkciu onKeyEvent, ako zobrazené nižšie

APPLE TV - doplňte zbierku jabĺk

Najväčšou výhodou Apple TV je možnosť prehrávať uložené relácie alebo filmy z ľubovoľného zariadenia iOS cez AirPlay. AirPlay vám tiež umožňuje používať reproduktory kompatibilné s AirPlay, čím získate bezdrôtový priestorový zvuk. AirPlay vám umožňuje streamovať z iPadu, iPhone, Mac do televízora na celej obrazovke s vysokým rozlíšením.

C Apple tv Získate prístup do služieb Hulu, Netflix a YouTube, ale ak uprednostňujete Amazon Instant, Showtime alebo Vudu, nebudete naštvaní. Cloudové úložisko vám umožní ukladať všetky nákupy z iTunes v digitálnom priestore. Apple TV je úžasný.

GOOGLE CHROMECAST - lacné

ShromecastJe to zďaleka najlacnejšie streamingové zariadenie zo všetkých. Je tiež najjednoduchšie a najťažšie použiteľné. Po vložení zmyselného kľúča hlboko a pevne do portu HDMI musíte stiahnuť aplikáciu rozhrania ChromeCast, pre niektoré to bude jednoduchá otázka, ktorá vám umožní pozerať vaše obľúbené televízne relácie za pár minút, pre iných to bude dlhá bitka, ktorá sa pokúsi presvedčiť ChromeCast o pripojenie do domácej siete.

ChromeCast má pri poskytovaní streamovacích služieb mnoho nedostatkov. Ak chcete sledovať videá YouTube, Google Play, Netflix a Hulu, všetko bude v poriadku, ale s Vudu alebo Amazon Instant nie je všetko také dobré. Môžete samozrejme využívať niektoré služby tretích strán, ale na to, aby to fungovalo, budú potrebné ďalšie aplikácie. Chromecast funguje dobre, zatiaľ čo bezdrôtový smerovač je v miestnosti s ním.

ROKU 3 - iba stream

Najväčšia výhoda použitia rokuNesnaží sa vytlačiť svoju vlastnú službu do vašich delikátnych otvorov, ako sú Google, Apple a Amazon. Vďaka tomu je zariadenie univerzálnejšie. S Roku získate prístup do služieb Amazon Instant, HBO Go, Hulu, Vudu, YouTube a Showtime a neočakávajte, že získate prístup k službám Google Play a iTunes.

Jednou z najkrajších funkcií Roku je jeho diaľkové ovládanie s konektorom pre slúchadlá. Diaľkové ovládanie vyzerá lacno, ale preto je ľahké ho používať, pretože Roku bude fungovať bez problémov, dodatočných aplikácií a iného softvéru.

WD TV LIVE - viac úloh

Živé vysielanie Western Digital TV objavil sa odnikiaľ. Má lepšie možnosti streamovania ako Chromecast alebo Apple TV s kombináciou Showtime a Amazon Instant. Program Western Digital TV Live funguje so zariadeniami Android aj iOS. Má schopnosť káblového alebo bezdrôtového pripojenia, čo vám umožní pracovať s akýmkoľvek existujúcim zariadením, aj keď máte veľa materiálu, môžete to všetko ľahko skontrolovať pomocou TV Live. Ľahko sa používa, pracuje s akýmkoľvek diaľkovým ovládaním alebo so smartfónom ako diaľkovým ovládaním.

TV Live má dve nevýhody: nedostatok záloh a aktualizácií s chybami, vďaka ktorým sa váš TV Live zmení na tehlu. Je to však vynikajúce zariadenie na streamovanie a používanie vašej osobnej zbierky médií.

TIVO ROAMIO PLUS - domáci poklad

Ste pripravení kompletne prerušiť kábel, chcete mať dobrý zážitok zo streamingu s pridaním DVR a určite nezostane doma na suchom mieste. Má všetky najobľúbenejšie streamingové služby: Netflix, Hulu Plus, YouTube a Amazon, ako aj niektoré doplnky, ako sú Pandora a Blockbuster. Okrem toho Roamio spolupracuje s väčšinou existujúcich televíznych systémov, čo je možné urobiť pomocou káblového alebo bezdrôtového sieťového pripojenia. Zahŕňa DVR, ktorý má kapacitu 3 TB a dokáže súčasne nahrávať až 6 televíznych relácií.

Nevýhoda v TiVo je to, že je to stále rekordér a až potom pôsobivé zariadenie na streamovanie. Bude fungovať so zariadeniami iOS a iTunes, ale nie so systémami Android a Google Play. Nepodporuje Vudu, HBO Go, Showtime, ESPN a mnoho ďalších zástupcov streamingových služieb. Rôzne modely majú rôzne vlastnosti, preto pred nákupom začiarknite políčko.

Pin
Send
Share
Send
Send