Užitočné tipy

Viete, ako pestovať muchu z Venuše zo semien?

Pin
Send
Share
Send
Send


Venuša muchotrávna (dionaea muscipula) je mäsožravá bylinná rastlina rodu rosy. Živí sa hlavne malým hmyzom a mäkkýšmi. Rastie na vlhkých rašeliniskách atlantického pobrežia (na Floride, v Severnej a Južnej Karolíne v New Jersey). Široko distribuované po celom svete ako okrasná rastlina. Ale ako pestovať muchu z Venuše zo semien, je možné to urobiť doma?

Popis Flycatcher

Venuša muchotrávka - kvet, ktorý predstavuje plodnosť a prosperitu. Symbolizuje lásku a súcit a môže tiež symbolizovať ženský princíp.

Na krátkom podzemnom stonke rastliny sa v ružici s veľkosťou 3 až 7 cm nezhromaždí viac ako 7 listov, uprednostňuje sa pestovanie v močiaroch s nízkym obsahom dusíka v pôde. Tento nedostatok sa kompenzuje konzumáciou hmyzu obsahujúceho dusík - pasce na listy sú na to určené.

Objavujú sa po kvitnutí na krátkych stonkách, ktorých dĺžka nepresahuje 15 cm. Pasce sú zelené s načervenalým odtieňom. Zvláštna pasca je vytvorená z dvoch listov, s vlasmi umiestnenými na okrajoch, aby sa pri spustení lepilo k sebe.

Žľazy v pasci produkujú špeciálnu šťavu, ktorá láka hmyz. Aby si to užíval, obeť sedí na vnútorných lístkoch a zbiera nektár. V tomto prípade sú špeciálne chĺpky na pasci podráždené a okamžite sa zatvárajú. Po úplnom uzatvorení lopatiek sa vytvorí žalúdok, ktorý sa strávi extrahovaným potravou. Po týždni nadmerného leptania sa pasca otvorí, cyklus sa opakuje niekoľkokrát, až kým nezomrie.

Ako pestovať muchovník Venuša zo semien

Na jar alebo začiatkom leta kvitnú pohlavné úlety. Na dlhých stopkách sa objavujú malé pôvabné biele kvety. Tento proces vyžaduje veľa energie flytrapu. Púčiky by sa preto mali nechať iba v prípade, že potrebujete semená.

Flytrap Venuše sa nemôže opeľovať doma, bude sa musieť vykonať manuálne:

 • po otvorení pukov musíte vziať tenkú kefu,
 • s pomocou zbierať peľ z jednej kvetiny,
 • jemnými pohybmi preniesť na palicu iného, ​​snažiac sa ho nepoškodiť,
 • pokračovať v krížovom opelení s každou kvetinou.

Potom, čo sa objaví vaječník, semená dozrievajú asi mesiac. Je potrebné ich vysadiť najneskôr do 3 až 4 mesiacov po opelení. Pestovanie zo semien je dosť pracný proces.

Stratifikačný proces a príprava pôdy

Táto metóda sa vykonáva pred výsevom, aby sa zvýšila pravdepodobnosť klíčenia semien. Zabalený do tkaniny navlhčenej fungicídmi alebo semenami manganistanu draselného vložený do chladničky. Pravidelne musíte zabezpečiť, aby semená nevysychali, zvlhčovali ich. Celý proces netrvá dlhšie ako 8 týždňov.

Ako pestovať semená muchotrávky Venuša

Hneď ako sa pôda pripraví, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Semená zasejte do malých kvetináčov alebo sadeníc, posypte jemne machom bez toho, aby ste ich pochovali.
 2. Obaly zakryte skleneným alebo plastovým obalom.
 3. Udržujte konštantnú teplotu okolo 24 - 28 ° C.
 4. Dávajte pozor na dobré jasné osvetlenie, najmenej 15 hodín denne.
 5. Pravidelne monitorujte vlhkosť pôdy, nesmie sa nechať vyschnúť.

Ak sú dodržané všetky pravidlá, každá kosť by mala klíčiť za dva až tri týždne, niekedy aj dlhšie.

Prvé klíčky

Po prvých výhonkoch, hneď ako sa na klíčkoch objaví niekoľko listov, musia byť stvrdnuté. Na tento účel sa sadenice na krátky čas musia vetrať otvorením pohára. Po zatvrdnutí sa má každý malý diecón presadiť do samostatnej nádoby. Transplantácia musí byť vykonaná veľmi opatrne, nezabudnite na mimoriadnu krehkosť malých koreňov. Ako dospelý rastlina rastie až po piatich rokoch.

Rezanie flytrap

Kultivácia flypu odrezkami sa najlepšie vykonáva na jar. Ak to chcete urobiť, musíte:

 1. Vystrihnite niekoľko listov zo zásuvky. Na zlepšenie zakorenenia odrezkov môžete použiť biostimulátor rastu.
 2. Pred výsadbou je potrebné pripraviť substrát pozostávajúci z kremenného piesku a rašeliny.
 3. Pripravenú pôdu nalejte do malej vrstvy do nádoby a odrezky odrežte.
 4. Rastliny zakryte nádobou alebo plastovou fľašou a vložte na osvetlené miesto.
 5. Nevýhodou tohto spôsobu je veľká možnosť hniloby a infikovania hubami. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné hrnce vetrať a odstrániť kryt.
 6. Po troch mesiacoch sa klíčky zakorenia - koreňový systém sa posilní. Potom môžu byť transplantované do samostatných nádob pomocou pôdy pre dospelých.

Rozdelenie kríkov na výsadbu

Veľmi jednoduchý spôsob chovu flycatcherov. Po transplantácii sa odstráni z kvetináča a zo zeme. Presné pohyby pomocou noža oddeľujte tavené zásuvky. Potom sa prijaté kvety vysadia do samostatných nádob a sú bežnou starostlivosťou doma.

Ako sa starať o muchu muchu doma?

Napriek veľkým ťažkostiam pri pestovaní dionea je oveľa jednoduchšie sa o ňu starať ako o iné exotické rastliny:

 • izbová kvetina dionea, môže byť vysadená v záhrade alebo položená na parapet, najlepšie na východné alebo západné okná,
 • každý deň potrebujete slnečné svetlo najmenej 6 hodín ráno alebo večer,
 • Pri pestovaní muchičky v kvetinárstve je potrebný umelý zdroj svetla. Nachádza sa vo výške 25 cm od kvetu s denným osvetlením po dobu 15 hodín,
 • je potrebné monitorovať vlhkosť vzduchu, jeho nedostatok nepriaznivo ovplyvňuje rastlinu,
 • Dionea potrebuje čerstvý vzduch bez prievanu. V lete je možné flycatcher vytiahnuť na balkón alebo na ulicu a schovávať sa pred priamym slnečným žiarením v horúcich dňoch,
 • pre normálne zdravie kvetín by teplota v lete nemala prekročiť 18-28 ° C. V zime tento ukazovateľ výrazne klesá a môže byť 8 ° C.

Funkcie zalievanie flytrap

Musíte zabezpečiť, aby pôda zostala vždy vlhká, vysušenie pôdy je škodlivé pre vašu rastlinu. Voda by nemala tiecť cez vrchol, čo bude brániť toku kyslíka ku koreňom. Voda sa nalieva do paliet, takže sú do nej ponorené odvodňovacie otvory. Ak je to potrebné, samotná rastlina sa postará o nedostatok vlhkosti.

Najvhodnejšia je destilovaná alebo dažďová voda. Malé rastliny v štádiu rastu je potrebné zvlhčiť 3-krát týždenne.

Pestujeme zo semien

Ako pestovať muchotrávku zo semien? Môžu sa získať semená muchičky z dospelej rastliny alebo ich kúpiť v maloobchodných reťazcoch. Doma sa semená dajú získať iba umelým oplodnením.

Na jar sa na jar objaví kvet, ktorý sa prenáša peľom z jednej kvetiny na druhú. Procedúra sa vykonáva pár dní po úplnom otvorení púčika.

O mesiac neskôr sa na kvetinách objavia vaječníky. Kvet tvorí krabicu, v ktorej dozrievajú 20 - 30 semien, Mali by byť lesklé, hladké, čierne. Zozbierané semená sa skladujú v chladničke v papierovom vrecku. Výsev osiva sa vykonáva štyri až päť mesiacov po zbere.

Semená pestované samostatne alebo nakúpené musia byť pred výsadbou stratifikované. Proces trvá 6-8 mesiacov.

Semená sa umiestnia do tkaniva, navlhčia sa fungicídom, umiestnia sa do plastovej nádoby a umiestnia sa do chladničky. Počas tejto doby sa nádoba otvorí a semená sa navlhčia.

Na konci procesu stratifikácie sa vyseje zmes rašeliny a piesku alebo rašelinného machu. Pôda je mierne zhutnená a semená sú rozmiestnené po povrchu. Zhora je všetko posypané malým množstvom rašeliny a navlhčené z rozprašovacej fľaše.

o za mesiac objavia sa prvé listy klíčneho listu. Po objavení sa týchto listov sa klíčky zasadia do samostatných malých kvetináčov. Plnohodnotná rastlina takýchto klíčkov sa vyvíja za 4-5 rokov.

Na fotografii môžete vidieť, ako pestovať muchu muchu zo semien:
Video ukazuje experiment: výsadba, prvé výhonky, ktoré môžu rásť. Vyberte si semená starostlivo.

Ako pestovať semená

Ako vyrastali

Čo sa v dôsledku toho rozrástlo

Z procesu

Rozdelenie dospelých rastlín - Najprijateľnejší spôsob, ako pestovať muchu. Výhonky sa oddelia od kríkov a vysadia sa v samostatných kvetináčoch s malým priemerom, ale súčasne s dostatočnou výškou na vývoj dlhých koreňov.

Táto rastlina potrebuje pôdu čo najľahšie a dosť chudobní. Kombinujte mletý rašeliník, rašelinu a piesok. Drenáž v spodnej časti nádoby na muchu nie je potrebná.

Okrem delenia je možné získať aj mladú rastlinu z odrezkov, Obrobok je odobratý bez pasce na kone a je zasadený pod uhlom s bielou časťou v rašeline.

Pred umiestnením do pôdy je obrobok ošetrený stimulátorom koreňov. Z vyššie uvedeného musíte pristátie zakryť sklenenou čiapočkou, aby ste zachovali stopercentnú vlhkosť.

Z cibule

Cibule muchotrávka oddelená od kríkov počas transplantácie sa umiestni do zmesi rašeliny a piesku. Cibuľa vybraná na pestovanie by mala mať najmenej dva koreneinak nedôjde k rastu.

Pri umiestnení do kvetináča je dôležité nezaspať na mieste rastu kvetu. Klíčenie sa vykonáva v skleníkových podmienkach na slnečnom mieste.

Bez ohľadu na to, ako pestujete flycatcher, keď sa objavia prvé pasce je potrebné začať s kŕmením, Ak to chcete urobiť, každých 10-15 dní chytte mušku, vpichnite ju ihlou a vložte ju do plachty.

Rast flycatcheru s týmto krmivom sa zrýchli a rýchlo získate plnohodnotnú rastlinu. Tu sa dozviete viac o lepších a bezpečnejších potravinách.

Pri dodržaní všetkých pravidiel rozmnožovania môžete získať nové kópie tejto exotickej rastliny v domácej zbierke kvetov.

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter.

Hnojenie a kŕmenie dionea

Použitie akýchkoľvek krycích materiálov je zakázané. Dionea je dravec, preto dostáva všetky potrebné hnojivá prostredníctvom potravy - hmyzu. Musíte tiež poznať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • Kŕmnu mušku je potrebné kŕmiť iba raz za mesiac. Počas celého vegetačného obdobia pre ňu stačí 2-3 druhy hmyzu (muchy, komáre, pavúky),
 • hmyz by už nemal byť pascou,
 • nemôžete nakŕmiť muchu červami a hmyzom, ktorý má tvrdú škrupinu, ako aj hmyzom listnatým, ktorý môže poškodiť dionea,
 • ako hnojivo je zakázané kŕmiť mäso, výrobky na bežnú konzumáciu stonkou venus,

Na jeseň av zime prestáva kŕmenie.

Starostlivosť o letnú zimu Venus

Rovnako ako iné rastliny, aj v chladných obdobiach roka potrebuje mucholapka muchotrávna. Ak to chcete urobiť, keď je začiatok chladného počasia potrebné zastaviť zalievanie. Postupne znížte osvetlenie a znížte teplotu na 5 ° C. Celú dobu odpočinku (3 mesiace) je možné flycatcher uchovávať v chladničke. Po celú dobu musíte monitorovať stav pôdy, vyhýbať sa vysychaniu a príliš nezvlhčovať, pretože kvet môže uschnúť. Na jar, pri vyberaní diónu z chladničky a postupnom zvyšovaní teploty, sa o ňu môžete naďalej starať.

Transplantácia muchového moru Venuša

Jar je najlepší čas na transplantáciu Dionea. Môžete to zopakovať po 1-2 rokoch. Pri presádzaní musíte dodržiavať niektoré pravidlá:

 • kvôli dlhým koreňom je potrebné kapacitu kvetu zobrať hlboko, ale nie príliš široko,
 • Pri opätovnej výsadbe flytrapu buďte veľmi opatrní, aby ste nepoškodili krehké korene,
 • po odstránení dionea z črepníka odstráňte prilepenú zeminu zalievaním koreňov vodou,
 • Ako už bolo uvedené, pôda na pestovanie kvetov sa pripravuje zmiešaním dvoch častí perlitu, dvoch častí rašeliny a jednej časti kremenného piesku.

Po transplantácii dionea bude trvať mesiac, kým sa zakorení. Počas tohto obdobia sa musí zalievať viac a mucha sa nesmie vystavovať slnečnému žiareniu.

Dionea je mucholapka venózna, hoci veľmi zriedkavá, ale stále náchylná na útok škodlivého hmyzu. Najčastejšie sa jedná o vošku, ktorá sa usadzuje na rastline, najmä v pasci. Výsledkom je, že sú zdeformované a hynú. Na boj proti voškám používajte špeciálne aerosóly.

Okrem vošiek môžu byť flycatcher postihnutí aj roztočmi pavúky. To sa môže stať, ak je vlhkosť nízka. Riešenie akaricídu je schopné zbaviť sa týchto nepozvaných hostí.

Choroba muchotrávky

Všetky choroby lietadla sa objavujú v dôsledku nesprávnych podmienok zadržania:

 • pri stálom zamokrení vzduchu sa na kvetine môžu objaviť čierne škvrny. Môže to znamenať infekciu plesňami. Fungicídy sa s týmto problémom efektívne vyrovnávajú.
 • po objavení sa sivej pištole je potrebné okamžite sa zbaviť infikovaných častí a ošetriť flycatcher fungicídom,
 • Stáva sa, že hmyz nie je možné tráviť muchou a začína sa strácať pasca - najnebezpečnejšia choroba. Ak postihnutú oblasť neodstránite, choroba pôjde do celého diónu.

Je to zaujímavé - Rosyanka

Venuša muchotrávka v prírode rastie iba v Severnej Amerike. V miernych zemepisných šírkach však rastie ďalší hmyzožravý predstaviteľ tejto rodiny.
Rosnička je dravec, najbežnejšia mäsožravá rastlina. Rovnako ako dionea sa živí malým hmyzom. Rastie na všetkých kontinentoch s výnimkou Antarktídy: v horách, na pieskovcoch, rašeliniskách v Európe, Severnej a Južnej Amerike, Ázii. Najviac zo všetkých rastie v Austrálii.

Koreňový systém je zle vyvinutý a je potrebný, aby slnečnica mohla držať zem. Títo tichí vrahovia si vybrali akúkoľvek pôdu. Miesto dvoch dravých lístkov má slnečnica list s veľkými villi, ktorý vylučuje lepkavú ochrnutú látku. Keď obeť spadne do pasce, slnečnica rýchlo zloží list a obalí hmyz. Po niekoľkých dňoch trávenia sa list opäť otvorí.

Pozrite si video: Biblical Series II: Genesis 1: Chaos & Order (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send