Užitočné tipy

Ako nosiť baret?

Pin
Send
Share
Send
Send


Trendom sú teraz elegantné modely plsti, tvíd, vlny a kašmíru. Pre chladnejšie počasie návrhári ponúkajú faux kožušiny (iba by sa nemali kombinovať s kožušinami, to je staromódny).

Kožené a semišové modely nestrácajú na význame: Maria Grazia Curie (Dior) tieto materiály opäť vybrala pre barety v novej kolekcii. Z módnych horizontov však dočasne zmizli možnosti veľkých rozmerov s veľkými viskóznymi a objemnými vzormi.

Šperky vo forme korálikov, vintage brošne alebo závoje zdôraznia vašu romantickú náladu a blízkosť k umeniu. Obrázky s takýmito modelmi by nemali vyzerať komplikovane: minimálne farby, jednoduché štýly, rôzne textúry. V tejto sezóne je však lepšie skryť barety s veľkými kvetmi a výšivkou, až kým sa k nim nevráti móda.

Na jar roku 2019 existuje len niekoľko obmedzení pri výbere farby: hlavná vec je, že hlavová časť by nemala byť kyslá. Neodporúča sa nosiť zelené barety: neodstínia pleť najlepším spôsobom. Ale vzor červenej farby alebo odtieň vínovej môže byť vaša vizitka. Klasika je dôležitá: čierna, biela, béžová alebo sivá baret dokonale zapadá do každého šatníka. Ponúkame zvážiť každú kombináciu podrobnejšie.

Dôležitý detail: stylisti neodporúčajú zvoliť farbu baretu tak, aby zodpovedala farbe vonkajšieho oblečenia, šatky, rukavíc alebo tašky. Napríklad môžete vytvoriť celkom svieži obraz, ak hráte s odtieňmi rovnakej farby alebo kombinujete dve farby v prove.

Čo nosiť s čiernym baretom

Existuje veľa možností pre úspešné súbory, uvádzame zoznam univerzálnych. V prvom rade je to kožená bunda alebo kožený trenčkot s čiernym rolákom, vlnená sukňa na kolená a členkové topánky. Môžete pridať okuliare, malú kabelku - a voila, je pripravený obraz v duchu 60. rokov.

Ak máte po predaji nohavice v čiernej a bielej klietke, ale stále ste ešte neprišli na to, ako ich nosiť, bude tento problém mať čierny rolák. Kostkovaná košeľa (najmä zložitého štýlu) v duete s baretom tiež dodá koketovosť a na pár rokov vás vizuálne omladí.

Pás nemôžeme uraziť, pretože to je ďalší trend na jar roku 2019. Veľkolepé obrázky sa získajú zmiešaním vodorovných a zvislých pruhov. Môžu byť tenké alebo široké, hlavná vec je, že jednou z primárnych farieb je čierna. Obuv, ponožky, letecké okuliare alebo taška na retiazku budú úspešným doplnkom súboru.

Dokončite svoj vzhľad s koženými podpätkami Corsocomo Suede Stiletto s čiernym baretom.

Kotníkové topánky Corsocomo, cena: 8 900 rub.
pri zohľadnení 30% zľavy, objednávka:
+7 (800) 333-03-46

Kotníkové topánky Corsocomo, cena: 8 900 rub.
pri zohľadnení 30% zľavy, objednávka:
+7 (800) 333-03-46

Čo nosiť s červeným baretom

Celé kúzlo takého baretu je, že to môže byť jediná červená vec na obrázku. Jeho hrdú osamelosť zdôrazňujú olivové, bylinné a iné zelené odtiene. Čierna alebo hnedá v doplnkoch, doplnkoch a povrchových úpravách bude úspešným dokončením súboru.

Ak sa obávate, že jeden svetlý doplnok bude vyzerať príliš chytro, môžete ho v krku, blúzke alebo mikine podoprieť červenou farbou. A tradičná škótska klietka ešte nezničila jediný set s červeným baretom.

Čo nosiť s bielym baretom

Najlepším riešením je kabát, bunda alebo košeľa s bielou farbou. Po prvé, táto farba je vždy v trende a po druhé, bunka je teraz symbolom štýlu a bezchybnej chuti. Ďalšou cestou, ako poraziť bielu, je veľká výzdoba na paži, komplikovaný štýl kabátu alebo vrstvenie, aby nevyzerala ako kuchárska čiapka.

V plytkých bielych hráškoch môžete tiež kombinovať prilbu s čiernymi a námorníckymi šatami. Aby bol obrázok relevantnejší, súbor by mal obsahovať zaujímavé detaily, napríklad šál alebo pás, brošňu alebo kožušinový lem na kabáte. Moderný vzhľad sa ukáže, ak budete nosiť baret s bielou košeľou, culottes a objemným sveterom.

Čo nosiť s komplexným farebným baretom

Výhoda, ktorá je výhodná pre takýto baret, je kombinácia s okuliarmi s farebnými okuliarmi alebo rámom. Okrem toho si môžete vybrať náušnice v tóne alebo veľký šál, ktorého vzor bude rezonovať odtieňom baretu.

Tmavo modrá farba, módna v tejto sezóne, rovnako ako vínová, môžete vstúpiť do svojho šatníka iba pomocou baretov. Prvý sa perfektne zmestí do každej súpravy s tmavými džínsami. Druhá je kombinovaná s čiernou, šedou, tmavo zelenou, béžovou, bledomodrou a zaprášenou ružovou (to znamená najobľúbenejšie farby jarných vrstiev).

Ako nosiť baret

Prvé a najdôležitejšie pravidlo: neodstraňujte všetky vlasy pod baretom. Knocking out kučery alebo niekoľko voľných vlákien na tvári vyzerajú jemne a žensky. Ďalší dôležitý bod: baret by mal otvoriť čelo najmenej na polovicu.

Voľné vlasy sú obzvlášť dôležité pre dievčatá a ženy s okrúhlym tvarom tváre. Majitelia oválnej tváre môžu urobiť neopatrnú nízku bunku alebo hladko rozčesať svoje vlasy na nízku chvost, ale v takom prípade sa vlasy nemusia skrývať pod objemným šatkou alebo kabátom. Štvorcová, pravouhlá alebo trojuholníková plocha bude zmiernená asymetriou. Vlasy môžete vyčesať na jednej strane a vziať ich na druhú stranu.

Ako nosiť baret s ranou?

Všetko je veľmi jednoduché! Ak máte rovný alebo šikmý povrch, nechajte väčšinu treskov viditeľné a nasadený trik trochu ďalej od tváre.

Aby bolo strapce viditeľné, pretože v inom prípade to vyvolá pocit, akoby v oblasti obočia trčal nejaký ježko.

Preto, ak máte tresk, nebojte sa nosiť baret, len ukázať tento tresk na maximum.

Aký štýl sa najlepšie robí, keď si dáte baret?

Prirodzene, nehovorím, že rôzne objemy v oblasti koruny sú neúspešným pokusom o barety.

Najideálnejším tvarom sú rovné a rozštiepené vlasy. Môžu byť rovné alebo mierne skrútené.

Krútené kučery dodajú vášmu obrazu romantizmus a zvýraznia efekt baretu.

Ak máte krátky účes, noste baret tak, aby bol viditeľný maximálny počet prameňov.

Ak úplne skryjete vlasy pod baretom, získate pocit, že ste plešatý, a to vám dá bolestivý vzhľad.

Takže, ak máte krátky strih, stále nájdete takú formu a spôsob nosenia baretu, v ktorom bude viditeľný tresk alebo aspoň vlasová línia.

Retro obrázok s baret

Preberá to na väčšine snímok spojených s romantizmom, so retro a na to môžeme urobiť štylistickú stávku.

Retro vlny budú vyzerať skvele, najmä ak máte radi a viete, ako nosiť baret na bok.

Potom stočte opačnú časť z posunu baretu krásnymi hladkými vlnami, nezáleží na tom, či sú vaše vlasy alebo bob dlhé.

V každom prípade takáto kombinácia vytvorí najromantickejšie a najjemnejšie obrazy.

Skončil s tvarom a tvárou tváre, teraz vám chcem ukázať konkrétne 5 obrázkov.

Na ilustráciu toho, ako postupne vytvárať obrázky pomocou baretov. Bude to iný štýl od romantizmu až po príležitostný.

Vznešený obraz

Tento obraz najviac zaujme svojou ženskosťou a romantizmom. Vrcholom tohto obrazu v ušľachtilej neutrálnej intelektuálnej palete.

Inteligentná paleta - farby, ktoré sa nedajú volať jedným slovom, sú viac spojené s prírodným pôvodom.

Napríklad obrázok z olivovej kávy. Má veľa khaki, farbu olív. Práve tieto farby vždy vyzerajú čo najušľachtilejšie.

Skúsme to znova vytvoriť. Beriem svoj obrázok, ktorý som vytvoril vopred. Na tomto obrázku som štylizoval sukňu, ktorú som vytvoril pre svoju značku.

Táto sukňa je podobná sukni z predchádzajúceho obrázka. Je to podobné tejto sukni v tom, že je to po prvé malá, nekontrastná bunka.

Vždy vyzerá inteligentne a po druhé, rovnako tlmené, neutrálne farby. Celý obrázok som zaregistroval v informačnom poli.

Je vhodné kombinovať baret a šál podľa farby?

Stojí to za to, ale nie tak, aby sa zhodovali. Musíte staviť na zaujímavú, nezvyčajnú kombináciu farieb. Napríklad kombinácia modrej a čokoládovej farby.

Osobitne som zdvihol podlhovastý kabát, aby som zakryl krátku sukňu, aby ste v nej nezmrzli a necítili sa dobre na ulici.

Srsť má podobnú klietku ako na sukni. Dúfam, že sa vám tento obrázok páči.

Kombinácia baretu s džínsami

Berieme bežné klasické džínsy, čierne členkové topánky, predĺžený kabát alebo sako, pridáme čierny baret a obrázok je pripravený.

Na tomto obrázku vidíte ležérny štýl v najjednoduchšom prevedení + baret. Nenápadný, jednoduchý, predvídateľný, ale zároveň štýlový.

Kombinácia baretu a nohavíc

Navrhujem si zobrať široké nohavice, v takých nohaviciach budete vyzerať ako parížske dievča. Tu som sa rozhodol staviť na tenkú klietku.

Berieme nohavice so širokou klietkou, sivým svetrom a aby sme zvýraznili farebné zvýraznenie, pridáme k farbe klietky a akýmkoľvek čiernym členkovým topánkam červený baret.

Osoba, ktorá sa na vás pozrie, uvidí ozvenu červeno-ružových akcentov. Široké nohavice budú vyzerať dobre s podpätkom.

Prvá verzia kabátu, ktorú ti chcem ponúknuť, som ju našla na Asose, má červený lem na golieri a zdá sa mi.

To je veľmi zaujímavé, pretože na obrázku sú červené doplnky a zdá sa, že sa všetky malé detaily prekrývajú.

A druhá verzia tohto obrázku - rozhodol som sa nahradiť drahším vlneným kabátom s izoláciou.

Keď som ho videl, pomyslel som si, Bože, aká dokonalá kombinácia modro-červenej bunky a červeno-šedej bunky na jednom obrázku.

Kombinácia baretu s koženou bundou

Musíte samozrejme pochopiť, že tento obrázok je určený pre pokročilých, odvážnych módy. Pre tých, ktorí dokážu vytvoriť zaujímavé, nezvyčajné oblečenie.

Aby sme tento obrázok znova vytvorili, vezmeme objemnú koženú bundu, aby sme si mohli obliecť teplý, hrubý sveter, rovné rifle, topánky členkových plošín, honosné poháre a obraz je pripravený.

Táto nezvyčajná kombinácia čiernej bundy a baretu ma osobne potešila.

Kombinácia výkopu s baretom

Najtradičnejšia kombinácia, ale chcel som ju vytvoriť v zaujímavejšej a nudnejšej verzii.

Vezmem si zákopový kabát, ktorý som vytvoril pre svoju značku.

Jedná sa o modrý, klasický strih, mierne objemný zákopový kabát, ale má twist.

Má neobvyklý žakársky vzor. Teraz budeme hrať na tomto obrázku. Celý obrázok bude pozostávať z tmavomodrej a béžovo-pieskovej kombinácie. Pridávame modré mokasíny, tašky luxusných značiek na Caprice du Roi a rovnaké inteligentné európske okuliare.

Máme klasickú verziu neformálneho štýlu, ale obrázok nevyzerá príliš nudne, pretože existujú zaujímavé podrobnosti a zvýraznenie.

Dúfam, že mojich 5 snímok vás inšpirovalo vyskúšať baret práve teraz, pretože sezóna baretov vo väčšine miest nie je tak dlhá.

Keď príde skutočne chladná zima, bohužiaľ nebudeme môcť niesť barety, takže využite šancu a hneď si dajte baret.

Objímam vás, bozkávam vás všetkých, dobrú náladu a teplú jeseň!

Kto môže nosiť baret a pre koho je kontraindikácia?

Pri výbere baretu má veľký význam tvar tváre, Pre oválny typ sú vhodné všetky štýly. Okrúhlu a štvorcovú tvár zdobia modely strednej veľkosti. Skvelý doplnok vhodný pre dievčatá s tenkou podlhovastou tvárou. Pri výbere párenia zohľadnite rysy tváre, Ak sú veľké, musíte si vziať podobný typ pletenia. Pre elegantnú tvár je dôležité brať barety s malými vzormi.

Niektoré farby sú univerzálne a vhodné pre každého. Patria sem biela, čierna, sivá. Môžete si bezpečne zvoliť svetlé a nezvyčajné odtiene, nemusíte sa obmedzovať. Vďaka tmavej palete je obraz prísnejší. Svetlé farby osviežujú, dodávajú eleganciu., Kožené čiapky vyzerajú tučne, tučne.

Dôležité! Nie je potrebné vybrať si červený produkt na pokožku, ktorý je náchylný na začervenanie. Burgundská farba nepriaznivo zdôrazňuje túto črtu tváre.

Vlastnosti výberu baretu podľa farby vlasov:

 • produkty teplých pastelových farieb sú vybrané pre svetlé vlasy,
 • čierne, sivé, biele alebo svetlé možnosti sú vhodné pre brunetky,
 • svetlo hnedé vlasy kombinované so studenými odtieňmi,
 • červenovlasé dievčatá sú zelené a hnedé.

Klobúky môžu byť zladené pre výšku. Krátke dievčatá by mali odmietnuť objemové výrobky. Vysoké dámy si môžu bezpečne zvoliť veľké tkanie, modely s objemnými šperkami.

Štýly na výber

Beret nie je len praktický klobúk, ale aj štýlový prízvuk na obrázku. Hlavnou vecou je vybrať ten správny štýl, ktorý vyhovuje konkrétnemu účesu, tónu pleti, tvaru tváre, štýlu. Rôzne štýly:

 • veľké úplety sú vhodné do každodenného života, dobre sa hodia na bundy, kabáty a ďalšie vrchné odevy,
 • plsť, bavlna a tvídové médiá patria medzi klasické modely a hodia sa do oblečenia v rovnakom štýle,
 • „Pilulka“ je kompaktná voľba pre večerný vzhľad, môže byť ozdobená závojom, ktorý jej spolu so sofistikovanosťou dodá náladu.

Pri výbere je potrebné zvážiť niekoľko odtieňov. Preto je pre každodenné nosenie vhodný model z tvídu a plsti. Na slávnostné udalosti si musíte zvoliť kompaktný baret zo zamatu s krásnou výzdobou. Je dôležité vziať do úvahy veľkosť pokrývky hlavy. Nemalo by byť príliš veľké alebo príliš malé.

Kombinujeme rôzne farby bariet

V ponuke je veľké množstvo baretov rôznych farieb a štýlov. Neodporúča sa zvoliť svetlé honosné tóny. Zelená pokrývka hlavy môže nevýhodne pôsobiť na pleť. Najlepšie je červené alebo vínové príslušenstvo. Do všetkých šatníkov sa zmestia klasické odtiene (biela, čierna, sivá).

Dôležité! Farba produktu by nemala byť v súlade s vrchným oblečením. Povolené sú iba približné odtiene.

Nie je potrebné mať v šatníku veľa vecí v červenej farbe, stačí si kúpiť jeden baret. Pre túto pokrývku hlavy sú vhodné všetky odtiene zelenej. Dekoratívne prvky môžete pridať v čiernej a hnedej farbe.

Červené príslušenstvo môže byť zarážajúce. Na vylúčenie takéhoto chytľavého efektu si obliekli bundu, šál alebo blúzku podobného odtieňa, Pod taký klobúk sa hodí škótska klietka.

Úspešne kombinuje biely baret s blúzkou, kabátom alebo kockovanou košeľou, kde je podobný odtieň. Je dôležité, aby klobúk nevyzeral ako klobúk šéfkuchára, Odporúča sa používať zložité štýly, vrstvenie, veľké spojky.

Pôvabný biely model vyzerá dobre s tmavými šatami v bielych bodkách. Obraz je doplnený štýlovými šperkami: brošňa, šál, opasok. Moderný vzhľad sa vytvára pomocou bielej blúzky a veľkého vesty.

Existuje veľa úspešných kombinácií s čiernym baretom. Existuje niekoľko univerzálnych súborov, ktoré budú vyhovovať každému móde. Každý obrázok je úspešne doplnený topánkami na členok..

Kombinácie s čiernym klobúkom:

 • retrostyle - kožená bunda alebo pláštenka, čierny rolák, sukňa midi length, členkové topánky, malá kabelka,
 • obrázok pre mládež - kockované nohavice, rolák alebo kockované tričko neobvyklého štýlu,
 • trendom roku 2018 je kombinácia pásov rôznych smerov, veľkých okuliarov, tašky na kovovej retiazke, topánok a ponožiek.

Skombinujte strih a zoberte

Je lepšie nosiť klobúk so svojimi vlasmi voľnými. Je dobré, keď je účes objemný. Moderné modely však ponúkajú nové možnosti pre štýlový vzhľad. Dlhé vlasy môžu mať iný objem a štruktúru. Stačí zdôrazniť prirodzené vlastnosti vlasov, nemá zmysel špeciálne vyrovnávať alebo stočiť kučery, Kombinácie baretov a strihov:

 • Námestie sa považuje za klasickú alternatívu pre túto čelenku, pretože práve s týmto účesom začali francúzske ženy nosiť doplnok,
 • tresky nemôžu byť položené, v posledných trendoch je prirodzená povaha, mierna nedbanlivosť
 • vrkoče - to je praktický účes, aby vlasy nezasahovali, hlavnou vecou je neskrývať väzby,
 • drdol a chvost pomáhajú vytvoriť elegantný retro vzhľad.

Barety s dekoráciou - príklady obrazov

Sú ozdobené brošnami, sponkami do vlasov, umelou kožušinou, závojom, korálikmi, korálkami. Vďaka tomu je možné vytvoriť jemný romantický obraz. Pri vytváraní obrázka sa odporúča použiť niekoľko odtieňov, jednoduché štýly, rôzne tkaniny, Klobúky s veľkými prvkami a výšivkou ešte nie sú módne.

 • model s pompom padne na hodvábnu blúzku s veľkým lukom, členkové topánky, džínsy so vzorom,
 • možnosti s korálkami, korálikmi, brošami v jednoduchých džínsoch, klasickom obleku alebo večerných šatách,
 • doplnky s kožušinou zapadajú pod kašmírový kabát alebo z ovčej kože.

Módne trendy prichádzajú a odchádzajú a zdá sa, že barety sú s nami už dlho. Hovoríme vám, ako nosiť toto príslušenstvo a čo treba hľadať pri nákupe

27. februára 2019 AKTUALIZOVANÉ 16. apríla 2019 Orla pentelow

Foto: Arthur Elgort, Vogue USA 1993

V posledných niekoľkých rokoch móda pre barety zaujala doslova Instagram a pouličné kroniky. Триумфальное возвращение этого аксессуара случилось благодаря дебютному показу Алессандро Микеле для Gucci в феврале 2015 года. В сезоне осень-зима 2017 Мария Грация Кьюри дополнила каждый из 68 образов в коллекции Dior беретами авторства известного шляпника Стивена Джонса. И не стоит забывать про шоу Chanel cruise 2019, в котором береты были чуть ли не главным стилистическим акцентом.V kolekciách jar-leto 2019 sa v kolekciách John Galliano, Dior, Etro a ďalších značiek znova objavili klobúky.

Prototyp tohto príslušenstva - plochý klobúk - bol populárny v západnej Európe už v dobe bronzovej: pravdepodobne ste si to mohli všimnúť v sochách a obrazoch tej doby. V XV. A XVI. Storočí bol baskický baret nosený predstaviteľmi robotníckej triedy - šitý z hrubej plsti, chránený pred počasím a lacný na výrobu. V určitom okamihu sa nekomplikovaná čelenka stala jedným z hlavných atribútov umelcov - napríklad holandský maliar Rembrandt v nej často predstavoval svoje autoportréty.

Od roku 1880 sa baret stal súčasťou vojenskej uniformy po celom svete - mierne sa nosil na boku, aby bolo pohodlnejšie držať pušku na ramene. Vlčie maky - účastníci francúzskeho hnutia odporu počas druhej svetovej vojny - urobili baret vizitkou. Výrazný a pritom nenápadný detail pomohol partizánom rozoznať ich medzi cudzími ľuďmi bez toho, aby upútali pozornosť oponentov.

Baret sa tak postupne zmenil na symbol boja za slobodu a dlho zostal v tomto slávnom stave. Počas kubánskej revolúcie ho nosil Che Guevara spolu s Fidelom Castrom a ich nasledovníkmi. Červené barety boli povinnou súčasťou uniformy Guardian Angels, neziskovej organizácie na predchádzanie neozbrojeným zločinom, ktorá bola založená v roku 1979 v New Yorku. Strana Black Panther je ďalším jasným príkladom toho, ako jednoduchý šatník môže dostať vážne politické konotácie (a potom sa stať súčasťou javiskového kostýmu - nezabudnite na Beyoncé počas vystúpenia v Super Bowl 2016). Možno to všetko viedlo k tomu, že barety sa opäť vrátili do sféry verejného videnia. V posledných niekoľkých sezónach dizajnéri vo svojich zbierkach čoraz viac vyzdvihujú dôležité politické témy a hodí sa barety s významnou históriou.

Ako a čo sa nosí s baretom v tejto sezóne

Vyberte si väčšie modely

"Čím viac veselejšie!" - hovorí o modeli a zakladateľovi bariéry značky Itchy Scratchy Patchy, Edie Campbell. "A radím vám, aby ste ho nosili nie priamo, ale v miernom uhle."

Neboj sa klišé

Spolu s vestou a červenou rúžom sa Beretovi podarilo premeniť na atribút „francúzskeho štýlu“ - nie je to však vždy zlé. "Možno by ste nemali kombinovať všetky tieto prvky do jedného obrazu, ale aby som bol úprimný, nie som proti takýmto klišém," pripúšťa britsko-francúzska bloggerka Camille Charlier. "Zvyčajne nosím baret s červenou rúžom a objemnú bundu."

Prezrite si kožené možnosti

Podaním Maria Grazia Curie sa kožené barety Dior a ich analógy stali jedným z najvýraznejších trendov posledných období. Vezmite príklad Rihanny a Bella Hadida.

Nezabudnite na účes

Pokiaľ ide o barety, vlasy sú kľúčovým prvkom obrazu: v spoločnosti príliš elegantného štýlu vás môže prinútiť, aby vyzeral ako francúzska školačka. Prírodná nedbanlivosť v duchu Faye Dunawayovej vo filme „Bonnie a Clyde“ bude vyzerať oveľa lepšie.

Pamätajte na 90. roky

"Niektoré veci do šatníka nevychádzajú z módy a po desaťročiach vyzerajú rovnako dôležité," hovorí Charlier. Ak retrostyle nie je vaším príbehom, urobte si príklad od hrdinky kultového filmu Stupid od Cher Horowitz 1995.

Vyberte správny uhol

Spočiatku nemusí byť také ľahké zistiť, ako správne „vysadiť“ jeden. Napríklad v 30. rokoch sa toto príslušenstvo nosilo takmer pri korunke (nezabudnite na Marlene Dietrichovú) a v 60. rokoch - viac náhodne, v miernom uhle (ako napríklad Brigitte Bardot). Nájdite ten, ktorý je pre vás ten pravý.

Ako si vybrať baret

Pred zakúpením klasického plsteného baretu sa uistite, že materiál je dostatočne mäkký a nepichne. "V opačnom prípade to jednoducho nebudete nosiť," hovorí Sharya. Tradičný baskický baret je vyrobený z jediného strihu bavlny alebo vlny, aj keď moderné variácie umožňujú použitie alternatívnych tkanín a ďalších švov. V tomto prípade je dôležité, aby sa na vás vec perfektne posadila a nespôsobovala nepohodlie.

Ako nosiť baret v rokoch 2018-2019?

Existuje niekoľko spôsobov, ako nosiť baret. Môžete ho nosiť ako bežný klobúk. Presuňte tiež pokrývku hlavy do zadnej časti hlavy alebo na jednu stranu. Výber správnej možnosti závisí od obrázka a nálady.

Jedná sa o univerzálny doplnok, ktorý vyhovuje všetkým ženám. Doplní akýkoľvek štýl: klasický, športový, večerný. Čelenka dáva eleganciu. Súbor bude doplnený šperky. Pletené oblečenie populárne v rokoch 2018–1919.

Môžete si vybrať jednofarebný model. Zdobené možnosti s kamienkami, luky a kožušiny sú tiež ponúkané. Hlavná vec nie je odstrániť vlasy pod klobúkom. Niekoľko kučeravení by malo byť určite rámom vašej tváre, Je zakázané ťahať baret do obočia. Príslušenstvo by malo pokrývať iba polovicu čela.

Ikony v štýle filmu, ktoré nosí baret

Všetky ikony štýlov, podľa ktorých sa riadi módna prehliadka, mali barety. Aj za čias tichých filmových herečiek vytiahla klobúk priamo na čelo. Až v 30. rokoch 20. storočia sa stalo populárnym posúvaním príslušenstva do strany. Trendom bol Coco Chanel. Slávny módny návrhár si vybral model s veľkými brošňami.

Pozornosť si zasluhujú štýlové fotografie Marlene Dietrichovej v barete s pohľadom z diaľky. A Greta Garbo pózovala pri aute so skosenou pokrývkou hlavy. Marilyn Monroe vo filme „Páni prednosť blondínkam“ konala na obrázku so skromným doplnkom.

Dôležité! V 60. rokoch dvadsiateho storočia sa Che Guevara objavil v barete. Armáda sa prvýkrát začala nosiť taký klobúk, ale počas druhej svetovej vojny sa tento doplnok sťahoval do dámskych šatníkov.

V hornej časti hlavnej postavy filmu „Dreamers“ vidíte jasne červený baret. Toto sú časy revolúcie a obraz Evy Greenovej zdôrazňuje náladu spoločnosti. Faye Dunawayová vo filme "Bonnie a Clyde" neustále oblieka francúzsky klobúk. Tento obrázok bol skopírovaný od skutočného zločince, ktorý predstavuje baret na všetkých fotografiách.

Madonna a Rita Ora mali v mladosti doplnok s punkovými nápismi, brošňami, sponkami do vlasov. Čelenka je kombinovaná s ľahkými elegantnými obrázkami a odvážnymi výnimočnými štýlmi. Maria Grazia Curie má štýlové kožené výrobky. V reklamách Dior predstavuje Angelica Houston v teplej barete zakrývajúcej jej uši.

Značky, ktoré často predstavujú baretové oblečenie

Značky, ktoré definujú módu po celom svete, neobišli tému baretov. Každý módny návrhár vytvoril v produkte špeciálnu eleganciu. Vďaka tomu má široký výber tohto príslušenstva.

Značka fay ponúka kompaktný čierny klobúk. Táto voľba bude vyhovovať každému štýlu a oblečeniu. Značka Desigual vyrába doplnky s bambulkami. Môžu byť vyrobené z vlny alebo kožušiny, môžu mať rôzne potlače a vzory.

Značka Paul & Joe snažia sa svojimi produktmi zdôrazniť svoje oči. Modely majú určité obmedzenia, ktoré sa úspešne kombinujú s francúzskym šarmom. Paul & Joe vyrába zaujímavé zamatové barety. Značka Marc by Marc Jacobs ponúka bohato zdobené modely. Na dekoráciu použite kovové prvky, gombíky, korálky, zmes zipsov.

Gucci Brand je fanúšikom vintage módy. Štýlové kašmírové klobúky sa úspešne kombinujú s ľahkými šatami, retro kabátom, prírodným make-upom. Značka Luisa Beccaria vždy ponúka barety, ktoré kosia na jednej strane. Používa drahé tkaniny, ktoré zdôrazňujú luxusný vzhľad.

Štýlové príklady s baretom

Beret označuje univerzálne pokrývky hlavy. Doplnok doplní romantický aj klasický štýl., Pri výbere oblečenia sa môžete zoznámiť s úspešnými príkladmi týchto pokrývok hlavy. Príklady štýlových kombinácií:

 1. klasický vzhľad obsahuje čierny vlnený baret, béžový sveter, vysoké podpätky,
 2. kompaktný doplnok sa hodí na tmavý kabát s opaskom a klasickou aktovkou,
 3. klasický vzhľad je vytvorený vďaka veľkým pleteným modelom s džínsami, svetrom, koženou bundou, hrubými topánkami,
 4. retro obrázok sa získa vďaka „pilulke“ oblečenej v šatách, lietajúcej sukni, sako a topánkach s nízkym zdvihom,
 5. vlnené výrobky sa nosia s kožuchom, doplnok môže byť pompom,
 6. na prechádzku je baret so rolákom a dlhým svetrom,
 7. prilba s brošňou sa nosí s nasadeným kabátom s kožušinovým dekorom,
 8. ľahký romantický vzhľad obsahuje malý baret kombinovaný s tmavými skromnými šatami s bielym golierom a ľahkými legínkami,
 9. Na zdôraznenie ženskosti pomôže čelenka v komplexe s rozšírenou sukňou po koleno a veľkým sveterom, ktorý možno doplniť popruhom.

Pozrite si video: Jak nosit barety Capelisto? (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send