Užitočné tipy

Mesto Saffron

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako obvykle, vo FireRed / LeafGreen si prebojujete cestu cez 8 telocviční, pričom každá sa špecializuje na konkrétny typ. Potom budete mať na Elite Four a Champion.

Tímy sú väčšinou rovnaké ako pôvodné červené / modré s niekoľkými zmenami úrovne. Hladiny Pokémonu Elite Four sa tiež zvyšujú od druhej výzvy.

Pokemon Fire Red a Leaf Green Wiki Gu> Obsah

Po uložení prezidenta spoločnosti Silph môžete konečne vstúpiť do oficiálneho Saffron City Gym a bojovať proti Sabrine. Aby ste sa dostali do Sabriny, musíte vstúpiť na teleportačné štvorce na zemi.

Pomocou tejto postupnosti sa dostanete k Sabrine:

 • Krok na prvom námestí, aby sa zdeformovali do juhovýchodnej miestnosti.
 • Krok na pravom hornom námestí, aby sa zdeformovali do miestnosti vyššie.
 • Teraz použite ľavý horný štvorec a choďte do severovýchodnej miestnosti.
 • V ľavom dolnom rohu sa dostanete na severozápadný roh.
 • Znova vyberte ľavý dolný štvorec a budete čeliť Sabrine.

Sú to tréneri, s ktorými sa stretnete (v poriadku):

Môžete tiež bojovať s týmito trénermi, ak chcete:

Keď porazíte Sabrinu, dostanete Marsh odznak ktorý vám umožní trénovať Pokémona až na úroveň 70, ako aj TM04 (Pokojná myseľ). Akonáhle budete hotoví tu, choďte na Route 12 chytiť Snorlax a nejaké vodné Pokémon. Váš konečný cieľ je mesto Fuchsia, takže sa môžete vydať aj iným spôsobom - napríklad v prípade ciest 16-18.

Silph Co. Sídlo spoločnosti

Silph Co. Sídlo spoločnosti je najväčšou a najvyššou budovou v meste. Silph Co. sú popredným výrobcom technológie Pokémon na svete a vyrábajú rôzne druhy tovaru pre trénerov, napríklad Poké Ball a Silph Scope.

Ich status z nich robí terč Team Rocket, ktorý zorganizoval prevzatie ich ústredia v Saffron City, aby získal Master Ball. Hráč ich však úspešne vytlačí a prezident Silph dáva hráčovi Master Ball na záchranu spoločnosti.

Silph Co. Sídlo je jedenásť poschodový mrakodrap a skutočne obrovské bludisko. Budova obsahuje niekoľko osnovných obkladov, ktoré sa musia použiť na dosiahnutie rôznych miestností. Niektoré dvere Silph vyžadujú otvorenie karty.

Vo generáciách II a IV, Silph Co. má zvýšenú bezpečnosť a hráč nemá povolený vstup do vyšších poschodí. V Pokémon Heart Gold a SoulSilver, jeden zo štartérov Pokémona v oblasti Hoenn, môžete získať tu od Hoenn Champion Steven. V Pokémon HeartGold a SoulSilver sa Rotom's Room nachádza v tejto budove, ktorá obsahuje zariadenia, ktoré umožňujú Rotomovi meniť formy.

Boj proti dojo

Okrem telocvične Sabrina's Psychic type Gym existuje neoficiálne telocvičňa Fighting Dojo, ktorá sa špecializuje na Pokémon typu Fighting. Hráč môže získať výber z Hitmonchanu alebo Hitmonlee porazením majstra Karate Koichi.

Fighting Dojo a Saffron Gym si navzájom konkurovali, aby určili, ktorý z nich bude Saffron City's Gym. Vďaka typovej výhode, ktorú mal Pokémon typu Saffron Gym Psychic oproti Pokémonu Dojo's Fighting, Saffron Gym ľahko vyhral a stal sa oficiálnym telocvičňou.

V druhej generácii je Dojo zatvorené, pretože majster karate odišiel trénovať v Johtovom pohorí. Malta. V Pokémon HeartGold a SoulSilver môže hráč naplánovať rematáže s Kanto a Johto Gym Leaders, aby sa tu konali pomocou ich Pokégear.

Magnetická vlaková stanica

Vo hrách Generácie II a Pokémon Heart Gold a SoulSilver jazdí magnetový vlak z mesta Saffron do mesta Goldenrod v Johto a spája tieto dva regióny. Je to jedna z mála metód, ktorú môžu hráči použiť na cestovanie z jedného regiónu do druhého. Umožní to rýchle cestovanie medzi oboma mestami rýchlosťou 550 kilometrov za hodinu.

Na nastúpenie do vlaku musí mať hráč preukaz. Copycat v Saffron City má jeden a je ochotný to vzdať ako odmenu za to, že jej vrátil Poké Doll, ktorú jej Red pred tromi rokmi dala. Spočiatku je vlak mimo prevádzky, pretože ministr tímu Rocket ukradol hodnotnú časť z elektrárne Kanto. Potom, čo ho porazil na trase 24, môže hráč získať časť z Cerulean Gym a vrátiť ju do elektrárne. So zložkou späť na mieste bude mať vlak potrebnú silu na jazdu.

V Pokémon HeartGold a SoulSilver, vedúci telocvične mesta Vermilion, Lt. Prepätie príde sem a ponúkne sa výmena jeho Pikachu za hráčsku Pikachu. Toto Pikachu je pozoruhodné, pretože pochádza z iného jazyka, ako je jazyk hry hráča: v anglických vydaniach je francúzština a vo všetkých ostatných vydaniach je to angličtina.

Mr. Psychický dom

Mr. Psychický život je v malom dome, ktorý sa nachádza na juhovýchodnej strane mesta. Lepšie prístupný je vstupom do mesta Saffron z južného vchodu. Sedí pri stole uprostred miestnosti. Pri prvom stretnutí v každej hre, v ktorej sa zúčastňuje, bude tvrdiť, že vie, že hráč od neho chce skutočne získať darček, a dá mu TM pre psychiku.

Nehovorte mi strýko psychický!
Mr. Psychický dom

Mr. Psychický dom v generácii I. Mr. Psychický dom v generácii II Mr. Psychic dom v
FireRed a LeafGreen
Mr. Psychic dom v
HeartGold a SoulSilver

Copycatov dom

V hrách Generation I, Pokémon FireRed a LeafGreen a Pokémon: Poďme, Pikachu! a poďme, Eevee!, Copycat žije v dome, ktorý sa nachádza na severozápade mesta. Ak hrá hráčom hry Generation I, ak jej hráč dá bábiku Poké, dá im TM31 (Mimic), v Pokémon FireRed a LeafGreen ponúkne výučbu jedného z Pokémon Mimic hráča, ak jej hráč dá Doll Pokéon, a Pokémon: Poďme, Pikachu! a poďme, Eevee!, dá hráčke TM08 (Náhradník), ak jej ukážu Clefairy. V jej spálni je systém videohier: v hrách Generácie I a Pokémon FireRed a LeafGreen je to SNES s hrou, ktorá má Mario s vedrom na hlave, v Pokémone: Poďme, Pikachu! a poďme, Eevee !, je to Nintendo Switch s hrou s Pokémonom v tvare kocky.

Medzi udalosťami generácie I a II bol zničený dom Copycat v Saffron City, aby sa vytvoril priestor pre stanicu Magnet Train. Copycat a jej rodina sa sťahujú do domu mierne južne od stanice.

V hrách druhej generácie a Pokémon Heart Gold a SoulSilver zmizla bábika Clefairy od spoločnosti Copycat, ktorú našla členka Fan Club Pokémon vo Vermilion City. Keď hráč vráti svoju stratenú bábiku, Copycat ich odmeňuje cestovným lístkom na jazdu na magnetickom vlaku, ktorý cestuje medzi Kantom a Johtom.

Klub fanúšikov trénera Pokémona

Ľudia sa zhromažďujú, aby prediskutovali svoje obľúbené trénerky celebrít v Pokémon Trainer Fan Club, ktorý existuje iba v Pokémon FireRed a LeafGreen.

KLUB POKÉMONOVÝCH TRAINEROVÝCH KLUBOV
Mnoho trénerov ich načmáralo
mená na tomto označení.

Šafránová telocvičňa

Saffron Gym je oficiálne telocvičňa v Saffron City. Je založený na Pokémonovi psychického typu. Vedúcim v telocvični je Sabrina. Tréneri, ktorí ju porazili, dostanú odznak Marsh. Saffron Gym je labyrint osnovných dlaždíc a deväť miestností.

Pokémon srdiečko a duša

V Pokémon Heart Gold a SoulSilver je 47 obyvateľov Saffron City.

Generácia i
Skvelá lopta
600
Hyper motion
1500
Max
700
Uniknite z lana
550
Úplné uzdravenie
600
oživiť
1500
Generácia ii
Skvelá lopta
600
Ultra lopta
1200
Hyper motion
1200
Maximálny pohyb
2500
Úplné uzdravenie
600
X útok
500
X brániť
550
Kvetinová pošta
50
Generácia III
Skvelá lopta
600
Hyper motion
1200
oživiť
1500
Úplné uzdravenie
600

Pokémon FireRed a Pokémon LeafGreen

Pokémon FireRed a LeafGreen boli prvýkrát uvedené na trh v Japonsku v januári 2004, v Severnej Amerike v septembri 2004, v Európe v októbri 2004 a v Austrálii v septembri 2004. Hry boli veľkým obchodným úspechom a stali sa druhou najpredávanejšou knihou spoločnosti Nintendo pre Game Boy Advance, hneď za verziami Ruby a Sapphire. Každá hra sleduje cestu mladého trénera Pokémona a jeho hľadanie chytiť a trénovať nové nové tvory.

nastavenie

Hra sa odohráva prostredníctvom vymyslenej, ale rovnako krásnej oblasti Kanta, prvého vesmíru, ktorý sa objaví vo franšízach Pokémon. Tento fiktívny svet je plný fantastických malých druhov Pokémonov so širokým spektrom prostredí, ako sú obývané mestá, horské chodníky a morské trasy. Väčšina miest sú mená podľa farieb ako Viridius City, Peter, City of Saffron a, samozrejme, Pallet Town (ako v Palitte), dom hlavnej postavy, ako aj profesor Oak, známy prieskumník Pokémona, ktorý pomáha hráčovi začať je to zábavné dobrodružstvo. Okrem toho existuje ešte viac príležitostí na objavovanie a skúsenosti, najmä na ostrovoch Sevia, ktoré je útočiskom na chytanie špeciálneho Pokémona, ktorý existuje výlučne v oblasti Yohto.

hrateľnosť

Hra spája všetky svety Pokémona, čo umožňuje hráčovi zachytiť a držať všetky Pokémony, vrátane exkluzívnych v jednej hre. Zápletka je rovnaká ako „Generácia I“ a hlavná postava začína svoju cestu v krásnom meste Pallet. Mladý hráč s pomocou profesora Oaka začína svoju cestu s jedným starším Pokémonom z Bulbasauru, Squirtle a Charmander. Protivník tiež vyberie svojho staršieho Pokémona, ktorý potom vyzve hráča do bitky a pokračuje v hrách. Hráč sa stretne s telocvičňami a ich vedúcimi v telocvični, ktoré musí hráč poraziť, aby získal gymnastické odznaky. Čo sa stane potom, nasleduje zvyšok cesty, keď hráč vyvinie stratégie, získa skúsenosti a vyhrá bitky o posun vpred.

charakteristiky

Najdôležitejším prvkom hry je zajať Pokémona. Hry boli významnou aktualizáciou oproti červenej a modrej verzii, ale iba za účelom získania Pokémona, ktorý sa stal profesionálnym majstrom Pokémona. Niektoré exkluzívne funkcie, ktoré stojí za zmienku:

 • Úplne nový bezdrôtový adaptér, ktorý umožňuje hráčom obchodovať, bojovať a komunikovať s ostatnými súpermi bez káblov
 • Nové a vylepšené Pokedex pre zábavu
 • Nová funkcia obnovenia, ktorá umožňuje hráčom sledovať ich nedávne aktivity
 • Hráč bol pridaný do hry
 • Nový súbor miest na preskúmanie, vrátane ostrovov Sevius
 • Tím rakiet má rozšírenú rolu
 • Nové aktualizované Pokémon Monetists

Rozdiel medzi Pokémon FireRed a LeafGreen

 1. Exkluzívny Pokémon - Obe hry sa držia pôvodnej témy 151 červených a modrých pokémonov a prechádzajú krásnou, ale tajomnou oblasťou Kanto. Obaja sledujú rovnaký príbeh so solídnym a zábavným zážitkom z hrania rolí. Jedným z veľkých rozdielov je však to, že každá hra má nejakého Pokémona, ktorý je exkluzívny pre každú verziu.
 2. adaptácia z Pokémon FireRed a LeafGreen- Obe hry sú prispôsobené pôvodnej červenej a modrej verzii série Pokémon, ktorá sa prvýkrát objavila v roku 1998 a odvtedy je úspešným Pokémonom. Zatiaľ čo FireRed je vylepšený remake pôvodnej hry Pokémon Red, LeafGreen je aktualizovanou verziou pôvodnej hry Pokémon Blue. Obidve strany sledujú rovnaký príbeh, vykresľujú prvky a prijímajú postavy z pôvodných hier.
 3. Raketový tím z Pokémon FireRed a LeafGreen- Divoký a smrtiaci tím Rocket sa vracia do hry, aby využil a vzkriesil mocného Pokémona. Tím darebákov má po zápase rozšírenú úlohu v nastavení hry. Tím má novú základňu na ostrovoch Sevia, prístup na ktorý je možný až po National Dex.
 4. Elite Four - Sú to výhradne kvalifikovaní tréneri Pokémon s Pokémonom v rozmedzí od 50 do 75, takže hráč potrebuje rovnako kvalifikovaný tím Pokémon na úrovni 60, aby porazil Elite Four. Pokémon sa líši v oboch verziách, ktoré musí hráč trénovať, aby získal status úrovne 60, aby porazil hostiteľov.
 5. Legendárny pokémon - Obe hry umožňujú hráčovi bojovať a zachytiť legendárny Pokémon z pôvodných červených a modrých hier. Artikuno (Sea of ​​Foam Island), Moltres (Mount Amber), Zapdos (Power Station) a Melvo (Carulean Cave) sú legendárne vtáky v hre, rovnako ako legendárne zvieratá (Enthei, Suikun a Raikou), v závislosti od vybraného partnera Pokémona. na začiatku. Exkluzívne spoločnosti LeafGreen zahŕňajú Ninetales, Bellsprout, Slowpoke, Staryu, Starmie, Magmar, Marill, Misdreavus, Sneasel, Octillery, Magby, Deoxys a ďalšie.

Pokémon FireRed vs. LeafGreen: porovnávacia tabuľka

Uniknite z lana
Pokémon vystrelilPokémon leafgreen
Pokémon FireRed je vylepšená adaptácia pôvodnej hry Pokémon Red.Pokémon LeafGreen je veľmi pokročilý remake pôvodnej hry Pokémon Blue.
Ohnivý exkluzívny Pokemon - Growlithe a Arcanine.Vulpix a Magmar sa špecializujú na streľbu na LeafGreen.
Golduck a Psydick sú výhradnými Pokémonmi, ktorí sa špecializujú na vodné cesty.Staryu a Starmie sa špecializujú na vodnú dopravu.
Delibird a Skarmore - exkluzívny lietajúci Pokémon.Mantin je lietajúci exkluzívny Pokémon.

Zhrnutie Pokémon FireRed a LeafGreen

Hra sleduje rovnaké sprisahanie ako pôvodné hry Red and Blue, keď hráč začne svoju cestu vo fiktívnom meste Pallet. Rozdiel medzi týmito dvoma hrami je veľmi jemný, nemali by ste špecifikovať, s výnimkou najvzácnejších Pokémonov, ktoré sú exkluzívne pre obe verzie. Pokémon FireRed a LeafGreen sú aktualizované verzie pôvodných hier Pokémon Red a Blue, s veľkým potešením a dobrodružstvom. Každá verzia má asi 20 exkluzívnych Pokémonov s rôznymi schopnosťami. Okrem toho nie je medzi týmito dvoma verziami významný rozdiel.

Pozrite si video: Lever Ayush Saffron Fairness Cream For A Golden Glow Full Review By Anmol Hindi (Smieť 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send