Užitočné tipy

Jednoduché armádne cvičenia na zvýšenie účinnosti streľby z pištole

Pin
Send
Share
Send
Send


Výcvik a nácvik streleckých techník je dobrý spôsob, ako v rýchlom prípade vyvinúť rýchlu reakciu. Tréning jednotlivých pohybov vám umožní rýchlo a dôsledne a precvičenie vašich schopností vám umožní získať predstavu o vašich schopnostiach (rýchlosť a presnosť). Ich kombináciou s taktikou sa môžete stať pripravenejšími na boj ako súper, keď to začne páchať ako petrolej!

Cvičenie s metóde 1 na obnovenie pištole

Napriek tomu, že zoznámenie sa so širokou škálou strelných zbraní sa javí ako dobrý nápad, mali by sa defenzívne opatrenia vykonávať hlavne jednou alebo dvoma pištoľami (berúc do úvahy prítomnosť hlavných a „pomocných“ pištoľ). Toto umožní vášmu telu uchovať si mechanickú pamäť pri práci so zbraňami. Preto namiesto myslenia: uzávierka v krajnej zadnej polohe? → uvoľnite západku zásobníka → vyberte zásobník → vyberte nový zásobník → vložte nový zásobník do správnej polohy → stlačte tlačidlo oneskorenia uzávierky, Ak trénujete dosť dlho, tento proces sa s vami zoznámi, a to len predložením reťazca uzávierka v krajnej zadnej polohe? → znovu vložte zbraň, urobíte všetko, čo potrebujete, so zreteľom na aktuálnu situáciu.

 1. 1 Zbraň musíte rýchlo nabiť v 100% prípadoch - bez ohľadu na zbraň a zásobníky.
 2. 2 Núdzové nabíjanie je nabíjanie v prípade, že ste museli spotrebovať všetky kazety v zásobníku a uzávierka bola v zadnej polohe. Musí sa vyrobiť mierením zbrane na váš cieľ. Znížením zbrane dávate svojmu cieľu psychologickú výhodu, zatiaľ čo sa zameriavate na zbraň, nie na cieľ.
  • Technika je nasledovná: keď uzávierka zostane v zadnej polohe, musíte si vziať nový obchod (pravdepodobne z puzdra na časopis). Pri pohybe čerstvého zásobníka v smere k pištole vyberte prázdny zásobník, ktorý by mal spadnúť na zem (počas výcviku by sa mali navzájom podstatne meniť). Pripevnite zadnú časť zásobníka k zadnej časti okna v zásobníku na časopis, skombinujte ich s malým úsilím (mal by existovať mierny odpor), vložte zásobník do zadnej časti ruky a potom vypnite oneskorenie uzávierky.
 3. 3 Taktické obnovenie - Jedná sa o dobíjanie, pri ktorom počas krátkej prestávky máte možnosť skryť sa a nabiť. Rozumiete, že ste strávili niekoľko kôl z aktuálneho obchodu a chcete sa pripraviť na to, čo sa môže stať ďalej.
  • Vývoj tejto techniky by sa mal uskutočniť hneď, pretože je potrebné urobiť ju na kryte, keď je viditeľný iný strelec (terč), ale nepredstavuje priamu hrozbu. Oslovte vrecko na časopis (alebo iný predmet, v ktorom ukladáte obchody, povedzme, vo vrecku) a vezmite si obchod palcom, ukazovákom a prostredníkom. Presuňte ruku späť do pištole a odstráňte poloprázdny zásobník z ruky a držte ho prstencom, malíčkom a dlaňou. Vložte nový zásobník do pištole a jemne ním zatiahnite, aby ste sa uistili, že dobre sedí v krabici na časopis. (Toto je obzvlášť dôležité, ak bol obchod vybavený). Toto preloženie nevyžaduje žiadnu akciu s oneskorením uzávierky.
  • Toto nabitie by sa malo vykonať skôr, ako pištoľ znovu pustíte do puzdra, takže ak ju potrebujete znova získať, ste úplne pripravení.
 4. 4 Mali by ste byť tak trénovaní, že pri streľbe (bez ohľadu na to, koľko kôl je v časopise), môžete cítiťže zbraň je prázdna.
  • Uzávierka vykoná po každom výstrele dva samostatné pohyby, po odpálení poslednej kazety budete cítiť iba jeden pohyb, ale predovšetkým bude menej vertikálna spätná väzba. Čím rýchlejšie môžete obchod znovu načítať, tým lepšie. Potom by ste mali popraviť núdzové obnovenie.

Metóda 2 Výcvik

Znalosti sú bez odbornej prípravy zbytočné. Môžete si to prečítať a dokonca pochopiť proces taktického výcviku, ale bez skutočnej implementácie týchto prvkov je všetko zbytočné. V prestrelke nebudete používať nič, čo nebolo uložené vo vašej mechanickej pamäti. Aby ste počas prestrelky mohli poskytnúť veľké množstvo alternatívnych možností, musíte precvičiť všetky zručnosti uvedené v tomto zozname, ako aj nájsť ďalšie typy školení alebo prísť s vlastným. To vám umožní používať veľké množstvo techník, ktoré môžete skryť vo svojom rukáve.

 1. 1 Postavte sa vo vzdialenosti asi 6,5 metra (vzdialenosť, v ktorej agent FBI za jednu a pol sekundy môže určiť, že sa osoba pohne - o čase, ktorý je potrebný na vytrhnutie zbrane a streľbu) z veľkého (viac ako 25 cm) terča. V stojane s pištoľou dole (pripravená) zdvihnite pištoľ čo najrýchlejšie do streleckej polohy a zamerajte sa na predný pohľad zbrane. Počkajte, kým neuvidíte predný pohľad v celom rozsahu, a stlačte spúšť (to sa nazýva okamžité zameranie). Zakaždým musíte zasiahnuť cieľ 25 cm. Ak zmeškáte, skúste snímať pomalšie. Hlavná vec je dokonalý tréning a rýchlosť príde s časom.
 2. 2 Ďalšia fáza - strieľať skupiny striel zámerne. Urobte pár krokov späť (9 metrov). Urobte to isté ako minule, ale tentoraz urobte dve alebo tri rýchle strely na terč a strieľajte medzi nimi okamžité zameranie, Akonáhle sa môžete dostať do streleckej polohy a vykonať tri rýchle strely na terč s veľkosťou 25 cm alebo viac, s rovnomerným intervalom jednej a pol sekundy, môžete pokračovať v tréningu.
 3. 3 Prax s viacerými cieľmi. Môžete začať nastavením troch alebo viacerých cieľov na vzdialenosť jedného alebo dvoch metrov. Bežte do pozície paľby a pohybujte sa pozdĺž línie. Jeden výstrel pre každý cieľ. Zmeňte úlohu: skúste strieľať v inom poradí, povedzte priateľovi, aby vám povedal číslo cieľa, pre ktorý chcete strieľať („prvý!“, „Tretí!“ Atď.), Ale kľúčovým bodom je zaručené, že zasiahnete cieľ. , Keď ste si istí, že napriek tomu môžete zasiahnuť cieľ, skúste zrýchliť. Najprv, keď strieľate, posuňte pištoľ spolu s spätným rázom. Po návrate budete musieť pracovať na ďalšom cieli. Ak sa stanete rýchlejšie, môžete zbraň prinútiť späť na svoje miesto a byť pripravení na ďalšiu strelu pred koncom spätného rázu.
 4. 4 Prax na cestách. V pohybe musíte zasiahnuť ciele z 9 metrov. Nastavte tri alebo viac cieľov niekoľko metrov od seba. Začať v 15-18 metrov. Vytiahnite pištoľ a bežte až do bodu paľby umiestnenej vo vzdialenosti 9 metrov (od prvého cieľa). Urobte sériu dvoch záberov, urobte krok vpred a vystrelte na ďalší cieľ atď. Zakaždým, keď prechádzate jazdným pruhom, skúste vykonať všetky akcie rýchlejšie, pri fotografovaní sa pokúste vykonať čo najmenej prestávok (aj v pohybe by ste mali byť schopní vykonať okamžité zameranie). Čím dlhšie prestávky, tým presnejšie zasiahnete cieľ, ale v prestrelke ide oveľa rýchlejšie ako na strelnici.
 5. 5 Majster Mozambické cvičenie. Ak priateľ zavolá čísla cieľov a zavolá na číslo cieľa, na ktoré ste už strieľali, je čas urobiť headshot. Táto technika sa tiež nazýva „sklzová udalosť“. Jeho význam je ten, že ak vystrelíte na terč a ona si to zvlášť nevšimla (napríklad, nepriateľ je vysoký, má na ňom nepriestrelnú vestu alebo je príliš odhodlaný) a naďalej ide, potom budete strieľať do hlavy. Prečítajte si časť životné ciele nižšie nájdete ďalšie informácie.

Metóda 3 Živé ciele

Ak sa chcete dozvedieť viac o faktoroch zasiahnutia strely, prečítajte si nasledujúce poznámky.

 1. 1 Poloha strely je oveľa dôležitejšia ako samotná strela. V ľudskom tele existujú dve kritické oblasti, v ktorých sa nachádzajú dôležité orgány a centrá, ktorých vstup spôsobuje zastavenie ľudského pohybu alebo smrť.
 2. 2 Hrudná dutina - Toto je „ťažisko“ ľudského tela. V tejto oblasti sa nachádzajú srdcové, veľké žily a tepny, priedušnice, priedušky a pľúca, pažerák a nervové štruktúry vrátane párových vagových nervov. Oblasť, ktorá je ohraničená hrudnou dutinou, sa začína nad bránicou (priamo pod hrudnou kosťou) a vytvára (pri pohľade spredu) kupolu s vrcholom na prvom priečnom reze. Toto je pomerne veľká oblasť, na ktorú sa treba zamerať. Vniknutie do ktorejkoľvek oblasti hrudníka nebude mať kardinálne črty od ostatných, pokiaľ sa nedostanete do srdca.
  • Problém s výstrelmi v hrudnej dutine je v tom, že bojovník alebo drogovo závislý bojovník nebude nijako zvlášť ohromený, bez ohľadu na to, čo sa dostane do jeho hrude. Aj keď zničíte srdce človeka, bude mať 20 až 30 sekúnd normálnej duševnej a fyzickej aktivity, za ktorú vás bude môcť vážne zraniť alebo dokonca zabiť. Srdce je navyše veľmi malý cieľ a je takmer nemožné ho úplne zničiť jedným úderom. To znamená, že nepriateľ bude mať ešte viac času, než sa rozhodne o jeho osude. Z týchto dôvodov majú mnohí pravidlo sebaobrany: „Strieľajte, až kým nebude hrozba neutralizovaná.“ Ale musíte sa sami rozhodnúť, aké bude vaše pravidlo.
  • Významným faktorom je brnenie tela. Stačí strieľať do hrude osoby (pokiaľ neklesnete na rovnaké miesto zakaždým), spotrebujete iba svoj obchod.
  • Pri výbere náboja je veľmi dôležitý faktor prieniku guľky. Táto funkcia poskytuje niekoľko bodov. Guľka s vysokou hodnotou dosiahne vitálne orgány v uhle oveľa menšom, ako je optimálne. Je tiež pravdepodobné, že sa dostane do miechy, v dôsledku čoho (v závislosti od miesta nárazu) môže byť telo nepriateľa čiastočne alebo úplne ochrnuté, čo vám môže zachrániť život.
 3. 3 Druhá dôležitá oblasť je lebka. Táto zóna je omnoho jednoduchšia, obsahuje mozog a časť miechy.
  • Napriek tomu, že mozog je zrejmým cieľom, existuje niekoľko úvah týkajúcich sa zamerania v tejto oblasti. Predná časť lebky (nad obočím) je jednou z najťažších kostí v ľudskom tele, je to tiež plochý terč (je mierne naklonená dozadu alebo do strán). Existujú príklady, keď sa guľky odrazili od čela.
  • Našťastie hneď pod touto kosťou (pod obočím) a do hornej čeľuste sa nachádza veľmi mäkká zóna s chrupavkami a dierami, ktoré vedú priamo do dolnej časti mozgu, drene oblongata a hornej časti miechy. Mozog je najväčší terč a guľka v ňom bude znamenať smrť, ale pri streľbe do mozgu sa pozorujú zášklby a mierne pohyby. Medulla oblongata a horná miecha posiela tieto signály do tela na zášklby. Guľka, ktorá zasiahla jednu alebo druhú - a telo nebude schopné náhodne stlačiť spúšť alebo urobiť ďalší potenciálne nebezpečný pohyb.
  • V situácii, ktorá si vyžaduje okamžitú a okamžitú práceneschopnosť osoby, sa vyžaduje strela do hlavy na ploche 7,5 cm (nad hornou čeľusťou a obočím) vo vzdialenosti 12,5 cm (vonkajšie okraje očí). Táto plocha s rozmermi 7,5 x 12,5 cm je vždy približne rovnaká, bez ohľadu na to, aký je uhol. Vzadu a po bokoch má takmer rovnakú veľkosť a nachádza sa takmer na rovnakej úrovni).
 4. 4 Pri tréningu by ste mali guľatý terč na hrudi nahradiť klenutým terčom s veľkosťou 28 x 12,5 cm a hlavou s terčom s rozmermi 7,5 x 12,5 cm, aby ste získali realistickejšiu oblasť zamerania. Pri bodovaní (na porovnanie vášho postupu) alebo počas súťaže sa výstrel, ktorý prepichol niektorú z lebiek, považuje za dobrý. Presnosť by mala byť menej dôležitá ako rýchlosť snímok. Pri streľbe na lebku by sa mal vystreliť iba výstrel, ktorý je zaručený, že zasiahne cieľ (vždy budete tráviť viac času úderom do hlavy než úderom do hrude). Nezabúdajte však, že „v najhorší deň na strelnici budú vaše výsledky dvakrát také dobré ako pri prestrelke.“ Preto je optimálnym pravidlom všeobecné pravidlo zhotovenia strely s presnosťou priemeru z dlane na hrudník.

Metóda 4 Rýchle spustenie

Vo väčšine streleckých areálov vybavených v interiéri nebudete mať povolené cvičiť plynulé požiarne cvičenia, preto musíte nájsť iné miesto. Existujú dve hlavné skupiny strelných zbraní a pôsobenie zostupu je pre nich odlišné.

 1. 1 Glock a iné pištole, ktoré majú iba samonapínací spúšť (DAO) (napríklad spúšťače QA Walthers, LEM a DKA), sa vyznačujú bodom poklesu po streľbe. Zastreľte terč a potom pomaly púšťajte spúšť, až kým nebudete počuť kliknutie, a potom sa zaostrenie spúšte zníži. V tomto bode môžete znova stlačiť spúšť. To vám umožní nielen presnejšie snímanie s jednotlivými zábermi (vďaka kratšiemu stlačeniu spúšte), ale tiež, keď si na tento pohyb zvyknete, bude táto technika najlepšia na rýchle snímanie.
 2. 2 Väčšina ostatných pištolí (jednorázová - SA, dvojčinná - DA, dvojitá / jednorázová - DA / SA) je štandardnejšia. Musíte znova úplne uvoľniť spúšť, aby sa spustila paľba. Pre toto školenie budú systémy SA a DA / SA najľahšie, pretože vyžadujú menší tlak na spúšťač v porovnaní s náprotivkami DA- (alebo DAO-).
 3. 3 Po stlačení spúšte. Najskôr musíte trénovať (na krátke vzdialenosti - 3,5 - 7,3 m), aby ste čo najrýchlejšie vystrelili z pištole. Čím rýchlejšie stlačíte spúšť, tým viac alternatív budete mať.
 4. 4 Pôsobenie mechanizmu zbrane počas strely je nasledovné: strela vystreľuje, skrutka sa valí dozadu, puzdro sa vyberie, keď sa skrutka pohybuje dopredu, zvyšná časť pištole (rám, hlaveň atď.) stúpa (nazýva sa to vertikálne spätné navíjanie) a akonáhle sa skrutka vráti do svojej pôvodnej polohy, môžete znova z pištole bude strieľať. Skrutka sa vráti na svoje miesto skôr, ako sa zbraň vráti do pôvodnej polohy vo vašich rukách.
 5. 5 Ak stlačíte spúšť skôr, ako bude pištoľ vo vašich rukách v pokoji, guľka bude lietať vyššie ako predchádzajúca. Ak budete čakať príliš dlho, pištoľ spadne pod pôvodnú polohu a strela bude mať za následok let s nízkou guľkou. Môžete buď počkať trochu dlhšie (ale potom môžete z názvu tohto cvičenia odstrániť slovo „plynulo“), alebo môžete upraviť čas strely tak, aby dopadol na pištoľ prechádzajúcu pokojovou pozíciou.
  • Rýchlosť cyklu výstrelu môžete tiež zvýšiť stláčaním držadla pištole tvrdšie / ťažšie (príliš silné na presné jednotlivé strely). V takom prípade bude distribúcia času dôležitejšia, ale môžete snímať rýchlejšie.
  • Vezmite prosím na vedomie, že každá pištoľ a každý kaliber budú mať svoj vlastný čas cyklu výstrelu, preto je lepšie trénovať s rôznymi pištoľami. Ak nerozumiete časovej osi zbrane, sotva môžete zasiahnuť cieľ presne presne zo vzdialenosti 4,5 metra.
  • Ak vaše guľky zasiahnu vyššie ako prvé, mali by ste strieľať pomalšie. Prípadne môžete držadlo pištole uchopiť tvrdšie. Ak spadnete pod, potom strieľajte rýchlejšie alebo uvoľnite držadlo pištole.
 6. 6 S trochou tréningu môžete dosiahnuť presnosť 25-30 cm zo vzdialenosti 6,5 m. Akonáhle ho začnete chápať alebo ste blízko, môžete pridať ďalšie cvičenia: stanovte dva alebo viac cieľov. Strieľajte štyrikrát alebo päťkrát na jeden terč a potom sa otočte k ďalšiemu, atď. Jedná sa o kombináciu jedného z vyššie uvedených cvičení a nácviku rýchleho ohňa.

Metóda 5 Iné cvičenia

Existujú aj ďalšie cvičenia, ktoré môžete použiť na zdokonalenie svojich schopností. Ako bolo povedané, v napätej situácii nebudete robiť to, na čo ste neboli trénovaní. Nasledujúce cvičenia vám umožnia preskúmať neštandardné prvky, ktoré vám poskytnú možnosti konať počas prestrelky alebo inej stresovej situácie.

 1. 1 Toto cvičenie môže byť pridané pred akýmkoľvek iným. Oto je určené na zrýchlenie srdcového rytmu a prípadne pridanie troch adrenalínu do krvného riečišťa, ktoré vám poskytne mierny efekt videnia tunela. Pred cvičením pevne pripevnite pištoľ v puzdre a vykonajte 20 alebo viac stlačení z podlahy. Pokračujte, až kým nezačnete pociťovať pálenie a nebudete zadržiavať dych. Skočte a začnite cvičiť čo najskôr. Všimnite si, že dôkladnejšie zameranie bude oveľa ťažšie, zatiaľ čo pocity obyčajné okamžitý zameranie sa nebude veľmi líšiť, čo vysvetľuje dôležitosť tohto cvičenia.
 2. 2 Большинство полуавтоматических пистолетов не стреляет, если затвор не находится в крайнем переднем положении. Это превращается в проблему, когда пистолет прижат к чему-либо или когда передняя часть пистолета прижата к чему-то мягкому. Простое упражнение, помогающее удерживать плохих парней подальше от вашего пистолета во время боя в помещении, – это держать согнутую под углом 90 градусов вспомогательную руку перед грудью. Pomôže to udržať zlého chlapa na diaľku, zatiaľ čo vaša ruka so zbraňou bude spustená blízko bedra. Na tréning: je vhodný vysoký terč, na ktorý sa môžete oprieť o ruku a vystreliť (terč musí byť mäkký, aby guľka nekorelovala a nerozštiepila sa - streľte rovno dopredu, aby vám nespadla do ruky). Stačí pár tréningov, mali by ste sa oboznámiť s technikou.
 3. 3 Ak chcete spustiť zlý človek sa vo väčšine prípadov môže javiť ako zlý nápad, ale ak sa nabije alebo je nejakým spôsobom rozptýlený, môže vám to poskytnúť výhodu (môžete ho prekvapiť alebo odzbrojiť). Založte terč s terčom na hruď (25 cm alebo viac) vo vzdialenosti 13,7-18,3 m od vás. Začnite bežať smerom k nej a keď máte pocit, že ste dosť blízko na to, aby ste zasiahli cieľ v pohybe, spomalte chodenie s ohnutými kolenami (aby ste udržali plynulé pohyby hornej časti tela) a strieľajte.
  • Pridajte rôzne prvky na útek: informujte priateľa, kedy má strieľať (v náhodnom poradí). Alebo začnite bežať súčasne, keď sa váš priateľ začne nabíjať. Keď bude hotový, nechajte svojho priateľa kričať, aby ste vedeli, kedy začať strieľať. Toto sa môže zmeniť na reload a spustiť súťaž (získate aj predstavu o dobití v prípade, že budete niekedy chcieť zaútočiť na nepriateľa).
  • Ak to vaša výcviková základňa umožňuje, zaujmite polohu vo vzdialenosti 13,7 - 18,3 m od cieľa. Nechajte iného účastníka stáť nabok a ukazujte na rôzne ciele. Pretekár, ktorý stojí na boku, musí mať jednu hlaveň v hlavni, prázdny zásobník v pištoli a plný zásobník na ľahko prístupnom mieste (napríklad vo vrecku časopisu). Musíte byť pripravení s pištoľou. Iný účastník začne strieľať, začnete bežať smerom k cieľu. Keď bežíte dosť blízko na dobrý záber, vystrelíte, ak má druhý účastník čas na dobitie a zasiahnutie cieľa rýchlejšie ako vy, potom vyhrá. Je lepšie (z hľadiska bezpečnosti), aby iný účastník mieril a strieľal na cieľ, ktorý je od vás, takže v žiadnom okamihu sa nikto nedostane do ohňovej línie jedného z účastníkov.
  • Okrem toho sa môžete pokúsiť nabiť zbrane za behu a potom, keď je zbraň nabitá, strieľajte na terč (toto je najpokročilejšia verzia tohto cvičenia).

Pin
Send
Share
Send
Send