Užitočné tipy

Protikrízové ​​životné hacky: ako obliecť veľkú rodinu na cent

Pin
Send
Share
Send
Send


V súčasnosti väčšina platov v mnohých rodinách chodí na jedlo. A určite každý verí, že ak znížite náklady na tento článok, povedie to k zníženiu kvality vašej stravy. Nie je to však vždy pravda.

Ak sa k otázke výživy pristupuje racionálne a primerane, potom môžete výrazne ušetriť a zároveň mať najrôznejšie a najkompletnejšie denné menu. Ako? Teraz vám poviem na základe skúseností mojej rodiny a mnohých príbuzných.

Na úvod samozrejme uvediem nemenné a známe pravidlá, nemôžem ich však len spomenúť. Úplne prvý je nakupujte výrobky vo veľkých nákupných centrách ihneď na týždeň, Asi 10% ich hodnoty by ste pravdepodobne zanechali plus a šli by za chlieb a maslo do najbližšej predajne. Druhé pravidlo, ktoré treba dodržať, je zoznam produktov, Pri niekoľkých nedeľných nákupoch v obchode môžete ľahko zistiť, čo je súčasťou vašej týždennej stravy. A tento zoznam musíte sledovať jasne a bez ústupkov. Vyhnete sa tak pokušeniu vo forme pochúťok, ktoré nepotrebujú ani žalúdok, ani peňaženka. A je vhodné ísť do obchodu iba s určitým množstvom.

Nasledujúce pravidlá platia pre samotnú stravu. Poďme sa baviť mäso, Všetci sme zvyknutí nakupovať hotové jedlá z dôvodu našej práce. Ale v lacných polotovaroch existuje veľa rastlinných bielkovín, konzervačných látok a aróm, vysoko kvalitné sú veľmi drahé. Budete prekvapení, ale bude lacnejšie kúpiť najčerstvejšie mäso na trhu alebo v dôveryhodnom obchode a po strávení hodiny a pol víkendu si sami pripravte knedle, karbanátky, plnené kapusta a mäsové gule z uvareného mletého mäsa a naplňte ich mrazničkou. Pravdepodobne dosť na budúci mesiac. Mimochodom, ak vezmete mäso na polovicu s kuracím mäsom, nielenže to zníži náklady na plnku, ale tiež ju urobí ešte jemnejšou a chutnejšou.

Poviem niečo o kurča: pre naše pohodlie sa kuracie stehná a stehná, kuracie stehná a prsia teraz predávajú samostatne. Priniesol domov z obchodu a okamžite na panvicu. Ak si v supermarkete kúpite niekoľko celých sliepok alebo brojlerov a sami si ich nakrájate doma, asi 20% ich nákladov zostane vo vašej peňaženke určite. Pred vhozením do mrazničky nezabudnite roztriedeného vtáka usporiadať do balíkov. Podpisy na nich nijako neubližujú: dátum balenia vám povie, ako skoro musíte výrobok uvariť a nápis o obsahu balenia bez rozmrazovania vám povie, čo je vo vnútri. Krídla a stehná sú veľmi chutné v pečenej forme, paličky dobre padajú do polievky a filé z hlavných jedál. Z kostí a zbytočných, na prvý pohľad kuracieho chrbta, sa získa veľmi voňavý a bohatý kurací vývar.

polievky ale vôbec nie je potrebné variť z celého mäsa: spomeňte si na metódy varenia starej mamy a kupte hovädzie alebo bravčové kosti a pridajte varené kuracie mäso k už pripravenému vývaru. Podľa chuti a bohatosti nie je horší ako mäsový vývar. Rovnakú metódu je možné použiť aj na prípravu pilafov, dusených zemiakov alebo kapusty. Bravčové, hovädzie alebo jahňacie mäso, pridané v malom množstve do kurčaťa, výrazne zlepší chuť pripravenej misky. Verte mi, bude to chutiť, ako keby ste pripravili jedlo z kilogramu čistého mäsa.

Nezabudnite na to ryby, Je to omnoho lacnejšie ako mäso, samozrejme, ak to nie je losos, losos alebo pstruh. A výhody vo forme bielkovín a minerálov prinesú vášmu telu o nič menej. Z lacných bielych rýb (treska, treska, treska jednoškvrnná a merlúza) môžete variť mleté ​​mäso, z ktorého sa následne vyrábajú rybie prsty a rybie koláče. Nezľavujte ružový losos - môže dobre nahradiť široko propagované a veľmi drahé nórske steaky z lososa. Namiesto hotových konzerv, ktoré nakupujeme hlavne z dôvodu pohodlia a času, si môžete urobiť slane solené slede alebo makrely sami zakúpením čerstvo zmrazených rýb sami.

na príloha pre domácich hamburgerov môžete okrem bežných cestovín a zemiakov podávať aj obilniny alebo strukoviny. Pre zmenu si pripravte prílohu so zeleninou. Kapusta všetkých druhov (dusená, čerstvá v šaláte, nakladaná), kaviár z baklažánu, cukety alebo cvikly sa veľmi dobre kombinuje s mäsom. Mimochodom, je vhodné kúpiť všetku zeleninu podľa sezóny. Je veľmi výhodné nakupovať na jeseň zemiaky, cibuľu, mrkvu a repu na bazároch a poľnohospodárskych veľtrhoch, kde kilogram zeleniny stojí doslova niekoľko rubľov. Môžete ich skladovať po celý rok. Z najbežnejších kapusty, repy, mrkvy a reďkoviek v zime si môžete uvariť veľmi elegantné a nezvyčajné šaláty, ktoré sa stanú hitom na slávnostnom stole. A koľko vitamínov je v nich!

Platí pravidlo sezónneho nákupu bobule a ovocie, Je veľmi výhodné kupovať ovocie počas dozrievania av nich je omnoho viac vitamínov ako v skleníkových jahodách a jablkách alebo iných exotických plodoch pochádzajúcich zo vzdialených krajín. V lete a na jeseň si môžete pripraviť džem z čerstvých bobúľ (verte mi, môže to urobiť akákoľvek, aj keď nie veľmi skúsená žena v domácnosti), aby ste neskôr utratili peniaze za dovážané džemy a džemy. Nezabudnite tiež mierne zmraziť zozbierané alebo zakúpené bobule. V zime je skvelé variť kompóty a želé, ktoré obohatia stravu chudobnúcu na vitamíny. Dobre zmrazené bobule sa používajú aj na sladké pečivo. Koláč s čerešňami alebo malinami určite spojí celú rodinu na večerný čaj!

Toto je len niekoľko z princípov nakupovania potravín a upratovania, ktoré prinášajú značné úspory do vášho rodinného rozpočtu. Každá rodina má samozrejme svoj vlastný vkus, vlastné pravidlá a každá osoba koná svojím vlastným spôsobom. Myslím si však, že niektoré z vyššie uvedených tipov, ktoré som nevymyslel, ale ktoré som testoval na sebe, budú pre niekoho užitočné.

4. Kedy nakupovať?

Veľmi lacné veci sa predávajú mimo sezónu. V lete nakupujte oblečenie na zimu a naopak. Okrem toho na konci každej sezóny takmer všetky obchody zabezpečujú predaj - nie je hriechom ich využiť.

Nakupujte veci iba v nevyhnutných prípadoch.

Novinárka JoeInfoMedia Eva Kirtsová pripomína, že lacno sa môžete nielen obliecť, ale aj zohriať svoj domov. Pripravte sa na zimu!

Varenie ⇒ Veľké rodinné menu

moderátor: Alenenok

  • Prejsť na stránku:

správa TaniaZ »5. decembra 2006 18:44

Na rozdiel od mnohých iných dámskych a rodinných fór nie je na téma Mnoho detí populárna téma varenia. Čo varíte týždeň a sviatky, matky s mnohými deťmi? Alebo nie je čas vymýšľať a pripraviť najjednoduchšie? A menová otázka pravdepodobne nie je posledná.

Tiež ma zaujíma to, čo pravidelne kupujete v obchodoch, ako je AUCHAN alebo iné obchodné reťazce, čo vám umožňuje rýchlo, výživne, chutne a lacno nakŕmiť veľkú rodinu. Je tiež zaujímavé, čo má niekto zoznam týždenných nákupov.
Vždy si kupujem kuracie filé z AUCHANE (väčšinou pre kotlety), niekedy mrazené ryby. Mäso je drahé a zmrzlina, ktorá je lacná (vrátane kurčaťa. Filetu), raz som sa niekoľkokrát plazil v rukách (rozmrazený alebo zatuchnutý). Tiež nakupujem syr (vrátane roztaveného syra, každý 7 rubľov, ako aj Auchanovsky Brie). Z nálezov Auchanov - majonéza 8 s. na 250 g (Sloboda je lepšia a bez prísad, ale s nedostatkom peňazí.). Stále sú tu aj Auchanovské tyčinky - tiež niečo lacné, takmer polovica ceny bežných.

Stručne povedané, chcel by som pochopiť, ako sa výživa veľkej rodiny líši, získať skúsenosti

správa Vianočný stromček »05.12.2006 19:11

Pin
Send
Share
Send
Send